Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

emmy3
16. aug 2008

jajax, ja som sa nakoniec rozhodla pre ten pivný s nivou a cesnakom a poviem ti, že tak ako som sa vytočila pri tom chlebe som sa už dávno nie. Mne totiž to cesto po pridaní nivy zredlo. No ale to som si všimla až pri kysnutí, ale kedže mi cesto premiesi pekáreň raz kratučko aj počas kysnutia tak som tam prisypala múku. Ale tá sa samozrejmenestihla zapracovať. Nevedela som čo s tým, tak som program zastavila, že cessto domiesim a upečiem samostatne. Ale to ste nezažili, ako sa toto ťahalo s tým syrom, čo sa priblížilo k cestu, všeko s naň prilepilo 😒 😠 . Nakoniec sme to s dcérou nejako dali dokopy a urobili sme z toho rolíčky a boli celkom OK.
Ak si tento chlebík robila, nevadí, že po pridaní nivy bolo to cesto riedke?
Inak značím si aj ďalšie recepty a určite vyskúšam.

jajax
17. aug 2008

emmy mne to cesto nezredlo.neviem ci to moze byt nivou alebo mukou?ja davam celozrnnu taku aku mam doma a skombinujem to aj od oka.prave ze sa mi hned na prvy krat vydaril.ale ja som dala tu nivu hned ako zacala pekaren miesit.
ked sa ti nejaky recept nepodari nezatracuj ho hned,poznac si co si musela pridat a nabuduce to bude urcite lepsie.tak nech sa ti dari 😀

emmy3
17. aug 2008

jajax, veď ja sa na neho opäť chystám! skúsim to s tou nivou hneď na začiatku, aspoň to lepšie odsledujem. Múkou to nebude, dávam tie isté stále. Ale rohlíčky všetci chválili!!!

jajax
17. aug 2008

nedavaj ju hned na zaciatku.ked ju das do vody(mlieka) moze byt rozmocena a ked ju das na vrch nemusia ti vykysnut kvasnice lebo je slana.daj az ked zacne miesit.

danielala
18. aug 2008

Kočky, robila som vianočku extra pre malú. Teda mazanec, lebo doň nejdú vajcia. Miesto mlieka sunar, miesto kryšt.cukru hroznový a miesto hery maslo. Vydaril sa a chutí malej aj manželovi, aj keď toho hroznového cukru som dala len 3 lyžice. Ale otras, čo s tým malá robí. Najprv celý krajec rozdrobí na mini kúsky a tie potom zberá ako vrabec a pojedá. Ešteže tu máme organický vysávač v podobe psa, ktorý to pod ňou vyzbiera.

Jajax, to je na porazenie - ale nemáš ty biffinetku? Nepredávali sa tie náhodou v Lidli? Či aj normálne v elektre? Tak som sama zvedavá, ktorej z nás pobeží tá pekáreň aspoň tie 2-3 roky bez porúch. Nám teraz začala štrajkovať umývačka, tiecť práčka a haprovať mixér, všetko naraz, tak už len čakám, aká pohroma ma ešte čaká ☹ .

verusamarusa
18. aug 2008

emmy3 - ahoj -reagujem na ten chleba s nivou ...
robila si ho v pekarni? a tebe nedava sygnal,ze mozes pridat pridavok ,ako je syr,olivy ,osmazena cibulka,semienka a veci podobne? moja pekaren ohlasy ze uz , a syr sa mi nerozpadol a cesto nezredlo ,praveze naopak bolo to fantasmagoricke ked som prekrojila chlieb a syr bol este tekyty a joooj slinky sa mi zbiehajuuuuuu
skus to tam pridat az po druhom mieseni....teda mne to miesi 3x alebo 4x? 😀

lusil2005
18. aug 2008

emmy mne cesto tiez nezredlo a to som tam dala namiesto 70 g 100 g nivy a robila som ho uz asi 5x. neviem cim to bolo u teba 😕

emmy3
18. aug 2008

ja som tú nivu pridala až po zaznení signálu. Ale prišla som na to, že moja pekáreň miesi cesto namiesto 3x iba 2x v základnom programe. Takže ju asi pôjdem reklamovať. Inak ja si tiež myslím, že možno by to bolo Ok, keby som do toho už nešprtala. Ale veď ja ho ešte skúsim!!!

