Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

veronkaj
9. okt 2008

kometa - ja som nad ňou tiež rozmýšlala večer som šla do tesca a mali len jednu a niekto im šlohol návod

junovka
9. okt 2008

http://www.najnakup.sk/Porovnaj_domace-pekarne_...
Baby, prosim prihlaste sa , kto ma taku istu doma.Potrebovala by som pomoct, hlavne pri kysnutom ceste, ako navolit program.Vdaka 😉

jajax
9. okt 2008

junovka,etu siestu ma lusil(vlastne dve),ak sa ti neozve posli jej IP.
wighy,nieco ma napadlo.ma tvoja pekaren predhrievanie?na zaciatku programu,aby mali vsetky suroviny rovnaku(izbovu)teplotu.podla rad skusenych pekarok je to dolezite.nemala si napriklad vajce priamo z chladnicky alebo nieco podobne?

jajax
9. okt 2008

futri kuk sem http://domacipekarny.dama.cz/rady.php mozno objavis chybu.

wighy
9. okt 2008

jaja no uz som to musela napisat lebo mi to nedalo,tak snad som sa nikoho nedotkla 😉

mam predhrev a vzdy pouzivam suroviny priamo z chladnicky a doteraz nebol problem ale je mozne ze pri vianoke je to dolezite,tak nabuduce to skusim tak ze necham sueroviny na izbovej teplote, diiiky to ma povedzme ani nenapadlo 🙂

martinaema
9. okt 2008

junovka aj ja mám etu siestu, čo by si potrebovala ? 😨

junovka
9. okt 2008

martinaema, potrebujem vediet aky program volis pri priprave cisto len kysnuteho cesta.A ako nastavujes pekaren, mam na mysli:velkost, farba.....a ak mas nejaky odskusany receptik na kysnute cesto.Vdaka 😉

veronkaj
10. okt 2008

martinaema - môžem sa spýtať ty máš etu siestu

dostala si k tomu niečo okrem návodu??? a ako sa ti na nej pečie?? a čo ked potrebuješ na niečom predlžiť čas pečenia

a ako je to s tým ohrevom ingrediencii pred pečením - robí to každá pekáreň???

martinaema
10. okt 2008

junovka - na kysnuté cesto program príprava cesta - myslím že je to 7. Veľkosť väčšinou I - množstvo múky tých 500-600g a farbu dávam svetlú, lebo pri tej strednej mám veľmi tvrdý spodok chlebíka. Recepty skúšam tuto od dievčat a z damy. Tie čo sú v návode sú na figu, veľa vody, resp. tekutiny tam píšu.Chlebík mi najviac chutí pivný. Ale aj zemiakový 😅
Veronkaj - k pekárni bol ešte pohárik na odmeriavanie, plastová odmerka (polievková a čajová lyžička) a také železo na vyberanie hákov z chlebu.Pečie sa mi dobre, frčí takmer každý deň - nielen chlieb ale aj cesto na koláč - v rukách ho tak nevymiesiš 😉 Zatiaľ som nepotrebovala čas predlžovať, ale už som tam piekla závin a to som si najprv urobila cesto, naplnila, nastavila program pečenie a tak upiekla. Na figu je že min. dĺžka pečenia, čo sa dá nastaviť je 1 hod., takže si musím nastaviť minútky, lebo tak dlho nič nepečiem. A v tejto pekárni sa ingred. ohrievajú automaticky.
Tak toto sú moje skúsenosti s pekárňou. Ak budem vedieť, rada pomôžem 🙂

veronkaj
10. okt 2008

martinaema - ked dáš na tmavšiu kôrku vždy ti to urobí tvrdý spodok??

recepty z návodu sú všetky zlé ?? tak načo ich dali? neskúšala si dať niekedy len menej vody v nich ?

skúšala si tam robiť vianocčku alebo mazanec - moja dcéra sa teší najviac na to aj na to že tam budeme zarábať kysnuté cesto na koláče

tomu pečeniu som asi nerozumela - ked si dáš niečo piecť napr. vianočku tak min. čas je možné dať 1hod. na programe pečenie ale tolko to netrvá takže si dávaš hodinky napr. na 30 min a potom prídeš a vypneš??

a v moulinexke to napr. je možné dať nadstaviť si čas na menej ako hodinu pečenia - samostantného??

martinaema
10. okt 2008

moulinexku neviem, na tejto ete presne ako píšeš. Vianočku pečiem tak 50 min.Z knižky som skúšala mazanec - nebol dobrý, radšej mám overené recepty. Vianočku som piekla už viackrát z damy a tá je fakt mňam. Len raz som do nej zabudla dať margarín a podarilo sa také suché tvrdé voľačo ☹
Skúšala som aj menej vody, ale asi len 2 druhy - pivný a zemiakový chlieb. A pozor na to droždie. Oni píšu napr. 1 a pol balíčka, ale to je strašne veľa. Ja dávam s tou priloženou odmerkou tak 1-1,5 čaj.lyžičky.

