Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

blumka
16. sep 2010

no ked sa bavite o drozdi...mozem ho zamrazit? na horsie casy?

monr
16. sep 2010

@blumka ja teraz používam už len mrazené. od minulého týždňa. Včera som robila briošku, bola vynikajúca. http://domacipekarny.dama.cz/postupy.php?d=551

blumka
16. sep 2010

@monr dakujem 😉 tak zamrazim aj ja

mizulienka
16. sep 2010

@alami myslim, ze to mohlo byt tym drozdim...pouzivala som ho predtym do chlebika a potom zabalila a dala do chladnicky a potom pouzila do tohhto chleba...a ako inac skladujete drozdie? davate do nejakej dozicky alebo pouzivate vylucne susene?

alami
16. sep 2010

@mizulienka nie, takto to môžeš v pohode, ja mám niečo zamrazené a okrem toho kupujem a používam čerstvé - a tiež, čo neminiem, zabalím a zas na druhý chlebík použijem. V mraziaku mám len rezervu.

blumka
16. sep 2010

ja mam taku filozoficku otazku 😀 robim ten mazanec a tiez tam slo pol kila muky plus stvrtka drozdia a tekutin tak isto ako do chlebika a chlebik sa piekol na programe stredne velky a toto na velky? vysvetli mi niekto preco? 😅 sorry za otazky ale ja musim mat na vsetko logicke vysvetlenie 😀

dannynka
16. sep 2010

@monr dakujem za tip na drozdie,vacsinou dostavam od rodiny polkilove balenie tak namrazím a vydrží 🙂

inak vcera som robila pecene buchtičky,cesto v pekarničke a su super...ledva je z ních polka s kila muky mi ich vyslo cca 66 🙂
blumka-čo sa týka chlebíka aj mne sa teraz akosi prestal darit....teda nemam ho taky chrumkavý a nízky...ale ten vcerajší preto lebo som ho musela stale chodit s dcerkou nazerat a otvarat 😀

dannynka
16. sep 2010

recept je podla tohoto...cesto je fakt užasne...

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=27462

blumka
16. sep 2010

no..mazanec fajn, chutovo je dobry ale zvrchu vobec nie je korka akoby upecena..je totalne biela..boky a spodok su krasne ako maju byt ale ten vrch...neviete cim to je?

alami
16. sep 2010

@blumka z vrchu nie je výhrevné teleso, vždy je vrch belší, záleží od pekárne u niektorej je to viac u inej menej, s tým neurobíš nič

erikasadek
16. sep 2010

baby prave robim briosku a + fotky tak ju hodim konecne do mimibazaru..
a urobila som uzasnu tarte au citron..; citronovu tortu s merinque...

mnam mnam...

a voilaaaaaaaaaaaa..............................................;;; 😝

blumka
16. sep 2010

@alami no to hej, ale ten vrch vyzera ako nedopeceny...ale nie je...len ma taku farbu...na obrazkoch su vsetky take pekne...mozno staci otocit a budem aj ja mat pekny vypeceny mazanec 😀

dusanab
16. sep 2010

@erikasadek to je kraaaaasne, hned by som si kusok dala 😀 😀 co vsetko tam je? Cesto a sneh alebo aj nieco dalsie? Zajtra sa chystam piect nejake nove pecivo, mam chut na zmenu tak idem experimentovat 😉 uvidime ako to dopadne, dam vediet

erikasadek
16. sep 2010

@dusanab tu som prave hodila recept;;;;
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=31671 🙂 tak vyskusaj j eto lahke;. 😉

dusanab
17. sep 2010

@erikasadek no hadam by sa mi to podarilo ale v priebehu tyzdna sme mali dve torty tak si dame hadam trosku pauzu 😉 😀
rozky som upiekla, vyzeraju dobre, vonaju krasne, chutovo este neviem lebo su este horuce....

dusanab
17. sep 2010

tak rozky su skvele, mnam, robila som toto http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=6648 akurat namiesto zemliciek som urobila rozky a nedala som korenie 😉

magua
17. sep 2010

ahojte, mam moulinex pekaren uz asi dva roky, ale uz moc v nej nepeciem... nepodarilo sa mi totiz najst ten spravny recept pre dobry chlebik, tie zmesi nam moc nechutia a striedka je vzdy taka "hutna" co moj manzel nema rad ... ak by ste mali niektora dobry receptik na zdravy cerealny chlebik, tak sem s nim... trosku som pozerala tuto diskusiu, ale tych stran je fakt moc...

dusanab
17. sep 2010

@magua ahoj, skus tento od zuchy:
zemiakovy chlieb:
200ml cmar (podmaslie), 150ml voda, 2 lyzice octu, 450g muka T650, 50g razna muka, 100-110g nastruhaneho zemiaku uvareneho v supke, 2 lyzicky soli, 1,5 lyzicky susenych kvasnik, 1 lyzicka cukru, rasca.
Program zakladny chlieb. Pocas miesenia prisypat 4 lyzicky (kavove) ovsenych vlociek jemne mletych.
je fakt velmi dobry a ked si tam das este nejake lanove,....semiacka bude este zdravsi 😉 s lanovymi som skusala a je to dobreeeeee, mnam 😀 prajem vela radosti z pecenia 😉 🙂

blumka
18. sep 2010

ahojte, takze mazanec sa zjedol hned a dnes som piekla francuzsky slaninovy chlieb, vyzera super, este som ho neskusala, lebo je horuci 😉 potom dam info 😉

