Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

alami
16. aug 2010

slané cesto je také to čo sa z neho robia ozdoby a nechajú sa potom sušiť v rúre, ale robí sa s ním strašne dobre, dá sa využiť ako plastelína, malý ho valkal a vykrajoval o dušu a potom si z neho obaja modelovali - vyhrali sa - čo v tomto počasí... 😒

alami
16. aug 2010

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=5242
tie farby neodporúčam, mali sme farebné všetko 😝 keď som mu to raz sparvila takto, takže dnes len biele cestíčko 😅

dusanab
16. aug 2010

to je super, vyskusam, v tomto pocasi sa ine moc neda 😖 . vdaka za tip 😉

zucha
16. aug 2010

@alami mozno by sa do toho cesta dalo nastruhat trosku voskoviek, ci niecoho takeho, aby to malo farbu, hm? 😕

alami
16. aug 2010

farbila som aj temperkami, aj potravinovými, ale ak, tak si dajte len troška farby, lebo fakt som mala všetko farebné...a aj tak to potom zmiešaval dokopy tak to bolo o ničom...nám to stačí biele 😅
no a vymiešala mi to pekáreň, samozrejme, dozrite si správnu hustotu, chyťte do ruky, aby sa nelepilo, prisypte múky ak treba, alebo vody...
a v chladničke neschne, tak nechajte tam, ak sa nebudete hrať, inak vám bude schnúť, ak sa s ním nepracuje, prípadne do sáčku 😉
no a v rúre sa dá pekne sušiť, na slabučko... ja som si tak robila ozdoby, napr toto srdiečko. Farbila som ho až na koniec temperkami

reruna
17. aug 2010

Ahoj dělali jste někdo tuto pizzu, http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3469

5katarina7
17. aug 2010

Ja som zas piekla tie lúpačky,čo dala alami recept,s nutelovou plnkou nám velmi zachutili 🙂

alami
17. aug 2010

@reruna ja nie, ale bude dobrá, ja robím tú z pizzovej múky, ale recept je podobný, to bude to isté v podstate 😉
@5katarina7 som ich chela včera robiť, nakoniec som tie tvarohové koláče, lebo mi na tvarohu končila záruka, ale už sa na ne zas teším, tiež ich teraz nutellou budem plniť
a teraz pečiem bábovku v pekárni, skúšam ju teraz menej komplikovane, dala som tam všetko naraz, len sneh som urobila osobitne, tak som zvedavá, či bude rovnako fajná. Takto je to veľmi jednoduhé. Napuchla krásne až po vrch,tak hádam to bude aj takto dobre 🙂

junovka
17. aug 2010

baby, dnes som robila v pekarni : http://www.mimibazar.sk/recepty.php?user=14670 .V pohode vsetko slo, dokonca chutovo bola super, len problem som mala na zaver, ked som ju vyberala z vanicky, prevratila som ju hore nohami a necjhcela mi velmi vyjst, tak som troska s nou zatriasla a vtedy mi vypadla , lenze.......len polka, druha polka , cize spodok zostal vo vanicke nalepeny ☹ 😅 ....neviete preco? 😕 😕

reruna
17. aug 2010

@alami pizzová mouka, ha, zkusím se podívat, jestli to u nás mají...
a tu bábovku - jak dlouho trvá program? protože já když ji peču normálně, tak ji mám umíchanou za 1O minut a upečenou v troubě za 20 minut...

5katarina7
17. aug 2010

Tá bábovka aj mňa láka,asi ju zajtra vyskúšam............

reruna
17. aug 2010

@junovka možná jsi měla nechat trochu vychladnout?? jen hádám...

alami
17. aug 2010

to je moja bábovka 😅 ja som si chcela zjednodušiť recept na klasickú bábovku a šupla som to do pekárne, dnes som ju teda urýchlila a nahádzala to naraz

@junovka robila si si to tak postupne, ako som to tam do receptu písala, či naraz?
ja som z vyklopením nemala problém, len ak sa ti to nejak nalepilo na spodok, neviem prečo, tak sa ti mohla roztrhnúť tým, že je to ľahké cesto, nie tak tuhé, ako napr chlebík, ten už predsa viac znesie, toto je naozaj ľahučké cestíčko. Možno ju trochu nabudúce z boku poodlepovať od nádoby stierkou...
a mala si ju dobre upečenú? že ak by nebola dopečená, mohla by sa lepiť.