jajax
10. okt 2008

wighy,ked mas predhrev tak to nebude v tom.ja to nahadzem do pekarne rovno z chladnicky a zo spajze.davas rozpustene maslo(heru)?nedavas ho velmi teple?uz si pripadam ako blazon,stale nad tym rozmyslam lebo mi to nejde do hlavy 😖 😠

junovka
10. okt 2008

martinaema, no, ja zase prave naopak mam skusenosti s tymi receptami....tu co kocky davaju recepty z damy, tak u na su na prd, bud ja som nesikovna, to uz neviem, ale zase recepty z navodu su super.Najradsej mam ten Sladky chlieb 😵 😎

A nemas nejaky tvoj special recept na kysnute cesto?? 😕 Prosiiiiim 🙂 😉
A ten zavin sa ti tam cely vopchal????? 😕 Mozes mi hodit na ten zavin link, prosim?? 😉

wighy
10. okt 2008

jaja nerob si starostiiiii,je to v pohode
dns som robila kysnuty slovkovy kolac podla receptu od crys a vydaril sa fantasticky

junovka hned ti ho sem hodim

wighy
10. okt 2008

CESTO OD CRYSMILE NA COKOLVEK SLADKE (osie hniezda,zavin,kysnuty kolac): 250ml mlieka, 100ml oleja, 1 vajce, stava z polovice citrona, 0,5 ČL soli, 0,5 kg polohrubej muky, 2 PL cukru, 0,5 kocky drozdia

je to vyborne cesto super sa s nim pracuje

martinaema
11. okt 2008

junovka aj ja mám ten recept, čo uviedla wighy 😉
Ale občas aj improvizujem -bajočko

junovka
11. okt 2008

no, baby neverili by ste, ale ja som skusala urobit druhykrat dukatove buchticky, presne podla toho receptu na cesto, ktore si mi tu dala Wighy....cesto kraaaaaasne vykyslo, ale pokial som to naukladala na plech, mala som pocit, ze cesto mi splaslo, v rure nakyslo minimaalne ☹ ....proste nebolo to take ake by malo byt.Dokonca aj spodok bol tvrdy.Tak, ja uz naozaj neveim, vcom robim chybu? 😔

petrusk
12. okt 2008

ahojte, mate niektora pekaren moulinex xxl? stala sa mi vec, mam ju od juna a teraz v poslednej dobe ked peciem bagety, po upeceni ich nemozem niekedy odlepit, niektore ostanu prilepene o nadobu. raz sa mi to stalo uz aj pri vianocke. prilipaju sa vam vase vytvori? pouzivate trochu oleja aby ste tomu predisli?

petrusk
12. okt 2008

pardon vytvory s ypsilonom. 😒

bezaz
12. okt 2008

petrusk ja mam xxl, priznam sa, ze bagety som este nepiekla, ale ostatne vytvory sa mi zatial ani raz nepripiekli 😅 praveze vzdy som az prekvapena, ako pekne odtial vylezu 😉 sem tam mi ostane nieco na hakoch, kedze ich nevyberam, ale to je asi normalne
junovka ty mas ale pech 😖

petrusk
12. okt 2008

ani ja nevyberam haky, vzdy to take horuce obratim pohybem s nimi a ono to samo vypadne, ale bagetky sa mi priliepaju, pritom som to umyvala vzdy tak setrne aby som neposkodila povrch. sem tam sa mi zda, ze uz ani nepecie ako ma. bagety peciem casto, sme len dvaja a na maly chlieb nemam recept a niekedy su upecene az az.

petrusk
12. okt 2008

este otazka, co na tom vsetko pecies, ci len chlieb?

petrusk
12. okt 2008

junovka skus ked ich poukladas na plech nechat este podkysnut.

martinaema
12. okt 2008

junovka a ked robíš buchtičky, nedávaš veľa múky na podsýpanie? vtedy by mohli byť tvrdé 😨
Ja pri tomto ceste vôbec nepodsýpam múku na dosku, tak dobre je vypracované, že mi vôbec nelepí...

junovka
12. okt 2008

martinaema, mozes mi hodit sem link na zavin, ktory si ty piekla rovno v pekarni? 😅 Vdaka

bezaz
13. okt 2008

petrusk peciem chlieb, sladke {mazanec}, zapekane cestoviny, cesto na langose a kolace a pod 😉

boza
13. okt 2008

ahoj baby pred chvilou som si prebrala novu pec/moulinex XXL badeta/ a uz na nej skusam, ale ked som do nej chcela pozriet ako pracuje a otvorila ju prestala robit ma to tak byt? musela som ju znova naprogramovat a zacala robit od zaciatku

boza
13. okt 2008

a este na tej forme na bagety su take pogumovane rucky nevadi romu teplo?

slimacik1
13. okt 2008

ahojte, chcem sa opytat, mam zaujem o domacu pekaren, aku by ste mi odporucili kupit? ja som z toho uplne jelen, dakujem 😉