Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

katkaajurko
24. okt 2008

ja som moju nevypalovala a nesmrdelo nic,nedymilo

a nepotierala som ani olejom ani maslom a chlebik sa na prvy krat podaril vyborny, bez problemov a mam Moulinex - ale nie XXL ale taku tu mensiu...s jednym hnetakom

akurat ma slabu korku - nabuduce ju dam na tu najkorkovatejsiu korku 😀

wighy
24. okt 2008

chlebik bol normalny len som nadobu umyla

a netreba vymazat je to teflonova nadoba takze sa nic neprichyti nepripali

katkaajurko
24. okt 2008

hej - aj ja som nadobu aj hnetacik umyla

veronkaj
24. okt 2008

aj ja to urobím

a ešte mám otázku

opísala som si recept z dámy na žemličky a všimla som si že aj pri iných aj tomto je písané že program cesto.

zapliesť a nechať ešte podkysnúť napr. 40 min.

a toť otázka - program cesto pri žemličkách , rožkoch a tak znamená že tam v pekárni nechať aj kystnúť alebo len vypracovať a vybrať urobiť a potom nechať kysnúť. je to zo suš. kvasníc
☹ ☹ ☹ ☹

vinka
24. okt 2008

Jaj baby mám problém.Skúšam pekarničku a zistila som,že musím íst po syna do školy.Nič sa nestane ked ju nechám tak? 😕 čo mám teraz robit.Ešte má asi 2 hodiny do konca.To sa aj vrátim do vtedy.Poradte či nechat či vypnút 😕

jajax
24. okt 2008

vinka ak tam este si.v ziadnom pripade nevypinaj pekaren potom by si mohla cseto zahodit.aj ked das na noc na odlozeny start tak pri tom nesedis.kludne chod pre syna.

matica2
24. okt 2008

ja som tiež isla pre dcéru do školky a vrátila som sa asi trištvrte hodiky po dopečení a nič sa mi s chlebíkom nestalo
pekáren som nevypalovala a ani ničím nevymazávam len som poriadne poumývala

veronkaj
24. okt 2008

a ako je to s tým programom cesto ked robíte pletenky a rožteky alebo ked je napísané na dáme že cesto nechávate to tam aj kysnúť a potom robiť alebo len zamiesiť?????

v kysn. ceste som antitalent tak sa učím

jajax
24. okt 2008

veronka,ked je napisane program cesto,tak sa tym mysli cely program.pokial sa nema nechat kysnut tak to tam napisu.je jedno ci mas susene alebo cerstve kvasnice.receptov na dame sa drz,ja mam(a nielen ja) len tie najlepsie skusenosti.

roasha
24. okt 2008

veronkaj,som sa schuti zasmiala-aj ja mam 12-13cestoviny,a ja som si to vobec doteraz nevsimla. 😀

vinka
24. okt 2008

No nevypla som nechala som to piect.Ale bála som sa aby sa nič nestalo. 😝 A nedala som kôrku na pripečenie bude chlieb upečený alebo ho musím dopiect v rúre. 😕 Len som dala program 1 a hotovo.Robím to prvý krát tak som sa bála čo i len štuknút do toho. 😀

jajax
24. okt 2008

chlieb bude urcite upeceny,aspon ja ho mam vzdy.len korka bude bleda.vrch korky je bledy vzdy.ked sa dava do receptu voda,tak je cela korka bledsia a ked sa dava mlieko je tmavsia.

junovka
24. okt 2008

ahojte baby,

chcela som vas poprosit o radu, ked ste robili buchty na pare, tak ste ich varili naozaj nad parou, alebo sa daju aj varit vo vode, ako ked som varila knedlu? 😕

veronkaj, ked tam pisu, ze nechat podkysnut, tak ja to nechavam podkysnut pod utierkou a tak ideme dalej s tym robit, ako napr. knedlik, alebo dukat.buchticky 😉

veronkaj
24. okt 2008

jajax - takže jasné ked budem program cesto nechám aj zamiesiť aj vykysnúť a potom robiť

a ked máte náhodou recept ktorý robili ludia zatial len ručne a píšu že zarobíme kvások a potom dáme do ostatných surovín ked to budem robiť v pekárničke znamená že dám adekvátnym prepočtom čo píšu na kvasniciach suché a hotovo bez kysnutia kvásku.?????

som ja ale....

veronkaj
24. okt 2008

roasha - moja dcéra si to všimla a ja že nevie čítať a ona vie a tak sme tam dali ten český návod ale vo všetkých jazykoch je to dobre len sk

vinka akú máš pekáreň???

jajax
24. okt 2008

veronka recepty ktore nie su rozpisane na pekarne sa robia presne podla postupu pre pekaren.nerobis kvasok,dole das tekutiny,potom muku a nakoniec drozdie.

junovka
24. okt 2008

tak ako je to s tymi buchtami na pare...kocky? ☹ 😕

wighy
24. okt 2008

junovka ja som robila aj vo vode aj nad parpv a mne osobne viac chutili nad parou 😉

vinka
24. okt 2008

No presne tak je bieli celý.Tak to bude asi kôli vode ako to píšete. 😉

veronkaj
24. okt 2008

a ked môže sa teda vod nahradiť mliekom napr. ked nerobíme na odlož. štart???

alebo pol vody pol mlieka???

vinka
24. okt 2008

Veronkaj máme moulinex XXL(dúfam,že som to gramaticky napísala správne) 😀

veronkaj
24. okt 2008

vinka ja mám presne tú istú

inak ten základný recept č. 16 ten kmímový biely na akom stupni velkosti mám piecť v xxl ked sú tam tri možnosti na najmenšej 750???

roasha
24. okt 2008

500g muky pecies na strednom,ten aj nastavuje automaticky.

vinka
24. okt 2008

Ja vôbec neviem o akom to recepte č.16 píšete.Ja som robila z tejto stránky dáky čo niektorá ste napísali. 😉

jajax
24. okt 2008

vinka to je jedno aky recept robis.urcite vies odhadnut kolko asi bude chlieb vazit(podla muky).casom prides na to ktory recpt sa ti najviac paci.hlavne sa neboj a skusaj.ked si to prepocitas,aj ked sa ti nahodou chlieb nepodari nie je to tragedia.ako som uz na tejto stranke pisala najlepsie recepty su na dame a su aj odskusane.

vinka
25. okt 2008

Chcem sa spýtat čo sa stane ked robím 750g chlieb a zabudla som si na pekárniku naprogramovat gramáž 750.Ale dala som len program 1 a ten je predvolený na 1000g a strednú kôrku atd.

jajax
25. okt 2008

budes mat asi hrubsiu,tvrdsiu korku.ale bude sa to dat zjest.uz sa mi to tiez par krat stalo 😀 😵

vinka
25. okt 2008

Aha to musím stále nastavyt gramáž? 😉 Kto sa nepýta je blbý celý život.Kto sa pýta je blbý iba 5 min.Preto ja sa pýtam stále 😀

vinka
25. okt 2008

Ešte sa chcem spýtat kedy vyberáte chlieb z formy.Hned ako dopečie alebo neskôr.Lebo tie nože ma štvu.Neviem chlieb vytiahnút.Alebo neviem ten hák kde mám dat.Nepochopila som to ani z príručky.No kto je blbý je blbý. 😀

junovka
25. okt 2008

my chlieb vyberame hned ako zapiapa znamenie, ze uz je koniec, nakolko som niekde citala, ze ked vraj nechas po ukonceni stat v pekarnicke, takze vraj zvlhne. 😕 Hak musisi vopchat do tej dierky hnetakov naspodku, zachytit a pomaly vytahovat 😉