@reruna to robíš nejakú mini? 😅 ja ju teda nikdy nemám v rúre za 20min, v pekárni sa mi pečie aj hod a pol teraz ju tam mám hodinu 20 a ešte nie je. Je to dlho, ale však sa to robí samo, mňa teší to, že predtým som našpinila kopec riadov a teraz len pekáreň + jednu nádobu na sneh 🙂

alami
17. aug 2010

@reruna možno nechať vychaladnúť fakt, myslím, že to v nejak recepte na bábovku bolo tak...potom už je také tuhšie to cesto a pôjde ľahšie asi von,...

alami
17. aug 2010

@reruna ja robím pizzu podľa návode na tej múke a je strašne dobrá, zhodli sme sa s MM, že je fakt lepšia ako z pizzerky nevieme sa jej s prepáčením dožrať 😅 super je na to aj tá omáčka s tesca, tá tam asi dodáva to čaro skutočnej pizze, niekde som vám už posielala foto ak sa nemýlim. To fakt odporúčam 😉

zucha
17. aug 2010

ja babovku robievam tuto http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=15090 . Ale pre urychlenie ju robim normalne v babovkovej forme alebo srncom chrbate. Iba raz som ju robila v pekarni, ale recept je tak uzasny, ze uz zostala u nas ako normalna 😉

reruna
17. aug 2010

@alami já ji dám na plech, proto je tak rychle upečená, když ji peču ve formě na bábovku, tak to trvá dýl, řekla bych tak 45 minut asi

alami
17. aug 2010

mne sa aj teraz v pohode vyklopila, hneď som ju za tepla, len kraje som si trochu dopredu poodliepala, ako som napísala, spodok sa vyklopil pekne. Je ľahká, ako aj keď som ju robila postupne
@5katarina7 tak ak ju budeš robiť, hoď si tam naraz tekutiny, vajcia, cukor, múku, nechaj vymiešať10-15min, pridaj vyšlahané bielky, premiešaj, odober časť naberačkou, domiešaj do nej kakao a vlej naspäť a "premiešaj" nech sa urobí mramor 😉

alami
17. aug 2010

mne syn zbožňuje bábovku, som rada, že ju môžem teraz takto jednoducho spraviť, super 😵

zucha
17. aug 2010

dnes som prvy krat robila cibulovy kolac a trieskam si hlavu, preco az teraz 😀 Nenormalne dobre to je

5katarina7
17. aug 2010

@alami,dík skúsim to tak,dúfam,že sa podarí,potom napíšem...

alami
17. aug 2010

@5katarina7 napíš, napíš... 🙂
@zucha cibulový? 😕 to by tak pre MM bolo 😅 neviem si ho ani predstaviť, čo to tam ide?

zucha
17. aug 2010

Cibulovy kolac:
Cesto: 70ml mlieka, 1 vajce, 50g tuku (margarin), 250g hl. muky, 1kopcovita lyzicka soli, 1lyzicka cukru, 1 lyzicka suseneho drozdia = program cesto
Plnka: 1kg cibule ocistit, prekrojit na polky, nasledne na dalsie polky a pokrajat na pasiky. V hrnci rozpustit 50g masla (kto chce da namiesto toho slaninu a poprazi), pridat nakrajanu cibulu, posolit, pridat drvenu rascu a za obcasneho miesania dusit 10 minut.
Vykysnute cesto rozvalkat na kolacovy okruhly, tukom vymasteny plech, kraje vyvysit. Dat cibulovu plnku a zaliat ju smotana 200g+80ml mlieko+1 vajce+sol, stipka papriky, muskatoveho orieska, vegety. Vrch posypat 200g nastruhaneho syru. Piect cca 50 minut na 180 stupnoch.
Nabuduce ale vyskusam dat cesto a cibulovu plnku piect 15 minut a az potom zaliat a posypat syrom. Myslim, ze to bude este dokonalejsie 😉
Inak necitit po zjedeni vobec cibulovy zapach, netreba sa obavat.

