Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

babatko37
23. sep 2010

@zucha To vyzera dobre. Ako dlho sa to pripravuje?

erikasadek
23. sep 2010

@vinka ahoj konecne uz som si myslela ze si zmizla;.. 😉

vinka
23. sep 2010

@erikasadek no piekla som torty tak som nepiekla žemle ani rožky 😀 😀 TeraZ NEMáM TORTY BUDe počivo čerstvé 😀 😀

erikasadek
23. sep 2010

@vinka no bolo na case.. 😀 😀

zuzkaaaa
24. sep 2010

ahojte žienky tak včera so od vás odkukala recept na mliečnu ryžu je mňaaaam

@vinka prosím mohla by si napísať recept na buchty? ďakujem krásne

vinka
25. sep 2010
zucha
25. sep 2010

ja robim buchty podla receptu mojej svokry a nikdy som lepsie nejedla 😉 vydrzia ako cerstve aj tri dni, co u ostatnych ani nahodou nehrozi. Uz rok vsak neviem, kde som ten recept zalozila, ale najblizsie pohladam, lebo ich mam v plane robit buduci tyzden, tak hned to sem hodim 😵

dannynka
25. sep 2010

ahojte 🙂

neporadite nejaky dobry receptík na knedlu? chcela by som zajtra k obedu.. 😉 dakujem

zucha
25. sep 2010

@dannynka http://www.schutou.sk/index.php/recepty/salaty-... tato je uz odskusana viacerymi 😉

dusanab
26. sep 2010

ja dnes po dlhom case robim pecene buchty, dnes budu aj neplnene aby si aj krpec pochutnal 😀

dannynka
26. sep 2010

@zucha dakujem za receptík,dnes som robila jednu z receptu z MMB a bola super,ale zajtra musím robit znova tak vyskusam tu od Teba 🙂 ozaj akurat som kukla ten receptík,knedlu mozem aj parit ci musím varit??

inak tu je fotto dnesnej

alami
27. sep 2010

@dannynka ja som tú knedlu od zuchy parila aj varila, môžeš v pohode pariť - 20minút 😉 je výborná

dannynka
27. sep 2010

@alami dakujem idem si postavit na cesto 🙂

zucha
27. sep 2010

@dannynka ako pise alami, da sa varit aj parit. Ked ju robila, pridala fotky aj parenej aj varenej. Stoji za to si pozriet ten rozdiel 😉 Varena bola ako stary vraskavec oproti tej parenej. 😅 Ja len varim, nemam to ako parit, co je skoda. Ale chutovo boli udajne obe uplne rovnake

dannynka
27. sep 2010

@zucha tak knedle hotove a vyzeraju super.uz sa teším ked si ju dam ku gulašiku mnaaam 🙂Inak ja parím na pekači a dedo tam mamine vymyslel taku podlozku dierkovanu a na tej sa to upne super robí...🙂
idem dat aj fotto 🙂

inak od teraz uz iba domacu knedlu ziadna kupovana 😀

alami
27. sep 2010

@dannynka super vynález 🙂 a to potom šupneš do rúry?
inak - máš ich krásne 🙂

zucha
27. sep 2010

@dannynka tak to je super pomocka. Klobuk dole. U nas v rodine nemame takychto zrucnych chlapov. Skoda, lebo niekedy by sa mi to aj zislo. 🤐
Inak knedlu som prvy krat urobila pred nejakymi dvoma rokmi a odvtedy sme nemali doma ani raz kupovanu

vinka
27. sep 2010

Baby aj mi iba robenu máme.A mám to nielen lacno ale aj rýchlo.Pekarnik pripraví cesto ja len ušúlam knedlu a parák naparí.Radosť variť 😀 😀 😀

dusanab
27. sep 2010

takuto podobnu pomocku na knedlu ma aj mama, uz kedysi daaaaaavno ju dostala od kamaratky, myslim ze teraz ju uz ale nevyuziva a ja knedlu kupujem, nechce sa mi tolko sa bavit kvoli jednej malej knedli co obcas potrebujeme....ale mama kedysi robila doma a bolo to veru ine ako kupovane....
Babulky mam na vas otazku. Poslednych par peceni som do chleba pridala aj psenicne klicky a chlieb nie je taky pekny ako by mal byt. Pocas miesania je konzistencia cesta ukazkova ale zacne piect a je to v hajicku zelenom ☹ - chlieb trosku poklesne, nie moc ale nie je taky pekny okruhly ako byval. Mohlo sa nieco pokazit tymi klickami alebo je to len blba zhoda nahod? Dakujem 😉

zucha
27. sep 2010

@dusanab mne sa to stava, ked robim zemiakovy chlieb a nedam tam ovsene vlocky. Naposledy som robila so zemiakovej kase a podla konzistencie som usudila, ze vlocky netreba a klesol. Pritom chutovo bol super

dannynka
27. sep 2010

@alami dakujem 🙂 nie do truby ale na sporaku na dvoch horakoch pustených "parím " 😀 😀

