Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

martinaema
22. okt 2008

bud do sáčku alebo do takej plastovej nádoby. Môžu sa rozmraziť aj v MW, ale na funkcii rozmrazovanie, ináč sa vysušia. Alebo na chvíľočku šupnúť do rúry.
Ja zamrazujem všetko, čoho narobím priveľa, či chlebík, či rožky, alebo korpus na pizzu predpečný alebo korpus na tortu, aj koláče. Ale tých je málokedy priveľa ☹

veronkaj
22. okt 2008

a samovolne keby sa ro rozmrazilo že napr. ráno vyložím a na obed ked príde dcéra zo školy má alebo večer a ráno môžem použiť?????

veronkaj
22. okt 2008

a ešte prosím

ako to je z hlučnosťou pri miešaní v ete a moulinex 😒

kotenko
22. okt 2008

ked pri tych prazenych veciach.. mam zamrazene cesto na osuchy, ako dlho moze byt v mraznicke, aby sa nepokazilo? prosim o radu

jajax
22. okt 2008

veronka,mozes to nechat samovolne rozmrazit ja to robim bezne,mikrovlnku pouzivam len vynimocne.ale tieto mensie kusky sa rozmrazia rychlo,väcsinou to netrva ani hodinu.
kotenko ja mavam cesto na langose v mrazaku aj mesiac-dva a vzdy bolo v pohode.vzdy urobim cesto z pol kila a zbytok dam do mrazaku.potom tam lezi az kym niekto nedostane chut na langose.

kotenko
22. okt 2008

jajax, vdaka, aj my to tak planujeme spravit... chi

boza
22. okt 2008

irca1 tiez som sa nevedela rozhodnut ci a aku kupit, objednala som si z www.obchodnydom.sk moulinexku na bagety a som zatial spokojna. Je teraz v dobrej cene a dosla za tyzden. Od munuleho tyzdna som uz piekla asi 6 krat, zatial uspesne nielen kysnute cesto.

bezaz
22. okt 2008

caveste prave peciem toto http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=6038 zatial to vyzera bajecne, napisem, ako to dopadlo 😉
veronka aj xxl ma odlozeny start 😲 😉

junovka
22. okt 2008

veronkaj, mne nevadi ta hlucnost pri Ete, aj ked neni to hrozne 😉 ....Nely si stale pritom zatancuje, ked to pocuje 😀 😀 😀

veronkaj
23. okt 2008

bezaz - myslela som to tak teda čítala som že eta má odložený štart aj na prípravu cesta a xxl pri tomto programe nemá

ten kto má xxl a neškrka vám teda tie divné zvuky ked robíte niečo z pol kila múky lebo to budem asi najčastejšie zarábať na koláčiky a ked robíte ten najmenší chlieb????

kočky ja normálne balansujem medzi tou etou a xxl ktorú kúpiť a určite asi bude dobré aj váhu lebo nemám a všetko meriam hrnčekom čo má miery alebo podla hmotnosti uvedenej.

junovka takže ked máme garzonku ale kuchynu v chodbe a máme tam dvere asi odlož. štart aby bol ráno teplý chieb nebudem môcť ked to je príliš počuť to by muselo tačať okolo pol tretej ráno aby bol o 6 h. chlieb

bezaz
23. okt 2008

veronka tak to neviem, kuknem.. 😲 v zasade som to doteraz nepotrebovala, tak som nezistovala
podla mna jedny dvere ako zvukova bariera stacia, zalezi, aky plytky mas spanok.. my sme boli chvilu uplne bez dveri a to mi uz vadilo, ale inak sa to da 😉

kebulina
23. okt 2008

Ahoj zienky, tak predvcerom som robila tu vianocku c. 196 a bola bozska :o) a vcera "fasirku" a ta tiez 🙂
Mne sa zda, ze Eta Siesta, ktoru maju rodicia i svokrovci, je tichsia ako moulinexka XXL, ale na druhej strane moulinex ma aj program "cestoviny" - 15 min miesanie cesta a aj "kysnute cesto" tusim 1:25 hodiny. No neviem, kazda ma aj vyhody aj nevyhody. Odlozeny start je aj na moulinexe.