junovka
17. aug 2010

@alami robila som presne , postupne, Dokonca len vajcia s cukrom som nechala miesat 10 minut potom muku s prdopecom, olej a vodu som pridavala postupne, ked som tam mala vsetko, tak tiez som nechala miesat cca 10 minut, nakoniec postupne som pridavala aj sneh...aj to som nakoniec nechala cca 8 minut miesat.A piekla som ju 90 minut, spilka bola cista, ked som do nej zapichla, aj boky po upeceni som troska oddelila stierkou...asi som mala nechat fakt vychaldnut dobrych 10 minut ☹ ...ale ked som sa bala aby mi medzitym, ked stoji vo vanicke nezvlhla 😒 ...no nic, urcite ma to neodradi, aby som ju neupiekla zase....clovek sa stale len uci 🙂 😉

alami
17. aug 2010

@zucha niekedy sa možno odvážim vyskúšať 😅
@junovka škoda 😒 neviem prečo sa ti to tak zle, ja som ju aj teraz za horúca a v pohode. Iak tie bielky už potom netreba dlho miešať, len jemno a dosť, aby sa sneh "nerozbil"

predsa len po ochutnávke musím povedať, že tak na postupne je lepšia, má to svoj význam, ale v pohode aj na rýchlo nahádzať

zucha
18. aug 2010

@junovka ta, co som dala link ja, je vzdy dobra 😉 A len sa vsetko nahadze 😀

5katarina7
18. aug 2010

@alami,tak bábovka upečená,robila som ju ako si písala,všetko som tam nahádzala,a nakoniec sneh,a vydarila sa super. 🙂Ľahučká,nadýchaná takže ju budem robiť častejšie 🙂

vesi
18. aug 2010

čaute kočky, kedysi som prispievala aj ja do tejto témy s polu s lusil aj Danielou 🙂 , ale odkedy pracujem pekárnička zapadá prachom 😅 , bolo by ju treba oprášiť, takže Vás prosím, nemáte nejaký recept na závin?Najlepšie višňovo-tvarohový? Budem sa snažiť a polepším sa, zajtra ometiem pavučiny z pekárničky a niečo stvorím 😀 Ďakujem 😀

reruna
18. aug 2010

Dneska jsem dělala tu pizzu, co jsem dávala odkaz včera, dělala jsem z půl dávky, kdyby se nepovedla... a nepovedla se ☹ , připálila jsem ji a byla děsně slaná, ale už vím, že ji zkusím znovu, dám tam jen poloviční dávku soli, než je uvedené a upeču to na horkovzduch, jak jsem zvyklá péct, oni tam psali, že péct zespodu, tak jsem tak pekla a připálila... ☹ To těsto bylo ale super, perfektně se s tím pracovalo a jestli se mi příště povede to nespálit, tak to bude bomba...a taky jsem tam dala slané olivy a slaný sýr, takže tím jsem to ještě dorazila... příště bez oliv a vyberu jiný sýr.
Ještě jsem dnes dělala briošku, ta se naštěstí povedla, už jsem ji dělala mockrát a vždycky vyšla, dnes jsem místo rozinek dala kandovanou pomerančovou kůru, je to dobré, ale rozinky mi chutnají víc 🙂

reruna
18. aug 2010

@vesi ahoj , určitě pekárničku opraš a dej nějaké tvoje oblíbené recepty, já jsem v pečení v pekárně zatím nováček, takže neporadím se závinem, ale on se určitě někdo najde 🙂