Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

jajax
19. júl 2008

lusil,ten langos sa ti nestratil.len je to poprehadzovane ked som na svojich fotkach upravovala popis.

ten vlcicky knedlik je ozaj vynikajuci a strasne lahko sa robi.

s tymi zakuskami mas pravdu.ale ja vobec rada peciem a varim.bavi ma to hlavne ked chuti a rychle sa to zje.

lusil2005
19. júl 2008

jajax a kde je recept na ten vlcicky knedlik? idem kuknut knihu receptov. asi si to hodila tam ze? 😅

a ten langos - som ho pozerala ale nevidim ho nikde. ☹ ale nevadi.

jajax
19. júl 2008

lusil,chcela som ti poslat link na ten knedlik,ale nenasla som to tak idem dat recept na salema.myslim ze tam nie je.

lusil2005
19. júl 2008

jaaaaj oki. dakujeeem

jajax
19. júl 2008

uz tam je.

lusil2005
19. júl 2008

jajax a to tam normalny rohlik nakrajas na kocky? a kedy ho tam das? nazaciatku miesenie alebo az po pipnuti?

danielala
19. júl 2008

Lusil, hádam nemáme na salemovi nejakého piráta? Idem sa mrknúť aj ja...

jajax
19. júl 2008

dani,ja som ten lusilin langos nasla.mozno ho len nejak preskocila.

lusil,davam obycajny rohlik alebo zemlu.lepsie je ked je z predosleho dna,ale nevadi ani cerstvy.davam po zapipani.idem to na salema dopisat.

danielala
19. júl 2008

Lusil, je tam 🙂 . Ja keď dávam rohlíky do knedľového cesta, tak hneď na začiatku.

Jajax, ja som dnes robila tvoje zapekané cestoviny a boli fakt výborné. Akurát, že som ich dala do rúry, lebo pekáreň maká na chlebe. Abstinuješ? Alebo si sa dala na to ručné miesenie?

Andrea, ten tvoj mriežkovito nakrojený chlieb je origoš nápad! Práve mi dokysol chlieb, tak idem pohľadať nejaký ostrejší nôž a skúsim tú tvoju inováciu.

andrea78
19. júl 2008

daniela, to nie ja nakrojené, dala som to vychladnúť vrchom dolu ešte v nádobe s tým, že o chvíľku vypadne, veberiem hák a obrátim ho ako má byť na mriežku a zaspala som, ostalo to tak celú noc 😀 , takže tá mriežka je iba odtlačená
odvetdy som to nepraktizovala, tot bol vtedy chlieb so strednou kôrkou, ja mám rada najtmavšiu (muž síce večne protestuje, jemu chutí streddná,no ja pečiem - tak ja rozhodujem 😀 ) myslím, že na tmavej by sa mi to neodtlačilo, je to tvrdšie

daniela, potom ale daj vedieť, ako to s nakrojením dopadlo a či sa to pečením "nepokazilo" 😉

jajax
19. júl 2008

dani neabstinujem.miesim rucne a peciem v pekarni.nie je to take ako ked vymiesi pekaren ale lepsie ako z obchodu.budem piect dokial bude miesto v mrazaku,nech mame nejaku zasobu 😀 😀 😀
v pondelok ju budem niest do lidla.

danielala
19. júl 2008

jajax, tak to ťa obdivujem. To by ma nikto nedonútil 🤐 .

