Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

blumka
2. júl 2010

ahojte zeny, sorry, ze vam tu leziem..len vazne uvazujem ze kupim pekarnicku, poradite mi na co sa zamerat? a lepsia znackova alebo moze byt aj obyc. z lidla? je nejaky rozdiel okrem ceny?
dakujem

erikasadek
2. júl 2010

@blumka len vlez.. 😀

juj tazka to otazka... 🙂
zalezi co chgces , a naco chces pouzit....
podl aman je rozdiel od znackovej a len neznackovej.. material je iny a aj tesnenie na niketorych neexistujuce.. apodobne.. pre mna je to rozdiel, inak mam ten isty recept , a dame tie iste ingrediencie vyskusala som so susedou ta ma obycajnu pekarne lacnu , ani neviem co to je za znacku..
poviem ti , rozdiel v kvalite chleba , vysledne je obrovsky. aspon pre mna;. 😉
mozno ti odpovedia , ine baby.. 🙂

blumka
2. júl 2010

@erikasadek dakujem..a ty mas aku znacku?
vcera sme s mm obzerali daewoo a eta siesta ...dizajnovo sa mi viac pacila ta daewoo, podla programov by to bolo jedno, no len neviem podla coho teda sa mam rozhodnut...

erikasadek
2. júl 2010

ja mam panasonic nedam dopustit 😉

nepozeraj na dizajn.. 😉

pozeraj , skor aku gramaz dotiahne utiahnut pekaren panasonic len 700G ale to staci, na 1 kilovy chlebik to staci . az az... 😉
je to podl atvojich potrieb.. 😉
ci ma casovac.....
dobra je aj davkovac ingrediencii 😉

blumka
2. júl 2010

@erikasadek nooo dizajn, to bolo prve co som si vsimla, lebo neviem co ine si treba vsimat...ale vidis, to mi nenapadlo ze davkovac...dakujem..

erikasadek
2. júl 2010

@blumka kaslina dizajn.. inak ja neviem mozno ma niekto znici co poviem ale co som citala, tak nieje dobre ked je velke okno sklene, unika tym teplo. 😉 PANASONIc HO VOBEC NEMA.. a ma to vplyv na pecenie;. 😉
to je len mal apoznamka;. 😉

neznicte ma zato. 🙂

dusanab
2. júl 2010

Blumka vitaj 🙂 na dizajne nezalezi ak nechces mat pekaren len na to aby ti robila okrasu kdesi na linke, pozeraj na programy ake ma, casovac, ....skus pozriet http://domacipekarny.dama.cz/pekarny.php alebo skus aj inde pohladat. Ja mam eta gemina a som spokojna, mama ma z lidla a je tiez spokojna. Erika neviem neviem ci ta za to okienko neukamenujem 😀 😀 😀 😀 ja mam a celkom sa mi to paci ked mozem sledovat ako mi cesto kysne a ako sa krasne chlebik pecie 🙂 ale to zas nie je velke okno, len take primerane 😉

dnes robim rozky, mnam uz sa tesim

lukika
2. júl 2010

Dik Erikasadek tak skúsim.

blumka
2. júl 2010

baby dik..jasne ze dizajn je to posledne...len v obchode ked clovek nevie na co ma kukat, kuka na dizajn... 😉 mne to moze byt v podstate prd platne ako bude vyzerat, lebo ju budem mat skrytu 😉

reruna
2. júl 2010

@erikasadek tak brioška je už v pekárně, jsem hrozně zvědavá,j ak se to povede, doufám, že mě to neodradí, je to první pokus s něčím jiným, než se směsí 🙂 použila jsem instantní droždí, výrobce je z Fr, tak snad to bude ok.
@blumka my jsme pekárnu dostali jako dárek, takže vybírat jsme si nemohli, ale já bych se zaměřila na velikost chleba, na tvar nádobky, kolik je tam háků, my třeba máme jeden a nenechává to díru, ale takový malý proužek, časovač je dobrý, funkce jsou většinou podobné...naše pekárna se například sama nevypne, jen pípá a peče dál, už se mi jednou stalo, že jsem jaksi zapomněla vypnout, takže chleba byl trošku připečenější, tak i na to se zaměřit, jo my máme Alasku. Design je ale taky fajn, třeba velikost pekárny, aby se ti vešla na linku nebo někam do skříně...

blumka
2. júl 2010

@reruna takze je lepsie jeden hak? ale zas umiesi to poriadne cesto na kilovy chlieb? ci ako tomu mam rozumiet? 😅

erikasadek
2. júl 2010

@reruna clovece ona dalej pecie.. 😅
dufam ze s ati podari , uvoidis budes psokojna, ak ti vyjde ako ma;. 😉

dusanab
2. júl 2010

reruna tak to som skoro zo stolicky teraz spadla, to sa ti nevypne samo????? 😲 ja som si myslela ze su vsetky pekarne automaticke a naozaj staci dat suroviny a vytiahnut chlieb....nestiham sa cudovat. Aspon mas natrenovany postreh a usi 😉

haanhobe
2. júl 2010

S tím že pekárna nevypne se mně to nezdá. Máme Moulinex, taky sama úplně nevypne, ale po zapípání přestává péct, jen asi ještě hodinu trochu nahřívá. V rodině máme i jiné pekárny, ale žádná nevypíná.
Jinak si myslím, že lepší jsou dva háky, lépe těsto promísí a rozloží po nádobě.