veronkaj
23. okt 2008

teraz čítam na diskusii na českej stránke a je tam názor že v moulnexkách je nutné dopekávať pri programoch že tie výrobky sú inak málo upečené a sú často poruchové čo je na tom pravda??? 😒

inak tá poruchovosť je dosť aj na ete ale ved to je náhoda niekto schytá dobrú a niekomu sa pokazí a časom sa na každej niečo vyskytne

kebulinka - ja veľmi program cestoviny nebudem potrebovať, lebo u nás cestoviny jeme len ja a dcéra

ja skôr ten chclieb, kysnuté cestá a mazanec, vianočku

lumah
23. okt 2008

veronkaj ja mám čerstvo kúpenú Fagor, tak som zvedavá, aká bude. Včera sme skúsili prvý chlebík. 🙂

veronkaj
23. okt 2008

ja už by som najradšej mala nejakú doma len váham že ktorú tá aj tá má výhody aj nevýhody ale fakt by ma zaujímalo ako je to s tým názorom, že v moulinexkách sa nedopeká a sú hlučné a poruchové.

a takisto si myslím že aj etu má veľa z vás a chvália ju

bezaz
23. okt 2008

veronka my sme na vianoce dostali tu mensiu moulinexu a pokazila sa nam hned po prvom peceni.. tato xxl je zatial superova, dopekat som myslim dopekala len raz chleba

kebulina
23. okt 2008

Moja, aj sestrina moulinexka slapu jak hodinky 🙂 , sesternici sa na nej zasekla vrtulka, ale po 3 dnoch v servise moulinex to bolo OK. Teta si ju kupila a na displeji nefungovala palicka, ktora ukazuje prepecenost, tak im ju vymenili za taku, ktora ani nezatala po vlozeni do zasuvky. Vratili im peniaze, za 2 mesiace si ju nakoniec aj tak kupili a zatial funguje. 🙂 🙂 🙂

veronkaj
23. okt 2008

bezaz - ty máš tuším tú bagetkovú a tam je najsilnejší príkon a preto dobre peče tá je vraj výnimka

lebulinka a oni majú XXL ??? a to s ňou mali tolko trampot a ako sú s ňou teraz spokojný??

roasha
23. okt 2008

moulinex XXL,suprova,len spokojnost 🤐 ... 😵 😵 😵

veronkaj
23. okt 2008

roasha - ty ju máš???

tak povedz - napíš ako dá sa tam zarábať cesto na koláče aj iba z pol kila múky???, hrkoce veľmi alebo resp. je hlučná ??? upečené chleby sú nedopečené ked dáš len programy alebo musíš dopekať??? a čo návod, dá sa podľa receptov v návode???

toľko otázok ale toto človek nekupuje každý deň a ked som sama tak si zvažujem za čo miniem

roasha
23. okt 2008

ja som zatial piekla len chleby,sladke som este neskusala.robim z 0,5kg muky,nam to staci.hlucnost je uplne v pohode/je ticha/,aj do rana som dala odlozeny start,a o 7.00h sme mali krasny vonavy chlebik.
z origos navodou som este nerobila,ale nemyslim,ze by tam boli pisane blbosti. 😉
este ju nemam dlho,tak ju este musim riadne poskusat,a pokupit kadejake muky,aby sme vyskusali viacero receptov,ale zatial sa mi najviac osvedcil tento chlebik.
500ghladka muka/ja davam T650/
300ml teplej vody/davam klasika izbova teplota z brity/
1,5CL susene drozdie
2CL zarovnane soli
1CL kryst.cukor
1lyzica octu
2lyzice plne!olej
cca 1lyzicka rasca/podla chuti/
---------toto je zakladny recept,ale este mozes pridat------
napr.ja davam 1-2lyzice kukuricnej krupice
nasekanu petrzlen vniatku
1-2CL cesnakova sol
mozes hodit semiacka/slnecnica,tekvica,lan.../
najprv klasika davas tekutiny,na to muka,do jedneho rohu sol,do druheho cukor,nan drozdie,a vsetko ostatne.je to fajny chlebik,ako vaticka. 😵

roasha
23. okt 2008

a este pecies to na zakladny program t.j 1-a je uplne krasne prepeceny,ale vrch korky zapinam na najvyssie prepecenie,lebo na strednom prepeceni je na moj vkus dost svetly vrch.

