Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

lusil2005
22. máj 2008

to mne trva normalny program tak dlho. 🙂

jajax ozaj, ked si robila tie skvarky, aj si zakryla vrch nadoby nejakym alobalom nech to neprska na celu pekaren?

vesi
22. máj 2008

mne trvá základný program o 4 minúty kratšie ako sladký 😀

jajax
22. máj 2008

lusil,myslela som tie placky.dik za radu pozriem.neviem ci sa crys neozyva lebo nema cas alebo jej to zas nevyslo.to by ma hrozne mrzelo,lebo to cloveka uplne zdepta.

jajax
22. máj 2008

nicim som nezakryla nadobu a nebol vrch vobec oprskany.ja mam pekaren na 1250g.potom som dala hned piect chlieb(bez umyvania).sice to chut chleba nezmenilo ale nadoba potom nebola vobec mastna,tak som mala lahsie umyvanie.
asi to ta muka vsetko vcucla do seba.chcela som aj dnes robit skvarky,ale som nezohnala slaninu.skoda.

lusil2005
22. máj 2008

jajax vsak ty mas tiez siestu nie?

jajax
22. máj 2008

ja mam bifinett z lidla.

lusil2005
22. máj 2008

jaaaaaaj
lebo aj nasa siesta ma 1250g vanu. alebo 1350? 😕 uz si nepametam. 🙂

lusil2005
22. máj 2008

inac - uz sa skvaria tie skvarky... tak snaaad vydu. jajax kde si kupovala sadlo? u masiara alebo v nejako hypermarkete?

crysmile
22. máj 2008

ahojte baby, tak mne sa nedalo skor ozvat, predsa len mam malickeho cloviecika a ten si ma vyzaduje celu.. ale co ma straaasne potesilo - konecne sa mi podarila vianocka 🙂 🙂 🙂 🙂
uz je polka zjedena, tak sa strasne tesim... aby som sa nestresovala ako sa pecie a ci vobec kysne, tak som vybehla s malou vonku kocikovat.. a ked som prisla vsetko rozvoniavalo a vianocka krasne upecena..
dakujem vam za podporu 😉 velmi mi to pomohlo.. tak dajte zas nejaky recept, lebo dufam ze sa mi uz bude len darit..

lusil2005
22. máj 2008

crysmile no gratulieeeeren!!! paradicka. som rada ze sa vydarila. odteraz uz len uspechy! baby? neviete nahodou nejaky dobry odskusany recept na oskvarkove pagaciky? ale nie take ze urobim cesto, rozvalkam a vykrojim, ale take prekladane. co natriem oskvarky na cesto, prelozim, rozvalkam atd atd. potrebujem surne 😔

wighy
22. máj 2008

supeeeeer crys juuuj ci sa tesim ze aj tebe sa vianocka vydarila 😅 😅 na toto som cakalaaaaa supeeeer

lusil a robili ste pre malu nejaku torticku??pomaly uz aj ja zacinam rozmyslat co male na prvy rocik je to sice skoro o 4 mesiace ale ten cas strasne letiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😵

eveen
22. máj 2008

alami a jajax diky za vysvetlenie 🙂 uz v tom mam jasnejsie

lusil2005
22. máj 2008

wighty ja urobim len taky ako nakyp. spravim puding zo zlateho klasu a ryzoveho mlieka a cukru, a vmiesam donho trosku struhanych podusenych jablk. no a to vyklopim do formy a to bude mat mala ako tortu. kedze ona nemoze ani muku ani vajcia, tak na nejaky korpus mozem ja zabudnut 😠

danielala
22. máj 2008

Crys 😵 - len teraz pozor na priberanie 😕 .

Lusil, pripájam sa ku gratuláciám, nech sa malinkej darí a želám jej hlavne, nech sa čím skôr vylieči zo všetkých alergií. 🙂 🙂 🙂 . Blysla si sa aj nejakou tou vlastnoručne upečenou tortou? To vieš, prvé narodky sú vždy niečo výnimočné. Vydarili sa oškvarky? Lebo ja už mám tri dni v chladničke sádlo a neviem sa k tomu stále dostať, hlavne ma odrádza ten smrad pri vytápaní a nápad robiť oškvarky v pekárni ma veľmi zaujal. Sú pekné hnedasté aj z pekárne? Ináč ja už na pagáče iný recept ako ten "od aniko" ani skúšať nebudem, poskúšala som ich kopec a tieto boli fakt najlepšie.

Anamor, šup šup vyslobodiť bábatko 😀 😀

Sranda, ako sa nákaza domácich pekární šíri! Čoskoro začnú asi na Slovensku krachovať pekárne.

