Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

anamor
5. dec 2008

inak ak mate dobry tip na slane pecivo, sem s nim, navsteva mi pride 😉

anamor
5. dec 2008

no presne, ja si dam robit cesto a potom ked malinka zaspi tak peciem a najdlhsie na vsetkom fakt trva to vykrojit, vytvraovat a pod a dat na plech. Aj zemlicky a podobne, mnam mooooooc lubim pekarnicku 😵 😵 😵 😵 keby som ju nemala, tak to pokladam za naj darcek pod stromcek 🙂

veronkaj
5. dec 2008

anamor, ja som si ju kúpila akože môj darček pod stromček a som s ňou tiež nadšená aj preto že ja mám rada takéto kysnuté veci ale nikdy som nevedela ich robiť ani moja mama nevie

a teraz som šikulka a také čerstvé upeč. plnené rohlíčky alebo čokolvek a aj chclebík a všetko no mňam.

a najlepšie je že žiadna špina nahádžem - tak 3 min. roboty a potom vybrať a len urobiť

inak toto cesto čo som sem dala je vhodné aj na také veci vyvalkáš ho tak na 3-5 mm lebo ešte napuchne, vykrojíš posypeš čím len chceš a upečieš

inak na stole ako ty zvykneš mať koláčiky len tak odokryté a v akej rúre ty pečieš?? môj priateľ má elektrickú s niekolkými možnosťami ohrevu ale zatial ju len spoznávam a dávam že vrch a spodok

anamor
5. dec 2008

no koláčiky ako upečiem hned dam prec z plechu na tanier alebo tacku necham ochladnut a zakryjem utierkou alebo papierovou utierkou. Peciem v teplovzdusnej rure/tiez elektrickej/, obcas sa mi stalo, ze ak peciem vrch/spodok bolo to vysusene trosku, pripadne vysoka teplota, taketo pecivka - slane a sladke peciem na max 180.

veronkaj
5. dec 2008

anamor - ved práve mne to tam vysušuje ako to mám teda piecť dájú sa tam nadstaviť stupne tak na kolko???

a kura prosím aby bolo churmkavé ako pečieš v takej rúre???

martinaema
5. dec 2008

ja mám dnes za sebou prvé lupačky a mňam, už je po nich 😉

wighy
5. dec 2008

anamor ja som robial tieto pagaciky su mnam,vsetko som nahadzala do pekrne nech mi to vymiesi hehe a potom uz len vykrojila a upiekla su hotove rychlo a su mnam 😵

bezaz
5. dec 2008

martina ktore lupacky si robila? sup sem recept.. 😉

wighy
5. dec 2008

anamor sorry tu je recept 😀 😀

http://www.dobre-recepty.sk/detail/2867-syrove-...

bezaz
5. dec 2008

wighy normalne si to dala na program cesto? len si to nenechala vykysnut 😉

martinaema
5. dec 2008

lupačky:
300ml vody
100ml oleja
1 vajce
100g cukru
štipka soli
600g hladkej múky
1,5 ČL droždíia

program cesto, ja som potom vaľkala také ovály a šúľala rožky. Urobila som 10 ks, ale sú veľkééééé 😀
Inak cesto bolo fantastické, dobre sa s ním pracovalo, nelepilo sa.
Po ušúľaní som ich nechala ešte cca 1 hod. na plechu, natrela s vajíčkom, posypala s makom, piekla na 180°C teplovzdušn. 2 plechy naraz asi 15 min., natrela teplým osladeným mliekom a dopiekla ešte asi 2-3 min. Sú potom krásne hnedé a lesklé.

wighy
5. dec 2008

beza hej dala vymiesit v pekarni a dala odlezat do chladnicky a vyvlalkala a vykrojila a piekla mnaaaaaaaaaaam

oazapokoja
7. dec 2008

Uvažujem o kúpe pekárne značky TESCO,má 10 programov,13hod časovač,stojí 1999sk, teraz akcia 1499sk,máte s ňou skúsenosti? 🙂

misicka455
7. dec 2008

Nechci tě odrazovat , ale já bych do ní nešla já sama jí nemám, ale kámoška ano a není sní coby s kvalitou spokojena.

jajax
7. dec 2008

oaza ak mas moznost radsej sa pozri v Okay.maju tam rozne znackove pekarne pod znackou professor za ovela nizsie ceny.uz som tu pisala ze tam bola moja bifinettka aj eta siesta.
tescova pekaren nemusi byt zla ale ja by som si radsej kupila s dvomi hakmi,lebo sa mi paci ked je chlieb podlhovasty aj sa lepsie kraja(myslim).

oazapokoja
7. dec 2008

Babule díky. Ved ja neviem ani aký je rozdiel medzi 1 a 2 hákmi ☹ ale do toho Okay skočím mrknúť a myslím,že tam aj akcie každý piatok bývajú .

jajax
7. dec 2008

rozdiel je len v tom ze z pekarne s jednym hakom je chlieb skor na vysku a s dvomi je podlhovasty.ale to je ozaj len vec zvyku.

mima595
7. dec 2008

ahojte,

sa chcem spýtat na 2 veci:
1. robila som zemiakový chlieb - recept bol stadeto, ale už si nepamatam stranku, ale islo tam 1/2 piva, 150 g zemiakov.... atd. vysiel mi dost nízky chlebík, tak na polovicu, oproti tym, ktoré zvyknem piect. Ide tam 1/2 drozdia, tak som to preto dala na rychly program. nemate skusenosti s tým chlebíkom, na akom programe ho peciete?

