Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

cairka
20. júl 2008

aha, tak to uvidíš, čo z toho bude. Ale ak sa pokazí, tak by som v tom moc nerýpala. Moja "stará" (asi 2mesačná) sa pokazila z ničoho nič,ale v tescu v pohode vymenili, bez nejakého výsluchu abo blbých poznámok. Teda nevymenili, vrátili koruny a novú som si musela kúpiť.

andrea78
20. júl 2008

to je jasné, no občas je to prkotina, ako napr. špina, ktorú treba vyfúknuť, alebo tam niečo vyskočilo, treba to len napraviť......banality (teda pre niekoho, kto vie, čo s tým, hihi)

tak to si mala šťastie, u "nás" by sa to stať nemohlo, pn sú špecifické ochotou predavačiek, obsluhou, prístupom aj správaním tety za pultíkom na info v tescu....ak niečo, tak si pekne krásne počkám 30dní 😒

cairka
20. júl 2008

hej? ja že to majú nejaký predpis, že proste vrátia koruny a hotovo 🙄 ešte ani nekukla do krabice, či tam je všetko, len sa spýtala.

tak to ak máte také milé tety, tak hádam nebudeš musieť ich ísť vyrušovať počas ich pracovnej doby 🙄

andrea78
20. júl 2008

nie, nárok na vrátenie peňazí máš zo zákona nárok až po 30dňoch, mala si fakt z pekla šťastie 😎 , mne to znie úplne neuveriteľne a ako v rozprávke, tuná by sa to fakt stať nemohlo ani v sne 😖

lusil2005
21. júl 2008

no v tescu mozes vratit tovar do 30 dni. po 30tich dnoch uz potom len reklamacia s 30-dnovou cakacou lehotou.

ALE mala info - ked kupis tovar v tescu, mozes ho ist reklamovat v ktoromkolvek inom tescu. ja som kupovala tu moju etu na zlatych pieskoch, a tam som ju isla aj reklamovat a ona na mna pozerala jak na tela ze preco som nesla v petrzalke reklamovat ked to mam vedla domu... NO VEDELA SOM JA?

wighy
21. júl 2008

baby tak som dala na salema foky haku do pekarni, s andy sm uz porovnali ten jej a dost sa podoba

jajax
21. júl 2008

andy ja ti strasne nerada odporujem ale ozaj to nemyslim zle.mozno si uz dlho v piestanskom tescu nic nereklamovala(chvalabohu-najlepsia reklamacia,ziadna reklamacia).
my sme reklamovali DVD.v piatok sme ho davali a v pondelok sme mali uz doporuceny,ze mame vybavenu reklamaciu.vratili nam peniaze ani sa s nami poriadne nebavili.
ale s tou ochotou mas pravdu,hlavne jedna pani je uz na pohlad ochota sama.

jajax
21. júl 2008

wighy je mi luto z bifinettky ti hak pasovat nebude.

andy ta tescova a bifinettka sa podobaju len z vonku.ty mas jeden hak(aspon myslim),ja dva aj nadobu mam trochu väcsiu.ale inac su si ozaj velmi podobne.

bezaz
21. júl 2008

fuha wighy, tak ani moulinex ti do toho nepojde, ten moj je uplne iny 😅

bezaz
21. júl 2008

wighy nepytala si sa nahodou na elektroexpert.sk kde sa daju kupit haky? tam nejaka teta zo zakaznickeho servisu odpoveda, ze kontakty najdete v zarucnom liste 😅

wighy
21. júl 2008

bezaz hej vcer som to nasla a poslala im email,zatial s neozvali 😉

baby diky ze ste sa kukli 😉 😵

lusil2005
21. júl 2008

no, ten prierez tym vnutrom sa podoba na etu, ale je to uplne iny typ haku. tak neviem... Oo

wighy
21. júl 2008

takze teraz mi odpisali z elektroexpertu a odporucili ma na ten isty servis v nitre 😝 😝 😝 😝

lusil diky 😉

lusil2005
21. júl 2008

a ten e-bay furt nic?

andrea78
21. júl 2008

jajax, reklamovali sme okolo veľkej noci volant na pc hry, čakali sme vyše 30dní....ochota žiadna, vľúdnosť nulová, teta bola zjavne obťažovaná a ostrhnutá od nejakého čítania, volantov tam mali kopu, takže vymeniť by ho nebol problém...vyplnila potrebné tlačivá s tým, že akonáhle bude reklamácia späť, tak nám zavolá, nemáme chodiť (asi aby sme neotravovali), išli sme tam na 32. deň s tým, že volant nebude, tešili sa, že vrátia peniaze (lebo po 30dňoch od nevybavenia je to povinné, ak zákazník žiada). kyslo ho išla pohľadať, nemohla ho nájsť, lebo bol zahádzaný na spodku kopy s tým, že je reklamácia vybavená už dávno....bola skutočne asi po 2týždňoch. takže to je fakt profesionálny prístup, no je a bolo mi to jedno, mne tá rároha doma nechýbala😀

nechodíme do piešťan bežne, takže je to pre nás cesta navyše, opačným smerom od nás, nepripadá do úvahy, aby sme sa raz týždenne chodili pozerať, či je vec vyreklamovaná
no to sú len moje/naše skúsenosti

