Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

petrusk
17. okt 2008

tak ten moj omega 3 kyselinovy chlieb vyzeral hrozne, ale pridala som trosku muky, mohla som aj viac. nakoniec to take zle nie je, ked kysol bol pekne nakysnuty ale pri peceni splaskol, ale nie moc. tusim nebudem moc verit hotovym zmesiam. alebo som natrafila na zlu.

jajax
17. okt 2008

petrusk ja som sice nikdy nerobila z hotovej zmesi,ale co som videla u kolegyne a kamosky tak sa mi velmi nepacili a myslim si ze ked mam robit zo zmesi mozem si kupit rovno upeceny chlieb.mne to pripada uplne zbytocne,hlavne ked dat ingrediencie do pekarne trva maximalne pät minut.

junovka
17. okt 2008

veronkaj, ja osobne sa nestazujem 🙂

Boooooze baby, ja sa neviem "dozrat" toho Sladkeho chlebika 😵 😵 😝 ...a ked si nanho este dam masielko a domaci dzemik, tak to je basen 😎 😵 😵 😵 mnam!Moje dievcatka sa tiez idu za tym zblaaaaznit 😎 😵

jajax
18. okt 2008

dnes som robila perfektny toustovy chlieb-dama 314(veka).je ovela lepsi ako z obchodu.

junovka
18. okt 2008

caute 🙂

Zajtra sa chystam urobit knedlik k masu.Ak mate svoje osobne , dobre receptiky na domacu knedlu, tak sem s nim 🙂 ....samozrejme okrem linku na Damu.cz 😒 😉

jajax
18. okt 2008

junovka pozri na salema.link som dala na predoslu stranu.v knihe navstev je vlcicky knedlik a je vyborny.

alami
19. okt 2008

babky, pri googlovaní som našla nejakú stránku s receptíkmi, tak dávam link ak sa niekto podujme vyskúšať 😉

http://kucharka.weblahko.sk/Recepty_nielen_z_do...

alami
19. okt 2008

junovka - ak pomôže http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=4662 ale ja robievam (moje) klasické kysnuté cesto, akurát ho neosladím, ako na buchty či záviny, teda: hrnček mlieka(príp. doliať počas miesenia viac, ak je tuhé cesto), 2 žĺtky, 1/3 Hery alebo palmarínu, trochu soli, 3/4kg polohr. muky, vačšiu polovičku droždia a trošku kr. cukru ku droždiu. Zatiaľ som to parila na paráku v klasickom hrnci, takže som to dala na paru na 20 min, keď otvoríš, rýchlo popichať vidličkou, aby neklesla.

junovka
19. okt 2008

dakujem babenky za dalsie linky, ale nakoniec som predsa urobila knedlik z Damy.cz 😔 ...a je vyyyyyyyyborny.Namisto vajca som dala PL oleja a nedala som rozky 😉 Uz nikdy viac knedliky z obchodu 😎 😵 😵 Robila som ich vo vode.Paraaaadne sa mi nafukli 😉

alami
19. okt 2008

varila si vo vode? žienky a parí z vás niektorá knedľu, prípadne parené buchty v parnom hrnci? ako dlho ich tam treba pariť????

junovka
19. okt 2008

ano, v osolenej vode 🙂 varila som dokopy 20 minut.Po 10 minutach som otocila na druhu stranu 😉

petrusk
19. okt 2008

jajax, chcela som to skusit, ale radsej uz nebudem, lebo sa mi to moc nepacilo, aka zuvacka najprv z neho bola a musela som pridavat muku, aj ked chutovo je dobry. radsej pozriem na dame nieco.

irca1
20. okt 2008

ahojte,
uz dlhsi cas sa pohravam s myslienkou na domacu pekaren. pocula som, ze niektore vedia aj vymiesit hocijake cesto, mate s tym skusenosti, ake cesta to mozu byt? napr. aj na vianocne pecenie? neviete, ci maju takuto funkciu aj pekarne Panasonic? co rozmery, vzhladom k mojej kuchyni nepotrebujem obra, ktore su take mensie? v Rakusku som videla taku kompaktnu a pritom vedela upiect velky chlieb, len som nepoznala znacku, tak som sa bala kupit. Nazivo som pozerala Etu, tie sa mi zdali dost velke. poradte, dakujem

alami
20. okt 2008

irca....vie to miešať, takže čo tam dáš, to ti vymieša....za pokus to stojí....ja som si už v pekárni robilaaj cesto na medovníky 😀 , proste som lenivá niečo v rukách miešať....dala som to na program cesto ( to má každá pekáreň) a keď vymiešalo, tak som to vypla....

irca1
20. okt 2008

alami, dik za radu, takze odvahu a skusat, uz sa celkom tesim, mala by som si ju zadovazit cim skor, nech stihnem este vianocne pecenie, tiez sa vyhybam mieseniu ako sa len da, najmä take tuhsie cesto, kym skoncim s miesenim, uz sa mi ani piect nechce 😉

kebulina
21. okt 2008

Ahoj zienky, prosim Vas, tie, ktore mate ETU SIESTU, na akom programe robite VIANOCKU c. 196 z www.dama.cz? Je to surne, prosiiiiiiim. Dakujem.

veronkaj
21. okt 2008

tak ja sa pochválim

včera prvý krát som skúsila kysnuté cesto nemám ešte pekáreň tak som to skúsila v rukách a robila som z neho plenené rohlíčky tvarohom, najprv som si urobila kvások, potom to zmiešala a to sa hned vyvalkalo, naplnilo a potom nechalo až 30 min. kysnúť a upiekla som ich po troch kúskoch v remoske - išlo to rýchlo

boli fantastické 😵 😵 😵

a tak ma napadla otázka, ked dávate robiť do dom. pekárne kysnuté cesto dávate tam sušené droždie a ako viem kolko to je sušeného droždia ked sem napríklad išli 3g čerstvého - teda do kvásku?????

