Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

dannynka
3. jún 2011

@alami zajtra vyskušam tie rožky čo si dala link 😉

janette4
4. jún 2011

@dannynka na tú stránku som aj pozerala,ale nie sú tam ceny.ja som na FB,Ak ma nemáš,môžeš sima pridať:Žaneta Moravčíková Gregorová.

alami
4. jún 2011

@janette4 cenník nám poslali mailom, prekopírujem, ale asi to rozhádže

&nb sp; Cenová ponuka

Ošatka trstenná oválna: Ošatka trstenná guľata:
&n bsp;
0,50 kg - 2.32.-€ 1,35 kg - 2.99.-€ 0,50 kg - 2.32.-€ 1,35 kg - 2.99.-€
rozmery- & nbsp; rozmery- rozmery- rozmery-
dlžka horný okraj: 21 cm dlžka horný okraj: 34,5 cm &n bsp; priemer vrch: 16,5 cm priemer vrch: 22 cm
dlžka dolný okraj: 19 cm dlžka dolný okraj: 30 cm priemer spod: 10 cm priemer spod: 14 cm
šírka dno: 7 cm šírka dno: 8 cm

0,75 kg - 2.49.-€ &n bsp; 1,50 kg - 3.15.-€ 0,75 kg - 2.49 .-€ 1,50 kg - 3.15.-€
rozmery- rozmery- &nb sp; rozmery- rozmery-
dlžka horný okraj: 27 cm dlžka horný okraj: 36 cm priemer vrch: 18 cm priemer vrch: 22,5 cm
dlžka dolný okraj: 23 cm &nbsp ; dlžka dolny okraj: 32 cm priemer spod: 11,5 cm priemer spod: 16 cm
šírka dno: 8 cm šírka dno: 8 cm

1,00 kg - 2.66.-€ 1,75 kg - 3.32.-€ 1,00 kg -2.66.-€ 1,75 kg - 3.32.-€
rozmery- rozmery- rozmery- & nbsp; rozmery-
dlžka horný okraj: 30 cm dlžka horný okraj: 40 cm priemer vrch: 19,5 cm priemer vrch: 23 cm
dlžka dolný okraj: 28 cm dlžka dolný okraj: 36 cm priemer spod: 12,5 cm priemer spod: 17 cm
šírka dno: 8 cm &nbs p; šírka dno: 8 cm

1,20 kg - 2.82.-€ 2,00 kg - 3.49.-€ 1,20 kg - 2.82.-€ 2,00 kg - 3.49.-€
rozmery- &nb sp; rozmery- rozmery - rozmery-
dlžka horný okraj: 32 cm dlžka horný okraj: 45 cm priemer vrch:21 cm priemer vr ch: 25,5 cm
dlžka dolný okraj: 28 cm dlžka dolný okraj: 40 cm priemer spod: 13 cm priemer spod: 18,5 cm
šírka dno: 8 cm šírka dno: 8 cm

Plátenka-1,00.-€ všetky gramáže.

Ošatky spajane sponami sú drahšíe o 0,70.-€ na všétkych gramážach.

alami
4. jún 2011

@janette4 ak chceš, pošli mi do IP mailovú adresu a prepošlem ti to, ja som objednávala 1,5kg ošatku, všetkým nám to prišlo, len niekomu hne´d a niekto si počkal, posielali to nejak kadejako, ale poslali

janette4
4. jún 2011

@alami a ktoré ošatky sú lepšie?tie spájané sponami alebo drôtom?a do tej ošatky musím dať nejakú utierku alebo sáčok,keď tam idem dať cesto?

dannynka
4. jún 2011

@janette4 oki pridám si ta 😉 🙂 ja mám ošatku spajanu sponami,a mám aj platenko do nej,To možes davat aj nemusís,ja nedavam radsej si vysypem mukou aby sa neprilepilo...mne sa pačia ked ostanu na vrchu chlebíka tie čiarky z ošatky 😀 😀 potom je aj vyzorovo ako s obchodu 😉 tiež mám aj gulatu na 0,75kg chlebík v tej robím chlebík s pol kila muky,a v tej 1,5kg robím chlebík zo 750g muky... 😉

dannynka
4. jún 2011

@alami čerstvo dopečené rožky 😉 s cestom sa horšie pracovalo,dlhšie sa piekli než bolo v postupe ale som zvedavá na chut 😉

alami
4. jún 2011

@dannynka ja som mala cesto dobré, aj sa piekli cca rovnako (pečiem podľa vzhľadu, nie podľa receptu, ale nebolo to dlhšie) múku si dávala na lyžice či ako? celozrnnú aj hladkú si dala? Máš ich pekné 🙂 dúfam, že budú chutiť.

dannynka
4. jún 2011

@alami dala som len hladku 😀 😀 takže 470g chutovo su veru chrumkavejšie ako mastove čo robíme 😉

janette4
4. jún 2011

@dannynka venček sa podaril.ďakujem za recept.je výborný.

lukra
4. jún 2011

baby Vy tu vypekate take dobroty, ze to lahodi ociam i zaludku 🙂 . Ja skor peciem take zakladne dobroty, ale normalne Ste ma navnadili na vyskusanie niecoho noveho. Ozaj, mate nejaky super recept na babovku s kakaom do pekarne Eta? moc by Ste ma potesili. dakujem

alami
4. jún 2011

@lukra ja mám svoj vlastný, čo som si prerobila z klasickej bábovky do formy. ak sa ti nechce sa s tým babrať, môžeš to tam nahádzať aj všetko naraz, ak sa ale pohráš a dáš postupne (čo je aj tak jednoduchšie ako pri klasickej bábovke) tak máš výsledok o kus lepší http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=29906&use...

