Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

jajax
5. okt 2008

misicka,teraz ked su zemiaky este stavnate staci 250ml piva a pre istotu si skontroluj cesto,lebo zemiaky su rozne.
daj vediet ako sa podaril a ci chutil 😅

misicka455
5. okt 2008

určitě napíšu výsledek 😉

veronkaj
6. okt 2008

ahojte pekárky

mám na vás prosbu

v sobotu som skúšala urobiť osie hniezda, našla som si recept a urobila cesto len z pol dávky lebo veď skušobne, ako tak sa podarilo na prvý pokus bolo jedlé len problém:::

- ked som si pomúčila dosku a dala na to cesto tak sa lepilo tak som posypala ešte trochu a na cesto som natrela kakaovú plnku a chcela stočiť do valčeka

ale problém nedalo sa mi to nejako na pevnejšie stočiť tak sa mi to rozlahávalo no stočila som ako sa dalo ale bolo to také že sa mi ten valec splaskol a ked som to krájala na tie kolieska tak sa to vôbec nedalo takže som to len tak odkrojila a dala na plech - bolo to také všeličo

ako to správne robiť, my máme radi osie hniezda ale ako to urobiť alebo som mala riedke cesto??

a ešte jeden - chcem kúpiť tú pekárničku a všimla som si že píšu o množstve kvasníc že čajové lyžičky ale aké ?? je ich viac druhov, niektoré sú menšie, niektoré väčšie a zarovnanú či kopcovitú?????

´dakujem za pomoc

boza
6. okt 2008

mne sa zda ze si urobila cesto riedkejsie ako malo byt, pri tej polovicnej davke si sa mohla aj pomylit

veronkaj
6. okt 2008

a ešte ked si nadstavíte odložený štart a pracuje Vám to v noci nieje to hlučné?? my máme kuchyňu hned vedla izby kde spíme a ešte že kolko nechávate chlieb po dopečení v pekárničke než ho vyberiete??

jajax
6. okt 2008

veronka,urcite si mala riedke cesto.aj ked je dobry recept pokial ho nemas odskusany moze sa to stat,lebo muky su rozne.ked sa ti pri mieseni zdalo riedke mala si kludne pridat muku.
ked ta pred kupou pekarne trapia len cajove lyzicky tak je dobre 😀 v tomto ti neporadim lebo ja pouzivam len cerstve,ale urcite sa niektora z kociek ozve.
odlozeny start nie je o nic hlucnejsi ako denna prevadzka.len v noci to je viac pocut a ked mate kuchynu hned vedla asi to budete pocut.to pipanie je dost hlasne.
neviem ako ine pekarne ale moja este hodinu po dopeceni udrzuje teplotu,takze ho nemusis vyberat hned.mozno to robia aj ostatne-neviem.ale chlieb je lepsi ked ho vyberies hned po upeceni a nechas vychladnut.

misicka455
6. okt 2008

Mě se párkrát stalo, že jsem chleba po upečení nechala potom dlouho vevaničce a byl potom takoví mokrý, takže taky radím po upečený se nsažit ten chlebík tak do půl hodky vyklepnout 🙂

junovka
7. okt 2008

ahojte

Tak, zajtra idem na tie dukatove buchticky 🙂 ....zrobim tak ako si napisala ty Jajax 😎 Drz palce 🙂

wighy
7. okt 2008

jaja v nedelu aj v pondelok som robila vianocku a nevysla mi ostala nenakysnuta zbyta a tazka ☹ nechapem

jajax
7. okt 2008

wighy,nechapem este sa mi to nestalo.nenamocilo sa ti drozdie?som z toho jelen 😲 😨
vazne netusim,vzdy mi vyjde,dokonca mi prekysne aj kolegyniam sa zakazdym podarila.nemala si muku z jednoty?
ta nie je velmi dobra.piekla si aj nieco ine medzi tym?