a dá sa to urobiť v pekárničke tak že namiesto čerstvého dám teda ..... sušeného a ono mi to len zmieša - vypracuje lebo ked je taký recept čo sa s ním pracuje pred vykysnutím??? ako viete kedy to môžete vybrať že jje to už hotové a už by to len začalo kysnúť upozorní vás to nejako???

martinaema
21. okt 2008

kebulina - program klasik
Veronkaj - určite 3g čerstvého droždia?nie náhodou 30?
Na balíčku susšeného máš napísané, akému množstvu čerstvého zodpovedá a áno, miesto čerstvého dáš sušené podľa receptu a ono sa to vypracuje. A ked to nechceš nechať vykysnúť, jednoducho cesto vyberieš z pekárne po zamiesení a pracuješ ďalej ručne.
Na sieste ti to zapípa kedy treba pridať semienka, potom to premieša ešte pár minút a ide kysnúť, ale to zistíš, lebo po zamiesení prestane pracovať 😉

veronkaj
21. okt 2008

martinaema - áno 30 g z 3 g by asi nebolo nič,

inak neviem či som spravila dobre ale potom som ich pocukrovala, nechala na tácke vychladnúť ak nerátam tie čo sme hned zjedli ešte teplé a potom som ich dala do tých plastových obalov - krabičiek na jedlo a zavrela vrchnákom tak hádam ked prídem domov budú jedlé.

alebo ako to treba uskladniť aby aj na druhý deň boli mňam?? poprípade ich pred jedením hodím na dve sekundy do mikrovlnky

no ja som bola včera šťastná ako blcha a to nemám ani váhu len taký hrnček kde sú miery nakreslené a ostatné som dala rozpočtovým odhadom

kebulina
21. okt 2008

Dakujem 🙂 a fakt je nadychana? Lebo program "sladky" je podla mna kratky.

martinaema
21. okt 2008

fakt je 😉
ale daj si farba svetlá, lebo potom to naspodku skaramelizuje a je tam taká tvrdá kôrka.

holly1
21. okt 2008

Ahoj, uvažuju o koupi Moulinexu Home Bread XXL, má s ní někdo zkušenost?

stavba
21. okt 2008

holly:ahoj, já ji mám, používám ji už asi čtvrtý měsíc a jsem s ní spokojená 🙂. Občas akorát když míchá, tak to v ní "škvíká", ale na výsledek to nemá vliv. Zatím jsem v ní pekla jen chleba a jednou jsem si v ní nechala vykynout těsto na koláč a bylo úžasný, hlavně je super, že nemusíš řešit, kde nechat těsto vykynout, aby nebyla zima v místnosti atp. 😉

holly1
21. okt 2008

stavba, díky, a jaký je rozdíl mezi touhle a XXL Baquette? Akorát v tom, že v B. se dají dělat bagety a rohlíky? Je totiž i o dost dražší.

kebulina
21. okt 2008

Ahoj holly1, ja mám XXL baguette. Má program na bagety a 2 špirály - spodnú a vrchnú po obvode. Pri miesení bagiet je tam cca 240-290 g (málo) múky a vtedy to vydáva hrozné zvuky. 🙂 Tiež sa mi zdá, že kvôli 4 bagetám po 3 hodinách to bolo aj zbytočné, lebo cestíčko sa dá vymiesiť aj vykysnúť na programe "cesto" a už hocijaký tvar upiecť v rúre a oveľa väčšie množstvo. Inak je výýýýýýýýýborná.
Rodičia majú ETU Siesta, tak preto tu stresujem 🙂 s tou vianočkou.

holly1
21. okt 2008

kebulina, díky, asi půjdu do té xxl home bread

veronkaj
22. okt 2008

poraďte ako mi uskadňujete koláčiky z kysnutého cesta alebo rožky či pletenky ked vám zostanú aby boli mňam aj na druhý deň.

ja som ich dala do tej plastovej krabice a zavrela a na druhý deň už neboli také super ako po upečení ale dalo sa

martinaema
22. okt 2008

no to je normálne, že už nie sú ako čerstvo upečené. U nás väčšinou do druhého dňa nevydržia a ked napečiem extra veľa, dám do mrazáku, po rozmrazení sú ako čerstvo upečené 🙂

veronkaj
22. okt 2008

do mrazáku ?? len do sáčku a dnu a potom nechať zvolna rozmraziť alebo v mikrovnke??? a to aj sladké koláče z kysnutého cesta???

prosím o radu 😒 😒

tak som si prečítala návody eta siesta aj moulinex XXL a vyšlo že u siesty je v programe príprava cesta časovač na odlož. štart a u xxl na toto nieje a moulnexka má objem na 1500 g chlieb

čítala som aj o ete a moulinex xxl že sú obe dobré, na oboch sa občas niekomu niečo pokazí takže je to asi jedno ktorú si kúpim ??

prosím poradte mi ktorá je lepšie alebo praktickejšia, 😅 😅 😅 zatial sme doma dve ale cez víkendy ju chcem brávať k polovičke a tam budem robiť hlavne chlieb a žemličky a plnené rožky potom už pre 4 a ak sa to dá zamraziť a potom sú čerstvé

objednám ju cez net v tpd a potom vyzdvihnem osobne bude to tak lacnejšie.

Ďakujem