alami
22. máj 2008

neviem sa dočkať, práve pečiem super voňavučký chlebík - základ + celozrnná múka a slnečnicové semiačka - zatiaľ vyzerá super - krásne nadkysol - už sa pečie 😵 😵 😵

crysmile
22. máj 2008

lusil, bohuzial neviem cesto na pagaciky..
danielala, po porode som riadne schudla, kedze sa musim obmedzovat v jedlach, kedze kojim.. ale ked ja sa tak tesim ked to aj doma vsetkym chuti, akoby som to ja jedla.. 😉

lusil2005
22. máj 2008

dani no vitaj! kde sa flakas!?!? 😀
nooo, este som nepiekla, ale zajtra sa chystam. aj na tu malej "kvazi tortu" aj na taku naozajstnu pre ostatnych. chystame trojposchodovu. kazde poschodie bude ine. asi tam bude kuba torta, parizska a este nejaku vymyslim. no som zvedava ako to dopadne. planujem zapojit aj ten recept na marcipan z damy. asi spravim boky cokoladove, a horne casti marcipanove. nejaky ruzovy marcipan a biela vyzdoba. no proste - plany mam. este ich tak zrealizovat 😀

lusil2005
22. máj 2008

kde je riuska??? mam par otazociek ohladom marcipanu 😅

RIUSKA!!!!! 🤐

danielala
22. máj 2008

Lusííííiiiiiiiiíl, vidím, že máš plné ruky práce, ale čo tie oškvarky? Boli požívateľné? Nemáš z toho zamastené veko pekárne? Tiež potrebujem súrne vedieť, lebo ak zajtra to sádlo nespracujem, tak mi ho asi zhnusená chladnička vypľuje.

Ináč k tej spotrebe elektriny na jedno pečenie chleba - podľa testov Dámy, kde pichli pekárne na merače im vyšlo napr. pri Moulinexke (ak ma pamať neklame) 1,29 Kč a pri Ete 1,70 Kč, čiže o nejakej vysokej spotrebe pri takejto zanedbateľnej čiastke nemôže byť ani reči.

wighy
23. máj 2008

ahojteeee

anamor???? 😉

daniela vies co uz aj mna napadlo ze takymto tempom ako sa siri nakaza domacich pekarni klasicke pekarne pomaly mooooozu zavriet 😀 😀 😀 😀

palma13
23. máj 2008

jajax: pitu som robila, ale miesila som rucne a kedze ma to moc nebavi, tak som to robila iba raz 😀 Vysli krasne, v trube sa nafukli a bolo to mnam. Ked dam vymiesit do pekarnicky, bude to urcite este lepsie.

lusil2005
23. máj 2008

dani jaaaj prepac. oskvarky vysli perfektne!!! su krasne, zlatucke, chrumkave. veko nebolo zaprskane. tiez som sa toho bala ale v pohode. stacilo marmeladu pustit 2x. a nakoniec, ked uz je to hotove, tak tam das lyzicu mlieka. ono tak zaskvrci a tym sa tak dozlatava opecu tie uz hotove skvarky. urcite skus. jedina robota je nakrajat to 😀

lusil2005
23. máj 2008

ozik, baby, v tom recepte na marcipan je ze "madlova trest". to co je? posekane mandle? to kde zozeniem? 😕

anamor
23. máj 2008

caute krasky, ja som stale tu 😠 a uz ma ani piect nebavi 😉

jajax
23. máj 2008

palma,dakujem urcite skusim aj keby som mala miesit rucne.

crys velmi ma to tesi,ze ti to konecne vyslo.

lusil tu je recept na prekladane skvarkove pagace.su super a co je sranda mam ich od svagra.

z 1 kocky kvasnic,2 dl mlieka a stipky cukru spravime kvasok.
500g polohrubej muky,1 vajce,2KL soli a kvasok vymiesime na cesto.
nechame vykysnut.vyvalkame plat,dame pomlete skvarky,prelozime,zas dame skvarky,prelozime.nechame 20 minut kysnut,znova niekolko krat poprekladame,zas nechame podkysnut.vyvalkame plat a vykrajujeme pagace.dame na suchy plech a vrch potrieme vajcom.pecieme vo vyhriatej trube asi pol hodinu(podla truby)

tento recept este nie je upraveny na pekaren,ale ty si to urcite prisposobis.
ozaj na toto mnozstvo davam asi pol kila skvariek.davam z obchodu-domacich je skoda.
sadlo kupujem u mesiara,tam je lacnejsie a cersvejsie.

lusil2005
23. máj 2008

jooooooj jajax ty si poklad. hned dnes vecer ich idem skusit upiect. ale musim este dokupit skvarky lebo z toho kila sadla mam len nejako 300 - 400 gramov.

a co sa tyka prisposobenia - ved to len nahadzem v inom poradi do pekarne. nie? 😀
takze - dva krat prelozim a vyvalkam, potom nakysnut. zas dva krat prelozim a vyvalkam, zas nakysnut. a hotovo? uz len rozvalkam? alebo este jedno kolo spravim?

jajax
23. máj 2008

ja myslim,ze nemusis zarabat ani kvasok,das ako si zvyknuta.ja som ponahlala tak som len opisala recept ako mi ho nadiktoval moj svagor.
mozes prelozit aj viac krat,budu sa hotove pagace lepsie delit na vrstvy.
v niektorych mesiarstvach dostat uz aj pomlete skvarky.mas menej roboty.

jajax
23. máj 2008

uz ste niektora skusali vyslahat kasu ponornym slahacom?je to pekny hnus 😖 ,prave odplavala kanalom.mozno sme mohli skusit nieco s nou zalepit 😀

wighy
23. máj 2008

jaja mala si kanagon co????? bleeeee ten skrob zo zemiakov to totalne zlepi 😝 😝 😝 😝

jajax
23. máj 2008

väcsi hnus sme asi nejedli,musela som ju celu vyhodit.kazde susto nam rastlo .v ustach 😝 je mi zle uz len ked o tom pisem.