Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

vinka
17. máj 2010

Juliagregor ja som mala moulinexku XXL aj som bola spokojná lenže ja robím často dosť často v pekárničke a tá dáko môj nápor nevydržala.Tak bola 3 krát v reklamácii a nakoniec mi vrátili peniaze a kúpila som si panasonic 😉 A ten zatial fičí podla mna 😀 😀 No ked ho má poraziť nech ho porazí v záruke 😀 😀

juliagregor
17. máj 2010

ahojte,
vinka prečítala som diskusiu o kupe pekárničky a čítala som, že sa ti pokazila...
mm chce kupiť radšej drahšiu, a ja rozmýšľam nad klasikou z Tesca, neviem sa rozhodnúť...
na Panasonic som čítala pozitívne ohlasy, ale uprimne pre nás je teraz finančne dosť náročná...
ešte ani neviem či mi deti budú jesť ten chlieb...musím ho niekde vyskúšať...
mňa skôr láka používať ju na miesenie a kysnutie cesta, ja teraz nato vôbec nemám čas ...ešte niečo počítam a rozhodneme sa...
dakujem za odpoved 🙂

vinka
17. máj 2010

Juliagregor nechcela som tým napísať,že moulinex je zlá.to nie ja som bola spokojná.Možno som mala len smolu a bol to kazový výrobok.Aj v nay nám povedali,že najlepšie sú moulinex a panasonic.A ostatné sú všetke vyrobené v číne len každý si dá vlastný názov.Tak neviem čo je pravdy na tom. 😉 Ale konkrétne moulinex nieje zlá.no a ked ju budeš používať a náhodou sa ti bude kaziť tak ti vrátia peniaze a doplatíš len pár a sai kúpiš lepšiu 😀 😀

juliagregor
17. máj 2010

teraz som pozerala test - Černé ovce...ČT1...
no uvidíme 😉

adamko05
17. máj 2010

juliagregor... môj názor na takéto "malé" spotrebiče je, ked sa má pokazit, pokazií sa aj značka... 🙂... ale šak aj veľké...to je aj s autom podobne.. niekto na tu a tu značku nedá dopustiť a niekto by ju nechcel ani zadarmo 😀

ja mám "neznačkovu", myslím, že využívam dost (ale viem, že sa dá aj viac využívat, zatiaľ šlape)...
http://www.hej.sk/male-domace-spotrebice/obchod...

a tiež som nevedela, či chleba bude mat uspech, skôr na cesto som kupovala... a aj chleba ma uspech, práve mi kysne jeden... ale ja pečiem v rure skoro stále, takže, vlastne, mám ju iba na cesto 😀

junovka
17. máj 2010

baby, robili ste uz niektora veku?Potrebujem skusit nejaky recet na nu, nakolko chcela by som robit oblozene chlebicky. 😉

juliagregor
17. máj 2010

adamko dakujem za odpoved 🙂

juliagregor
18. máj 2010

http://www.kenwood-electronics.sk/novinky-a-spr...
tu je ten test celý aj z výsledkami...
nie je tam Eta ani Tesco pekárnička...

milocka29
18. máj 2010

juliagregor ja mam tesco pekarnicku 1,5 roka, peciem v nej chlebik kazdy den min 1x a samozrejme aj miesim a zatial spokojnost. Ak sa po 2 rokoch nahodou zoderie, kupim si zas novu taku istu. Nevidim rozdiel v chlebe zo znackovej a neznackovej, ale je to na kazdom ako sa rozhodne.

babatko37
18. máj 2010

juliagregor, ja mam tesco xxl, stala okolo 80 EUR, teraz ju maju v akci za nieco vyse 30 EUR. mne srdce pistalo po panasonicu, manzel, ze na znacke nezalezi. a som rada, ze som do nej neinvestovala viac. chlieb je sice chutny, ale tomu kupovanemu sa nevyrovna. pouzivam ju hlavne na kysnutie. domace rozky, bagety, donuty, pletenky... su skvele. chlieb je chutny, ale nam viac chuti ten kupovany. ci uz som skusala hotovu zmes alebo podla receptom z netu... nevyhodou tejto tescackej je asi to, ze nema pomocku na vytahovanie hakov z chleba. a ked sme ju kupovali, tak nam predavacka vravela, ze na tie mensie tescacke su reklamacie, ze sa odlupuje teflon. a ze maju reklamacie aj na etu a moulinex.

vinka
18. máj 2010

babatko tak mne kupný nezje nikto.Ja ani knedlík nekupujem lebo sa to domácemu nevyrovná.Ked som mala moulinex v reklamácii a som kupovala chlieb tak syn pišťal,že kedy nám vrátia lebo už nevládze jesť ten kupný chlieb.Ja pečiem doma aj rožky mám super recept aj žemle,pletenky. 😉 😀 No aj buchty parené robím iba doma. 😀

babatko37
19. máj 2010

Vinka, asi máme lepšie pekárne 🙂. Keď sme na dovolenke v Dolnom Kubíne, tak je to tiež utrpenie 🙂. Ale v Remetských Hámroch alebo v Bratislave dostať skvelý chlebík v obchode. Ináč robím doma tiež všetko - počnúc lokšami (viem, že mimo témy 🙂) ), cez parené buchty, knedle... Aj chlebík robím, len... kupovanému sa nevyrovná (ale je lepší ako z Kubína, to je fakt 🙂)

