Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

andrea78
11. júl 2008

som tu po grilovačke 😉
cesnakový chleba je nepožívateľný, je to dokonca vo vnútri neprekysnuté a neprepečené.....nakrájala som ho na plátky a manžel sa chystá, že si ho ráno skúsi opiecť na hriankovači (vonia krásne, je mu ho ľúto vyhodiť......tak uvidíme

namiesto neho som upiekla rýchlochlieb, zachránila ma wighy - veeeľmi jej za to ďakujem 😵 😵 😵 , vydaril sa, bol krásny, vysoký, nadýchaný a chutný
mám ho odfotený, pridám foto aj na salema - no až zajtra

no cesnakový ma štve, ešte ho niekedy na budúci týždeň skúsim

daniela, začala som používať tesco droždie, mala som ho zásobu - bez ťažkostí, cesto kyslo krásne...asi si fakt mala nejakú chybnú sériu

lusil2005
11. júl 2008

skuste ten pivovy s nivou a cesnakom. ten je tiez perfektny. akurat ho peciem na zajtrajsiu sesternicinu oslavu. aj so spaldovym. 😀

jajax
12. júl 2008

takze kolegyni tu pekaren v nayke vymenili hned na pockanie.uz pecie o sto sest,len este nie je zavisla 😀

dnes idem robit ten spaldovy chlieb,tak potom dam vediet.tento tyzden som mala dost hekticky tak som nic nestihala 😠 ☹

andrea,neviem preco sa ti ten cesnakovy chlieb nepodaril 😒 ja som ho robila uz niekolko krat a vzdy vysiel super.mozno si mala ozaj inu muku.nemala si z jednoty?ta nie je vobec dobra.mne sa najviac osvedcila muka z lidla alebo z tesca.
ale nevzdavaj to,skus este raz ten chlebik je uzasny 😝 a ja davam cesnak aj s olejom.

lusil2005
12. júl 2008

juj ja peciem odusu. dnes ma sesternica oslavu - taku grill party. tak som vcera v noci robila pivovo cesnakovo nivovy chlieb a spaldovy chlieb, a teraz uz sa mi miesi ciabatta a makovy zavin 😀

anamor
12. júl 2008

ahojte kočky, mam otazocku: robite v tej istej nadobe na pečenie aj džemy, vyrobcovia to neodporucaju, chcem vediet ako fungujete v praxi.... kedze teraz je dzemova sezona.... 😉

anamor
12. júl 2008

a este kde najdem recept na cuketovy chlebik... dakujem, neviem to najst ☹

lusil2005
12. júl 2008

anamor caaaf. jasne ze v tej istej nadobe. zatial s tym nieje ziaden problem.

a ten cuketovy chlebik je z damy len neviem teraz ake cislo 😖

wighy
12. júl 2008

anamor tu je cuketovy
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3672

ja som vcera robila spaldovy ale s agidkom a je naozaj vyborny mnaaaam urcite ho budem robit castejsieeeeeeee

andyyyyyyyyyyy ty kofa mne sa s tebou aj snivalo o grilvacke a chlebe 😀 😀 😀 ale som straaaaaaaaasne rada ze rychlochlebik sa vydaril a ze chutil este ze je ´taka moznost za hodinku upiect chlebik 😉

wighy
12. júl 2008

natalka je straaaaaaaaasne zlatunka 😅 😵

anamor
12. júl 2008

dakujem kočky, skusim dnes alebo zajtra, dnes grilujeme - upiekla som zemiakovy a nejaky celozrnny /vymysleny/ ale musim este cosi 😉
tak skusim aj dzemik 😉 dakujem a krasny vikendik 😵

bezaz
12. júl 2008

ahojte, tak ja akurat tiez peciem ten cuketovy 😉 snad bude dobry..
a kedze si chvalite ten pivny a zajtra mame oslavu, skusim ho upiect 😉

jajax
12. júl 2008

spaldovy chlieb je veeeeeelmi dobry 😝 mozno mohol byt trochu slansi.
teraz peciem pivny.so velmi zvedava aky bude 😉

wighy
12. júl 2008

baby hodte sem link na ten pivny

dnes som v lidli kooonecne dostala podmasliiiiii jupi ale je to liter a tolko nespotrebujem, kolko mi to vydrzi v chladnicke ak to bude otvorene?????

