Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

5katarina7
27. aug 2010

ja som dnes zasa tu lahucku babovku od alami robila,a dala som aj mamine recept,hned ju robila aj ona dvakrat za sebou,tak chutil aj im 🙂

zucha
27. aug 2010

@alami mam viac cmarovych, ale uplne najsamfasa je ten zemiakovy. To skus urcite 😉 U nas sa vcera zjedol zavratnou rychlostou. Starsia dcera zjedla na veceru tri krajce a mladsia 2, ostatne ja s muzom a na rano ostali ledva tri krajceky 😅 A to nehovorim, ze rano bol uplne ako den predtym. Mala som ho len v rure, reznou stranou na drevenej doske. Tak vlastne uz skladujem vsetky chleby.

Inak pre upresnenie, ten zemiakovy nie je taky ten z nadychanych lahuckych chlebikov. Je taky naozajstny chlebovy, kvalitny

vesi
28. aug 2010

@zucha prosím ťa, ktorý zemiakový robíš? chcela by som vyskúšať 🙂 🙂

zucha
28. aug 2010

@vesi
zemiakovy chlieb:
200ml cmar (podmaslie), 150ml voda, 2 lyzice octu, 450g muka T650, 50g razna muka, 100-110g nastruhaneho zemiaku uvareneho v supke, 2 lyzicky soli, 1,5 lyzicky susenych kvasnik, 1 lyzicka cukru, rasca.
Program zakladny chlieb. Pocas miesenia prisypat 4 lyzicky (kavove) ovsenych vlociek jemne mletych.

junovka
28. aug 2010

Moje receptiky odskusane a vyrobky 🙂 :
zemle podla : http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2478

vinka
28. aug 2010

@junovka tak tie vyzerajú super.Budem musieť aj ja už upiecť žemle.Lenže to sa u nás sakra rýchlo zje.A to ma nebaví 😠 😀 😀

junovka
28. aug 2010

....a croissanty podla tohto receptiku:
1 vajce, mlieko 225 ml, maslo 60 g, sol 1 KL, cukor 2 PL, hladka muka 400g, drozdie 3/4 balicka.

Po odlezani cesta v chladnicke cca 30 minut som cesto rozvalkala, naho ho som narezala platky 250 g Hery, cesto som 3x prelozila ako list, opat premiesila a dala do sacku a do chladnicky na noc. 😉

junovka
28. aug 2010

....no , a teraz by som Vas vsetke zienky chcela poprosit, keby ste mi hodili sem receptik na "obchodovy " chlebik, lebo uz cela rodina, vcetne mna 😅 😔 sme sa prejedli toho " nasho " klasickeho chleba...a uz asi par dni kupujem v obchode tmavy chlieb ☹

zucha
28. aug 2010

@junovka skus ten zemiakovy. Je iny, ako tie ostatne z pekarniciek. Chuti tak, ako tie chleby za totality. Co ale myslim v dobrom 😵 Je fakt taky naozajstny chlebovy. Len musis mat cmar a naozaj tu t650 a raznu.

junovka
28. aug 2010

@zucha no, manzel raz robil nejaky Cmarovy chlieb, ale tiez to nebolo ono.Inak, cim docielit, aby chlieb bol tmavsi, taky aky byva v obchode???Nejakou mukou...napr.celozrnou, raznou....alebo cim??? 😒 😕 😕 😕

zucha
28. aug 2010

@junovka to ale nie je cely cmarovy. Je tam aj podiel vody, lebo ten cmar, ked je sam, nie je dobry. To nechuti ani mne. Mne sa to v tomto pripade podarilo tou t650 a malinkym podielom raznej. Oni potom nie su ani nejak specialne vysoke tie chleby, ale tento je u mna najvacsi favorit.
A aj v tomto recepte http://www.schutou.sk/index.php/recepty/chlieb-... je trosku tmavsi chlieb. MOzno tym pivom 😅
A ak myslis tie uplne tmave chleby v obchodoch, to je len skaramelizovany cukor........takze uplny "ofajc" na ludi

junovka
28. aug 2010

@zucha ...tak snad vyskusam ten zemiakovy.....ale, musia tam ist tie vlocky??? 😒 😅 😅 😕