2. ako robite zemle? nejako specialne ich motate? alebo len vykrojite kolieska a narezete?

jajax
7. dec 2008

zemiakovy chlieb robim na zakladnom programe(niekde klasik.proste prvy program) a vzdy mi vysiel super.nemala si moc riedke cesto?pri tomto chlebe si to treba kontrolovat.

http://domacipekarny.dama.cz/postupy.php
tu si najdes rozne postupy.ale mozes aj vykrajovat kolecka.ono je to vlastne jedno.hlavne aby chutili 😀

mima595
7. dec 2008

Diky Jajax, ja som to robila na rychly, a tam asi bude pes zakopany 😉 - lebo asi malo vykysol - ten program u mna trva iba 1:58 min. Nabuduce skusim na klasik. Ale chlieb sa zjedol, takže inak v poho...

A ja som tam hladala tie zemle, ale nic som nenasla. Ale teraz som nasla celkom pekny tip:http://foto.dama.cz/foto.php?f=130406

jajax
7. dec 2008

prepac nenapadlo ma ze housky nie su vzdy zemle.inac niekedy najdes postup aj pri receptoch na dame len sa to tazsie hlada.

avanka
7. dec 2008

Oazapokoja, my mame Tescovu pekaren, kupili sme ju asi pred 5 mesiacmi a sme s nou spokojni na 200%.....kupila by som si ju znova 😀
A to, ze ma len 1 hak, vobec nevadi, kraja sa rovnako dobre ako obdlznikovy chlieb, ja v tom rozdiel nevidim....(nasi maju s 2 hakmi, tak mozem porovnat)

oazapokoja
8. dec 2008

avanka a ktorú máš ? tú striebornú,lebo som videla v letáku 2 aj bielu 😉

veronkaj
8. dec 2008

ahojte pekárky, u nás ide pekáreň často a neľutujem že som ju kúpila, tiež som rozmýšlala nad tými tesco a inými lacnejšími verziami ale potom som si povedala, že predsa to nekupujem na chvílu a neľutujem, dúfam že medzi sviatkami budem mať viac času skúšať ešte receptíky ale aj tak teraz frčí jedna radosť.

oazapokoja
8. dec 2008

veronkaj mne ani nejde tak o cenu,ved aj tá tesco čo som pozerala stojí 1999sk,ale vôbec nemám "šajnu" na čo pri nákupe pekárne pozerať ☹ teraz som natrafila na concept pc 5040 a tá má viac funkcíí ako tie čo som pozrela doteraz aj príkon je veľký 850w ale zas nie je nikde obchod kde ju hľadať 😨 asi to nechám na inštinkt a radu predavača 😉 idem teda na nákup 😀

martinaema
8. dec 2008

cena a značka nie je záruka kvality. Kamoška kúpila moulinexku s formou na bagety - aj cena značná aj značka známa a čo sa nestalo?! Milú pekáreň hned na druhý deň brali do predajne, mala nejakú vadu, tak ju vymenili kus za kus a čo sa nestalo?! Opäť chybná 😅 Zobrali potom ECG z Nay za 1300 a je spokojná. Tá je inak presne to isté ako Eta siesta len o 1000 lacnejšia 😀

veronkaj
8. dec 2008

ja som si viac menej čítala názory ľudí na rôzne pekárne a rozhodlo dosť aj pozáručný servis a to že v budúcnosti nás bude doma viac, - teraz sme dve a aj tak maká

môj bývalí kolega robí s elektrospotrebičmi - je technik v servise a jeho názor mi pomohol pri výbere,
jednoznačne aj ked sme dve tak dvojhákovú využívame a nemusím každý deň piecť chlieb alebo vianočku a tak aj sekanú a iné aj cesto krásne má kde vykysnúť a výkon 800 W je optimálny. a moulinex má dobrý servis aj po záruke .

ja som spokojná a každý v podstate chváli svoju značku, pokial s ňou nemá problém.

avanka
8. dec 2008

oazapokoja, my mame tu striebornu, je taka efektnejsia ako ta biela 🙂
Veronkaj, ano kazdy si chvali tu svoju....ale napr. nasi maju pekaren za 3500 a ja nevidim rozdiel medzi nasou a ich, este aj funkcie su tie iste...

anamor
8. dec 2008

ahojte,
tak som piekla tie cesnakove trojuholnicky a zozali velky uspech 😉 boli fakt mnam.

ja keby som kupovala druhykrat pekaren pozeram na: tvar chleba, vykon - ostatne je podla mna dost podobne u vsetkych pekarni /ja mam sice drahsi typ, ale chlieb ma nemozny tvar - chut vyborna, tak neriesim, inak max spokojnost/

veronkaj
9. dec 2008

anamor a ty máš akú pekáreň že nemožný tvar??

a ktoré trojuholníčky si piekla?? my sme si vždy s dcérou kupovali cesnakové praclíky ale už ich nerobia síce sme smrdeli pol dňa cesnakom ale boli mňam.