lusil2005
20. aug 2008

ja tiez davam tu nivu az po zazneni signalu. treba skusit 😉 drzim palce

emjee
21. aug 2008

s.arik • 1d, snž • Dnes o 14:27
prosím o recepty na chléb obyčejný, žitný, celozrnný, pohankový, špaldový....jaký se vám osvědčil, jak dlouho vydrží chutný?

recepty pro domácí pekárnu i obyčejnou troubu.

bezaz • 29tt • Dnes o 14:29
sarik kuk mame celuuu temu https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

s.arik • 1d, snž • Dnes o 14:30
jejda, pardon, jsem to nenašla ani vyhledávačem 😔

s.arik • 1d, snž • Dnes o 14:32
jinak já zatím domácí pekárnu nemám a chci zkusit péct v troubě, někomu to jde 😉
tak nejvíce ocením postup pro ruční práci 😀

no jdu číst tamtu diskuzi...

jajinak • 2d • Dnes o 14:35
Šári,zrovna jsem do AP rad a postřehů psala,že je dobrá knížka "Automatická domácí pekárna" od Pavly Momčilové,78 vyzkoušených receptů,já podle nich peču a jsem spokojená.
Nejjednodušší-pšenično-žitný chleba:300ml vody,250g pšenič.mouky,250g žitné mouky,1 lžíce cukru,2 lžičky soli,kmín,4g suš.droždí nebo 20g čerstvého.

s.arik • 1d, snž • Dnes o 14:40
jajinak,
dík, takových receptů je moře, ale já k tomu ještě jako totál-laik potřebuju vědět, v jakém pořadí a jak douho mísit, jak dlouho a na kolik st. péci...

jajinak • 2d • Dnes o 14:42
Právě to je recept pro pekárnu,takže tam to jak dlouho mísit a péci odpadá,ale moje mamina ho dělá takhle v troubě a vede se jí.Ale na kolik peče nevím. 😒

verusamarusa • 2d • Dnes o 14:45
najsamzakladnejsi recept na chlieb je

SUROVINY: 300 ml vlaznej vody,
2 lyzicky cukru,
2 lyzicky soli,
1 lyzicka kminu,
500 g hladkej muky - alebo 300 g hladkej a 200 g inej bud grahamovej alebo celozrnnej ,spadlovej...
1 lyzicka suseneho drozdia alebo 1/4 cerstveho

vsetky recepty na chlieb do dom.pek. sa daju robit aj bez dom.pek ale ratajte s tym ze dom.pek. chlieb 3x miesi a zakazdym cesto kysne minimalna 1/2 hod. a potom kym ho supsnete do truby tak aj na plechu by mal chvilku oddychovat .... tak nech sa dariiiii 😀

jajax • Dnes o 14:57
s.arik,uplne naj recepty na chlieb a nielen na chlieb najdes tu http://domacipekarny.dama.cz/

gedren • 1d, 17tt • Dnes o 14:58
A jak se to tam strka? 🙂 Myslim tim, jestli tam nasypu ty mouky a cukry, pak naleju vodu (pripadne v opacnem poradi) a dej se vule bozi, a nebo jestli to nejdriv smicham v mise a pak tam vykydnu ten kydanec... A treba jak moc musim drolit to drozdi a zamichavat do zbytku?

Prosim popsat postup uplne pro debily 🙂, at posoudim, jestli jsem toho schopna, nebo ne 🙂

jajax • Dnes o 14:59
najdes tam aj rozne pracovne postupy a keby si chcela kupovat pekaren tak aj o jednotlivych pekarnach.

