Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

vesi
27. feb 2009

Ahoj bezaz 😀

ja som mala pekáreň na reklamácii, len 3 týždne, ale bol to des 😝 stále som zabudla kúpiť chlieb 😅 😀

kuspitka
27. feb 2009

Ahojte.
Vesi: tie trdelniky su super mnam.sama som spapala skoricovy-- 😀

vesi
27. feb 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀

wighy
27. feb 2009

beza jupiii, tak sup sup, ja bysom umrela bez pekarnicky

jaja ta vianocka s mi dnes feeest podarila, dala som len program cesto a upiekla v trube, no parada je ako oblacik a chutovo mnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam ,juuuuj ci sa tesim ez sa mi zase podarila mnaaaaaaaaaaaaaaaaam aj kamoska ju ochutnala a vychvalila ma az do nebies 😀 😀 😀

daskak
27. feb 2009

wighy prosim ta napisesm i recept na tu vianocku? u nas doma tiez vsetci lubia.. a ako dlho si ju robila v rure? dakujem pekne 🙂

wighy
27. feb 2009

daska je to tento recept od jaja zo 14 strany
470 g hl. muky
8 PL roztopenej hery
5 PL olej
1/2 kocky drozdia
2 zltky
2 dl mlieka
80 g kryst.cukru
sol
kora z mensieho citrona(dostat aj susenu)
hrst hrozienok
1 CL fenikla(nemusi byt)
program-sladky chlieb,stredna korka

len ja hrozienka nedavam a ani fenikel som nedala a tentokrat som dala program cesto 1,5 hod, potom som vianocku upliettla zo 6 vrkocov,nechala ece asi pol hodku vykysnut na plechu potrela mliekom a piekla cca 25 minut pri 180st. a uz je cela zbastenaaaaaaaaaaaaaa 😅

jajax
28. feb 2009

wighy som rada ze sa ti podarila.ja ju idem prave tiez piect.neviem ci som to tu uz nespominala ale miesto 2 zltkov davam 1 vajce a rozdiel nevidim ziaden.

bezaz tesim sa s tebou.ja odkladam opravu dokial sa da.ale asi ju uz budem musiet poslat.neviem si predstavit co budem bez nej robit.asi sa zblaznim 😖 ☹

bettyna84
28. feb 2009

Ahoj lidi, potřebuju konzultaci: koupili jsme domácí pekárnu tchýni a ona teď volala, že v balení nebyl jeden hák 😠 , nevíte jestli se dá někde dokoupit náhradní? Protože když opomenu to, že to mohla ztratit při vybalování, tak si myslím, že tohle asi nezreklamují 😕 . Díky.

martinaema
28. feb 2009

ale určite to zreklamujú. Nám chýbali šróby na držiak plazmy a uznali nám reklamáciu

matica2
28. feb 2009

určite by som to šla riešit tam kde bola pekáren kupovaná a ak to aj neuznajú tak by mali vediet kde by sa ten hák dal zohnat alebo kontakt na výrobcu 😉

dlmr
28. feb 2009

ahojte dievčatá, už viac krát som si čítala vaše príspevky ale až dnes som sa rozhodla pridať sa k moderným ,,žienkam domácim". Už vyše roka mám domácu pekáreň, ale pečiem v nej väčšinou chlebíky z hotových zmesí.
Vyskúšala som už aj mazanec a je úplne super!!! chcela by som poprosiť, ak niektorá z vás má dobrý recept na rýchly chlebík pošlite. Niekedy, keď prídem z práce a nemáme chlebík bodlo by tak rýchlo nejaký upiecť.
ďakujem a teším sa, že môžem byť medzi vami - lebo píšete kopec zaujímavých rád.

bezaz
28. feb 2009

jaja dik, no este mi ju musi muz doviezt, ale sa tak neskutocne tesim, ze to az mozne nieje.. som mala brutal abstak 😝

jajax
28. feb 2009

mna ten abstak caka v najblizsej dobe.hned v pondelok musim volat kuriera.dufam aspon ze to nebude dlho trvat ked to poslem do servisu priamo.

