Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

bianca
15. júl 2008

mne uz az tak zle nie je pre to to dnes skusam a sama som zvedava lebo este pred casom mi bolo zle iba s pohladu na pekaren

inak co mame v brusku nevieme a asi ani nebudeme vediet lebo som mala na zaciatku problemi tak mi dr.robil stale sono a teraz prislo s poistovne ze som prekrocila limit a ze uz mi ziadne nezaplatia

vesi
15. júl 2008

bianca, to fakt?!!! to je sila, ved ked sú problémy, tak ti to nemôžu zatrhnúť!!! ja som od 30tt chodila na sono skoro každý tt, bola som na rizikovom...

wighy
15. júl 2008

ze nocis hehe=nosis
😀 😀

bianka to fakt??to co je za haluz???to ti akoze uz babo nebudu kontrolovat sonom 😕 🙄

inak ja napriklad dodnes neviem upiect muffiny bleeee peikla som ich asi raz za tehotna a odvedy sa mi normalne vrati ten stav bleee takze manzel ma smolu 😀 😀 😀

bianca
15. júl 2008

vobec neviem co sa bude diat.Kaslat nanho.Ked sme vydrzali bez pohlavia 27 tyzdnov tak to vydzime i tych 13 a aspon bude prekvapko(i ked ma to stve)

bezaz
15. júl 2008

bianca a to v akej "super" poistovni si? 😲 my teda nechceme vediet pohlavie 😉

vesi
15. júl 2008

bianca, ešte máš šancu, v 30tt sa robí UZV na prietoky, nám pohlavie vtedy potvrdili 😀 a ten UZV ti musia spraviť...

lusil2005
15. júl 2008

ved to. nejde len o pohlavie ale skontrolovat babo treba este minimalne raz, ak nie dva.

danielala
15. júl 2008

Kočky, myslíte, že by som mohla dať bábike ochutnať chlebík z pekárne? Má teraz vyše osem mesiacov. Alebo na začiatok len toasťák alebo rožky, kde je len pšeničná múka? Mám strach, aby som niečo neunáhlila a aby neskončila s alergiou. Celá rodina do mňa hustí, že nemám byť taká ustráchaná 😒.

Wighy, vy už papkáte niečo z kysnutého cesta?
Lusil a malej pečieš niečo z tých bezlepkových zmesí?

wighy
15. júl 2008

daniela, ja som zacinala z rozkami pomalicky a teraz uz papa aj nas chlebik ale iba ten kde nie su semiacka lebo na tie treba davat pozor

a urcite uz mozes zaradit do jedalnicka muku 😉

danielala
15. júl 2008

Wighy, dík 😵 . A rohlíky si dávala "vlastné"? Áno, múku sme už zaviedli, resp. bezvaječné cestoviny už papá asi týždeň, len toho droždia sa obávam...

vesi
15. júl 2008

dani, ja by som dala celozrnný domáci chlebík, podla mňa je to zdravšie ako kúpené biele pečivo a od ukončeného 8 mesiaca, kludne môže múku 😉

wighy
15. júl 2008

dani davaj aj vlastne aj kupovane rozky,tie je moc chutia,ale to len vonku v kociku to straaaaaaasne lubi 😝 😀

andrea78
15. júl 2008

ahojte
daniela, martinko papá len domáce, večer zjedol krajec, kompletný, obrovský , ráno vianočku, aj domáce rožky

máme o mesiac viacej, músu po 8mes môžeš, neboj 🙂 , skús a uvidíš, ako bude reagovať, potom sa podľa toho zariadiš 🙂

andrea78
15. júl 2008

kočky našla som taký recept, kde je písaná veľkosť chleba---stredná

aký to je? nemáte niekto takú pekáreň? čo je to za gramáž? mám to piecť na malom alebo veľkom teda? 😕 😀

wighy
15. júl 2008

andy ja mam velkosti 500,750,1000 ael podla mna je to jedno daj na na velky v programe je to iba par minut rozdiel aspon u mna

vesi
15. júl 2008

andrea, ja som povedala mame, že ked je múky okolo 500g, nech dá velkosť na 900g, lebo ja na mojej mám na túto gramáž 750g a to na vašej nie je...podla mňa tým, že to dáš na 900g nič nepokazíš 😉
( ja mám 500g,750g a1000g, tak z toho vychádzam na tej tesco sú len 2 gramáže, myslím, že to je 690g a 900g)

vesi
15. júl 2008

wighy 😀 😀 😀 to bude telepatia... 😀

andrea78
15. júl 2008

ďakujem, ano vesi, je to 680g a 900g
preto som nevedela, koľko približne je stredn veľkosť 🙂

asi by som sa ale priklonila k tej 680 ako 900, radšej chvíľku dopečiem ako má zhorieť, nie?
čo vy nato?