verusamarusa • 2d • Dnes o 16:46
gedren - hihihi ty si cislo
no do pekarne sa dava najpr voda,potom cukor,sol,kmin, potom muka a az nakonec kvasnice,ale takto by som asi ja osobne zmiesala muku so solou do misy a zvlast drozdie s cukrom a vodou aby sa rozpustilo a az potom by som to vykydla do muky a miesit minimalne 10 minut 😀

androna • 1d, 8tt • Dnes o 17:37
gedren postup pre teba a sarika
vychadzam z toho receptu hore od veruse
tych 300ml vlaznej vody das do vecsej misky ci hrnku pridas cerstve drozdie a 2lyzicky cukru to drozdie musis vymiesat dohladka vidlickou a nechas to v teple na topeni ci slniecku aby vykyslo.vlastne takto mas i istotu ze ked zacne kysnut tak vykysne i chleba.vo velkej mise zmiesas suche suroviny vsetky uprosted urobit ciastocnu dieru a do nej nalejes ten kvasok.no zacnes to rukou pekne miesit.az z toho vyformujes bochnik a nechas ho v tej mise zase kysnut 30-40min potom zase miesis vytlacas z toho ten vzduch a zase nechas vykysnut to uz mozes na plechu a az bude pekne nakynuty tak sup s nim do trouby.na kolko stupnov presne neviem ale ja peciem na 180.az bude upeceny tak to poznas az zaklopes na to dno chleba.bude zniet duto.
ja tuto proceduru nemam rada zbytocny cas tak radsej tu pekaren casom.

kili • 2d • Dnes o 17:46
sarik, tu sú super recepty, vidíš aj obrázky aj ohviezdičkované: http://domacipekarny.dama.cz/recepty.php

kili • 2d • Dnes o 17:47
aha, tak už to sem niekto dal

danielala
21. aug 2008

Video: postup pri "hádzaní" surovín do pekárne pre začiatočníkov: http://domacipekarny.dama.cz/rady.php?d=269

lindulak
23. aug 2008

Anamor mozem sa ta este opytat na tu tvoju unoldku? Niekde v testoch som citala, ze je hlucnejsia - co to znamena? Napr. my mame kuchynu a obyvku spolu. Bude to rusit pri pozerani telky? Aj pisu, ze ten zvuk. signal moze v noci budit.. No to sa mi nechce verit, ze to robi taky ramus, ze to cloveka zobudi??? Iba ak by spal v kuchyni 😀 Hm?

s.arik
24. aug 2008

prosím o radu, kolik semínek do chleba dáváte?

jsem začátečnice, peču svůj druhý chleba http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3550 no a ani v jiných receptech u semínek moc nepíšou množství.
já bych jich tam narvala co nejvíce, mi to chutná, ale zase aby se to nějak nezdrclo 😀

poradíte? dnes jsem tam dala cca vrchovatou polévkovou lžíci sezamu (slunečnici nemám doma)...

bezaz
24. aug 2008

s.arik ja davam "by ocko", nikdy som to nemerala alebo nevazila.. kolko sa mi zda, tolko nasypem 😉

s.arik
24. aug 2008

hmmm super rada pro začátečníka 😀

anamor
24. aug 2008

sarik ja davam tiez od oka 😉 povedala by som ze cca tri kopcom lyzice z kazdeho /slnecnica, lan, sezam/ proste daj od oka a na buduce das viac alebo menej 😉

lindulak na zaciatku ju dost pocut, ked miesi, aj to pipanie je take vyrazne, ale musim sa priznat, ze aj napriek otvorenym dveram na spalni - kuchyna je asi 7m sa na to pipanie a miesenie nezobudim, inu som nepocula, ale mozno by ozaj mohla byt tichsia, problem s nou nemam. Jedine co mne vadi, je tvar nadoby - vysoky malo podlhovasty, ale o tom som sa zmienovala. Ak mas nejake otazky posli kludne aj IP.

wighy
24. aug 2008

sarik ja davam do chleba 1 PL slnecnice, 1PL lanu, 1 PL tekvice 😉

inak aj moja kenwoodka je dost hlasna ale je pravda ze som inu pekaren ece nepocula miesit

alami
28. aug 2008

hlásim sa po dlhej dobe...chcem sa poďakovať za recept od Lusil a pôvodne je to asi od daniely, však?...na tie pizzové rožky...mňááám, už som to musela robiť hneď viackrát za sebou, ako nám to chutilo...a robila som konečne aj knedlu, túto:http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3468...tiež perfektná...Lusil...díky za dobré recepty 😉

a tie pizzové...čím ešte plníte okrem kečupu, šunky a syra? dávate aj niečo iné????

