Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

danielala
9. júl 2008

Babulky, vďaka za pochvalu 😵 . Inak on nie je taký dierkovaný ako na foto, len som ho prekrojila ešte horúci 😅 .

Andrea, podľa mňa to Tesco droždie slabo kysne. Ale nič sa nedeje, ja som potom vždy používala raz toľko droždia, ako bolo uvedené v receptoch, ale treba vyskúšať, možno len tá moja "séria" sáčkov bola taká slabá. Skús dať o pol lyžičky viac, ako je v recepte, aby si potom nebola sklamaná, keď ti slabo vykysne. Pol lyžičky je taký dobrý kompromis, lebo aj keby to droždie dobre kyslo, tak to nie je tak veľa, aby sa ti napr. chlieb prepadol. Saf je napr. dobré sušené aj dobrá cena, mávajú ho občas aj v Tescu - aj Vesi ho používa (s tou lastovičkou).

Ináč najlepšie a najlacnejšie máš fakt čerstvé, ja napr. kupujem v Tescu trenčianske (modré), keď ho majú po 3,90 tak nakúpim celú zásobu a podľa receptu Crysmile (ktorá nás už, vyzerá to, opustila, ale hádam sa vráti, keď bábenko povyrastie ) ich nakrájam na štvrťky, tie pobalím do alobalu, CD-fixkou napíšem dátum a dám do nádobky a šup do mrazničky. Droždie sa veľmi rýchlo rozmrazí, stačí prinajhoršom vybrať takú hodinku pred použitím.

danielala
9. júl 2008

Cairka, super, dikííí za recept na keksíky. Tie vyzerajú dobre, tiež cez víkend vyskúšam.

lusil2005
9. júl 2008

dani ten chlebik vyzera celkom fajn 😕

wighy
9. júl 2008

ahojte kecalky 😉

hej opiekla-podisila narychlo su aj chrumkave a aj smotanu som dala ale asi problem je v kecupe,kedze ja ho moc neoblubujem a mozno sim dala malo kari, ale zajtra si k tomu urobim ryzu

dani ty si sikovnica 🙂

inak baby cim to je ze sa chlieb tak drobi???

ja pouzivam uz len erstve dorzdie ale mam nakupene asi 20 sackov suseneho 😝 😝 to ece ked som nevedela ze cerstve je lepsie hehe

cairka
9. júl 2008

daniela, aj sú dobré 😎 len som nemala kokos doma, tak som dala namiesto neho mak, tak to nie je ako BBdobré ráno, ale chutné sú. A robila som len z polovičnej dávky a je ich neúrekom

cairka
9. júl 2008

wighy, mne sa drobil chlieb, keď bol riedky, odkedy dávam pozor, aby sa urobila z cesta guľa, tak sa nedrobí 😉

wighy
9. júl 2008

cairka diky budem to viac strazit je fakt pravda ze biely sa mi tak nedrobi ako celozrnny lebo ten nezvykne byt gula ale riedkejsi

lusil2005
9. júl 2008

to je fakt. dnes som robila spaldovy na odlozeny start a bol trosku riedsi a tiez nieje az taky "nedrobivy" ako zvykne byt.

lusil2005
9. júl 2008

juuuj baby prave som dorobila makovo - ceresnovy zavin z cesta co mi tu raz davno dala crysmile na osie hniezda. je uplne bozsky!!! mnam! foto je na salemovi.
robila som prvy krat zavin v pekarni.

andrea78
9. júl 2008

idem to kuk 😉

andrea78
9. júl 2008

lusil vyzerá fantasticky 😵 😵 😵 😵 si šikuľka 😉

lusil2005
10. júl 2008

^^ dakujem 🙂 ja uz inac ako v pekarni zavin robit nebudem. je s tym najmenej roboty, nerozleje sa, nevyleje, ked praskne tak aj tak drzi tvar. len si treba prisposobit davku. na moju pekaren je tak cca z 350-400 g muky.

wighy
10. júl 2008

lusil ten zavin vyzera fantasticky,mnaaaaam hned by som si dala, urcite vyskusam len musim najst recept 😉

crysmile
10. júl 2008

ahojte babenky, som dostala tip, ze ste ma tu spominalli 🙂
veru, teraz nemam velmi cas ani piect pri malej, tak dufam ze sa coskoro k vam vratim a poskusam nove recepty.. a som rada ze sa vam ten napad s drozdim paci a ze ho vyuzivate.. papa zatial..

lusil2005
10. júl 2008

heeeeej crysmile!!! ano ano vcera sme na teba tuho mysleli!!! piekla som to tvoje cesto na osie hniezda (robila som z neho zavin 😅 ). no jednym slovom mnam! 😀

wighy dam recept na salema. a fakt aj tak fantasticky chuti ako vyzera 😅 je taky stavnaty. no ved uvidis ked skusis 😀

andrea78
10. júl 2008

kočky robím recept 063 z dámy, http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2452, inšipirovala som sa dokonale vyzerajúcimi rožkami zo salema od tami, cesto sa nádherne vydarilo, len som sledovala konzistenciu a dosypávala múku, bolo to riedke
ešte to kysne hotové na plechu a o chvíľku šup do rúry. vyzerajú vynikajúco, tak dúfam, že tak aj skončia a budú chutné. odfotím a potom by som aj ja pridala večer foto 🙂

robíte aj nejakú bábovku, ktorá je odskúšaná? nedáte link?
niečo už mám nájdené, no radšej by som od vás po vašich praktických skúsenostiach 😅

kacenka83
10. júl 2008

ahojte, mam doma cuketu tak ma napadlo ci by sa z nej nedal upiect chlebik, ked sa daju aj kolace... mate nejaky odskusany recept?

