Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

junovka
15. okt 2008

mne vysiel asi takto.http://foto.dama.cz/foto.php?f=348596 😉

jajax
15. okt 2008

kocky danielala co sem pred casom pisala nam vytvorila tuto stranku na fotky nasich vytvorov a recepty
http://www.pekaren.salem.sk/
login je pekaren a heslo pekaren.tak ak niektora chcete pridajte svoje vytvory.recepty sa davaju do knihy navstev.

matica2
15. okt 2008

dakujem

martinaema
15. okt 2008

cečko nedávam a ked nechcem aby sa zlepili, potriem s olejom

nenula
15. okt 2008

Počúvajte, ja som fanatik kuchár, pekár cukrár, zavárač.Pekárničku si kúpim v dohľadnej dobe. Nepočul niekto, že sa v tom zázraku robí fantasmagorická fašírka, či sekaná?

veronkaj
16. okt 2008

čítala som vašu tému aj do zadu a môžete mi dať niektorá recept na ten cesnakový chlebík, alebo cesnakové žemle????

majka35
16. okt 2008

ahojte ... včera mi došla pekárnička domov, ale pri študovaní toho návodu mám normálne obavy, že ja teda chlieb asi neupečiem ... vyzerá to neskutočne zložito ... 😕

martinaema
16. okt 2008

Majka???? 😨 😨 😨
A čo? Odmeriaš-naleješ, odvážiš-nasypeš a pečieš 😉

petrusk
16. okt 2008

to ja ked som citala navod, tak som si povedala, ze toto zariadenie asi pouzivat nebudem, ale to sa zmenilo, ked som prisla na to ako zlozito je to pisane a ako lahko sa to pouziva. neboj, po prvom druhom pouziti bude v pohode. moj manzel som zistila, ze uz ani nemeria na lyzice alebo lyzicky, to vzdy od oka, len muku odvazi, ked som to videla, som myslela, ze odpadnem, ale napodiv mu to vzdy vyslo, takze ziadny strach.

jajax
16. okt 2008

nenula,sekana sa v pekarni da robit ale nejaky extra recept nemam.skus na dame alebo pouzi vlastny.to treba odskusat.nam sekana chuti viac z truby ale zapekanu cestovinu uz jedine z pekarne.kazdemu chuti ine.
veronka super bozsky cesnakovy chlieb je na dame c.135.v ziadnom pripade nesetri cesnakom.
majka pri prvom chlebe som tak nadavala ze sa to neda ani opisat(mna na pekaren nahovoril muz).neverila som ze z toho bude niekedy chlieb.a dnes uz nekupujem nic od muky,este aj arabsky chlieb som sa naucila robit aj ked ho nerobim v pekarni.

kocky prosim vas ak sa vam chce davajte fotky svojich vytvorov na salema,nech nie je danielina namaha zbytocna a vzdy sa mozeme jedna od druhej nieco priucit.pozrite hore tam je odkaz aj heslo.

petrusk
16. okt 2008

jajax mozem poprosit o receptik na arabsky chlieb? chcela by som to vyskusat a este popravde som nikdy nerobila cestoviny v pekarni, aj ked to mam rada, len neviem ako presne na to.

jajax
16. okt 2008

petrusk pozri sem https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

ja robim hned ten prvy,nie je presne ako z obchodu ale nam chuti viac.

petrusk
16. okt 2008

ahoj, dakujem, prave som dala robit ten chlieb, co som o nom pisala, s omega 3 kyselinami a ludia, to je jak zuvacka. prve co ma zarazilo boli kvasnice, bolo tam 7 g vrecko pritom lastovicie ma 10 g a oni ze dajte ho tam cele, tak som dala, no ale neviem neviem, som tam pridala za cajovu lyzicku chlebovej muky a teraz pekaren stoji a neviem ci preto lebo to nemoze utiahnut, alebo ma oddych, ale ten sa mi zda nejaky dlhy na to ze je na zaciatku programu.

petrusk
16. okt 2008

aaa uz sa pustila, idem to pozriet, a cesto na arabsky miesas v pekarni?

jajax
16. okt 2008

ano v pekarni

matica2
16. okt 2008

dnes som robila ten závin čo dala na túto stranu junovka. je fantastickýýýýýýýý.

junovka
16. okt 2008

matica, a piekla si ho v pekarnicke, alebo v rure??Na buduce chcem vyskusat v rure 😉

jajax
16. okt 2008

petrusk,prepac predtym za mna pisal manzel a nerozumeli sme sa.cesto na arabsky chlieb robim rucne.ale vobec to nie je tazke,je to robota na chvilu.

matica2
17. okt 2008

junovka: piekla som ho v pekarnicke, ale ked som zapla program pecenie tak po mne chcela aj čas a som nevedela kolko tak som dala 30min a postupne pridavala.

veronkaj
17. okt 2008

ahojte

tak mi sme sa včera s dcérou dohodli že to teda skúsime a že je zbytočné asi čakať do vianoc, nejaké asi super akcie nebudú na pekárne a že ked veľa z vás je spokojných aj s etou siesta tak ju cez víkend kúpime,

zo začiatku kúpime aj tú hotovú zmes v lídli aj váhu digitálnu aby sme mohli vážiť a budeme skúšať.

skúsime aj urobiť cesto potom a kedže nemáme rúru skúsime upiecť v remoske také cestá budeme zarábať len z pol. dávky tak sa hádam podarí

inak dúfam že sa môže zarábať kys. cesto aj z pol dávky ked ho budeme piecť inde alebo aj tam a nadstavím na malú veľkosť????

