Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

ralanka
5. okt 2009

erika tak prajem nech dobre slúži a nech sa ti všetúúúčko v nej alebo z nej? vydarí 😀 😀 😀 😀

vinka
5. okt 2009

Erika aj ja želám príjemné pečenie v pekárničke.Nech ti robí len radosť ako mne. 😀 😀 Počuj moja a ja som niekde prešvihla ten recept na croisanty? 😀 Lebo si my slúbila preklad do sk a neviem či si ho už niekde preložila.Ak áno napíš mi prosím len v ktorej téme a budem hladať.Dakujem. 😉

erikasadek
5. okt 2009

vinka nepresvihla ja som nato uplne zabudla prepac

dakujem dam hned vediet ako sa mi pozdava mam 10 dni na vyskusanie, ak s ami nepaci mozem ju poslat.. naspat, no podl avsetkeho co som o nej citala, aj spat s nou budem; 😀

na tie croissanty ti dam , aj viac receptov, je ich tu vela, francuzi robi ana mnoho sposobov.
ak s anebudes hnavat hodim ich po strede...
dobre?
a aj viac receptov, tu som nasla na frnacuzskych strankach uzasne recepty prelozim a hodim. alebo vyskusam,a potom vam tu hodim aj s fotkou, s fr stranky...

este raz sa na mna nehnevaj..

erikasadek
5. okt 2009

http://www.painmaison.com/fr/recettes-les-sandw...
asi takyto styl, potom budem denne prekladat recepty..
toto je coco vianocka.. asi tak by s ato dalo prelozit.. 😉

vinka
5. okt 2009

Nie,nie ja sa nehnevám nemám prečo.Len som to tu nesledovala tak som sa preto opýtala či si náhodou niekde nepísala a ja som to nezaregistrovala.Viem sama,že niekedy niet času na net pri deťoch. 😉 Ja to plne chápem aj ja mám deň plne vyťažený.Ja ti budem len vdačná ak mi to preložíš.dakujem ti velmi pekne. 🙂

vinka
5. okt 2009

No Erika vyzerá to dobre ale ja si predsa počkám na tie croisanty. 😀 😀 😀 Joj a zabudla som napísať,že to je super,že máš 10 dní na odskúšanie.No ked tu moju porazí tak isto si kúpim takú ako ty ak ju budeš vychvalovať. 😀 😀

erikasadek
5. okt 2009

jasne, neboj este budes pisat dost s receptmi..

😀

jasne dam Ti vediet neboj hned.. 😉

zalezi ake noty budem ladit ak vysoke to znamena, ze je velmi velmi dobra.. 😀

erikasadek
10. okt 2009

vinka tak dnes mi prisla, pekaren, meskala, vdaka poste..
nevadi, nasl asom stovky receptov na nete a vyskusam, na croissanty, zatial ti dam typ tento, je to z navodu, pre moju pekaren.....

bude to , komplikovane, no neveim ako to mam inac spravit...

http://www.obchodny-dom.sk/panasonic-sd-255wxe/...
tu si kiliknes na navod.. tretie s lava.. otvori sa pod tym stiahnut si navod..

na 27 strane, budes mat navod a s fotkami ako sa robia prave croissanty..
😉

vinka
10. okt 2009

Erika som blbá ale neviem to nájsť.Napíš mi pod akým názvom to mám kliknúť.

nikol_79
10. okt 2009

Erika vyzerá to super 😅
Keby už nebolo toľko hodín, tak ich hneď skúšam 😵 😵

vinka
10. okt 2009

nikol a kde si to našla. ☹

nikol_79
10. okt 2009

vinka, klikni na ten link
pod tým obrázkom pekárničky máš také okienka klikni na návod a potom klikni na stiahnuť návod daj otvoriť a listuj, je tam množstvo receptov, na 27 strane je aj recept na croasanty len si to musíš zväčšiť aby si to prečítala 😉

vinka
10. okt 2009

Juj Nikol dakujem za super postup. 😀 Už to mám aj stiahnuté a tebe Erika dakujem za recept.No a zajtra budú croisanty.Mňam. 😀

zrzulka
10. okt 2009

Kocky ako cistite pekarnicky? V nasom navode je ze sa nesmu pouzivat ziadne saponaty. no neviem ci cistou vodou vsetko dokladne vymyjem:(

erikasadek
10. okt 2009

juj baby , nebojte od teraz , budem davat nove recepoty kazdy den.. s francuzskych stranok tu su ich , tisice.; neviem kde nato chodia;. 🙂 🙂

erikasadek
11. okt 2009

http://www.paperblog.fr/637651/les-croissants-p...

tu mas , schemu ako nato, zalezi od tvaru, totoje croissanty a na , pain , au chocolate.. s chokoladou..