veronkaj
23. okt 2008

a nemáš tie chlebíky nedopečené ?? stihnnú sa upiecť nie pripiecť z niektorej strany ked dáš program napr. základný???

roasha
23. okt 2008

su upecene uplne super,krasne chrumkava korka. 😉

roasha
23. okt 2008

a ked ratas spotrebu,tak ta chlebik stoji max 15sk 😵 ....0,5kg muky,ochutiny,spotreba elek.ener.cca 2sk...a este ked si vezmes,ze to mas bez roboty,len to supnes dnu,a vyberies hotovy teply chlieb,a neopatlava ti ho xx ludi 😝 ...urcite chlieb nekupim,len keby sa mi pokazila pekarnicka. 🤐

veronkaj
23. okt 2008

roasha - to vážne je taký mňam chrumkavý a na aký stupeň dávaš???

a čo znamená pri tej vlažnej vode - klasika z brity???
táto pekáreň nemá predhrev a tak sa tam majú dávať veci izb. teploty

a ked máš svetlý vrch _ my nemáme radi moc prepečenú kôrku vo vnútri je aj tak dobrý,??

roasha
23. okt 2008

hej,dam program c.1,a korka je krasne chrumkava.ked som dala prvy krat automaticke pecenie/c.1,tak korka navrchu bola na moj vkus dost svetla-ale bol prepeceny poriadne/.
teraz davam c.1,ale nastavim si "najprepecenejsiu"korku,ona aj tak nie je navrchu nejak hneda 😉
vlazna voda-bola pisana v origos recepte,ale ja nedavam nejak teplu,ale mam filtrovaciu kanvicu Britu,tak len nalejem z nej/izbova teplota/.
a tento recept je takt super,ten si odloz/korka chrumkava,a striedka ako vata/ 😵 😵

veronkaj
23. okt 2008

no hlásim recept odložený

roasha to si ma teda trochu ukludnila lebo predsa len nestojí to 5 korún a ako rozmýšlam tak rozmýšlam a na porade je diskusia tiež o domácich pekárňach a tam ju dosť zatracujú túto moulinexku takže som bola v rozpakoch

a skúšala si už aj nejaký recept z dámy???

u mojej dcéry pôjde jednoznačne vianočka a bábovka ale aj také koláčiky a samozrejme ked urobím pletenky alebo žemle ako sú také tie z billy posypané semiačkami tie zbožnujeme

a kde kupuješ semiačka??? napr. taký sezam na vrch alebo hrubú sol normálne som to u nás v potr. nejako nevidela len slnečnicu a mandle

roasha
23. okt 2008

ale coby,ved moulinex robi veci do kuchyne,tak uz maju vyxytane muchy. 😉
eta je sice lacna,ale nie su zasa az tak"vymakaní"
videla som aj kenwood,ale predsa to si kazdy spoji z autami,skor budu lepsi tam... 😅
moj muz je na taketo elektro-veci "manik". 😀 ked tak poriadne!
pozerala som recepty na dame,aj som si nejake"povypluvala",len som este neskusila,ale potom budem hlasit. 😉
semiacka vacsinou najdes vo vacsich "marketoch",alebo v BIO potravinach,ale napr.som videla takyto kutik aj v DM drogerii. 😉 -tak sa chystam 😀

veronkaj
23. okt 2008

a ako dlho už máš tú pekárničku?? a ako ti idú vyberať háky z chleba je tam potom velká diera po nich???