Andrea, ja puknem 😀 , by ma nenapadlo, že to mohlo vzniknúť takto nedopatrením. Môj chlebík zostal narezaný, ale nie je to také krásne rovnomerné 😒 .

lusil2005
20. júl 2008

fakt je tam ten langos? ak hej tak pardon za "zavadzanie" 😀
dnes asi spravim tie tvoje knedle jajax. straaasnu chut mam na ne. len musim urobit aj nieco k nim 😕

andrea78
20. júl 2008

ahojte

robila som večer pivový chlieb, pridala veľa semienok, je super, nadýchaný, ľahučký
ak sa nemýlim, recept odporúčaja aj daniela

večer pridám foto na salema 🙂
pekný dník 😉

stresmenka
20. júl 2008

Ahojte zienky,
citam Vas dost casto napise mi niektory odkial cerpate recepty na pecenie v pekarni ja peciem, len podla receptov co boli pri pekarni a sem tam peciem bylinkove chlebiky pridavam do cesta susene byliny, neviem sa ich dojest a vy tu uvadzate zaujimave nazvy ale recepty neviem najst 🙂

bezaz
20. júl 2008
wighy
20. júl 2008

ahojteeee

jaja mas moj obdiv miesit rucne,uff,ja rozmyslam ze ked nebudem mat hak skusim dat vymiesit v mixeri a upiet v pekarni 😉

andy ty si ale cislo 😉 😀 😅

andrea78
20. júl 2008

wig, to je tým, že večne večer dlho cváľam na koňovi, idem spať po polnoci, až vtedy najkladám a spúšťam pečenie chleba,(pretože mi chutí taký čerstvo vychladnutý-nevychladnutý, tam je jedinečná kôrka), ktorý je potom dokončený medzi 3-4 nadránom, mám nastavený budík a idem ho ako námesačná vybrať z pekárne 😅 , takže ak nejde vyklopiť hneď a nemám silu priňon 10min stáť, kým vypadne, tak nedopatrením zaspím a on chudák ostal nepretočený.....ale krásny 🙂

aj simi chutí taký trochu teplý.....tak čo by som nespravila pre šťastie môjho dieťaťa 😀 , nejakých tých pár nocí v živote kvôli chlebu obetujem 😀 😎

inak baby, začínam tušiť pohromu......včera mi začala vydávať nádoba pri miesení divné zvuky, dúfam, že sa to nepokazí a že sa tam niečo neurve.......pokazenie môjho pečúceho miláčika asi psychicky neznesiem 😢 , muža som samozrejme o 1v noci informovala o "probléme" a povedala, že ak sa mi pekáreň pokazí, kupujem okamžite novú...chudák sa od strachu aj posadil na posteli 😀 , bol ochrápaný, takže neprotestoval 😀

wig a hák z inej by sa ti tam nehodil? z iného typu? nemáš kamošky s inými, že by si spravila "párty", nech každá prinesie svoj hak a skúšala by si, či nesadne????

wighy
20. júl 2008

andy nemam nikoho kto by mal hak ale bola som okukat v predajniach a eta nesedi,mozno panasonic ale ani to nie je iste, teraz skusam vyriesit kupu cez nemecky ebay ale neviem ci to vyjde 😒

juuuj nestras ze s ati pokazi, inak ja mam pocit ze tie pekarne su nejake kazive, keby om to bola vedela urcite neobjednam cez net ☹ 😠

jajax
20. júl 2008

wighy,skus sa na dame pri tvojej pekarni opytat ci niekto nevie ake haky by ti mohli pasovat.ja som sa tak dozvedela ze do bifinettky pasuju z ety siesty.

danielala
20. júl 2008

Wighy, presne, veď nejde o to, či sa tie háky podobajú veľkostne či tvarovo, ide o ten otvor v nich, či to sadne. Ale je fakt, že na ten Kenwood to asi bude problém. Unoldka je taká celkom podobná dizajnovo, ktovie, či nie aj zvnútra? Teraz mi napadlo, čo keby si hodila fotku háku na salema a mi to omrkneme, či nemáme rovnaký? Hlavne ten otvor zhora odfoť...