zucha
28. aug 2010

@junovka ja si myslim, ze musia, lebo oni nasakuju trosku inak vlhkost, ako muka. Je to moj vlastny recept a bez nich som to nikdy neskusala. Dokonca aj cesto pocas miesenia a kysnutia vypada akoby redsie, ale tie vlocky pocas kysnutia vlhko stiahnu a vysledok je potom dobry.. 😉
Ale mozes vyskusat aj ten pivny. Ja uz som ho 2x robila kvoli detom aj z nealkoholickeho piva a nevadilo to. Ale aj ked je z normalneho, tak to pivo tam vobec necitit, netreba sa obavat. Dokonca prave dnes ma muz donutil kupit kvoli tomu chlebu plechovku piva

junovka
28. aug 2010

@zucha tak dik, skusim s tymi vlockami 😉

telinka
28. aug 2010

@junovka ked chces tmavsi mozes pridat lyzicku "caro"kavy,je to obilninova kava a farba chlebika by mala byt tmavsia

erikasadek
28. aug 2010

@junovka preco heru??? najlepsie je maslo a pravy croissant je s cistym maslom .. 😉

junovka
28. aug 2010

@erikasadek no neviem, tak to pisalo v recepte 😅

erikasadek
28. aug 2010

@junovka iste chapem slovenske recepty su plne hery a nahrady masla;. 😀
nie je nad maslo , ver mi a podla man sme asi jedina krajina kde miesto recepta niciome dobre recepty nahradami.. 😉

samozrejme neber to ako kritiuku len konstatujem.. 😉

croissant original fr su maslove vsetko je maslove 😉

alami
28. aug 2010

@junovka krásne si napiekla 😵
vločky daj smelo, ja robím všetky chlebíky s vločkami, absolútne to tam nie je cítiť, takže sa vôbec neboj
z celozrnných máš chlebík tmavší, ražná a špaldová hlavne - môj názor. Ražná menej nakysne ako pšeničná, aj ju ťažšie miesi, tak jej nedávaj viac ako 200g

junovka
28. aug 2010

@erikasadek nabuduce dam maslo....mas na mysli klasicke maslo, alebo moze byt aj Rama??? 🙂 😕

@alami vdaka 😵

alami
28. aug 2010

@junovka a tie croasanty neboli moc namáhavé? 😅 ke´d som čítala nejaký recept s tým prekladaním, tak som si aj premyslela, že sa mi nechce 😅
u nás dostať také fajnové celozrnné, máme ich radi, rada by som niečo podobné doma spravila, musím vyskúšať

alami
28. aug 2010

@junovka maslo by som ja dala klasické a ak rama, dávala si to tam len tak či roztopené, lebo nie všetky tieto rastlinné sú na teplú kuchyňu a ke´d také roztopíš, tak sa tak divne zdrcne 😝

erikasadek
28. aug 2010

@junovka vzdy kvalitne maslo. 😉 ziadne rastlinnne hnusne margariny tak nezdrave a tak nechutne som od temy ale musim n 😉 pisat. 😉

maslo sa dava neroztopene do croissantov.
@alami

junovka
28. aug 2010

@alami pracne to bolo, myslim, ze je to na sposob ako plundrove cesto......ale nerobim to casto...to je jedina vyhoda 😅 ....Heru som daval narezanu na platky a tak som to nejako zapracovala, cize prelozila do cesta.
Inak , rada prijmem nejaky jednoduchsi recept na croissanty 😉

alami
28. aug 2010

@erikasadek tak nám hoď nejaký recept, ako to robíte tam, kde sa vyznáte 😉 😀

alami
28. aug 2010

@junovka ja mám kdesi uložený recept, ale neviem, práveže mi to fakt pracne vyzeralo 🙄

junovka
28. aug 2010

@alami tak hod ....aj @erikasadek 🙂

junovka
28. aug 2010

@alami tak nejakosi som robila aj ja cesto-postup, len s tym rozdielom, ze som Heru pokrajala do cesta na platky a nechala som to odlezat cez noc.Ale vyskusam aj toto 😉

erikasadek
28. aug 2010

@alami ja som tu uz daval recepty , vyznat nevyznam ziejm v fr takze aspon viem ake su spravne croissanty 😕 😉
a ine veci , ked citam niektore recepty prava francuzska baguetta, alebo ine a citam co vsetko do toho ide tak , sa smejem daleko od francuzskej baguetty , ako s fr do japonska.. 😀 😀