bože normálne mám obavy či to zvládneme

majka35
17. okt 2008

ja sa chystám na zajtra upiecť svoj prvý chlebík ... možno je to naozaj jednoduché ... tak uvidím ... 😉

martinaema
17. okt 2008

veronkaj, napr. to cesto na závin je malá dávka, to môžeš kľudne celú

veronkaj
17. okt 2008

najväčšmi sa tešíme na to že si urobíme kysn. koláč s ovocím alebo mazanec alebo vianočku moja dcéra to ľúbi s lekvárom alebo maslom a aj buchty a tie sa dajú určite piecť v remoske lebo som to videla na vlastné oči tak dúfam že to pôjde a skúsime aj najprv všetko z pol dávky napr. žemličky - mňam teplučké

len aby nám to išlo ale ked to ide ostatným hádam sa to naučíme .

chcela som si ju kúpiť až na vianoce ale tak som rozmýšlala, potom bude zhon, budú ludia kupovať ako blázni a možno bude ťažké zohnať a či si to kúpim teraz a dám pod stromček alebo potom je jedno - možno ušetrím 300 korún. ale teraz už môžem vypekať a na vianoce už budem mať napečené z vlastného.

matica2
17. okt 2008

ja som tiež pekáren chcela až neskôr ale manžel mi ju kúpil a bolo. je to fakt dobrá vecička. asi ju milujem 🙂 🙂 🙂

kebulina
17. okt 2008

Ahoj žienky, niekto sa tu pýtal na rozdiel medzi Muolinex XXL baquette a ETA Siesta.
Ja mám už 5.mesiac moulinex a rodičom aj svokrovcom sme kúpili kvôli tomu, ze im stačí menšia pekárnička etu siesta.
Tu sú moje pozorovania:

Moulinex XXL baguette- pekáreň si suroviny nepredhrieva, lebo je to podľa mňa zbytočné. V porovnávaní dĺžky jednotlivých programov má moulinex aj tak dlhšie kysnutia, takže kvasnice krásne všetko postíhajú. Chlebík sa mi vždy podaril, aj keď 4x mi trochu prekysol, lebo bolo cesto riedke. Pekáreň má 14 programov a super je , že má program na kysnuté cesto aj na cestovinové cesto. Recepty k pekárni uvádzajú veľké zbytočne veľké množstvo čerstvých kvasníc. Program "sladký" trvá 3:50 a takto upečená brioška (sladký kysnutý koláč s vajcami a maslom) je úžasná. Odmerka má slabú risku aj vo svojom strede. Háčik na vyberanie hákov je praktický. Pekáreň - XXL baguette má 2 špirály, XXL 1 špirálu.

Eta Siesta - suroviny si predhrieva, ale je to zbytočné. Nevýhoda je, že človek po zapnutí nevidí, či pekáreň funguje, ani na vypínači nemá žiadne svetielko. Cca až po 5-20 min začína miešať.
Pekáreň má 10 programov, z toho 3 mi pripadajú veľmi podobné a trochu zbytočné: "klasik, toast, sendvič". Návod s receptymi predpisuje zbytočne veľké mnnožstvo sušených kvasníc. Program "sladký" trvá 1:50 a návod uvádza, že ak chcete mať sladký koláč ľahší, má sa upiecť na programe "sprint-rýchly", ktoý trvá 1:58. Tých 8 minút tomu koláču nepomôže. Sladké koláče sú lepšie z moulinexu. Odmerka nemá risky, takže 1/2 odmerky treba odhadnúť od oka. Háčik na vyberanie hákov je veľmi dlhý, zle sa s ním narába. Pekáreň má 1 spodnú špirálu.

To by bolo asi všetko, ak ma niečo napadne, tak dopíšem.
Príjemné pečenie.

junovka
17. okt 2008

martinaema, pre mna ten zavin vyzeral na dost velke mnozstvo??? 😲 ...a ty, ze je to na polku davky 😀 😀 , ale inak super 😉

Kebulinka, aku mas na mysli odmerku pri Ete Siesta?Tu bielu?Lebo nasa risky ma 😕 😕 , akurat, ze ked do nej nalejes mlieko, tak je prd vidiet 😖 , pretoze aj odmerka je biela 😀

martinaema
17. okt 2008

ja síce nemám a ani nepoznám osobne moulinexku , mám etu, ale k tým porovnaniam by som len niečo dodala. Každá, čo ju využíva vie, že nie je rozhodujúci počet programov- aj tak 99% používa tak 3-4 (základný, sprint, príprava cesta, pečenie).Kto potrebuje robiť bezlepkový, hľadá pekáreň s touto funkciou.
A ja osobne po 3 mesiacoch už odmerku na cukor, soľ, droždie nepoužívam. Pečiem talmer každý deň, tak človek to má už potom akosi v oku.

kebulina
17. okt 2008

No veď práve to som myslela, že má málo programov a aj tie, čo má sa podobajú.

angelik
17. okt 2008

ahojte, je to velmi dlha diskusia, takze asi sa do nej celej nepustim

neviete poradit, ak by som hladala pekaren, na co si dat pozor, ktoru radsej nie, popr. ktoru mate a je super

sme patclenna rodina, takze asi by som ju naplno vyuzila

veronkaj
17. okt 2008

no kočky vy ste ma teda dostali tak ako to je teda, ja som pôvodne viac chcela moulinex XXL ale myslela som že ked tolko z vás má etu a sú s ňou spokojné že aj tá je fajn

kto máte etu skúste sa vyjadriť 😒