Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

veronkaj
23. sep 2008

čítala som si porovnania na nete a vybavenie a môže mi niekto vysvetliť toto

u pekárne eta je akustický signál pre vloženie ďalších ingrediencií ??? to znamená že dám tam všetko podla receptu ale potom ked to zapiští musím ešte niečo pridávať?? to znamená že čo tu píšete že si nadstavíte odložený štart a ráno je to hotové to potom k tomu vstávate??

u ostatných je písané že všetko sa tam vkladá naraz,,

ako je to??

suknicka
23. sep 2008

veronkaj.. na ten signal sa napr sypu slnecnicove semiacka pripadne hrozienka a taketo veci...ak tam nic viac nechces dat tak nemusis ked ti to zapipa...proste to ignoruj ..ono to prestane 🙂

jajax
23. sep 2008

veronika a pokial davas na odlozeny start tak to tam das hned.maximalne sa ti to trochu rozdrvi.

vesi
23. sep 2008

aj moulinex ma ten signál kedy môžeš pridať semienka 🙂
jajax, ktorý recept na langoše si to robila? prepáč, nestíham vás čítať spätne 😅

veronkaj
24. sep 2008

vesi - v moulinex som to nedočítala, tam sa vraj dávajú všetky prísady naraz a ked to nieje ani problém v ete že ich tam dám naraz tak potom sa nič nedeje

veronkaj
24. sep 2008

wighy - dáš recept na langoše v chladničke???

anamor
24. sep 2008

baby dajte nejaky dobry recept na zemle/rozky celozrnne, aj biele. nechce sa mi nic hladat 😉

wighy
24. sep 2008

langose z chladnicky

Ingrediencie

500 g hladkej múky, 3 dkg kvasníc, 1 kyslá smotana, 2 dl mlieka, 1 štipka soli, 1 štipka cukru.

kvasnice dám vykysnúť do trochy vlažného mlieka s cukrom, potom to dám do múky, ktorá je v mise so všetkým ostatným (zamiešam a hotovo,
dám aj s tou misou (musí byť dostatočne veliká, cca 2 razy tak ako je to zarobené cesto) šupnutou do igelitky (do chladničky a je to všetko.
vykysne to cca za 2hodiny, odoberáte koľko miniete a potom späť do chladničky.

ja som to dala zmiesat v pekarni, dala do druhej misky zabalila do sacku supla do chladncky a cakala mnaaaaaaaaaaaaaaam

ralanka
24. sep 2008

wighy to poznám je to fakt super recept a ked neviem čo s ním a e ho veľa tak z toho urobím pizzu a nie je nič lepšie na dožratie 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

veronkaj
25. sep 2008

dobré ráno

a máte skúsenosti s tým že by niekto z vás piekol niečo z kysnutého cesta v remoske????

wighy
25. sep 2008

ralanka dobry nnaaaapad skusim z toho urobit aj pizzu 😉 🙂 🙂

jajax
25. sep 2008

vesi ja robim langose z podobneho receptu ako wighy(je na Salemovi str.6).len je to z kila muky.cesto robim samozrejme v pekarni 😀 a ked mi ostane tak dam do sacku do mrazaku a ked potrebujem tak rozmrazim a robim langose.

veronkaj
26. sep 2008

jajax , na salemovi som si už pozerala fotky ale ako sa tam dá dopracovať k receptom????

jajax
26. sep 2008

veronka,dole je kniha navstev a tam su vsetky recepty.

veronkaj
26. sep 2008

jajax

ked idem do knihy návštev tak mi to pýta meno a opísať číslo a potom mi vyhlási že neplatné prihlásenie ako sa dá prihlásiť tam aby som si mohla pozrieť recepty?????

jajax
26. sep 2008

veronka,nechapem ja nie som prihlasena a dostanem sa tam.skusala si ist proste dole?si tam dnes dva krat zapisana ze si chcela dat prispevok.skus len potocit dole.ak nie napis aky recept chces ja ti ho skopirujem a potom sa opytam Daniely v com je problem.

veronkaj
26. sep 2008

jajax už mi to ide

a ešte by som mala otázku :::

