Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

roasha
23. okt 2008

ked dopecie,vyberies formu,nechas trochu postat/cca 10min/,otocis naopak,a vyklepnes.zospodu trosku pootocim tie "svorky",a hmetaky ostanu normalne vo forme,alebo pokial sa zachytia v chlebe v pohode to vyberies hacikom. 😉

vivere
23. okt 2008

veronkaj,
ja mam moulinexku xxl pol roka a som spokojna, ako som tu uz pisala. co sa tyka hluku, myslim, ze je to v norme. vzdy robim chlieb z pol kila muky a nezda sa mi, ze by to robilo nejake divne zvuky. divne zvuky vydava iba vtedy, ak je cesto prilis huste. ma casovac. a vzdy pridavam 10 minut na pecenie a nijako ma to neobmedzuje, proste beriem to ako beznu vec. chlebik je dobre prepeceny aj bez pridavania minut, ale ja predsa pridam. robila som aj sladky chlebik - rozinkacik z damy.cz, bol super. normalne mam chut zasa dnes spravit 🙂 semienka kupujem v kauflande, rovnako ako muky, myslim, ze tam je najspolahlivejsi vyber.

veronkaj
23. okt 2008

ďakujem si zlatá že si mala trpezlivosť a odpovedala na moje všetečné otázky tolko som si lámala hlavu ale nakoniec ju predsa asi len objednám aj ked zvažujem medzi tou sietou ale zase je fakt že táto má viac možnosti a kedže predpokladám že budúci rok už budem bývať s polovičkou a jeho synom budeme na stravu 4 tak tam sa využije aj cesto na rezance a pod. a aj budem asi robiť väčší chlieb alebo viac pečiva.

keby dačo môžem sa ešte spýtať alebo ked ju už budem mať môžeme vymieňať skúsenosti ??

roasha
23. okt 2008

jasné šéfe. 😉
pekný den dievčatá. 🙂

roasha
23. okt 2008

inak pokial mas moznost,tak teraz je v metre za 2854sk,neviem ako su inde ceny. 😉

veronkaj
23. okt 2008

roasha to fakt ??? v TPD čo je najlacnejší obchod stojí 3190 a v metre si si istá že stojí tolko práve tá XXl nie obyčajná moulienx?.

zisti mi to prosím ak je to tak tak zoženiem niekoho kto má kartu a ide sa kupovať

kebulina
23. okt 2008

Ja som mam tiez vzdy chleba poriadne prepeceny, aj ked mi uteka z formy. 🙂 Nikdy som nic nedopekala. Skratka - uplna spokojnost.

veronkaj
23. okt 2008

kebulina aj ty máš XXL ??? a si teda spokojná ?

veronkaj
23. okt 2008

tak majú volala som do metra priateľ má kartu ešte aby ma tam hodil a ide sa kupovať

roasha
23. okt 2008

hehe 😀 ...tak behom! 😉 co som? 😕 ........zlaticko! 😅 😀

veronkaj
23. okt 2008

jasné si zlatíčko 🙂

dnes príde pre mňa do práce moja polovička a má kartu do metra tak ešte sa ho spýtať či mi to bude vôbec jesť chleby a žemle a tak ked budem uň - lebo víkendy trávime spolu a ked áno tak či ma vezme do metra aby som to kúpila a potom nedaj boh sa rozísť tak ako budem prípadne reklamovať len dúfam že pôjde ako hodinky a budem s ňou spokojná ako vy.

normálne ste ma ukludnili a tak som sa rozhodla ak bude polovička súhlasiť že bude jesť tak beriem ak nie tak nám stačí eta.

dakujem ste zlaté dúfam že potom mi poradíte aj pri pečení 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

vivere
23. okt 2008

veronkaj, aj ja som videla cenu okolo 2800 skk niekde na nete. skus dat do googlu, hodi ti to stranku nejaku o najlepsich cenach, mozes porovnat 😉

veronkaj
23. okt 2008

vivere posledné dni som surfovala po nete a hľadala ale toto je najllepšia cena akú som našla a tak uvidím čo sa povie večer ale asi kúpim. dúfam. veľmi ma to baví odkedy som skúšala rohlíčky so sladkou náplňou a podarili sa len sa musím naučiť skladovať čo s dcérou nezjeme aby boli mňam aj na druhý deň.

