Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

henikav
14. jún 2010

😀 😀 dusanka, neber to tak osobne, ved ja som zartovala 😉 😀
jahodovo banannovy dzem som uz jedla a nebol dobry 😖 takisto mame raz niekto podal zarucenedobry recept, ze jablkovy kompot v pomarancovej stave 😖 ja neviem, nejako mi to nesadlo
inac ja sa tak pamatam, ze sirup a limonada sa robili z bazy rovnako, len do sirupu slo menej vody, takze sa este musel riedit. Ako decko sme veru chodievali vselikde a ozbierali sme co sme nasli, mali sme presny prehlad, kde co rastie 😀 😀 😀 😀

dusanab
15. jún 2010

ved ja viem, ved to nebolo myslene na obyvatelov mesta ale na tych druhych 😀 ja viem ze ste to tak aj pochopili, zeny su predsa velmi sikovne 😉
veru ako deti sme mali prehlad o vsetkom co kde je a nosili sme vsetko domov 😀 ci boli nasi nadseny neviem ale my ano 😀 😀 😀
co sa tyka kombinacii chuti tiez obcas pozeram na detske vyzivy co vsetko pokombinuju a nakoniec to nie je take zle....ale nemusi kazdemu vsetko chutit
no a zabudla som na ranajky vybrat rozky z mraznicky, trapas ze az 😖 😒

erikasadek
15. jún 2010

@dusanab nemohla som velmi pisat nemala som pc. 😉

jaj ako deti sme boli sikulky nasa generacia; 😉 🙂 stare zlate casy.. 🙂

vinka
15. jún 2010

Už je báza? 😕

henikav
15. jún 2010

vinka, bazove kvety uz su, ak chces robit sirup z kvetov, bobulky este nie su

bianka234
15. jún 2010

dakujem baby za recepty, ale nenašla som tam nič čo potrebujem. Mala by tam byť špaldová a pšeničná múka, ocot je načo v chlebe, to musím dať? Toho sa bojím že mi zareaguje. Ja neviem aký pomer dať, aby to nebolo moc suché, malo by bať 80% celoz.múky, ale obávam sa, že bude suchý. A kypriaci prášok ked nedáte je v tom asi veľký rozdiel, že? Myslím do rožkov a p.

nookie1
15. jún 2010

ahojte a dobrý deň,
som tu prvýkrát, ale veľmi sa mi táto stránka páči, baby tu perfetkne radia a pre jednú radu si idem aj ja. dnes som si kúila pekarničku chleba a popravde, absolútne neviem, ako ju používať. To sa tam musia dávať len tei predom pripravené zmesy, alebo sa to dá robiť aj z obyčajných múk? a čo sa týka kvasku, musí byť len ten práškový, alebo môžem použiť obyčajný kockový? a aký je vlastne postup, v manuali mi píšu, že mám dať najprv jedné suroviny a potom, keď mašinka začne písať ADD, pridať ďalšie, ale ktoré sú tie, ktoré idú prvé a ktoré sa pridávajú? prosím, ak môžte, pomôžte, vopred veľmi pekne ďakujem ☹

alami
15. jún 2010

@nookie1 ahoj, písala som to tu https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/poradte-recepty-pre-domacu-pekaren/ tak si to pozri a choď pekne podľa postupu na ten základný chlebík - vyskúšaj si ako prvý ten a dodrž postup - tekutiny dole, nakoniec múka, na to droždie do jamky...

droždie môžeš dávať aj čerstvé, ja dávam stále čerstvé, pozor na množstvo - podľa receptu

môžeš piecť aj z hotových zmesí, ale aj z obyčajných múk - teda podľa receptíkov
najlepšie recepty aj návody nájdeš tu http://domacipekarny.dama.cz/recepty.php - najlepšie - overené sú s 5 hviezdičkami, alebo tu http://www.mimibazar.sk/recepty.php?id=31

môžeš používať aj recepty, ktoré nie sú do pekárne, pokiaľ je to kysnuté cesto, dáš si ho tam spraviť - na program cesto a ´dalej si robíš ako bežne - vytvaruješ na doske napr a dáš upiecť

pekáreň sa dá využiť aj na miešanie medovníkového cesta - pred nahrievaním vypnem, či na marcipán, alebo na varenie džemu, to časom zistíš, alebo na pečenie sekanej atď...