@zucha ani ja veru nemam doma takeho zrucneho...este ze mam otcina mojho co vymyslí vselico 🙂 😉 a veru uz ani ja knedlu nekupím iba urobím 😉

@vinka veru pekarnička je super pomocka,zo zaciatku mm protestoval ze na co mi bude ale uz mi dava za pravdu 😀 😀 😀

dannynka
27. sep 2010

@dusanab inak aj mne poslednou dobou nejako chlebík klesa...naposledy som robila ciabatu a vobec sa nenafukol,bola z neho polovica co obvikle mavam 😲 😲 😲 😲 neviem ci som daco zle neurobila...

babatko37
28. sep 2010

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=4435
skvelé šišky, škoda, že som skúšala iba z polovice dávky

dannynka
28. sep 2010

@babatko37 tie šišky vyzeraju super 🙂 zajtra budu asi na obed 😉

juliagregor
28. sep 2010

ahojte, ja nepíšem ale poctivo recepty a ukladám a skúšam 😉
veľmi pekne dakujem za nápady 😉

alami
28. sep 2010

@dusanab ja som mala tiež obdobie, čo mi vždy klesol, konzistencia cesta super, všetko možné som robila a vymýšľala, preto som si chcela tú novú pekáreň kúpiť. mala som vtedy požičanú inú, moja odstála zo týždeň a keď som sa znovu pustila piecť - už neklesol 😀 som sa smiala, že sa zľakla pekáreň, že ju chcem vyhodiť. 😀 😀 😀
ale uvedomila som si jednu vec, že v linke pod pekárňou zropvna mám zabudovanú práčku a či náhodou neklesol, lebo som práve prala a chlebu asi nerobia dobre tie otrasy. tak si teraz na to dávam pozor a ak práve periem, dávam pekáreň´na iné miesto. myslím, že aj takýto dôvod môže byť. pe klíčky by ti klesať nemal - podľa mňa.

dusanab
28. sep 2010

Dakujem vam krasne dievcata, co sa to tym nasim chlebom deje ze su take? Zeby som aj ja na dva tyzdne odstavila nech si mysli ze ju chcem vyhodit? 😀 😀 Tak budem dalej patrat po pricine co sa deje. Mozno skusim vypnut alebo aspon skratit predhrev kedze vsetky suroviny maju rovnaku izbovu teplotu uz ked ich tam davam. Mozno je cestu moc teplo 😉 😀

dannynka
28. sep 2010

@alami dobre 😀 😀 😀 😀

inak ja som dnes piekla a kupodivu sa podaril,ved posudte 🙂 😉

reruna
30. sep 2010

Ahoj, pekla jsem po dlouhé době ze směsi z Lidlu, s těma jsem začínala a vždycky jsem s nima byla spokojená, než jsem se odhodlala a vyzkoušela super chlebík od alami, ten nemá konkurenci. No te´d měli v Lidlu akci, ale - chleba mi vůbec nevykynul! Asi do té směsi zapomněli dát droždí nebo co?! 😅 No tak se zase vrátím k super chlebíku od alami a mám už dlouho napsaný recept na zemákový chleba, tak vyzkouším i ten
@dannynka pěkně se povedl - to je jaký chleba?

dusanab
30. sep 2010

@reruna tak to nechapem ako to mohlo nevykysnut 😲 nieco tam museli pokazit. Ja som dnes robila majonezove pecivo a dala som tam aj 50 g polohrubej muky a tie pletienky su uplne uzasne. Aj predtym boli dobre ale teraz su este lepsie - aspon podla nas. Mangel ich velmi prevelmi chvalil 😀 😀 tak uz som sa pochvalila mozem ist dalej citat 😀 😀 😀
@dannynka krasny chlebik 😉 🙂