alami
4. jún 2011

@dannynka tak možno je to tým, lebo ja som mala cesto naozaj dobré. dávala si aj ten kastrólik s vodou? ja som bola rada, že sa podarili, syn má alergiu na sóju a všetky kúpne rožky sú so sójou 😖 tak sa budem teraz trochu špecializovať na domáce rožky 😅

dannynka
4. jún 2011

@alami vidíš na kastrolik som zabudla...možno aj preto boli inakšie 😀 😀

@janette4 mnam mnam krásne sa Ti podaril 😉

zuzkat1
5. jún 2011

baby ked robite dzem davate tolko zelirovacieho cukru ako pisu na tom obale...teda v tom pomere?alebo date menej? lebo niektore ovocie je dost sladke a s tym mnozstvom cukru je potom ten dzem presladeny... keby som dala menej cukru tak sa pokazi dzem alebo nebude mat tu konzistenciu alebo nejaky iny problem bude? dakujem

alami
5. jún 2011

@zuzkat1 želírovacie sú rôzne, podľa sladkosti ovocia, treba si vybrať ten správny a potom podľa návodu

zuzkat1
5. jún 2011

@alami dakujem🙂

vesi
6. jún 2011

Dievčence, prosím Vás dajte mi osvedčený recept na nejaký dobrý chlebík, pečený v pekárni. Nepiekla som chlieb už straaašne dlho a pri tých cenách chleba rozmýšľam, že b y som zase začala 🙂 Momentálne mám doma len hladkú a celozrnnú múku . vopred ďakujem 🙂

reruna
7. jún 2011

350 ml vody (nebo mix mléka a vody - já dávám 150 ml mléka a 200 ml vody), 1 lžíce octa, 2 lžíce olivového oleje, 1 lžička kmínu, 2 lžičky soli, 500 g hladké mouky (nebo mix 150 ml celozrnné a 350 hladké), 1 lžička sušeného droždí. Semínka podle chuti. Je to Super chlebík z MMb, vždy se mi povedl a nejvíc nám chutná

rebelie
7. jún 2011

@reruna Děláme podobný, vychází asi ze stejného receptu, dáváme 200g žitné celozrnné, 200g pšeničné celozrnné a 100-120g hladké pšeničné... a vody spíš míň, tak 300ml (někdy dám mléko, někdy vodu, někdy to namixuju).

vesi
7. jún 2011

kočky, dakujem, robím teraz chlebík z podobného receptu ako napísala reruna, dala som 300g hladkej a 200 celozrnnej, za 5 min bude hotový, tak som zvedavá, zatiaľ vyzerá dobre a vonia ešte lepšie 🙂 Milijem tú vôňu čerstvo upečeného chleba. Minule som stála na balkone a cítila som vôňu chleba, hovorím mužovi, tu má niekto pekáreň a pečie chlieb a nakoniec som zistila, že suseda pod nami má pekárničku, teda presnejšie vypeká sused 😀

@reruna
@rebelie
ale kopírujem si hned aj tie vaše, určite vyskúšam, akurát rascu nedávam do žiadneho, lebo moja malá je potom ako popoluška a vyberá to 😝 , ale slnečnica a sezam jej nevadí 😀

rebelie
7. jún 2011

@vesi My dáváme koření namleté - kmín, koriandr, římský kmín... Nebo se dá taky koupit chlebové koření - třeba v DM ho mají... Pokud jí vadí jen ta semínka kmínu, tak namleté by jí vadit nemuselo a chutná to asi přeci jen lépe... Jinak manžel si teď hrozně pochvaloval chleba se sušenejma švestkama, kterej vyzkoušel...

vesi
7. jún 2011

@rebelie vďaka za tip, ale jej vadí aj tá chuť, ale tento chlebík je tiež dobrý, dala som tam len sezam, lebo nič iné som doma nemala, ale budem musieť skočiť na nákup - múky, semienka a pod. 😀

reruna
8. jún 2011

@rebelie prosím si ten recept na chleba se sušenýma švestkama, zrovna mám doma
@vesi taky dávám kmín drcený, existuje i mletý, mě by chleba bez kmínu asi moc nechutnal, třeba si malá zvykne

rebelie
8. jún 2011

@reruna Normálně ten recept, co jsem psala výše a jen do toho přihodíš pokrájené sušené švestky...

vesi
8. jún 2011

@reruna skúsim to s tým drveným kmínom 🙂

vesi
8. jún 2011

tak som kúpila mletý kmín, dám ho tam zajtra na "tajňáka" a zamaskujem semienkami 🙂

smarti
8. jún 2011

@reruna už tri roky robím presne tento chlebík, akurát občas pridám postrúhaný zemiak alebo namiesto vody acidko ( tak od oka, asi 200 ml acidka a 150 - 200 ml vody). Pri acidkovom pozerám, keď treba hneď zo začiatku miesenia, tak buď prilejem trochu vody alebo prisypem múku. Chuťovo je to niečo celkom iné ako s vodou. Ešte sa nám tieto dva neprejedli.

janette4
10. jún 2011

@dannynka prosím ťa,keď si robila tie pizza tyčinky,aj si nechávala cesto v pekárni vykysnúť?lebo tam píšu,že netreba,tak či si ho nechala len zamiesiť,alebo celý program.a ten salám si pred mixovaním pokrájala na malinké kúsky,alebo pomlela,aby išiel pekne rozmixovať?a ešte mi prosímťa napíš,koľko asi kúskov z tej jednej dávky vyjde.Vďaka.Chcem ich večer robiť,aby boli na zajtra na grilovačku.