alami
18. sep 2010

ja som dnes piekla toto http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=16761 cesta je strašne veľa, takže si robte len polovicu, ak by ste chceli vyskúšať, bolo to fajné
ja som na spodok, do toho akože karamelu dala nasekané oriešky, fajne sa opiekli - mňam
cesto bolo v pohode, ale môžete aj iné bežné kysnuté sladké cesto, poznám aj lepšie cestá 😅 ale inak - parádička 🙂

dusanab
18. sep 2010

@blumka no cakam, cakam a ziadne hodnotenie slaninkoveho chlebika, kde to viazne? 😀 😀 😀 ja sa uz vytesujem ze skusim nieco dalsie dobre a nemam co 😉 ako? @alami ja to bohuzial skusat nebudem, karamel mam sice veeeeeelmi rada ale krpec nemoze ani citit takze nic ☹ keby si tak poslala nejaku ochutnavku? 😀 😀

blumka
18. sep 2010

@dusanab 😀 no to asi preto, ze prave som dojedla jeden krajec a za tym este ten mazanec co som si skryla aby manzel nezjedol vsetko sam 😉 ten slaninovy je super mnamka 😵 odporucam vsetkymi desiatimi 😉

dusanab
18. sep 2010

@blumka no vidis aka si sikovna 😀 tak hod prosim recept, dakujem 😉 🙂

blumka
18. sep 2010

@dusanab 😀 recept mam od @vesi (dakujem este raz)
Francúzsky slaninový chlieb

280ml mlieka, 2 lyžičky oliv. oleja, 1 lyžičku cukru, 1,5 lyžičky soli, 480 g hlad. múky, 1 lyžička suš. droždia, 100 g narájanej na kocky slaniny, 1 menšia cibula.
Na oleji usmažíme cibulu a necháme vychladnúť. Dáme do pekárne aj s ostatnými srurovinami. Nastavenie pekárne: "ZAKLAD", veľkosť "STREDNA", kôrka"STREDNA".

ja som ale dala korku na najtmavsiu a bolo to eno-nuno 😉

alami
18. sep 2010

@blumka ja dnes podobné chute ako ty, ja som dnes mala na pláne tento http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=4001, len som sa nakoniec stopla, že máme len jeden žalúdok 😀 tak možno zajtra
@dusanab dalo by sa v pohode aj na pol plechu karamel a na pol bez 😉 tak=to slimáčiky ja bežne pečiem, ale zatial bez toho karamelu, to bol dobrý nápad. Robila som doteraz ako čisto škoricové, buď takto na ležato, alebo ako závin - ale narezaný - tie nie sú tak vysušené, alebo tiež kakao + škorica - náplň - a všetko je to fajné 😵
takže dá sa aj bez karamelu a kludne pol plechu tak a pol tak 🙂

dusanab
18. sep 2010

@blumka dakujeeeeem, nie je to potom moc mastne ked tam ide olej aj slanina a este aj oprazena cibula? Ale moze to byt veeeeeelmi dobre, ked poviem ze su tam skvarky tak bude aj to krpate jest 😀 😀 ale zistila som ze asi nemam dost muky na zajtra na chlieb, 😲 😲 😲 🙄 ja davam korku zasadne len svetlu lebo potom mam moc tmavy chlieb a to aj manzel pozera ci to take ma byt, chlapi...;)
@alami ja som raz piekla takto plnene rozky, mne to chutilo ale zas to nase male jedlo len kym neprislo po plnku. Niekedy (dost casto 😉 ) mi dost lezie na nervy ako vymysla s pecivom co kvoli nemu vymyslam a peciem 😠 zeby som teda skusila bez karamelu to sladke? Noooooo....sice pecene buchty tiez jedol len kym neprisiel po lekvar.... 😖 co s takym dietatom? Ake pecivo mu dat jest?

alami
18. sep 2010

@dusanab ja mám opačný problém - mne zje len tam, kde je plnka, a čo je "suché" to nechá tak - ale to starší. No a z chleba už rovno obkrajujem kôrku, to by ani omylom a ešte nechá aj tak okraj, vraj tam už nie je to, čím je chlieb natretý 😖 a to už bude mať 8 za pár dní.
A samý chlebík ti nezje? keď vravíš, že len suché.... Také malé deti radi jedia chlieb či rožok bez ničoho, nie? keď dáš do chlebíka semiačka, vločky, celozrnnú múku, tak to má nutrične hodnotné aj bez obloženia 🙂

dusanab
18. sep 2010

@alami 😀 to je radosti s nimi, ze? Chlieb ako kedy, najradsej pivovy 😉 ale zasadne len suchy.... radsej rozky alebo ine pecivo. Moc nechce ani to z obchodu takze to asi nebude tym ze by mu nechutilo domace. Proste nechce. Pred rokom zil skoro iba na chlebe s maslom co nic ine jest nechcel a teraz pecivo nechce, mozem sa ja potrhat a vypekat co chcem 😢 a to sa mi zas kazi rura takze budem zas len chleby vypekat. Najradsej z peciva ma jednoznacne struhanku 😀 😀 sadne si, strka prstek do struhanky a je. Viete nejaky super recept na skvele pecivo z ktoreho bude chutna struhanka? 😀 😀 😀

alami
18. sep 2010

@dusanab 😀 😀 😀 niečo celozrnné mu namel 😀

blumka
19. sep 2010

@dusanab vobec to nie je mastne, tiez som sa toho bala ale absolutne to tam nie je citit 😉
ja mam podobny problem ako ty s malou 😀 sice chlebik spapa hocijaky, najradsej biely ale napr. buchty a kolace a zaviny nehrozi...akoze nestazujem sa, ved nemusi sladke do seba pchat, ona je skor masova a syrova 😀 a najviac ma rada same uvarene cestoviny 😀