telinka
28. feb 2009

bety....aj my sme nasim kuppili pekaren v metre a chybal jeden hak , tak sme tam zavolali a oni hak objednali v pohode a do 2 tyzdnov bol doma 😉

jajax
2. mar 2009

bezaz tak zajtra pride kurier pre moju pekaren.uz som ju nacisto zodrala.co budem teraz robiiiiiit ☹

petusaaa
2. mar 2009

juj, tu som dlho nebola. takze sa hlasim. pekarnicka je uzasna. milujem z nej francuzky chlebik a ryzovu kasu. croisanty su tiez skvele, ale neche sami s tym babrat. a cesnakove trojuholniky nemaju chybu 😀 😵

pocujte, ako sa tvaruju housky? (neviem, ako sa to povie po sr 😅 )

petusaaa
2. mar 2009

inak mali akciu v okayi na DP6 za 1500sk.. skoro ma slahlo. tyzden potom, co som za nu dala 2000 😠 😠 😠

petusaaa
2. mar 2009

jaj a tato vianocka je uzasna http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=3733 len davam viac cukru 🙂

bezaz
3. mar 2009

jaja uprimnu sustrast
ja som moju vybalila a uz je pripravena na pracu 😵
petka navod na housky je myslim na dame http://domacipekarny.dama.cz/postupy.php?d=530

petusaaa
3. mar 2009

dakujem 🙂 🙂 🙂 bez a co dnes ukuchtis??

bezaz
3. mar 2009

petka uz peciem mazanec, pride kamoska a vecer svokrovci a este musim sikovno spravit bud chlebik alebo bagetky, aby sme mali co jest 🙂

jajax
3. mar 2009

petusaaa to je ta vianocka na ktoru som tu davno davala recept(na 14-tej strane) aspon konecne viem odkial pochadza 😎 moj muz ju nasiel skopiroval a potom uz nevedel odkial.ale vianocka je to ozaj super 😝

bezaz dakujem.zatial na mna este celkom abstak nedolahol lebo mam napecene v mrazaku a naivne dufam ze to nebude dlho trvat 😀 😀 kiez by som mala aspon raz pravdu 😠

anpej
5. mar 2009

kočky idem aj ja piecť tu vianočku,dúfam ,že sa vydarí. 😉 pri vás asi tak skoro neschudnem. 😝

nika07
6. mar 2009

Prajem pekný deň, už som tu dávno nebola,

chcem sa spýtať či má niektorá z Vás nejaký dobrý recept na cesto na rezance z domácej pekárne.

Prosím a ďakujem.

jajax
6. mar 2009

nika ja robim bezvajecne z 250g hrubej muky a 150 ml vody.mozes ale pouzit hocijaky recept aky najdes v kucharke alebo na internete.toto cesto pouzivam aj na lasagne a chuti nam.

martinaema
6. mar 2009

dá sa robiť cesto na rezance aj ked konkrétne na to program? Jajax ako robíš lasagne?

jajax
6. mar 2009

oprazis nadrobno pokrajanu cibulu,na to das mlete mäso,pridas cesnak,korenie podla chuti a paradajkovu omacku.ja pouzivam z lidla combino.podusis to.uvaris si besamel-spravis zaprazku na masle,zalejes mliekom a uvaris hustu kasu.odstavis a pridas 1 crevkovy syr.lasagne uvaris.nakrajas si rajciny a papriku-mnozstvo podla chuti.do zapekacej misy das lasagne,polovicu mäsa,tretinu besamelu,lasagne,papriku a rajciny,tretinu besamelu,lasagne,zvysne mäso,zvysny besamel,lasagne.vrch posypes struhanym syrom,zakryjes alobalom a das asi na hodinku piect.
tento recept som dostala od znamej a velmi nam chuti.

takto robim lasagne ja.na fore najdes temu lasagne a je tam plno receptov.

neviem ci sa daju robit bez prislusneho programu.ja som momentalne bez pekarne a prave som spravila cesto v rukach.vyrezem si velkost podla zapekacej misy a pocet aky potrebujem.

nika07
6. mar 2009

jajax ďakujem, určite vyskušam

lasagne aj vopred uvaríš, či použiješ surové cesto

martinaaema ten program na cesto na mojej pekárni trvá 15 min.

jajax
6. mar 2009

nika aj moj program trva 15 min.lasagne nevarim len ich necham trochu obschnut asi 30 min.vlastne tolko kolko popri ostatnej pripave stiham.vymastim formu a vrstvim, potom zakryjem alobalom a peciem 1 hodinu.

nika07
6. mar 2009

super, tiež spravím lasagne, strašne sa teším 😉