Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

martinaema
9. nov 2008

Cesnakový chlieb

Ingrediencie

400 ml vody, 1 lyžička soli, 5 strúčikov prelisovaných cesnakov, 1 lyžička mletej škorice, 1 balíček sušeného droždia, 500 g hladkej múky

Postup

Suroviny vložíme do pekárne v uvedenom poradí. Zapneme program KLASIK-stredný.

anpej
9. nov 2008

cesnakovy dama 2340

veronkaj
10. nov 2008

ako krájate čerstvý chlieb, aj ked ho nechám vychladnúť skoro uplne trúsi sa mi, napr. taký obyčajný kde ide iba múka, voda, droždie, cukor, kmín a sol??

roasha
10. nov 2008

veronkaj-pilkovy noz. 🙂 .....ale aj tak lietaju omrvinky,tak to robim pomalicky. 😅 🙂

veronkaj
10. nov 2008

ja som sa rozhodla kúpiť nejaký malý elektrický krájač taký obyčajný, kolkokrát by sa mi hodilo kúpiť aj salám v celku a nakrájať aj vianocčka a tak sa bude lepšie krájať aj syr aj kapusta a tak.
tak dnes idem do tesca mrknúť čo tam majú

roasha
10. nov 2008

ja mam taky klasicky,len ostrie nie je hladke ale pilicka. 🙂
veronka ja myslim ze s elektrickym ti bude lietat este viac omrviniek. 😅

vivere
10. nov 2008

ahojte, mne sa zda, ze ked dam do cesta lyzicu solamylu, tak sa chlebik az tak netrusi... vsimli ste si to niektora? alebo je to len moje zelanie? 😵 😀

lenka007
10. nov 2008

ahojte babenky tak od soboty mame aj mi domacu pekaren Moulinex OW500030 Home Bread XXL dufam ze budeme spokojni 🙂 sme 5 členna rodinka.ak mate aj vy niektore moj typ pekarne tak by som bola velmi rada za odsusane receptiky mozte ich poslat aj do mojej ip.vopred dakujem.ked budem mat cas tak precitam vsetky prispevky

anpej
10. nov 2008

vyskusam ten solamyl,nechce sa mi varit zemiaky 😉

vivere
10. nov 2008

ahoj lenka,

vitaj medzi nami, moulinexkami xxl 🙂 ja robim najcastejsie chlebik vymysleny, ktory pozostava asi z tohoto:

300 ml tekutiny (vody, mlieka, acidofilneho mlieka, cmaru s vodou, mlieka s vodou),
2 lyzice oleja (lejem priamo na haky),
350 g hladkej muky T650 a 150 g raznej vyrazkovej alebo
250 g hladkej T650 a 250 grahamovej alebo
350 g hladkej a zvysok do 500 g celozrnnej psenicnej alebo raznej alebo hociakej pomiesanej,
lyzica solamylu alebo uvareny najemno popuceny zemiak,
1 lyzicka cukru,
1 lyzicka soli,
1 lyzica drvenej rasce,
1 lyzicka suseneho drozdia alebo 1/4 cerstveho,
semienka podla chuti
a program zakladny, velkost stredna, korka stredna. Hustotu cesta treba, samozrejme, skontrolovat 😉

tak zelam uspesne pecenie 😉 🙂

almika
10. nov 2008

ahojte, tak sa vám idem pochváliť, máme za sebou upečený prvý chlebík, riadila som sa vašimi radami, podľa stránky, ktorú ste mi odporúčili 🙂 a chlebík bol výýýýbornýýýý, sme maximálne spokojní 😵 😵 😵 robili sme ako začiatočníci rascový 😉

boza
10. nov 2008

Ja keď pečiem chlieb dávam tiež solamyl ale aj 1 lyžicu oleja a 1 octu na 3dl vody, 600 g miešanej muky / T650 čiže nie špecial/ 1 balík droždia.3 malé odmerky soli a dve odmerky cukru. Ešte sa nestalo že by sa mrvil alebo nevydaril. Toho solamylu nie veľa, len 2-3lyžice, inak by bol ako koláč. Múku dávam 2/3 T650 a 1/3 celozrnnú. Fakt je výborný. Ten pokrájate aj obyčajným nožom.

zuzanat
10. nov 2008

ahojte, ja som dnes piekla zemle http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3528, akurat som to takto neplietla, ale su velmi dobre, len nabuduce musim vykrojit vacsie...