možno ty vyzeráš nejako lepšie, sypmaptickejšie, alebo ťa pozná 😀

ešte nedávno sa mi stalo, že som kúpila dcére precenené tričko,všetko si vždy overujem na čítačke, hlavne pri zlacnenom tovare, nablokovali dosť vyššiu sumu, takže som ho išla vrátiť na informácie, resp. spýtať sa na rozdiel na visačke a bloku. tetula začala chytať hysterické záchvaty, že čo ona s tým má, že to nie je jej problém a trieskala to po pulte. ja som jej povedala, že za tú cenu ho nechcem. (napr. v trnave je to bežný postup, nikto sa nad tým nepozastaví a teta sa bude ešte ospravedlňovať za to, že sa stala chyba a dá to do poriadku). rozčúlená tam kričala, zavolala nejakú predavačku, nech sa ide pozrieť na ten regál, kde to visí, či je to fakt tak (mne ani cenovke sa zjavne nedá veriť). tá jej "moju" cenu potvrdila, pleskla predomňa to tričko, naštvaná aj finančný rozdiel, šmaráila mi pero, že to mám podpísať...
nekomentovala som to nijako, s takou chuderou by som sa akurát povadila a vzhľadom na to, že ma tam ľudia vidia, napr. aj "moji" bývalí študenti som nebola ochotná hrať nikomu divadlo a strápňovať sa

takže pokiaľ ide o tamto tesco......radšej sa mu vyhýbam, ak je to možné, idem tam len raz za pol roka, ak ideme do pn k lekárovi a potrebujeme nakúpiť...

bezaz
21. júl 2008

wighy a iny servis nie je na SK? mne teraz odpisali z obchodnydom.sk tiez, ze sa mam obratit na servis..
ozi, este ma napadlo, nemas v tej knizocke aj servisy v CR? za dva tyzdne ideme do prahy, tak prinajhorsom by som ti ho isla zobrat tam, len by bolo asi treba napisat aspon mail, ze ci ich maju aako rychlo ich vedia objednat 😉
ada "super" skusenost 😲

jajax
21. júl 2008

andy pozri IP.

jajax
21. júl 2008

lusil,robila si tiew knedliky?ak ano napis ako dopadli 😖 ☹ 😉 🙂 😀
dufam,ze dobre.

bezaz
21. júl 2008

jaja myslis, ze by sa ta knedla dala uvarit v parnom hrnci?

lusil2005
21. júl 2008

jajax este nie :( akosi nemam kedy 😕 ale zajtra sa uz urcite do nej pustim!!!

bezaz ja knedle robim len v parnom hrnci. je to najjednoduchsie a vyjdu ti uplne presne take iste ako ked ich robis klasicky na pare. (mam to odskusane - prve knedle som robila tak ze jednu v hrnci normal klasika na gaze, a druhu v parnom hrnci. vysledok bol perfektny v obidvoch pripadoch 😉 )

bezaz
21. júl 2008

lisil supis a na ako dlho ju das parit?

andrea78
22. júl 2008

ja robím na paráku v hrnci, 15min

dneska sa chystám na cukinový chlebík, tak dám vedieť 😉

na raňajky (v noci pečený) bol základný, prihodila som ľan a slnečnicu a opäť bol super 😵 , ten sa tuším ani nedá pokaziť 😀

kočky robili ste niektorá niečo na tom programe na francúzsky chlieb? lebo ja som zatiaľ využila na chleby programy základný, celozrnný, rýchly, vianočka sladký, na rožky program cesto.....a tie ostatné na mňa smutno pozerajú....

ozaj a bagety??? niekto sa chystal skúšať - ako dopadli?

ešte som chcela vedieť, ako ste robili tú sekanú, od začiatku sa to tam mieša? alebo ste to vymiešali osobitne, ako ste navyknuté bežne a potom dali len piecť?

wighy
22. júl 2008

andy ja som sekanu miesala sama a piekla v pekarni 😉

aj mna zaujima ten francuzsky chlieb ci je nejaky overeny recept

lusil2005
22. júl 2008

ja vacsinou vyuzivam program zakladny. a cesto 😀
sekanu som nechala miesat v pekarni ale potom som aj olutovala. myslim ze je lahsie a jednoduchsie to spravit rucne lebo v tej pekarni sa to lepi a nevymiesa sa to tak dobre.

bezaz ja davam na 25 minut. ale mozno fakt staci na 15 OO nabuduce skusim.

zuzanat
22. júl 2008

ahojte, ja som dnes piekla tu margotkovu buchtu z damu a je velmi dobra 😉

wighy
23. júl 2008

ahojte kocky

juuuj dns mame skarede pocasie,tak sa chystam urobit slivkovy kolac crysmilinho cesta ahladam nejaky dobry recept na pizzu,poradite???

oazapokoja
23. júl 2008

baby ako vidím pečiete o stošesť,ja potrebujem poradiť,máte niektorá pekárničku z tesca?uvažujem nad kúpou no neviem aká je,díky za odpovede 😉

andrea78
23. júl 2008

je perfektná 😉

wighy
23. júl 2008

tak kolac slivkovy hotovy a to cesto je uzasne,fakt sa s nim super pracuje a je veeeelmi chutneeeeeeeee mnaaaaaaaaaam

cairka
23. júl 2008

oazapokoja, je fajn tá tesco pekáreň, len prvá mi slúžila necelé 2 mesiace, teraz mám vymenenú novú, tak hádam vydrží dlhšie 😉 ale ináč proti nej nič nemám, je to moja kamoška 😎