erikasadek
2. júl 2010

prepacte za chyby, blbne klavesnica. 😀 ako vzdy..

no ze nevyp^ne , aj ja mam ze udrziava teplo ale uz nepecie... 😉 kdezto ty si pisala ze stale pecie takze niekedy prihori.. 😖

alami
2. júl 2010

čaute,
@erikasadek panasonic nemá okienko? a ako pozeráš, ako a pečie? 😕 😅 😀
ja mám lacnú vegu, ale si ma teraz naštvala, že z drahšej je lepší chlebík, ja nemám s čím porovnať...

to teraz akože čo idem, kúpiť lepšiu? 😅

@reruna a to máš akú značku, čo nevypne, to fakt počujem 1.krát, super je práve to, že upečie chlieb nadránom a keď vstaneme, máme ho tak akurát 😵

reruna
2. júl 2010

@haanhobe no takhle to asi bude, jak píšeš. -já myslela, že dokud svítí, tak peče, musím vypnout tlačítko, aby přestala svítit.no jo, fakt zatím nemám moc zkušeností s tím pečením 😅
a brioška pěkně vyskočila a začíná vonět 🙂

erikasadek
2. júl 2010

@alami nepozeras, nepotrebujes, pozerat pozes otvoirit ked miesi ak nieco , ale inak mozes plne doverovat.. 😉

vidis v tom je ta kvalita. 😀

po pravde koho by bavilo stale pozerat.. 😀 😀 na zaciatku mozno teraz uz mam svoje recepty takze nepotrebujem a ked pecie tak uz vobec nie, nemozem otvorit .. naco??? 😀
@reruna vona je uzasna s nej , tvoji susedi abudu slinit. 😉

blumka
2. júl 2010

baby, normalne ked vas citam tak mi sliny tecu 😅
@dusanab dakujem za stranku, uz pozeram a vyberam

reruna
2. júl 2010

tak jsem si prostudovala pořádně návod, abych tady nebyla úplně za trubku a je to opravdu tak, jak píšete, po pípání se přepne automaticky do režimu udržování teploty na dalších 60 minut... takže proto se mi zdálo, že to pořád peče a připečený byl chleba asi spíš proto, že jsem zadala tmavší kůrku... no jo začátečník se pozná, tak se omlouvám, že jsem vás tu mystifikovala 😅

alami
2. júl 2010

@reruna 😀 😀 😀
@blumka ešte ti len začnú, keď pôjdeš recept po recepte a nebudeš vedieť, čo skôr upiecť 😵 na tej stránke dáma. cz máš aj super postupy - pre začiatočníkov, aj rady aj super recepty - odporúčam 😉
@erikasadek ja nespochybňujem tvoje slová, mňa fakt zamrzelo, že nemám lepšiu, doteraz som počula, že je to jedno, ak si skúšala a vidíš rozdiel, tak teraz fakt rozmýšľam...však, kedy to mám tie narodky? 😅 😀 hodím do pléna, čo mi treba 😵

alami
2. júl 2010

@blumka ty máš deti narodené v tom istom dni? to ako sa podarilo 😅 to je milé 😵

erikasadek
2. júl 2010

@alami neboj chapem hej vyskusala.. vinka ti povie mozno tiez rozdiel mala muolinexku , a teraz panasonic;. 😉
ci vidi rozdiel.. 😉

@reruna netrap sa;. nic sa nedeje, apson s avysvelila zahada.. 😀

reruna
2. júl 2010

dusanab tak to jsou super stránky, co jsi dala odkaz, mám co studovat 🙂

dusanab
2. júl 2010

dakujem babulky, som rada ze som vas inspirovala, rozky mi krasne vonaju, prave sa dopiekli, jaaaaaj uz sa na ne tesim 🙂 zajtra ideme na jahody a neviem ci urobit este dzem alebo zavarit.... 😔
to naozaj tak citit rozdiel v akej pekarni sa upecie chlieb???? 😨 ja som si myslela ze je to jedno, ze je rozdiel len nejaky maly v programoch a tak....a v cene 😀 😀
alami mne sa tiez obe netere narodili v ten isty den (ale v iny rok) 😉

blumka
2. júl 2010

@alami, druhe bol planovavny cisarak tak sme to tak naplanovali 😀 termin som mala 15.2 tak sa dalo 😀

dusanab
2. júl 2010

zienky mala by som na vas otazku tak dost od temy, hadam sa nikto nenahneva 😕 syr cedar by som akym syrom mohla nahradit, neviete? da sa to vobec alebo by som mala dat ten? aby sa co najviac zachovala aroma a chut.... dakujem vam krasne

erikasadek
2. júl 2010

@dusanab preco od temy suvisi;. 😉
skus emental, alebo alebo goudu.. 😉 ja ich pouzivam do syrovo slankoveho chlebika;. 😉
musim vam hodit aj kokosovo hrozienkovo karotrkovy chlieb. 😉

reruna
2. júl 2010

brioška chuťově výborná, všem chutná, jen nevím, kde jsem udělala chybu, že je taková připečená, viz foto, ale spálená není... pekla jsem na sladký chleba, světlou kůrku, 2 LB, tak možná zkusím příště jen na 1,5 LB.

reruna
2. júl 2010

ale jak se dívám na fotky, nadulici tí měla taky tmavší než erikasadek, tak jsem to na poprvé zase až tak neskopala, tak jsem natěšená, že příště do ní přidám rozinky a čokoládku, mňam 🙂