adamko05
19. máj 2010

ja tiež robím knedlu, buchty doma, ale to som aj ked som nemala pekáren, som nekupovala parené buchty NIKDY... fakt NIKDY... knedlu občas hej... odkedy mám pekáren, tak nič, aj dukát. buchtičky, všetko robím doma... ale rožky kupujem, sa priznám, tie pečiem iba občas... ale chleba kupovany sme nemali už hádam aj trištvrte roka... 😝

adamko05
19. máj 2010

ale zasa, zje sa aj kupovaný, to zas rodinka nerobí problémy.... ale načo kupovat... ked si môžem urobit a táááák to vonia doma krásne potom 😵 😵 😵 😵

vinka
19. máj 2010

No tak čo mi sme kupovali to je taký ubitý a ťažký možno preto nám nechutil.Ale domáci je jak pena nafuknutý.A kupný ti skoro nesplesneje.A ten domáci do 6 dní máš na nom plesen.No kúpim aj tu chutný chlieb ale to je malý bochník za velké peniaze.Lebo to sú domáce zemiakové chleby.A doma si môžem aj za lacnejšie chutný chlieb upiecť.No nemôžem si pomôcť mne keby sa už po záruke pokazila pekáren musím kúpiť novú lebo zahynieme. 😀 😀 Určite ba som začala lacnejšími. 😉 A keby sa pokazila tak postupne menila až by som sa dopracovala ku panasonicu 😀 😀 😀

vinka
19. máj 2010

Ved to,že to fajne vonia. 😀 😀 No ja pečiem aj rožky doma len mna to nebaví ked sa piplem s tým a oni to tak čisté bez všetkého skoro teplé zbajsnú za chvýlu.A to na den by som musela doma napiecť 40 rožkov aby bolo dosť 😒

juliagregor
19. máj 2010

ahojte,
musím povedať, že som navnadená riadne a mm asi ešte viac...teraz majú v Hej..Panasonic v akcii ....
ale mm našiel ešte túto značku http://www.unold.de/produkte/unold/backen-wie-v...

junovka
19. máj 2010

vcera som urobila super veku podla toho : http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=39552 😎 😵

vinka
19. máj 2010

No ale ja som počula,že panasonic už prestali predávať.Lebo ževraj má vyjsť na trh v novom prevedení panasonic.Tak len dopredávajú posledné kusy.Ale či je to pravda tak neviem. 😕

vinka
19. máj 2010

No ja idem hladať tie majonézové pletenky. 😝 Na týžden potrebujem recept.

adamko05
19. máj 2010

nehladaj, vinka... tu su : http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=12030

junovka... a vydarila sa veka?

ja som práve dopiekla male žemličky z toho cesta na bosniaky.. som ich ale fakt male urobila... nabude urobím vačšie 😉

adamko05
19. máj 2010

juliagregor... tu unol značku, konkrétne tu prvu, hranatu pekárničku má kamarátka... zatiaľ spokojná, ale ona ju ma len cca 3 mesiace... 😉

vinka
19. máj 2010

Adamko dík recept som už opýsala.Ešte mi hod tvoje bosniaky.To si ty hodila bosniaky však. 😀 😀

adamko05
19. máj 2010

že moje bosniaky 😀
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=19069

aj malé žemle z toho su OK, krpec spráskal ešte teplu hned

dusanab
19. máj 2010

Juliagregor ja mam eta gemina a zatial som spokojna, uz som tam cosi chlebov napiekla, aj cesto hlavne na pizzu si tam davam robit, na rozne pecivo....aj ked teraz uz vsetko robim z toho majonezoveho, dnes som z toho robila rozky, su uuuuuzasneeeeeee 😀 Vinka to o tom panasonicu mas odkial? Ja som nic nezachytila 😲 tym nechcem povedat ze to nie je pravda 😀

vinka
19. máj 2010

No môj ujo si bol kupovať nový pekarnik a obzeral môj panasonic.A vravel,že ho nemali v nay lebo ide na trh v novom dizajne.Tak som aj bola sklamaná,že som nepočkala. 😒 Ale či je to pravda netuším. 😕

vinka
19. máj 2010

Adamko dakujem už recept opísaný 😀 😀

junovka
19. máj 2010

adamko, ano vydarila sa veka 😵 😵

ozi
19. máj 2010

ahojte babeny 😵

čítam vás , ale písať nestíham 😖

minule som robila bosniaky, výbornééééé 🙂 , nabudúce tam chcem dať ešte aj cesnak, ten my môžme 😉

dnes francúzke bagety z MMB, tiež super, doma sa všetci oblizovali

chystám sa na pletenky, jedine, čo ma trochu odrádza, je majonéza, som rozmýšľala, či sa to nedá nahradiť niečím iným 😕 , čo myslíte?

vinka
19. máj 2010

Neviem ale tá majonéza tam proste sedí.Sú tak perfektné.Ale ved aj olej ide niekedy.Tak to je miesto tuku 😉