Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

nadulici
25. jún 2010

aj mi je smiesne, ja sa tu chlebom chvalim a vy ine dobroty vypekate 😀 😀 😀 😵

dusanab
25. jún 2010

nadulici krasny chlebik si upiekla 🙂 vies aka som bola ja stastna ked som upiekla svoj prvy chlieb? 😀 😀 😀 to bolo nadsenia 😀 vobec to nie je smiesne ze sa chvalis svojim uspechom 😉

adamko05
25. jún 2010

ahojte pekárky, som tu dlhšie nenakukla... resp.nakukla, prečítala,len nepísala
dnes som robila tieto šišky... mnááám http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=5130 - neni už ani jedna
a ešte aj jusl. koláče s cesnakom... mnámka druha 😝

alami
26. jún 2010

@nadulici krásny chlebík 😵

@dusanab džemík je dobrý, nie je riedky a postupne sa míňa a zas dorábam 😀

alami
26. jún 2010

@adamko05 šišky vyzerajú skvele, ukladám si recept 😵

nadulici
26. jún 2010

baby poradte, ktore cerstve drozdie sa vam najlepsie osvedcilo?....ja som vcera piekla druhy chlebik, pouzila som ine drozdie ako pri tom prvom, a zda sa mi ten chlieb taky menej nadychany 😒 .....a pritom som piekla na tom zakladnom dlhom programe teraz....a ten prvy na rychlom a bol chutnejsi...moze to byt tym drozdim?....bolo cerstve, nie studene, aj ostatne prisady som dodrzala....tak neviem...

nadulici
26. jún 2010

tie sisky som si aj ja ulozila, vyzeraju famooozne 😵 ....urcite vyskusam....

alami
26. jún 2010

používate na chleba aj rýchly program? lebo ja všetko na základnom, ja nemám odvahu na rýchly, že to nebude dobré, ale ty si ho mala @nadulici krásny na tom rýchlom 😕

nadulici
26. jún 2010

@alami no ved to som sa aj ja cudovala, ze mi tak pekne vysiel, prvy chlieb a na rychlom 😀 😀 😀
a druhy na dlhom horsi 😕 .....cudne nie?....a to drozdie ake pouzivas???

nadulici
26. jún 2010

a rychly som dala, lebo bol napisany v postupe....recept z damy na semienkovy chlieb- strasne vychvaleny.....
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3913

alami
26. jún 2010

väčšinou v modrom obale Ferm, ja som sa nejak nad droždím zatiaľ nezamýšľala, ale nenapadlo by mi napr zamýšľať sa ani nad múkou a potom som kdesi čítala - možno aj tu, nepamätám 😅 😀 že nepodarilo sa, ale mala som múku clever tak to preto... no to by mi fakt nenapadlo, ale možno na tom je kus pravdy...

chlebík vyzerá naozaj dobre, vyskúšam, lebo niekedy fakt treba rýchlejšie ako za 3 hodiny

vinka
28. jún 2010

@alami ja používam bežne rýchly program.Hlavne ked potrebujem cesto na knedlík ešte chcem buchty upiecť a potom už málo času na chleba na večeru.šup rýchly program a už je coby dub hotový.Teraz ma napadlo.že chlieb nemám upečený. 😀 😀 😀 Idem dať piecť 😀 😀

milocka29
28. jún 2010

pekarky varili ste uz niektora alebo sa chystate varit v pekarnicke dzem z ribezli? Ci ste davali iba stavu alebo cele aj z jadierkami?

alami
28. jún 2010

@milocka29 ja dávam celé, pomixujem ich predtým ponorným mixérom
ale ak ti vadia tie jadierka a máš odšťavovač, tak to nie je zlý nápad 😉

milocka29
28. jún 2010

@alami vdaka, len som myslela, ci ich treba pomixovat, alebo iba trocha popucit. Ale asi skusim aj s tym odstavovacom lebo ho mam. Potom napisem ako to dopadlo, len asi este tyzden pockat, aby boli dost sladke ribezle.

