Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

alami
22. jún 2010

@nadulici jéj, krásne ti to vyzerá, aké si robila cestíčko? 🙂
@erikasadek ja som na skúšku dala 200g celozrnnej, bol super, nabudúce skúsim dať viac. Bola by som rada, keby som si preučila rodinku trochu aj na celozrnné chlebíky

alami
22. jún 2010

@nadulici a keď začínaš - ten základ vieš? ako čo? tekutiny na spodok a tak? 😅 , poštuduj na dama.cz, je tam veľa užitočných rád aj super receptov - tam, kde som ti dávala link na pekáreň 😉

erikasadek
22. jún 2010

@alami u nas len celozrna muka, alebo spaldova, alebo len bio 65T 😉

nadulici
22. jún 2010

@alami ano prestudovane vsetko. 🙂 .....a robila som toto cesto http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3608
este sa chystam na chlebik, chcela som dneska, ale vyslo mi par zemliciek, to nam staci na dnes, takze zajtra idem na to...

bianka234
22. jún 2010

erika určite skúsim, dakujem

nadulici
23. jún 2010

baby, nemate nahodou nejaky dobry recept na celozrnne susienky, alebo keksiky pre deti?

dusanab
23. jún 2010

Ahojte, skoro som vcera vyhodila chlieb lebo som si myslela ze uz ani nenakysne a nastastie som este chcela pockat kym zacne piect, ze ak dovtedy nic tak ho vyhodim a chvalabohu vysiel 🙂 a taky je dobryyyyyy 😀 😀
nadulici nie je to sice specialne pre deti ale mam recept na velmi dobre susienky, su s ovsenymi vlockami, susenym ovocim pripadne inymi vylepseniami co si tam das podla vlastneho vkusu, hm?

alami
23. jún 2010

@ozi tieto rožky http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=10112 hladká múka aká? chlebová či špeciál? dík

ozi
23. jún 2010

@alami , dávam chlebovú, ale tuším som raz robila aj so špeciál a vyšli 😉 , akurát som ich teraz robila na večeru, sú skvelé a vyjdu vždy, niekedy ich robím aj s graham. alebo celozrnnou múkou a tak ich tiež máme radi 😵

ozi
23. jún 2010

@dusanab , hoď receptík, vyskúšam... 😉

alami
23. jún 2010

ja som nakoniec na večeru vianočku upiekla, super sa vydarila
rožky skúsim nabudúce
🙂

vinka
23. jún 2010

Juj baby pčiete.Zanedbávam vás lebo sa venujem tortám 😀 😀 Ja furt základný aby bolo čo jesť a hotovo. 😀

erikasadek
23. jún 2010

@vinka ahooooooooooooooooooooooooooooooojjjjjjjjjjjjjjj 🙂

vinka
23. jún 2010

dakujem moja,že ste nezabudli na mna. 😀 😀

erikasadek
23. jún 2010

ja nikdy aj ked uz tu nie som tk casto 😉
inak brioska sa mi pecie a vonia bozsky po celom byte 🙂 🙂 🙂 🙂 😝

nadulici
23. jún 2010

@vinka robis si aj potahovku v DP?... 😕

nadulici
23. jún 2010

@dusanab prosim si recept... 😵

vinka
24. jún 2010

@nadulici moja neviem čo je dp ale hej robím s cukríkov marsmalow 🙂

dusanab
24. jún 2010

ahojte babulky, recept moc nepatri do temy tak som vam poslala ip 😉

dusanab
24. jún 2010

Vinka a ake torty pecies? Pochval sa 🙂 Asi blba otazka, ale co je to potahovka a ako sa to robi? 😲

nadulici
24. jún 2010

@vinka ale ved ja viem, ze robis z cukrikov 😀 .....ved ta poznam z marcip. tort, ja tak chodim len obcas, ale citam pravidelne a peciem tiez....chcela som vediet ci si pripravujes potah v DP- domacej pekarni?..... 😀 😀 😀 😀
ci to utiahne, vies....nieze mi zhori motor, som stihla len prvy chlieb vcera upiect....

nadulici
24. jún 2010

@dusanab dakujem za IP... 😵 .....mozem si to aj v pekarni zamiesit?....ci radsej rucne?

alami
24. jún 2010

@dusanab a to ja budem bez receptu na keksíky? tak aj mne IP, dík 😀 😅
@nadulici recept som síce ešte nevidela, ale napr cesto na medovníky, alebo aj marcipán robím v pekárni, kto by to miešal 😅 nezabudni vypnúť pred nahriavaním na kysnutiie 😉

dusanab
24. jún 2010

Alami prepac, bola som velmi nepozorna ze som aj tebe neposlala hned, uz sa polepsim 😀 😀 😀 😀 cesto sa kludne moze dat aj v pekarni miesat, ja si sice miesam rucne ale ked uz mame tie vydobytky modernej techniky, treba si zivot ulahcit 😉
takze ten potah je marcipan a podobne veci? no co uz, niektori sme blbi... 😉 😀

vinka
24. jún 2010

@nadulici DP a ja celé doobedie rozmýšlala,že čoto asi bude 😀 😀 😀 Nie nenapadlo ma to.Len ručne vymiešam 🙂

nadulici
24. jún 2010

@vinka prepaaaaaaaaaac.....to som nechcela, aby si sa trapila pol dna pre mna 😵 😵 😵

barumka
24. jún 2010

Zdravím,
jsem domácí pekařka-začátečnice, tak se chci zeptat, jestli jste někdo zkoušeli chlebové směsi na chleba Amylon - http://www.amylon.cz/vyrobky/spotrebitele/varen... ?
Předem děkuji za info. 🙂

dusanab
25. jún 2010

Ahojte, Barumka nemam skusenosti, neporadim....
Alami pozerala som ten jahodovy DZEM a pekne mi zhustol, tak ma to celkom aj potesilo 🙂 aj tebe zhustol? Aj by som ho ochutnala ale viem ze ked otvorim flasku a zoberiem lyzicku tak najblizsie pustim prazdnu flasku 😀 😀
skusala som dnes hotovy chlieb upiect a mozem povedat ze tie moje su lepsie ( a teraz neviem ci mam dat veseleho alebo smutneho smajlika 😉 ) tak som aspon vyskusala a budem si nadalej miesat svoje zmesi 😉

nadulici
25. jún 2010

@alami a aky marcipan robis, zo suseneho mlieka?....chcela by som vyskusat tam zarobit ten moj, ale sa bojim, ze mi zhori motor, uz som to tusim pisala 😝 ....mam na pekarni program na rezancove cesto, tak asi na tom....myslis ze v pohode mi to utiahne, este by som pekaren potrebovala aj na ine 😀 😀 😀

nadulici
25. jún 2010

moj prvy chlebik, bol mnam... 🙂 ....som sa tesila ako male decko, ze sa podaril....