wighy
10. júl 2008

andy mnam to vyzera super,daj potom vediet ake boli

lusil diiiiky si poklad 😉

kacenka viacere sme robili tento cuketovy chlebik
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3672 😉 vody daj radsej menej lebo cuketa jej dost pusta a sleduj konzistenciu

wighy
10. júl 2008

andy na babovku je recept na salemovi,daniela ju uz robila a hovorila ze je vyborna aj ja ju chcem upiect 😉

wighy
10. júl 2008

aha tu je
ORECHOVA BABOVKA. 250g hery 6 vajec 1 00g mletych vlasskych orechov 400g pras. cukru(nie je to vela) 220g polohrub ej muky 2-3 PL mlieka necely prasok do pec iva(asi 3/4) dokladne vymiesam e zltky s tukom,pridame cukor a dobre vyslahame , po troche pridame orechy,mliek o a muku do ktorej sme zamiesali prasok do pe ci va.nakoniec zlahka vmiesame t uhy sneh zo 6 bielkov. dame do vamazanej a vy syp anej formy(vysypat mozeme aj struhankou) a dame piect.pecieme 3/4 az 1 hodi nu. zo zaciatku trubu neotvara me. ja skusam po tej tristvrte hodine spajdlou ci je upecena a ked tak troch u dopeciem. myslim ze cely uspech spociva v dokl adnom vyslahani na zaciatk u.moja babicka si dokonca pocitala kolko krat zamies a(od mietala mixer) a nep restala skor ako po 500
je to jajin recept 😉

andrea78
10. júl 2008

wig, myslela som takú, čo za mňa urobí pekáreň 😀 , mne sa nechce 😀

alebo ešte lepšie vianočku v pekárni 😵 😅

rožky sú skvelé, resp. boli, zjedli sa, mám pokyn urobiť zajtra opäť 😵

pridám foto na salema, len ich ešte upravím, napíšte mi , prosím niekto, kto má čas (žeby wigh? 😀 ) do ip, ako sa to tam dáva, nech nad tým dlho nematurujem 😖 , či sa treba registrovať predým či čo... (blbuvzdorne prosím 😅 )

vesi
10. júl 2008

andrea vianočku robievam túto, je vynikajúca, robím ju na programe sladký chlieb, ale nie každému vyšla dobre na tom programe, nakoniec sme prišli na to, že ja mám ten program trvajúci vyše 3 hodín a komu nevyšla (nepamätám sa kto to bol) tak má ten program len cca 1,5 hodiny. takže zisti si aký dlhý máš program na sladký chlieb a podľa toho sa rozhodni medzi základným programom a tým sladkým...

http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2505

idem ti ešte poslať do IP ako vložíš fotky 😉

wighy
10. júl 2008

andy daniela ju robila v pekarni 😉

vianocku ti hned najdem je tie vyborna a kuk aj tot je to fantasticke len ja by som vymyslela inu napln
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=4589
lusil aj ja sme to robili ked to bude robit v pekarni tak podla mna daj polovicnu davku lebo to vykypi 😉

VIANOCKA od Jajax 470 g hl. muky 8 PL roztopenej hery 5 PL olej 1/2 kock y drozdia 2 zltky 2 dl mlieka 80 g kryst.cukru sol kora z mensieho cit rona(dostat aj susenu) hrst hrozienok 1 CL fenikla(nemusi byt) program-sla dky chlieb,stredna korka

zuzanat
10. júl 2008

ahojte, ja mam tiez pekarnicku, ale odkedy mam babatko, som v nej nic nerobila, lebo som vacsinou piekla chlieb a cerstvy sa vraj nema ked kojim. ale tu vianocku vyskusam, lebo to jej teraz stale-vianocka s maslom a melta 🙂
wighy aku mas pekarnicku?

lusil2005
10. júl 2008

ten vanilkovy oblak je fajn, ale ked chces uplne bez roboty tak tu vianocku od jajax. ta je bozska!
na tom sladkom programe sa to nepodarilo mne lebo u mna trva len necele dve hodiny. tak som ju robila na zakladnom (3:20) a vtedy bola uplne super!

zuzanat urcite skus. ked papate doma vela vianocky tak to sa u vas hned strati! 😀

wighy
10. júl 2008

zuzka mam kenwood 350

ja som papala cerstve pecivo,treba odledovat ci to babatku nevadi 😉

zuzanat
10. júl 2008

ja mam etu a tam sladky program trva 1:52, tak asi skusim na klasik, to je 3:20.
wighy cerstve reozky jem v pohode a to mu nevadi 🙂

andrea78
10. júl 2008

kočky ďakujem za vianočky 😵

vesi tebe za ip, idem to skúsiť vložiť 🙂

kacenka83
10. júl 2008

wighy dakujem, uz sa pecie 🙂

andrea78
10. júl 2008

no baby, pozrite na to na salemovi odborným okom...prečo tam je to "kliknite pre zväčšenie" a nie je tam rovno tá fotka? aj mi ju nejako divne natiahlo do šírky?
hmmmmmmmmmmmmm 😲 😲 😲 😠 😕
kde sa stala chyba?