Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

kuspitka
15. jan 2009

wighy aku mas ty???

bezaz
15. jan 2009

wighy aj mne tak divne vrcala a vcera som mala zospodu na nadobe trochu oleja.. tak neviem, ci sa mi ten hriadel zapiekol alebo co 😅

kuspitka
15. jan 2009

a nezaseklo sa ti to????vypla si ju a zapla a aj tak nepohlo snov???

wighy
15. jan 2009

ja neviem ale tieto pekarne su strasne kazivy tovar 😠 😠 😠

kuspitka ja mam kenwood

kuspitka
15. jan 2009

tak ja mam ju len 3meisace pred tym bola u mami a muz ju vypital lebo ju nepouzivali tak je este zaruke

liliandax
15. jan 2009

kuspi - si tu? ako dopadol dnesny kolac? .. ja sa chystam nan zajtra

jajax
15. jan 2009

kuspitka viem ze niektore kocky robily tento vanilkovy oblak
http://domacipekarny.dama.cz/recepty.php?a=find
a velmi im chutil.tak ak chces skus.

wighy pekarne nie su kazive,to len my ich zoderieme.s takymi pekarkami ako my asi vyrobcovia nepocitali 😀 😀 😀
moja tiez vydava podozrive zvuky,tak sa pripravujem na najhorsie.len dufam ze ked to poslem po kurierovi priamo do opravy,tak to bude rychlejsie.
ozaj wighy kolko mas hakov?

bezaz
15. jan 2009

no najhorsie je, ze netusim, kde mam fakturu od nej 😝
jaja presne, keby vyrobcovia tusili, ze peciem 7dni v tyzdni tak by ich robili poriadne
kuspitka jo skusala som hore dolu, vybrala peciacu nadobu, vyliala cesto, jeden sa toci, druhy na to dlabe 🙄

jajax
15. jan 2009

kuspitka neviem preco mi ten link skocil tak blbo,skusim este raz
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=4589

bianca
15. jan 2009

jajax to vyzera dost dobre.Mnam.

veronkaj
16. jan 2009

ahojte

tak vás čítam, a vidím že je to ako u nás.

aj my sme už tak zvykli že si doma robíme pletenky, rožky, chlieb a iné veci a teraz ked ju týžden nemáme doma tak už sme z tých obchodových unudené.

inak bábovka mám recept na bábovku veľmi dobrý - je to v pekárni a je mňam 🙂 🙂 🙂 🙂

275 ml mlieka
100g rozpust. masla nebo Hery
500g polohr. muky
5 PL cukru ( z toho 1-2 vanilkového)
1 čl soli
1 čl sušeného alebo 1/4 čerstvého droždia

a sú dve možnosti ako ho piecť -

- buď na pr. základný, velkosť stredná a prepečenie najbledšie a po skončnení programu aby vrch nebol taký biely nechať ešte 10-15 min. v zap. pekárni bez programu

alebo dať program kys. cesto a po skončení 50 -55 min. pečenie - vtedy sú viac prichytené boky.

inak je skvelá aj z lekvárom alebo dať na ňu na plátky šlahačku a ovocie alebo len tak suchá, je mäkká aj na druhý deň.

kuspitka
16. jan 2009

tak som tu.tak sa zedol ale len s lekvarom uz ho nerobim.idem skusat zajtra alebo dnes nieco ine este neviem co...

kuspitka
16. jan 2009

ozaj dievcata skusali ste toto http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=7162

telinka
16. jan 2009

bezaz...aj mne jeden hak netocil , ale nechcela som ju davat do servisu aj ked je v zaruke...co by som si bez nej 3 tyzdne pocala 😅 MM ju rozobral a bol tam srobik odkruteny , tak pritiahol a v pohode funguje dalej 😉 ja mam teda etu siestu

telinka
16. jan 2009

kuspit....ja ich robievam a su vyborneeeee , ale tu polevu na ne som este neskusala

telinka
16. jan 2009

este som zabudla k tym hniezdam napisat , ze maslom cesto nepotieram , ale zmiesam cukor s maslom a skoricou na pastu a tou to cele napatlem 😉

kuspitka
16. jan 2009

telinka tak odporucas ze sa mi to moze podarit????
lebo ak nie tak asi to vsetko pojde zas do kosa,,,,
este chcem skusat ten pudingovi kolac tak som zvedava ci sa mi to podari zajtra budem skusat

telinka
16. jan 2009

kuspit...jasne ze sa podariiiiiii su fakt dobreeeee....akurat ze musis piect v rure 😅

kuspitka
16. jan 2009

telinka nevadi ze sa to robi v rure len nech sa to opecie poriadne ale som zvedava ako to dopadne....ty si co skusala sladke vsetko???

veronkaj
16. jan 2009

kuspitka - ja som ich skúšala boli dobré, len som trošku múky prisypala 🙂

kuspitka
16. jan 2009

tak skusim urobit

veronkaj
16. jan 2009

kuspitka,
ja som bola antitalent na kys. cesto ani moja mama ho nevedela hoci babka robila mňam také veci ale odkedy máme pekáreň tak nieje problém,

dokonca teraz už viem aj urobiť cesto kysnuté pekne aj bez nej - len bolí ruka z miesenia ale už mi to ide. akosi sa mi tiež podarilo pochopiť princíp.

všetko pôjde a ked náhodou nie tak skús ešte raz.

ja všetky nové recpety skúšam z pol alebo dvojtretinovej dávky a až potom z celej ale väčšinou pre nás dve to stačí s pol . Len ked sme u mojej polovičky tam robím z celej. alebo ked chcem odložiť do mrazáku ale máme radšej čerstvé a hoci máme moulinex xxl vôbec sa nehnevajú háky že majú aj menej roboty

kuspitka
16. jan 2009

tak idem skusat pudinkovi rozhodla som sa idem kupit veci a zajtra budem skusat rano....

jajax
16. jan 2009

kuspitka,drzim palce a potom sa hned pochval.

kili
16. jan 2009

kuspitka, napadlo ma, že to potom vyskúšaj, či je to dobre premiešané, že vytiahni a skontroluj (teda vytiahni tú nádobu, nie cesto, lebo cesto je tekuté). lebo si myslím, že tá chyba mohla byť v tom, že sa to zle premiešalo 😒

matica2
16. jan 2009

som mala druhý pokus na mazanec č.4 dala som o pol lyžičky droždia viac ako písali a mnaaaamka sa podarila 😀

telinka
16. jan 2009

ja by som sa tymi lyzickami ani neriadila...mas pol kila muky das 5g a ked mas kilo tak 10g a hotovo!..teda susene mam na mysli a cerstve bud pol kocky , alebo celu....ja to tak praktizujem a este som nemala problem 😉

bianca
16. jan 2009

kuspi ktr.pudingovi?Ja som jeden skusala.Mne moc nechutil ale babam v robote strasne.

matica2
16. jan 2009

telinka ja čo kupujem tak má 7g ale je napísané na pol kila múky. dala by si celé?

wighy
16. jan 2009

jaja hehe fakt s takymi pekarkami neratali 😀

a co je so strankou salem???chodi tam ece niekto???

a mam len 1 hak lebo tie 2 co mi poslala kamoska z mnichova nedorazili 😔 niekto si ich privlastnil 😔 😔 😔