akú máš pekárničku, poradí ti niekto, kto má tú istú, mne sa neskôr pridávajú - po zapípaní, len semiačka. tak to bude isto aj pri tvojej, na tej stráne čo som ti dala - dama.cz, tam nájdeš aj o pekárničkách dosť popísané, preštuduj 😉

veľa radosti z pečenia a chvál sa nám s úspechmi, budeme sa tešiť 😵

alami
15. jún 2010

bianka - skúsim ti niečo pohľadať, ke´d si nájdem trochu času, ocot nemusíš dať,ten sa dáva, aby chlieb rýchlo nevyschol,, ak sa nemýlim a droždie alebo ak je pr. do pečiva v recepte, tak to musíš dať, inak ti nenakysne a bude ako skala

alami
15. jún 2010

@nookie1 keď vyskúšaš základný chclieb, môžeš skúsiť niečo z tohto cesta, je výborné http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3470 daj si ho na program cesto, keď skončí, vyber na prac. dosku a urob si napr buchty pečené, alebo aj parené, alebo závin...alebo kysn. koláč... 😉

dusanab
15. jún 2010

Ahojte, Erika som si myslela ze uz ho mas ok ked si si uz napisala ze frcis.... clovek je tvor omylny 😉
Bianka ocot je v ceste na to aby nebolo citit drozdie, nemusis ho tam bezpodmienecne mat, pripadne ho mozes nahradit citronovou stavou. Preco chces davat kypriaci prasok do rozkov? Namiesto drozdia? To potom nebude kysnute cesto....niekde sa dava stipka kypriaceho prasku (sice neviem preco) ale nie ako nahrada drozdia. Nemusis dodrziavat presny pomer muky ako sa pise v recepte, ja tiez menim podla toho na aky chlieb mam chut 😀 podstatne je aby si mala dobre cesto, nie moc tuhe a ani riedke. ako pisala alami https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/poradte-recepty-pre-domacu-pekaren/

Nookie1 vitaj 🙂 hlavne si pozri v akom poradi mas davat suroviny do pekarne. Vacsinou idu najprv tekutiny a potom muka, navrch drozdie. Drozdie nesmie prist do styku s tekutinou a solou. Kludne mozes pouzivat susene aj cerstve drozdie, ako chces. Pripadne suseny kvasok - Erika pouziva a velmi si chvali ak si dobre pamatam. To ADD mas na to, ked chces pridat semienka, hrozienka a podobne do cesta, to sa pridava az po zazneni signalu, ostatne suroviny sa davaju hned na zaciatku aby sa spolu zohriali pred kysnutim na rovnaku teplotu. Muku pouzi bez problemov hladku T650, pripadne si ju zmiesaj s celozrnnou, raznou, spaldovou, sojovou....aj z polohrubej je dobry chlebik 😉 Skus si pozriet recepty tu http://domacipekarny.dama.cz/recepty.php?kat=48 vela uspechov 😉

nookie1
15. jún 2010

dakujem baby za rady, uz aj idem skusit ten zakladny chlebik, tak drzte prsteky, potom napisem, ako to dopadlo 🙂

alami
15. jún 2010

@nookie1 no čo? podaril sa? ja som si zemiakový dnes, len tak si tu chrumkáme všetci 😀

alami
16. jún 2010
alami
16. jún 2010

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=22045
ak niektorú z tých múk nemôže, nahraď takou, ktorú môže

jazminn
16. jún 2010

Henikav: ako robíš bazový sirup?

