Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

adamko05
4. máj 2011

@dannynka diky za tip, už mam pekarničku zapnutu a v nej suroviny na ten maslovy venček 😉

dannynka
4. máj 2011

@kvetinqa ja som už expert na pečenie chlebíka s truby je lepší 😀 a chrumkavejší 😀 Na tej zmeske z lídla je v postupe že stačí iba voda,ale vzdy ked som robila tak mi spadol a nebol dobry tak teraz robím podla tohto receptu http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8098 akurat tam je 500g hl muky tak si namiešam dajme tomu 400g hladkej a 100g dám tej zmesky z lídlu...vtedy je fajnový a zmeska dlhšie vydrží 😀 😀 😀 😀 teda na viac ks chlebíka 😀

@adamko05 neni zač 😉

adamko05
5. máj 2011

@dannynka supéeeer, takto to vypalilo u mna, robila som jeden (som si to tam zle prečitala, a aj že čo mam toho tak veľa 😝 , stačilo by z polovice aj)
a mame doma už ani nie štvrtku, ten stred a kusok ešte... strašne to chutilo... 😵 😵

alami
5. máj 2011

@adamko05 jéj, super to vyzerá, už som nedávno pozerala tento recept niekde, neviem či už tu niekto dával link, či som to sama našla - myslím že na varecha.sk to bolo. musím aj ja skúsiť 🙂

papko
5. máj 2011

Ahojte, prosím Vás v akom stave dávate čerstvé droždie do pekárničky? 😨

zucha
5. máj 2011

@papko rozdrvit na muku

papko
5. máj 2011

@zucha ďakujem🙂

zucha
5. máj 2011

jeeeej, aj ja som robila ten venie. Z polovicnej davky - skoricovy. Len musim povedat, ze nabuduce dam namiesto vody mlieko a namiesto masla olej a trosku viac, ako je uvedene. Potriem to tiez olejom a bude to omnoho lepsie - teda predpokladam 😉

bambulka0406
6. máj 2011

@dannynka chcem sa spytat ako pecies chlieb v trube. len vymiesis v pekarnicke a urobis bochnik a sup do truby? aj sa niecim potiera? ako dlho sa pecie na na kolko stupnov? dakujem 🙂

adamko05
8. máj 2011

@zucha ja som do toho venca dala mlieko, dako mi tam voda "nepasovala" 😕 😉

gianni
11. máj 2011

chcela by som poprosiť o radu,tie ktoré používate aj mrazené droždie ,čo s ním? raz som ho trošku nechala odležať von ale začalo sa mi topiť tak som ho klasicky šupla do múky ale chlieb nevykysol,druhý krát som ho dala rovno do mlieka ako som čítala v jednom recepte že v prípade mrazeného droždia dať rovno do mlieka a aj tak nevykysol ☹

monr
12. máj 2011

@gianni pokiaľ dávam štvrťku droždia, tak rovno mrazené dám v pekárničke do múky. Ak používam polku, tak nechám pár sekúnd v mikrovlnke, (rozpustenie zatiaľ nijako neovplyvnilo vykysnutie) alebo nechám na linke, kým zmäkne.

gianni
13. máj 2011

@monr ja robievam z polky droždia ,tak ešte raz vyskúšam aby zmäklo,hádam sa podarí

andriss23
20. máj 2011

ale,ale, dievčence! nepečieme? 😉 ja som naposledy robila maslový venček,jeden,takže som dávala polovičné dávky...až na olej,ten som nedala polovicu,ale plnú dávku....ale zjedli sme 😀 😀 😀

reruna
21. máj 2011

@andriss23 ale já peču pořád, jen jsem nezkoušela teď poslední dobou nic extra nového, takže většinou jen vyzkoušený super chlebík nebo mazanec, vlastně jo - zkoušela jsem ten božský perník - a byl teda hrozně dobrej, ale příště ho udělám spíš na plechu, moc dlouho se mi v pekárně pekl a nebyl pořádně rozmíchaný, byly tam ještě hrudky

5katarina7
21. máj 2011

@andriss23 aj ja som piekla ten maslový venček a bol veľmi chutný 🙂

vesi
27. máj 2011

Ahojte pekáročky, nemáte náhodou nejaký vyskúšaný recept na oškvarkové pagáče?
@dannynka ty si už hádam ppiekla všetko, nemáš nejaký? 😀

dannynka
27. máj 2011

@vesi veru nemam ešte som nepiekla 😀

vesi
27. máj 2011

@dannynka no vidíš a ja som bola presvedčená, že ty budeš mať 😀 niečo som si vygooglila, tak uvidím, či sa odhodlám 😀

dannynka
27. máj 2011

@vesi tak potom daj info ako sa podarili a aj fotto a samozrejme link na recept 😀 😀 😀 ja som robila ten maslový venček,a tak sme si ho oblubili že ho robím často 😀

vesi
28. máj 2011

@dannynka jasné, že dám recept aj foto, cesto už kysne, tak som zvedavá čo stvorím 😀

vesi
28. máj 2011

Takže to zhrniem. robila som pagáče podľa tohto receptu:http://www.akosatorobi.sk/video/1181/oskvarkove-pagace, ale nie som spokojná. Fotku tých mojich nepodarkov sem nebudem dávať 😝 cesto krásne vykyslo, ale oškvarky sa naň dosť zle natierali a asi som ich dala veľmi nahrubo. Odhliadnuc od toho, že som ich spravila asi tenšie ako mali byť, pri pečení mi oškvarky vytiekli. chuťovo nie sú zlé, ale majú ďaleko k tým takým klasickým pagáčom. Už roky sa snažím zohnať recept, podľa ktorého by sa mi podarili, no musím hľadať ďalej 😀

vesi
28. máj 2011
sofinka18
29. máj 2011

Ahojte baby, vcera som robila prvykrat lekvar v pekarnicke, chut mal dobru.. bol trosku redsi.. neviete ci v poharikoch este stuhne?? 😀

andriss23
30. máj 2011

čauko pekáročky 🙂 🙂 🙂
dnes som skúšala recept z časopisu Dobré jedlo rožky so šunkovou plnkou,pridala som aj trochu syru a na vrch sezam . A aj nám to chutííí... 😀 😀 😀

reruna
30. máj 2011

@andriss23 vypadají dobře 🙂

alami
30. máj 2011

@sofinka18 áno, stuhne

janette4
31. máj 2011

ahojte.
dlhšie som tu nebola,ale sledujem,čo pečiete a ukladám pre lepšie časy 😀

ja v poslednej dobe robím len chlebík a cez víkend som skúsila toto:
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=36618
bolo to fantastické,len sa mi trošku pripiekol vrch 😀

reruna
31. máj 2011

@janette4 to vypadá úžasně!!!

janette4
31. máj 2011

@reruna je to fajnové,ako sa hovorí: "nebíčko v papuľke" 😀 😀 😀