veronkaj
23. okt 2008

ešte mám dotaz budem potrebovať aj váhu aká mi stačí tá obyčajná alebo digitálna??? ked už budem piecť viac tak musím nejako vážiť zatial len podla odmerky na hrnčeku. 😖 😖

angelik
23. okt 2008

no, neviem, tiez som sa pozrela v letaku a je to moulinex OW 500030, ale nie Home Bread XXL
neviem, je medzi nimi rozdiel? zatial som nehladala

veronkaj
23. okt 2008

angelik - v letáku nieje ale ja som tam volala a pýtala špecialne na XXL a tú vraj majú 15 kusov

angelik
23. okt 2008

tak potom oukej 🙂

neviem, ci aj ja neprehovorim manzela...

inak nasla som, ze 50030 ma len jeden hak a o dva programi menej

martinaema
23. okt 2008

veronkaj: http://www.najnakup.sk/Porovnaj_domace-pekarne_...
A váha ti stačí aj obyčajná, ale pohodlnejšie je to s digitálnou, hlavne ked budeš miešať rôzne typy múk.
Úplne v poho je tesco digit. váha 😉

katkaajurko
23. okt 2008

ahojte pekarky 🙂

ja peciem dnes prvy krat a robim zo zmesi z Lidla v pekarnicke Moulinex a teraz mi to miesa - ale vsimla som si - ze na okrajoch nadoby sa ta muka prichytila o steny a hnetie sa hlavne v strede pri hnetaku velka hrudka - a ta na bokoch tam zostala prichytena...nevadi to??? 😨

katkaajurko
23. okt 2008

no uz sa mi to zmiesalo 🙂 😉

martinaema
23. okt 2008

ak by ti to tam ostávalo, kľudne to s vareškou daj dolu, nech sa to zmiesi dokopy 😉

junovka
23. okt 2008

mne to stale tak robi na zaciatku a potom to zmiesa 😉

katkaajurko
23. okt 2008

ano ano - len som sa na zaciatku bala aj veko prvy krat otvorit 😀 az potom som zistila, ze pri hneteni sa to moze 🙂

veronkaj
24. okt 2008

dobré ráno

hlásim že od včera večera som už aj ja majiteľkou pekárne Molinex XXL.

poctivo som ju včera vybalila a začala som čítať a ako prvé som tam nalepila štítok v slovenčine na ovládací panel.
došla moja dcéra a že mami prečo je 12 a 13 rovnaké že cestoviny tak som ju sfukla že to je hluposť.

idem tam a naozaj oni sa pomýlili vo všetkých rečiach to bolo správne 12 cestoviny 13 kysnuté len v slovenčine je chyba tak som to dala dolu a nalepila v čestine.

a ako teraz s ňou umyjem ju a nikde nieje napísané že ju treba trochu vypáliť ako napr. siestu len je písané že pri prvom to bude trochu dymiť.

vypalovali ste to???

a tie recepty ma rozosmialy obrázky a pod nimi množstvá taký idotenfest ale skúsim prečo nie

ráno som kúpila hrubú morskú sol a sezam na posypávanie, cez víkend dokúpim droždie a múku a nejaké zmesi z lidla a skúsime ale až v nedelu lebo ideme babke.

vinka
24. okt 2008

Dobré ránko.Tak aj ja mám otázku na skúsené gazdinky pekárne.Všade čítam sušené droždie a čerstvé nemôže byt? 😕 Lebo mi sme kúpili čerstvé droždie a teraz sa ho tam bojím dat.A ked môže kolko ho mám dat na pol kila múky.Dakujem za rady 😉

veronkaj
24. okt 2008

vinka ak som to pochopila dobre z toho čo tu písali tak sa môže aj čerstve ale nie na odložený štart a na 1 LŽIČKA SUŠENÉHO DROŽDÍ = 1/4 ČERSTVÉHO DROŽDÍ
tak píšu na dáme a treba ho dať do jamky v múke a ked sa dáva čerstvé dá sa k nemu trošku cukru

bezaz
24. okt 2008

vinka v kazdom recepte, aspon na domacipekarny.cz je bud kolko suseneho alebo cerstveho 😉

wighy
24. okt 2008

ja som moju nevypalovala

vinka
24. okt 2008

Wighy a bol normálny chlieb ked si ju nevypálila?Nejako nezapáchal?

veronkaj
24. okt 2008

a nesmrdelo, nedymilo???

ozaj a ešte dotaz napísala som si ten základný recept č. 16 z dámy aj pozrela video a tam napr. nehovoria ani nepíšu že či vytrieť nádobu a háky nejakým olejom alebo maslom pred pečením robievato a čím???

ani v návode nepíšu že nechať vypáliť u xxl ale v návode na prvý chleba na dáme to je že nechať vypáliť na programe pečenie tak 10-20 min. a nechať vychladnúť