takze , podla foriem si das cesto, a nato , kusky masla v strede a potom s apotom , jemne pracuje s valcekom. 😉
podla schemy, 2 hodni , sa odpociva v ladnicke..
este sa pozriem po niecom ako video..

erikasadek
11. okt 2009
erikasadek
11. okt 2009

http://www.dailymotion.com/related/x7up8w/video...
tu je este jedne a este lepsi.. 😉

vinka
11. okt 2009

No Erika croisanty upečené.Mňam.Isto nie sú ako z pekárne na rohu ale deťom chutili to je dôležité. 😉 Malému som musela do školy odložiť lebo by sa mu nezvýšili. 😀 😀 Robila som z dvojitej dávky 😉

erikasadek
11. okt 2009

tak super blahozelam.. 😉

bronia13
12. okt 2009

dievcata kde su tie recepty na croisants? lebo som nasla len jeden a po francuzky - nemate ho nahodou v Slovencine alebo v Anglictine?

dakujem

junovka
12. okt 2009

baby, a ako to robite, ze vam nevytecie plnka, napr.cokolada?Lebo mne zatial stale vytiekla akakolvek plnka ☹ 😔

vinka
12. okt 2009

Bronia Erika dala link vyššie 10 oktobra písala o 17.09 .A tam si nájdi návod stiahni si to a na 27 strane sú croisanty.Dobre to zlepím,že mi nevytečie.Ale niekedy vytečie aj mne. 🙂

junovka
12. okt 2009

vinka, a ako to vlastne zlepis, ked sa to ma nejakosi stacat, nie?? 😖 😕

veronkaj
14. okt 2009

ahojte,
už som tu dlho nebola

ale vítam nové pekárky,
ja som jasný príklad, že aj taký antitalent na kysnuté cesto dokáže upiecť už kysnuté veci.

pred necelým rokom som si kúpila pekáreň XXL moulinex a max. spokojnosť, chlebíky už teraz robím pomenej - prešli sme na rožky, ale cesto na koláče alebo rožky, pizzu, langoše to všetko sa tam robí. Aj včera som len tak spravila z pol dávky osie hniezda a boli mňam mäkučké omnoho lepšie ako kupované, už viem ako má cesto vyzerať ked sa tam robí kysnuté a ked z práškom do pečiva.

je to super vec, nahádžeš urobí cesto, medzi tým na to ani nemyslím potom akurát popri inom ho buď roztiahnem na plech alebo len tak stočím so škoricou a za chvíllu dám do rúry no super.

erikasadek
16. okt 2009

http://www.pekarny.unas.cz/recepty_pekarna.pdf

nasla som toto , mozno s avam to bude pacit .. 😉

junovka
17. okt 2009

tak ma napadlo....viete mi povedat, ci by zvladla pekaren aj cesto na cestoviny/halusky, rezance...?/Mam na mysli, len urobenie cesta.Viem, ze kysnute cesto ano, ale ci aj to cestovinove? 😒 😕

danielala
21. okt 2009

Pre cestoviny, rezance, keksy, medovníky.... proste pre všetky husté cestá je pekáreň ako stvorená, mala by si tam mať aj program ,,cestoviny,, alebo ,,len miesenie,, niekedy treba tento program nechať bežať dvakrát. No a čo sa týka riedkych ciest, na to je lepší mixér.

erikasadek
24. okt 2009

erikasadek • 2d, snž • Dnes o 21:55
http://www.etunepinceede.fr/petits-pains-au-lai...
tak pre tie co mate , pekaren ponukam vam super recept, an francuzske sladke, pecivo.. pain au lait.

uzasne, konecne som nasla , dokonaly recept a tak jednoduche.. chutovo super a to cesto jedna basen..

takze vam bude treba...

40 cl, mlieka
100g masla
700g mauky
4 cajove lyzicky suseneho drozdia;
4 cajove lyzicky soli
70g cukru

2 cajove lyzicky stavy s citronu..
cajove lyzicky, s odmerka s domacej pekarne

vsetko do pekarne v poradi ako vam to kaze pekaren..

zapnut na miesanie cesta.. po skonceni programu , treba uz len dat na dosku, rozdelit na 12 kuskov, a polozit na pekac a zakryt , pecucim ,papierom na 30 minut , aby vykysli apotom uz len do rury. na 20 minut na 180°C a le to si uz mozte aj vy doladit podl avasej rury..

baby deti sa vam budu oblizovat. s maslom alekvarom, nutelou alebo len tak eciste bozske;

betyna8
27. okt 2009

junovka,ja robievam rezancove cesto v pekarnicke vzdy,naco sa trapit rucne.Aj teraz som to využila na domace lasagne 😉
erikasadek, ako sa dari s pekarnickou?