alami
28. jún 2010

ak máš aj jahody - pomiešaj, bude fajný 😵 aj popučiť by stačilo, mne sa zdá jednoduchšie pomixovať, ale nemixujem dlho, aby pozostávali aj celé kúsky

alami
28. jún 2010

a vy už máte zrelé ríbezle? 🙂 moje sú ešte zelené

milocka29
28. jún 2010

ano uz su cervene, ale este nie su dostatocne sladke, ale uz z nich jeme aj bublanina bola vyborna. A jahody u nas uz len boli. 🙂 .uz je po nich.

vinka
28. jún 2010

No nám čierne ríbezle opadly čo boli tie dažde.Skoro všetke.Som sa tešila,že bude lekváru a lekváru a nakoniec nič nebude. ☹ ☹

milocka29
28. jún 2010

a tiez som sa az divila, ze pocasie je ake je, a ribezle su cervene, co inokedy az v polovici jula. To uz je vsetko asi naruby 😀 .

alami
28. jún 2010

jahody u nás práve vrcholia, dnes som si takto nazbierala - a to len z jednej hriadky a mám 3 🙂 bude ďalší džemík

milocka29
28. jún 2010

ja som tohto roku nemala ani vela jahod, kedze som ich vlani presadzala a aj ked dozrievali strasne vtedy vela prsalo. A okrem ribezli tiez ine ovocie na dzemik nemam, lebo marhule vsetke opadali uz kvety a taktiez ceresne. Alami krasna uroda 🙂

vinka
28. jún 2010

@alami mnáááááám jak by som si dala. 😀 😀

alami
28. jún 2010

@vinka oberám takto denne momentálne ale keď sa štyria do toho pustíme... 😅 😀 ...akurát robím ovocné knedle plnené jahodami na večeru 😵
škoda tých tvojich ríbezlí, to dokáže naštvať ☹ keď sa človek stará a nakoniec nič...

vinka
28. jún 2010

No toho nebude viac.Ani slivky nebudú opadli.A o zelenine sa nevyjadrujem 😢 😢

lukika
28. jún 2010

Ahojte§ Nám už tiež jahody končia a ríbezle začínajú aj egreše už papáme aj maliny. Ja som tiež mala veľa jahôd. Narobila som dzemu, zamrazila celé aj namixované. Sliviek sa ukazuje tiež veľa, ale z marhúľ nebude nič. Dnes som robila tú knedľu, ktorú odporučila Alami. Je výborná. Dík za typ.

erikasadek
29. jún 2010

tak a mate pred sebou najvatsciu tavu na svete 😠 😀

krajam dnes chlieb s elrktrickym nozom , robila osm rychly chlieb ja neviem co na nom mate , normalnemu sa nevyrovna, a aby nebolo malo ostal mi v nom hak, co s ami do teraz nikdy nestalo.. 😉
a tak krajam a v strede nejde a zarezavam, az mi doslo ale neskor zarezala som poriadne do haku 😠 ide ma slak trafit. 😠

alami
29. jún 2010

no...tak to nepoteší 😖 ale zato máš dobrý elektrický nôž, že do neho dokázal zarezať 😀 🤐
niekde tu koloval link, kde sa dajú háky objednať, určite to mám niekde uložené, ak bude treba, len tebe asi slovenskú stránku, netreba, však?

erikasadek
29. jún 2010

alami nie netreba, ja to spravim jednoduch pojdem do obchodu kde su vystavene, a skus dalej hadat ako to skonci.; 😀

milocka29
29. jún 2010

no presne to iste co erike sa aj dnes stalo mne. Tiez som isla prvykrat vyskusat chlebik na rychlom programe, lebo som este potrebovala dat urobit cesto na pletenky. A tiez je to taky nepodarok 😒 a presne ako u eriky ostal aj mne hak v chlebe. Inac mi nikdy neostava. A dopadla by som presne ako ona, zachranilo ho iba to, ze som isla ihned oplachnut nadobu a hladam, hak nikde. Tak to bola jeho zachrana 😀 aj moja.