junovka
7. okt 2008

JAJAX, CHCELA SOM SA TA OPYTAT, CI PLECH, NA KTORY DAVAS PIECT BUCHTICKY VYMAZUJES A VYSYPUJES MUKOU?Ak vymazujes, tak cim?Lebo ja to skor vymazujem napr.Ramou a vysypujem plech hr.mukou 😕

wighy
8. okt 2008

jaja drozdie s nenamocilo a muku mam z kauflandu stale tu istu a chlieb mi kranse nakysne, nechapem 😖 takze nacas koncim s vianockou lebo ma privedie na mizinu ☹ ☹

junovka
8. okt 2008

dnes som dukatove buchticky napiekla....a zaroven aj vyhodila do kosa, hned z rury.Samotne cesto bolo na prd, mam pocit, akokeby ani nevykyslo ako ma.....som strasne sklamana.Uz je to druhy recept, co sa mi nepodaril.Hold, ked je niekto lavy, tak je lavy. 😔

drobec.z
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mkatka
8. okt 2008

Ahojte

doufám, že sem ještě někdo chodí. chtěla bych poradit ne recept ale pekárnu jako takovou. Jaký stroj doma máte? Jste s ním spokojené? Je lepší mít navolené programy nebo variabilnost? Má váš stroj neějaké mouchy? kdyby jste měli vybírat znovu, vybrali byste ten samý?

moc díky

jajax
8. okt 2008

junovka a wighy,mam velmi zly pocit ze sa vam nepodarilo.vzdy sa snazim ponukat len dobre osvedcene recepty a toto ma velmi mrzi ☹ 😢 prepacte.
mkatka co sa tyka vyberu pekarne zhodli sme sa vsetky z tejto stranky na tom ze je v podstate jedno aku si kupis.programy maju skoro take iste,niektore maju odlozeny start a ine nie,ale my sme ho este nepouzili tak nam je nanic.ked nie je bezlepkovy program da sa piect na zakladnom.dobre je ked ma program dzem,ten sa da vyuzit na vselico.takze zalezi vlastne len na tom aky velky chlieb chces a aky ma mat tvar.s dvomi hakmi je obdlznikovy s jednym skor vyssi stvorec.
pozri na damu tam mas popis skoro vsetkych pekarni.je jedno ci znackova alebo nie,ked sa ti ma pokazit tak sa pokazi.ja mam Bifinett a aj ked som ju uz reklamovala nemenila by som.preto som si ani nezobrala peniaze naspät radsej som cakala mesiac a pol.ona sa da kupit len v lidli v akcii.

veronkaj
9. okt 2008

dobré ráno

tak som rozmýšlala ako ked si urobíte cesto ako sa vlastne vyformujú žemličky, moja dcéra ich ľúbi a tak chcem piecť neskôr aj žemličky a rozky - tie sú na dáme že ako sa robia ale žemle nie

poradíte???

witchka
9. okt 2008

baby prosiiiiiiiiiiim nejaky recept na bezlepkovy chlieb, muz mi kupil na vianoce pekarnicku, parkrat som sa pokusala spravit chlieb...no dovi...chut o nicom, ale to by som prezila keby mal aspon "chlebove" vlastnosti, proste makky iba kym bol teply a potom sa zmenil na kamen 🙂 tvrdstou ☹ ☹ ☹
vsade len citam ze taky a onaky dobry chlieb a mna ide slak trafit, ked pozeram na tu pekarnicku, ako na nu sada prach ... 😢

dakujem moc

mkatka
9. okt 2008

koukala jsem na dámu, jsou tam testy jen na 3 pekárny. líbí se mi ta eta harmony, chyba jen že nemá ucho na vyndání té formy. sice na ní někdo nadává, někdo jí měl v opravě, ale je to asi kus od kusu. ještě se půjdeme podívat, co mají u nás v elektru, pokukáme tam. aspoň mám teď jakous takous představu, co ty pekárny umí nebo mají umět.
ale klidně piště reference dál 😉

wighy
9. okt 2008

http://domacipekarny.dama.cz/recepty.php?a=findjaj to je v pohooooo t za to nemzes, mne sa ta vianocka uz podarila,preto nechapem preco teraz 2x nie 😕 ale neva skusim znova ked ma prejde zlost 😀 😀 😀 😀

baby prepacte ze to sem takto napisem ale na kazdej strane sa niekto opyta to co sme tu uz 100x prebrali aka pekarnicka a pod, skuste si precitat aspon posledne 2-3 strany hm??

witchka nasla som tieto recepty skus pozriet ale overene ich nemam,precitat si potom pod receptom ake su ohlasy 😉
http://domacipekarny.dama.cz/recepty.php?a=find

veronkaj
9. okt 2008

wighy - ty mi nevieš poradiť ako sa pletú žemle???