Andrea, k tomuto niet čo dodať, najvyšší stupeň závislosti 😀. Ináč, čo sa týka malej, mňa mama vždy napomínala, že nemám jesť nič teplé kysnuté, že je to zlé na trávenie, že z toho bolí brucho či čo...

danielala
20. júl 2008

... baby, ja asi budem musieť nastúpiť do roboty a roztočiť mozgové bunky. Veď už ani vybrané slová po M nepoznám...

bezaz
20. júl 2008

andrea tak tomu sa ozaj vravi zavislost 😀
wighy zajtra sa ti skocim popytat na ten hak, poprosim aj muza, nech skusi vygooglit
a prave sa dopiekol ten rychlochlieb, nechelo sa mi cakat "az" 3 hodiny 😵

lusil2005
20. júl 2008

dani haha v pohode. NIESI V TOM SAMA!

a s tym teplym - je to asi preto lebo teple kysnute vraj nafukuje. tie kvasnice su tam neni nejake "odlezane" alebo deaktivovane alebo co 😀 😀

andrea78
20. júl 2008

pivný chlieb je na salemovi, sú v ňom navyše pridané tekvicové, slnečnicové jadierka a ľan - do popisu mi to nevyšlo (takmer pri všetkých mojich popisoch mi to tam odsekne, nevojde mi to tam)

ano, z teplého môže bolieť žalúdok, alebo byť ťažko...no nie je to už také teplé ako myslíte, je to také ešte "čerstvé" po pečení, ak ten chlieb "stojí" pol dňa, je už iný, no a záleží aj od človeka, niekto môže zjesť čokoľvek a nič mu neni, inému je blbo po akejkoľvek "bláznivejšej" kombinácii

wig a nemáš známeho niekde v elektre, nay, alebo nejakom takom obchode? alebo manžel, či niekto z rodiny? kto by ti umožnil priniesť tvoju pekáreň do predajne äasi po "fajronte" a tam by si si mohla skúsiť nastrčiť haky z tých iných, či náhodou nesadne niektorý a vedela by si si tak kúpiť iný, no vyhovujúci

inak tá bifinet nie je náhodou taká istá ako tesco? lebo na pohľad sa mi zdajú totožné

lusil2005
20. júl 2008

andrea mas pravdu. ja tiez kysnute zasadne teple a nic mi z toho nebyva 😀

cairka
20. júl 2008

Ahojte.
Andrea, nepozerala si náhodou ako miesi, keď vydávala tie divné zvuky? Moja malá musí sledovať, ako sa krúti guľka a tiež mi chvíľu trvalo, kým som pochopila, že pekáreň hrká preto, že sa o ňu veve oprie a pritlačí veko na ten držiak nádoby. 😎

neskúšali ste niekto robiť presnidávku v pekárni? na program džem, len neviem, či to bude stačiť 😒

wighy
20. júl 2008

babulky diky ste zlate straaaaaaasne moc, zajtra skusim odfotit

inak svokrina pekaren vydava iny zvuk ako moja zaujimave hehe ale aspon ze funguje hehe

nepoznam nikoho v elektre ale asi je to osud ci co ze sa tolko trapime s tymi hakmi 😝

andrea78
20. júl 2008

nie, ona doteraz nehrkala, začala potvora včera,, je to nový a veľmi podozrivý zvuk 😒 , no ja dúfam, že ešte príde k rozunu 😅
nikto sa jej vtedy nedotýkal, makala v kuchyni sama, opustená
ja mám veko od držiaka dosť ďaľeko, ak by ho aj môj sumo chcel pretlačiť, tak sa mu to podarí jedine tak, že prevalí celé dvere 😀 , aj on pozeráva na cesto a pomáha mi prisypávať múku 😎 😀

andrea78
20. júl 2008

to je také podivné rachotanie, akoby sa malo niečo urvať a vychádza to z miesta, kde sa nádoba uchytáva, zataiľ všetko funguje, ešte myslím na to, že tam môže byť zanesená múka a špina...to by mohlo vysvetľovať....zatiaľ v tom nerýpem, dneska nepečiem, máme pozostatky a zajtra pri miesení uvidím, ak bude blbnúť, poviem mužovi, nech ju pozrie, on je veľmi zručný a šikovný, opraví vždy čo treba