s.arik
30. aug 2008

dík za rady ohledně množství semínek, já teda dávám už do 4 chlebů po sobě 5PL smíchaný len se sezamem....není toho v chlebu moc, ale stačí mi to 🙂

ještě dotaz, můžu semínka dát do pekárny hned na začátku a kam? smísit s moukou?
totiž ten zvukový signál obvykle neslyším 🙄 netvrdnu v kuchyni ani o minutu déle než je nutné 😀

dgm
30. aug 2008

Ahoj, pecte si co chcete, nemam nic proti tomu, kdyz budete pouzivat pekarnicky ani vam to rozmlouvat,, je to vase vec. Vase vec je i to, co vam chci ted napsat, stejne si to udelate podle sebe, ale krvaci mi srdce 😀 , kdyz bych to sem nenapsala.. Jestli chcete mit ze seminek, jako je sezam, slunecnicova seminka, dynova, orisky, mandle,lnene, atd co nejvetsi uzitek, vlastne da se rici jediny mozny uzitek, nikdy!!! tato seminka tepelne neupravujte. Nejlepsi je na par hodin namocit a nechat je, at v tele pusobi tak, jak k tomu jsou urcena, to znamena nechat je probudit k zivotu a to teprve z nich budou mil lidi uzitek, detem dodaji vsechno, tuky, enzymy, vitaminy, ... po prejiti teplotou vyssi jak 40 stupnu je to vsechno vnivec, to se uz ani nemusite utesovat tim, ze mate zdrave seminkove pecivo. 😒

s.arik
30. aug 2008

dgm, věřím a souhlasím. semínka jím i syrová a naklíčená.

ale v chlebu je mám prostě pro chuť, zdraví nezdraví 🙂

dgm
30. aug 2008

Tak to potom jo!!! 🙂
To mi spadl kamen ze srdce, ale aspon si z toho vezmou neco ostatni ..

s.arik
30. aug 2008

dgm, seš zjev 😀 takového provokatéra ohledně zdraví jsem ještě nepotkala...to jak prudíš v jistých diskuzích o jistých chorobách mě opravdu baví...
(jen proto, že máš recht, kdybych si to nemyslela, napsala bych nejspíše, že to nemáš v hlavě v pořádku...nebo hůř 😀 🙂 🙂 🙂 )

dgm
30. aug 2008

Diky za kompliment, doufam, ze jsem si to prelozila spravne 😀

luciaj
30. aug 2008

Ahoj, ja som v peceni este len zaciatocnik, tak potrebujem poradit. Ak chcem piect 900g chlieb (pekaren TESCO), ako si mam upravit rescept, co sa tyka mnozstva muky? Lebo ten zakladny recept s 500 g muky je ten mensi chlebik a ja budem mat navstevu, tak musim upiect vacsi. Dik za rady.

ralanka
31. aug 2008

ahojte babky dlhšie som tu nebola ale včera som po chlebe konečne upiekla ten mazanec a zožrali sme ho skoro celý musela som muža krotiť že je veľa hodín a bude nám zle 😀 😀 😀
kto nevie adresu ale vedia asi všetky pre istotu:http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2505 dobrú chuť a neprežerte sa ako my 😀 😀 😀

vesi
31. aug 2008

Ahojte 😀
luciaj, ja by som dala len 500g múky, lebo na 1kg chlieb dávam 600g.... moja mama má tesco pekáreň, dáva vždy 500g a nastavuje pekáreň na 900g chlieb...

ralanka, po tomto mazanci sa aj u nás len tak zapráši 😀 😀 😀

avanka
1. sep 2008

Lucia, Vasi to napisala dobre, aj ja mam tesco pekaren a na 900 g bochnik davam asi 550 g muky+ kopec semienok, orechy......

s.arik
1. sep 2008

luciaj,
taky mám tu z tesca a peču vždy jen z 500g mouky, plus asi těch 5PL semínek.
nastavení - velikost bochníku menší (680g) a kůrka tmavá.
je výborný.

luciaj
2. sep 2008

dik za rady ... 😉