Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

reruna
28. mar 2011

dávám ho tam, protože byl v receptu, ale myslím, že se tam dává proto, aby nebylo cítit droždí

5katarina7
28. mar 2011

@ a ešte sa pridáva ocot kvôli tomu,aby sa chlebík nedrobil.

katy2
28. mar 2011

@ejka3 ocot sa zvykne davat... ja ho davam len niekedy, vtedy je ten chlieb taky chlebovejsi....
dzem som nerobila, da sa aj v mojej, ale neskusala som....
a to kysnute si neviem vynachvalit... aj knedlu uz len doma robim 😉
aky je rozdiel medzi susenym a cerstvym v chuti neviem, lebo stale pouzivam cerstve.... 🙂

emily333
28. mar 2011

zdravím vospolok dnes som upiekla langoše podľa receptu čo hodila sofinka su fantasticé 😵 😵 len ja som si suroviny nahadzala do pekarničky aby som si ruky nazašpinila 😀 😀 najnovšie mam zálusk na tie koláče pudingáče ale takým štýlom vypekania sa moja váha rýchlo dvihne ☹ 😀

hobit
28. mar 2011

@ejka3 tak som ho upiekla...dala som 2 dcl vody, 1,5 dcl mlieka, 300 g hladkej muky T650, 200 g celozrnnej, tekvicove, slnecnicove a lanove semienka...je vyborny...nabuduce skusim raznu muku

ejka3
28. mar 2011

@hobit
😅 😅 na ražnú sa chystám aj ja. Už mi ju niekto tiež odporúčal 🙂

hobit
28. mar 2011

@ejka3 ja uz mam kupenu...nevies v akom pomere sa ma miesat s obycajnou?

ejka3
28. mar 2011

@hobit
...tak to nie, ale skúsila by som to asi v tom istom pomere ako s celozrnnou...
Ja som mala v tom mojom recepte, že "najlepšie v pomere 400 (alebo 350) g hladkej a 100 (alebo 150 ) g celozrnnej" Ty si spomínala, že si dala 300 hladkej a 200 celozrnnej. Ja mám radšej celozrnné pečivo, deti klasické biele. Takže určite nájsť "zlatú strednú cestu", nech chutí aj nám, aj deťom 😉

zuzkat1
29. mar 2011

baby neviete nejaky recept na satocky s lekvarom?

vinka
29. mar 2011

@zuzkat1 ja som robila normálne s kysnutého cesta a lekvár dala dnu alebo jablká tvaroch čokolvek chceš 😉 .Ale robí sa aj s lístkového asi neviem. 😉

zuzkat1
29. mar 2011

@vinka no hej s kysnuteho🙂 ale akeho? ja nie som moc zbehla v tychto veciach 😕
hej robi sa aj z listkoveho ale to sa mi nezda...ja radsej to kysnute

zuzkat1
29. mar 2011

@vinka ja som nasla tento recept... co povies...moze byt?
http://varecha.pravda.sk/recepty/lekvarove-sato...

vinka
29. mar 2011

@zuzkat1 dobre len ja by som tam isto nedávala ten kypriaci prášok.No načo ved je tam droždie.A nedala by som do 14 ale tak 18 g čerstvého. 😉 A slivkový lekvár v tom je bomba 😀 😀 😀 😀

zuzkat1
29. mar 2011

@vinka takze mozem dat cely sacok suseneho? a nechala by si to aj vykysnut? alebo ako ona pise ze len vymiesit a hned robit?

vinka
29. mar 2011

@zuzkat1 no isto by som to nechala vykysnúť a ked naplnila dala na plech a zas nechala nejakých 15-20 min. podkysnúť.Nie celý sáčok lebo sušené droždie mám pocit,že je silnejšie ako čerstvé.Daj ako píše 5 g ja používam iba čerstvé takže neviem ako je to zo sušeným. 😉

zuzkat1
29. mar 2011

@vinka susene ma tusim dokopy 7g... ale pisu na nom ze cely balik na 500g muky ale ja davam vzdy 3/4 balika a staci to...
no dakujem za rady... zajtra rano skusim🙂

zuzkat1
30. mar 2011

baby tak odporucam recept na satocky na ktory som dala vyssie link... dala som len drozdie 3/4 sacku suseneho a nechala kysnut a boli vynikajuce🙂

reruna
1. apr 2011

Holky jaký máte oblíbený a zaručeně dobrý recept na sekanou z DP? Chci vyzkoušet, předem děkuji 🙂

vladkaz1
1. apr 2011

dnes kuracie kung pao plus ryza 🙂

reruna
1. apr 2011

@vladkaz1 vypadá to mňam, ale to jsi asi nedělala v pekárně ne?
Holky co ta sekaná?

alami
1. apr 2011

@reruna ja robievam http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3669, pridávam trošku sódy bicarbony, je v niektorých receptoch, je vraj potom ľahšia, nadýchaná. Masox zalievam troškou vriacej vody, aby sa rozpustil a tak ho tam šupnem, aby náhodou nezostali kúsky 😝

@zuzkat1 šatôčky vyzerajú fajne, už sa na ne teším, ak stihnem, upečiem si ich dnes 🙂

reruna
1. apr 2011

@alami díky, taky jsem si ji vytipovala, ale mám jen 500 g masa, tak si upravím poměr surovin a zkusím

vladkaz1
1. apr 2011

@reruna nie na panvici 😀

reruna
1. apr 2011

@vladkaz1 já jen že je to téma o pečení v domácí pekárně 😀 😀
@alami tak už se to peče, suroviny jsem tak nějak dala od oka asi k tomu množství masa a jsem zvědavá, jak se povede.

alami
1. apr 2011

@reruna povede se 😉 😅 ja keď som ju robila prvýkrát, tak sme s mužom išli aj tú nádobu z pekárne zjesť, strááášne nám to chutilo, odvtedy ju robím pravidelne a strašne je to jednoduché a fajné. Dokonca som ju robila aj malému vrámci diety, nedala som cibuľu a cesnak, tuky tam nejdú, takže paráda 🙂
nech vám chutí 😉

hobit
1. apr 2011

@ejka3 tak uz mam upeceny aj razny...fajny je 🙂

reruna
1. apr 2011

@alami je fakt moc dobrá a už budu dělat asi fakt jenom v pekárně, je to jednoduché, nemusí se to patlat rukama, nic se nazašpiní a pekárna prý tolik nežere, jak trouba a je fakt šťavnatá. Tak budu jenom měnit druhy mas, dneska byla z hovězího, chutnala i staršímu a ten je teda hodně vybíravý. Zítra bude ještě na oběd, to množství 500 g masa mi přijde pro nás tak akorát.

alami
1. apr 2011

šatôčky hotové, vyzerajú aj chutia božsky 😵 😵 😵 😵 😵

reruna
2. apr 2011

@alami super! fakt jsi nedávala kynout?

alami
2. apr 2011

@reruna trošku mi to kyslo, lebo som nestíhala, robila som popritom varenú večeru, takže asi tak 15min po domiesení ešte podkyslo. Dala som ako bolo v recepte aj ten pr. do pečiva aj 1/3 droždia, ono tam ide asi oboje preto, že sa to nenecháva kysnúť. Dala som trochu viac cukru, nabudúce nedám, boli dosť sladké.
Ale boli naozaj výborné a páči sa mi ten tvar, takéto šatôčky som ešte nerobila 🙂

nabudúce ich urobím tvarohové 🙂