vivere ten solamyl vyskusam, lebo mne sa nenormalne trusi chleba, som z toho na infarkt 😅

lenka007
10. nov 2008

ahojte takze 1 chlebik uspesne za nami mala som recept od kamosky ktory maju odskusany na svojom tak vysiel ale tesim sa na kysnute cesta neusim miesit ja 🙂

lenka007
10. nov 2008

zajtra urobim aj nasim aj svokre 🙂 ta dostane pekaren na jeziska 😉

alami
10. nov 2008

žienky...ak pečiete aj z týchto zmesí z lidla, tak majú zľavu:http://www.lidl.sk/sk/home.nsf/pages/c.o.20081110.p.Zm... 😉

almika
10. nov 2008

alami, ja som ich bola dnes nakúpiť 🙂

vivere
10. nov 2008

zuzanat,
vsak su tie zemle dobre? ja som ich robila minuly tyzden a chutili nam velmi. /mimochodom, inspirovala ta dnes anamor? 😉 /

zuzla2
10. nov 2008

a recept na zemiakovy xlieb nemate???? 😔

mm dnes dosiel domov s tym,ze musim na oxutnavku urobit nejaky xlieb a on to ma povinne zobrat do prace,kedze kolegovia rozmyslaju o kupe pekarnicky 😀

vivere
10. nov 2008

no dievcata, gratulujem k prvym chlebikom, pamatam si tu radost s prveho a vydareneho chlebika 🙂

zuzla2, ja by som zemiakovy spravila z hladkej a raznej vyrazkovej /gramy vyssie/ muky, popucenym zemiakom a cmaru s vodou...

zuzanat
10. nov 2008

vivere odkial vies moj zdroj? 😉 😀
su dobre, len mi vadilo, ze su velmi male, ale to je moja chyba, skoda, ze to neviem zapliest do pletenky.

vivere
10. nov 2008

zuzi, no vies, trosku ten zdroj poznam 🙂 ja som ich robila vo stvrtok a spominala, ze som ju dnes inspirovala. a take chutky som v praci mala na ne 🙂 Ja som ich tiez spravila malicke, take jednohubky a ani som ich nevykrajovala, len tak ugulkala 🙂 tiez to neviem pliest, resp. nechcelo sa mi spekulovat nad tym.

zuzanat
10. nov 2008

aj si cesto vyvalkala ci nie? lebo ja ano, ja potrebujem vacsie pecivo, lebo to by som ich muzovi musela dat vsetky na desiatu 😀

anpej
10. nov 2008

tak už je dopečene 🙂 krajat budem az rano,solamylu som dala 1pl,chlebik vonia dobre 😀

martinaema
10. nov 2008

tuším začnú na slovensku krachovať pekárne 😀 😀 😀
Mame kupujeme na ježiška pekárničku a našla som na najnákup fasa akciu na Eta Harmony(1600,-), takže hned si ju aj objednala bratova frajerka, moja sestra a švagriná ju dostane o týždeň na 30-tku 😵

bronia13
10. nov 2008

skusali ste niektora tie rozky z damy c.131 a 143 ze ktore su lepsie?

vivere
11. nov 2008

zuzanat,
nie nevalkala som cesto. ved ja tiez tak podobne, este, ze si na desiatu vypytal len tri 😀

bronia, naozaj myslis recept c. 131 alebo 31?
ak 31, tak robila som obidva recepty, 31 su take viac chlebove a podla 143 su take pecivovejsie. obidvoje su dobre, len kazde ine 😉

veronkaj
11. nov 2008

ahojte - tak mňa včera dcéra prehovorila a ešte večer o 19 som dávala do pekárničky robiť cesto na osie hniezda, dávam len polov. dávku a aj tak ich máme takých menších 15 - sú o trošičku menšie ako dlaň a vyvalkám tenšie cesto, lebo vraj potom ked je tenšie je tam viac zatáčok s čokoládovou náplňou a pekne to vyzera.

ale bolo to fajn, cesto si tam aj vykyslo, ja som len rozvalkala, stočila a nakrájala a potom len menila v remoske ale to išlo rýchlo.

naša zuza - tak ju voláme je proste fajn.

veronkaj
11. nov 2008

a zabudla som tak včera som kúpila aj ten krájač, zhodli sme sa s malou že predsa len sa s tým krajšie chleby aj vianočky nakrájajú ako s nožom, ja jej ráno nakrájam plátky a ona si už urobí raňajky aj desiatu.

ten krájač je taký že treba zapínač držať pokial sa krája a chcem aby mala prsty všetky.

teraz bude predlžený víkend a tak zuza bude mať robotu, chcem ju zobrať k polovičke nech tam maká a má rúru tak sa bude piecť.

lenka007
11. nov 2008

mozno ste to uz pisali tu ale ked mam napisanu bielu muku konkretne k vianocke tak to je aka?