witchka
9. okt 2008

wighy dakujem, jasne ze precitam, len som sem nakukla v noci, ked som robila a reagovala som najprv na celiakiu, kedze babatko nemame, chodim viac na mojasvadba a tam sa to moc neriesi...preto taky vykrik do tmy, hadam cez vikend bude cas a precitam tych 80 stran, urcite tu najdem nejake tipy

dakujem moc

wighy
9. okt 2008

witchka konkretne nie na teba som myslela ze si precitaj stranky spat 😉 ale na baby co sa pytatju ze aku pekaren kupit, lebo tuto temu riesime skoro na kazdej strane 😉

veronka pockaj hned ti najdem link 🙂

wighy
9. okt 2008

veronka kuk tu su rady ako na urcite pecivo ist 😉
http://domacipekarny.dama.cz/postupy.php

ja pouzivam napr tuto metodu je rychla a lahka
http://domacipekarny.dama.cz/postupy.php?d=31

toto je bageta
http://domacipekarny.dama.cz/postupy.php?d=25

a tu mas k rohlik aj video http://domacipekarny.dama.cz/postupy.php?d=257

witchka
9. okt 2008

no do kelu, to aby som si nechala fakt jeden den volny len na nastudovanie tohto tu a tych receptov vsetkych...asi plati mat zlatu trpezlivost, ze? Lebo ja mam vzdy take nervy ked to dopecem ze si vzdy poviem, ze to nema zmysel a potom mi to neda, ked ju tam vidim v spajzi jak zazera ze ju nepouzivam 😀

veronkaj
9. okt 2008

wighy ďakujem pozrela som aj vianočky aj ostatné len som nevedela ako sa robia také tie klasické žemličky s mesiačkimi ale ked so to stočí tie dva copánky a spojí a veľkosť závisí asi už len od dlžky a konce sa niekde schovajú

včera som bola aj v Lidli či náhodou nemajú pekárničku a nemali

a v tescu mali taká akože vyrobená pre tesco - ale bola posledná a niekto im šlohol návod , bola na jeden miesací hák ale nejako som jej nedôverovala ale mám rozhodnuté kúpiť moulinex xxl lebo tá ma aj samostatný program aj ked sme síce dve ale cez víkendy sme štyria tak tam sa mi zíde zarábať viac cesta len dúfam že sa bude dariť , páči sa mi aj eta siesta ale tá nemá vlastný program a tak ked som čítala že občas treba dať aj dopiecť alebo len samostatne piecť

kometa
9. okt 2008

Ja som sa dlho rozhodovala akú pekárničku kúpiť, tiež som zvažovala (na základe odporučení nad Moullinex xxl), včera sme však kúpili pekáreň Tesco. Veronkaj, ja som voči nej nemala nedôveru, práve som upiekla som prvý chlebík - je výborný....kuk https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... 😉
Asi je to jedno akú značku si vyberieme, každá má niečo doseba aj + aj -......

jajax
9. okt 2008

kometa chlebik vyzera super,aky to je?z damy?my sme davali fotky z vytvorov sem http://www.pekaren.salem.sk/
ale uz tam nikto neprispieva,tak ak mas chut.
wighy som rada ze si napisala o tych predoslych strankach,ja som nemala odvahu,bala som sa ze sa niekoho dotknem.

kometa
9. okt 2008

Musím sa trochu zahanbene priznať, že to bola hotová kúpená zmes, ale na prvý krát som sa bála moc experimentovať, ale teraz som už "žhavá" na vlastné pokusy 😵 . Tak dúfam, že to dopadne rovnako dobre.

futri
9. okt 2008

Zdravim vsetky pekarky 😎 ktora z vas mi vie poradit, aky je dovod na to, aby mi spadlo (nie na zem) cesto. Pekne vykysne a potom spadne na polovicku velkosti. Ostane po krajoch formy domacej pekarne a zbytok sa zbije dole. Neviem ci mam zvolit iny program, alebo robim prilis tazke cesto. Davam tam aj semena (mozno ich davam prilis vela), ktore niesu uvadzane v recepte. Ak mozete tak mi poradte, aky moze byt dovod na spadnutie cesta.
Dik