Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

alami
9. aug 2010

@5katarina7 potom nám ich odfoť skôr ako zjete 🙂
@zucha napíš recept ako si robila 😉

zucha
9. aug 2010

@alami dam neskor aj na stranku schutou.sk, ale dovtedy:
zemiakovy chlieb:
200ml cmar (podmaslie), 150ml voda, 2 lyzice octu, 450g muka T650, 50g razna muka, 100g nastruhaneho zemiaku uvareneho v supke, 2 lyzicky soli, 1,5 lyzicky susenych kvasnik, 1 lyzicka cukru, rasca.
Program zakladny chlieb. Pocas miesenia prisypat 4 lyzicky (kavove) ovsenych vlociek jemne mletych.

5katarina7
9. aug 2010

@alami su fakt dobré 🙂 ,ale uz nemam co fotiť,je u nas aj neterka,takže baby to spakovali.No na vyzor neboli také pekné ako tvoje,ale chutili,a s cestom sa dobre pracovalo 🙂

alami
9. aug 2010

@5katarina7 veď preto som ti dopredu písala, aby nebolo neskoro 😀 😀 😀 😀
a robila si si ich podľa návodu? myslím postup na tvarovanie rožkov
@zucha nemám cmar, tak robím práve iný zemiakový, som zvedavá

erikasadek
9. aug 2010

toto bol ak sa pamatam moj zemiakovy chlieb a to este aj s kvaskom susenym robeny.. kde az tak nenarastie kao s drozdim.. 😉 ten recept co som dala pred tym...

alami
9. aug 2010

@erikasadek krásny, sa mi nechcelo hľadať, tak som našla nejaký na dáme, ale cesto mi bolo husté, tak som dolievala vodu, potom bolo mazľavé - ako keď ide voda na koniec 😖 tak ešte trochu múky...tak som zvedavá, aký bude. Mám 100x radšej (ktoby nie) keď je cesto hneď ako má byť 😀

5katarina7
9. aug 2010

@alami robila som ich podla seba aj tak vyzerali 😀,to kde najdem ten navod na tvarovanie rozkov?

zucha
9. aug 2010

@erikasadek fakt ho mas krasny 😉 Ten moj sice asi taky krasny nie je, ale je fakt jeden z najlepsich chlebov, ake som kedy jedla. Hned po ochutnani som musela urobit aj domacu pastetu 😅 Sa mi to nenormalne k tomu hodilo. Muz je uplne uveliceny a deti pri veceri ani nedychali 😀

5katarina7
9. aug 2010

@alami ďakujem,už nabudúce podľa toho budem robiť,hneď vyzerajú inak tie rožky 🙂

babatko37
10. aug 2010

Dakujem za recepty na knedlu, vyskusala som obidva, su super, aj ten cas v parnom hrci sedel. Robila som z neho aj parene buchty.

junovka
10. aug 2010

@alami tymto postupom vyskusam zrobit croissanty. Lebo doteraz , ked som plnila, tak stale plnka mi odtial vytiekla.Tak, snad toto nam pomoze 🙂

zucha
10. aug 2010

@babatko37 ja sa chystam na knedlu zajtra 😉 Uz sme strasne dlho nemali a je o nu doma vzdy boj 😀 Muz aj dcera si hocikedy z nej kusok zoberu a jedia len tak 😅

zucha
10. aug 2010

@erikasadek ked ti z pekarne vychadza takto vysoky chlebik, ako to potom krajas? Das ho bokom a tak, alebo takto po stojacky velikanske krajce?

alami
10. aug 2010

@junovka takto ti isto nevytečú, super postup 🙂
@zucha ja väčšinou ešte prekrajujem krajec na polovičky, hlavne deťom

5katarina7
10. aug 2010

ahojte,ja dnes pečiem kokosovú bábovku v pekárničke,som zvedavá aká bude,som tam dala kakao a v recepte nie je 😒

zucha
10. aug 2010

problem vyriesenyyyyyyyyy. Muz kupil ten Philips 😀

vinka
10. aug 2010

@5katarina7 kokosovú? 😕 Ja milujem kokos.Prosím recept 😉

erikasadek
10. aug 2010

@zucha ja krajam elektrickym nozom tenke platky a davam do sacka hned.. 😉 😉

jej nova funkcia da sa opravit co piseme.. super bravo konik..
zabudla som blahozelam ku pekarnicke;.

adamko05
10. aug 2010

ahojte ženy... 😵 😵
kto si ma ešte pamatááá???
nezanevrela som na pečenie ani pekárničku... aj ked sa priznám, nejde mi každy den ako na jesen, v zime, či z jari... ale pečiem stále dačo 😉
len sem nestíham toľko písat, prázdniny, celé dni vonku, po vyletoch, na ihrisku

ja len že žijem a fandím dalej domácje pekárni 😀

zucha
10. aug 2010

@erikasadek kde to mas tu funkciu opravy napisaneho? Ja nic take nemam 😕

Nova pekarnicka je super, uz sme ju vyskusali. Su tam aj take plechy na bagetky, ci ine drobne pecivo - take skor banketove a uzasna vecicka. Len je to na malo kuskov. Teda malo pre nas pazravych 😀

zucha
10. aug 2010

aha, az po pridani posledneho pripevku sa mi to ukazalo 😅 Super funkcia 😉

5katarina7
10. aug 2010

@vinka tu je recept
Kokosová bábovka.

1hrnček mlieka,1/2hrnčeka oleja,3vajcia,1hrnček kokosu,3/4hrnčeka cukru,1hrnček polohrubej múky,1hrnček hladkej múky,1vanilkový cukor,1prášok do pečiva.
Program múčnik/torta,svetlá korka.Po upečení,počkáme 20minút a vyklopíme.

5katarina7
10. aug 2010

Jaj a ja som pridala aj kakao,a tak je to tiež dobré.

alami
10. aug 2010

@adamko05 ja si ťa pamätám, písala si v čase keď tu vypekali lusil2005 a danielala, však?to sa vtedy pieklo... 🙂 😵 🙂 kdeže sú tie baby...ak čítate, tak aj píšte 😀

erikasadek
10. aug 2010

@adamko05 ja si ta pamatam.. 🙂 🙂 neboj.. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

no vodis ze si nasla tu funkciu je super ze?? 🙂

adamko05
10. aug 2010

@alami ved od tebe mam užasny recept na vianočku.... 😵
@erikasadek a od teba veeeľa skusenych rad 😉

lukika
11. aug 2010

Caute baby adamko05 ja si ´Ta tiež pamätám a tiež som tu teraz cez leto moc nebola,lebo nemám teraz internet. Teraz som na návšteve a neodolala som mrknúť sem čo tu píšete. Tak teraz hltám všetko čo ste tu popísali kým som tu nebola. Dúfam, že internet čoskoro budem mať. Tak idem dalej hltať. Pa!

alami
12. aug 2010

kto viete kde je recept na tú preslávenú briošku?????????? 😅 neviem nájsť, dík

alami
12. aug 2010

našla som konečne, str 204 ak by ešte niekto chcel 😉