čo znamená v tých domácich pekáreňach vlastný program - na čo sa to používa a aký to je?????

anamor
26. sep 2008

baby žiadny recept na žemle nemáte?

veronka vlastný program je vlastný nastavíš si miesenie, kysnutie, pečenie... kolko potrebujes, odhadom na niečo, v ostatných programoch je to prednastavené - tie časy.
Ja mám vlastný, zatial som neskúšala nič na tom.

jajax
26. sep 2008

anamor vyborne hamburgerova zemle su na dame c.212. a keby si chcela klasicke tak skus c.31 pecivo od monikahor.velmi dobre sa s tym cestom robi a je velmi chutne.

noe
26. sep 2008

babulky, mozno sa to niekde vpredu uz pisalo. Prosim poraddte. Mame pekaren, kde vsetko nasypem a ono si to samo vymiesa a nakysne a pecie. A niekedy je chlebik krasny a niekdy take polovicne nic. A vzdy robim to iste, ten isty recept. Preco??? 😠

jajax
27. sep 2008

noe,robis z hotovej zmesi alebo z muky?a dodrziavas aj postup pri vkladani surovin?

noe
27. sep 2008

Robim zo surovin, nie hotova zmes. A vzdy robim presne to iste, a niekedy je skvely a niekedy rovno do kosa 😠

jajax
27. sep 2008

vazis suroviny alebo davas odmerkou?chyba moze byt este v muke.napriklad jednotova nie je dobra,ale chlieb som este nemusela vyhodit.vzdy bol jedly.nenamocia sa ti kvasnice alebo nepridu do styku so solou?naozaj neviem na to prist,mozno niektoru este nieco napadne.

jajax
27. sep 2008

noe skus pozriet tu http://domacipekarny.dama.cz/rady.php mozno objavis nejaku chybu.

noe
27. sep 2008

No urcite to bude aj v muke. Ked som mala este zasoby zo Slovenka, tak bol fajny, len obcas menej nakysol. Ale anglicka muka, to fakt jeden z piatich sa podari. A kvasnice tu nemaju, len susene, tak davam tie. Ale nemam problem, ked peciem buchty v trube, tak mi krasne nakysnu.
A pouzivam odmerku.
🙂

noe
27. sep 2008

jej jajax vdaka, idem preluskat, snad tam najdem nieco 🙂

noe
27. sep 2008

Tak asi som sa dopatrala chybe.Dufam. Mam nemecku pekaren a pouzivam nemecky recept, ale slovensku alebo anglicku muku. Co je zle. A potom musim sypat ingrediencie do rohov. Tak vyskusam a uvidime 😉 Manzel mi dnes cely den hrkuta, ze chce chlebik, tak snad mu zajtra splnim sem 😎

misicka455
28. sep 2008

Noe mě se to někdy stalo když jsem dala kvasnice (droždí) zaroveň se solí.

s.arik
28. sep 2008

help!

sháním link na pekárnu, která má nádoby z nerezu nebo čehokoliv jiného kromě teflonu! (známý má k teflonu averzi)

když dám do googlu "domácí pekárna nerez" najde to tak akorát pekárny, co jsou nerezové zvenku, ale pečící nádoba je jako vždy z "nepřilnavého povrchu...a to je vždy teflon nebo ne???

dík za tipy.

jajax
28. sep 2008

noe nemusis sypat ingrediencie do rohov.ja davam na spodok tekutiny,do toho pridam sol,cukor na to dam muku-urobim si kopcek,do stredu jamku a do toho dam drozdie(je uplne jedno ci sudene alebo cerstve).dolezite je aby sa ti drozdie nenamocilo a nezacalo pracovat skor a ako pise misicka nikdy nesmie prist do styku so solou.ked davam rascu tak tu sypem navrch na drozdie,ostatne semienka a orechy pridavam po zapipani.
aku mas pekaren?ja mam nemecku BIFINETT a pouzivam slovensku muku 😀
na tej dame najdes aj velmi vela dobrych odskusanych receptov ak mate radi zmenu.