jajax
12. júl 2008

wighy ja som robila tento
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2503
este chvilu musim pockat kym vychladne a potom zistim aky je.
my kupujeme v ledli kefirove mlieko a to vydrzi otvorene urcite aspon 5 dni.

wighy
12. júl 2008

hmmmm jaja ale aj 5 dni mi je malo na 1 L balenie ale co uz tak to budem musiet vyliat 😒

idem kuk

jajax
12. júl 2008

nemozete to vypit?mi by sme uzivili kravu co by dojila akekolvek kysle mlieko 😀 😀
ten chlieb je super.sice mi na vrchu praskol ale nevadi.len som dala viac soli.

wighy
12. júl 2008

jaja super ze dalsi chlebik ma uuuspech 😉

neeee ja mlieko nepijem a muz len do kavy takze to nema kto skonzumovat 😖

wighy
12. júl 2008

jáááááj a mam vahu 😀 😀 😀 jupiiiiiiiiiiiiii uz len ten debilny hnetak 😠 😠

jajax
12. júl 2008

digitalna vaha je fakt super vec,takze gratulujem 😅 😎 🙂

wighy
12. júl 2008

hehe dakujeeeeem juuuj tesim sa z nej 😵

bezaz
12. júl 2008

babule tak cuketovy chlieb vyzera moooc dobre, odfotila som a pridam na salema... este ako bude chutit 😅

jajax
12. júl 2008

ak ste si vsimli ze fotky na salemovi su poprehadzovane,tak to je preto lebo som na svojich fotkach upravovala popisy.vadilo mi ze pri kazdej fotke je inak.

wighy
12. júl 2008

jaja tie medove rezy robievama aj ja aj dobosove,je to rychle a moooc dobreeee 😉

lusil2005
12. júl 2008

mne vydrzi otvoreny cmar v chladnicke tyzden urcite. mozno aj viac.

jajax
13. júl 2008

piekla som orechovy chlieb.urcite nebude chutit kazdemu ale mne chuti mooooc.so syrom je to super papa 😝 urcite si ho budem robievat.ale len pre seba,mojim chlapom nechuti 😀 😀

lusil2005
13. júl 2008

ja som dnes zas nejaka akcna 😕
ribezlovy kolac (lebo ostali ribezle z "dzemovania"), knedla (lebo mama sa rozhodla ze ide robit gulas tak narychlo knedlu treba) a este aj chlebik lebo nam dosiel... a vsetko akosi neplanovane ^^
ale v tomto teple je to o hubu 😖

vesi
13. júl 2008

ja som zase dnes strašne lenivá, ani chlieb som nepiekla 😅 😀

wighy
13. júl 2008

lusil sikulka

ja nic lebo nemam hnetak 😀 😀 😀 😀

ale vcera sekanu a ta sa uz zjedla

jajax
13. júl 2008

ten vcerajsi pivny chlieb je dnes uplne super ako cerstvy a chutil nam ozaj vsetkym 😅

danielala
13. júl 2008

Babulky, vy sa ale činíte! Ja som dnes prišla nato, aké je nebezpečné piecť bez toho, aby som čumela na recept. Robila som jajaxinu neprekonateľnú bábovku v makovej verzii a keďže ju viem naspamať lebo ju robím každý týždeň, tak si veselo miešam len tak z hlavy a už som to liala do formy, keď som si uvedomila, že som zabudla dať prášok do pečiva 🙄 . Som to rýchlo napravila a nakoniec neutrpela žiadnu ujmu, ale asi by ma porazilo, keby som si nespomenula (už len kvôli zabitému času s mlynčekom na mak).

Aj u vás taká potopa ako u nás na Záhorí?