vesi
15. júl 2008

andrea, nezhorí, moja mama už robila z 500g a dala velkosť na 900 😉

andrea78
15. júl 2008
andrea78
15. júl 2008

noooo, čo vy na to??? 😀

mohol by byť jedlý? 😀

vesi
15. júl 2008

vyzerá dobre, potom daj vedieť či aj tak chutí 😉

andrea78
15. júl 2008

tak teda idem na to, zajtra máte foto....teda ak to bude jedlé 😀

danielala
15. júl 2008

Babulky ďakujem. Veľkosť stredná je 900-1000 g chlebík, takže normálka. Malý je 500 g a veľký 1300-1500 g.

andrea78
15. júl 2008

u mňa je 900g veľký 😀

takže dobre, že som sa pýtala, sú to poriadne rozdiely 😀

martinaema
15. júl 2008

Ahoj pekárky. Pravidelne si čítam vaše skúsenosti s pekárňami a konečne sa môžem aj ja zaradiť do klubu pekárok. Dnes mi manžel na narodky kúpil pekárničku Eta Siesta. Prvé dva pokusy máme za sebou - z návodu a - chuťovo výborné, len tá spodná kôrka strašne tvrdá. Prvý pokus bol klasický chlieb - nastavila som kôrku strednú a druhý pokus bol sladký chlieb s orechmi a hrozienkami - tam som skrátila dobu pečenia, ale aj tak to bolo odspodu tvrdé. Mám používať svetlú Kôrku? alebo ako to mám robiť, aby sme si zuby nevylámali. Naša krpaňa má len 4hryzáčiky a fakt sa jej to zle hryzká. A ešte niečo ma pletie - aké druhy múky sú to 550 a 1050. A tie rôzne žitné, špaldové a pod. dostať bežne?
😕 😕 😕

andrea78
16. júl 2008

ahojte

martina, múky dostať bežne, včera som nakúpila všetky v kaufláči, majú aj v tescu 😉
daj si svetlú kôrku, malo by to pomôcť (príradne maximálne strednú), to si musíš sama skúsiť, každá pekáreň pečie inak....

pridala som môj chlebík na salema, je fantastický, nadýchaný, vydarený......je s oravskou slaninou, bol v chladničke malý zbytok, tak som ju tam šupla 😀

danielala
16. júl 2008

Andrea jo, u teba je síce 900 veľký, ale v receptoch to znamená veľkosť strednú, aspoň podľa adminiek či zakladateliek Dámy 😵 .

Martina, chlebíček treba nechať po upečení asi 5-10 minút v pečiacej nádobe (tú vybrať z pekárne hneď), vtedy spodná a bočné kôrky trochu zvlhnú, resp. unikajúca para zostáva v kôrke. Ja po vybratí chlieb vždy až do úplného vychladnutia zamotám do velikánskej bavlnenej utierky a kôrka zostáva makkučká, no nie vlhká.

danielala
16. júl 2008

Martina a neboj, keď na druhý deň vyberieš chlebík zo sáčku, už nebude chrumkavý, to len ten čerstvo upečený, ak unikajúcej pare nezabrániš v odchode. Niektoré pekárky ho potierajú zo všetkých strán vodou (mašlovačkou), ale je to naozaj zbytočné, pokiaľ ho hneď zabalíš a necháš tak vychladnúť.

danielala
16. júl 2008

Martina, 550 je myslím hladká pšeničná chlebová, to druhé neviem. Ja kupujem obyč hladkú extra 00 a celozrnné ražné a špaldové v Kauflande, v Tescu som zatiaľ ražnú nedostala kúpiť. Pokiaľ chceš, aby chlebík chutil ako klasický z obchodu, potrebuješ tam napchať ražnú múku, či už celozrnnú alebo hladkú aspoň v pomere 1:3 voči pšeničnej, v českých receptoch sa raž volá žito.