juliagregor
16. jún 2010

@alami práve chutnám tie tvarohové koláčiky, sú strašne dobré.... 🙂 🙂 🙂

alami
16. jún 2010

@juliagregor to ma teší 😵 u nás sú strašne obľúbené, chcea som toľkokrát zobrať mame aj kamoške na koštovku, ale nejak nikdy nebolo z čoho 😀 , konečne sa mi teraz podarilo - mama prišla, keď boli napečené a neviem - moc jej na chuť nešli, lebo drží dietu 😅 , tak že si vezme na raňajky a potom mi volala - fajné, som chcela len polovičku koláčika zjesť, ale nedalo sa prestať 😀 😀 😀

zanna
16. jún 2010

@ alami diky za typy na receptiky 🙂

dusanab
16. jún 2010

Ahojte, tak som dnes skoro prizabila krpateho, vypol mi pekarnicku 😠 ked moze stlacat tlacitka mama moze aj on, nie? Nastastie som stihla este rychlo nastavit domaci program a cesto to nejak prezilo. Akurat ze ho bolo strasne vela (skusala som novy recept a napriek tomu ze som vody poriadne ubrala musela som dosypat vela muky) tak som radsej po druhom kysnuti dala cesto piect do rury - nastastie, lebo by mi podvihovalo vrchnak na pekarni 😀 teraz chlebik chladne a ja sa neviem dockat kedy bude aspon ako tak chladnejsi nech ochutnam. Tvarovo ktovieako nevysiel lebo som robila obed a neratala som ze budem este cesto hadzat do rury piect tak som ho len "hodila" do formy a moc neupravovala....uvidime....keby cosi tak je krpec na vine 😀 😀 on to pokaslal 😀 😀

erikasadek
16. jún 2010

@dusanab ahoj no uz bol opraveny ale zase zacal strajkovat uz to nie je co bolo.. ☹

suseny kvasok dobre si pamatas pouzivam, uz nikdy viac drozdie u nas doma.. 😉

alami
16. jún 2010

😀 😀 😀 môj chodí nazerať ako sa mieša, akonáhle počuje ten zvuk, beží po stoličku a nazerá dnu 😀
a tiež sa už aj na gombíky chystal...ale to potom radšej otočím pekáreň bokom 😖

ja som dnes sekanú v pekárničke, netreba strážiť a je šťavnatejšia 🙂

dusanab
16. jún 2010

alami aj u nas je to tak, cesto treba kontrolovat, stale chce veko podvihovat a dubkat prstekom do cesta 😀 doteraz tlacitka nestlacal, ma to zakazane (co vobec nevadi ze nieco zakazem ale toto pocuva) az dnes ju rovno vypol 😖 Alami ako prosim ta robis sekanu?
Erika treba si v predstihu kupit vianocny darcek co nebude strajkovat 😀 😀

dusanab
16. jún 2010

jaj a chlieb je celkom jedly, mohla som ho nechat trosku dlhsie piect nech ma lepsiu korocku a trosku viac soli by to chcelo, to mi nenapadlo ze ked som dosypala tolko muky aj trosku soli by som mohla, nabuduce 😉

henikav
16. jún 2010

@jazminn bazovy sirup robim tak, ze do velkeho hrnca vlozim kvety bazy, zalejem prevarenou vodou a necham postat priblizne 24 hodin. Na druhy den to scedim, pridam cukor a kyselinu citrovovu, zohrejem a horuce naplnim do flasiek. Musim ale podotknut, ze tento sirup sa skladuje v chladnicke a nie velmi dlho. Co sa tyka surovin, teda kvety cim viac tym lepsie, iba hlavicky kvetov, na liter vody, asi 1-1.5kg cukru a polku az 1 sacok kyseliny citronovej, to podla chuti.

@alami ako robis sekanu v pekarnicke??? to ma este nenapadlo

erikasadek
16. jún 2010

@dusanab neblazni teraz som doplatila poslednu splatku. 😉 nie pc je super ale moj muz sa do neho obul minule a uz to nie je ako bolo.. odisiel mi prehravac CD DVD + napalovacka. 😠

dusanab
16. jún 2010

chlapi.... 😉 myslia si ze sa vsetkemu rozumeju 😔 mam take cosi tiez doma 😀 😀