Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

lilike
16. máj 2008

jajax,ja uz som ju robila a uplne v pohode sa mi podarila....
http://blink182.cz/pjr/?p=productsMore&iProduct... robila som tuto

wighy
16. máj 2008

taaakze mam predhrev na pekarni, pouzivam raz cerstve raz susene drozdie ako kedy, vzdy davam najprv tekute a potom sypke, program cesto mi trva 1:30 a zatial vsetko pekne vykyslo, ale neva ece dam raz taky pokus a vyskusam tu 196 ale zajtra urobim 004 mazanec a potom tu vianocku co pisala jajax a uvidiiiii sa

ani ja by som uz pekaren nemenila za nic 😀 😀 chlebik sa vzdy super podaril mnaaaaam

danielala
16. máj 2008

Wighy, to je záhada 😎 . Ťa obdivujem, že máš takú trpezlivosť. Mne sa jedinký raz nepodarila nejaká zemiaková sekaná z Dámy a hneď som šmarila recept do koša, že nikdy viac. Keď si robila ten mazanec 004 v pekárni, tak bol aký vysoký po upečení? Lebo keď správne vykysne, tak po upečení o niečo prerastie nádobu na 1,5 kilový chlieb. Držím palce, nech prelomíš tú vianočkovú smolu. 😉

lusil2005
16. máj 2008

daniela haha ty si moja krvna skupina. tiez nemam nervy na viac pokusov 😀
NO! moulinexka je doma. dani? aj v tej tvojej su tie hnetacie haky take volne? lebo na sieste tam tak zaklapli. ale tu su take uplne volne. to tak ma byt?

a treba ju tiez asi vypalit. ze?

vesi
16. máj 2008

lusil, tak predsa 😀 ja mám len jeden hák a je voľný, je to v pohode. ja som ju nevypalovala, len som ju poutierala s vlhkou handrou...

danielala
16. máj 2008

Lusil, ony sú naschvál tak vysoko, aby semienka, čo sa dostanú pod ne neodrali teflón pečiacej nádoby. Nezaklapávajú sa nijako, ale ja som rada, lebo ich pred pečením vyberám a aspoň to ide ľahko. Tiež som sa divila, keď som kúpila pekáreň, že ako je možné, že sú tam tak voľne a nevypadnú pri hnetení. Program kysnuté cesto je tam č.13 - blbý preklad že cestoviny.

Ja som vypalovala, dost to smrdelo. A ktorú teraz daruješ svokre? 😀 .

lusil2005
16. máj 2008

dani tak to sa uvidi 😠 tu lepsiu si necham 😀 no tak idem vypalovat, a rychlo rychlo upiect nejaky chlebik. inac - ked davas do chlebiku celozrnnu muku, pecies to na programe celozrnny? ja som zatial robila len biele chlebiky...
ja mam cestoviny na dvanastke, na trinastke mam kysnute cesto 😅

wighy
16. máj 2008

daniela ved za pokus nic nedam az na suroviny 😀 😀 a ked viacere hovorite ze je to chutne tak tomu dam sancu 😉 ja som ece nerobila 004 mazanec ale nejaky iny a ten nam tiez nechutil

lusil tak predsaaa mas novu pekaren, no co uz zavislost je zavislost 😀 😀 😀

keby sa mi pokazila moja hned nabehnem do obchodu kupit novu , ved predsa by sme nehladovali bez chleba 😀 😀 😀 😀

crysmile
16. máj 2008

danielala, dakujem za gratulaciu k babatku 😉
wighy, nie som praveze v kontakte s kiluskou, takze ani neviem ako sa ma.. ale ak ty si s nou v kontakte tak napis daco aj k nam do Aprilovych babatiek 2008, nech o nej daco vieme..
a co sa tyka toho mazanca, budem ho musiet urobit, ale az ked si trosku na seba s malou viac zvykneme, lebo zatial to mame take rozhadzane, ze som rada ked sa stihnem najest..

vesi
16. máj 2008

crys, tiež sa pripájam ku gratulácii k bábätku, ty len pekne spinkaj, ked spí malá 😉 robota ani pekárnička neutečú 😀

crysmile
16. máj 2008

vesi dakujem pekne.. no na pekarničku mi sada prach, co uz.. ale este som teraz jedla dukatove buchticky, ktore som si dala zamrazit pred porodom.. esteze existuje technika... 🙂

danielala
17. máj 2008

Crys, to je neskutočné, ako ten čas letí. Keď si tu písala naposledy, tak si bola ešte pred pôrodom a zrazu - mesačné bábatko 😵 .

Lusil, vídiš to, tak ja mám na tej nálepke s programami preklep: hneď mi to bolo divné, že 12.- cestoviny, 13.- cestoviny. Pôjdem mrknúť, či je tam aj česká nálepka a prelepím to, lebo aj manžel sa chystá skamarátiť s pekárňou, tak nech nie je zmatený. Aj keď dávam celozrnnú múku, tak pečiem chlieb na základnom programe. Je v tom nejaký rozdiel? Musím mrknúť do tabuľky. Ten kukuričný bezlepkový s práškom do pečiva som stále ešte nepiekla. To budem potom asi piecť na programe múčnik, nie? To je myslím jediný program na nekysnuté cesto aj s pečením?

alami
17. máj 2008

dani - aký kukuričný bezlepkový???? aj ja chcem 😉

včera som robila štvrtý chlebík tento týždeň - je perfektný - asi sa stanem závislá 😉 a to zatiaľ robím len ten základný, ale som dala múku pol na pol hladkú a vyrážkovú - nemal chybu, kým prišiel muž z roboty, nemal čo ochutnať 😉 a ja som si musela dať homeopatiká na pretrovenie, taká som bola objedená 😀 😀 😀

vesi
17. máj 2008

alami 😀

ja som včera skúsila grahamový a hoci som sa v tehu dušovala, že nič grahamové už do úst nevezmem, musím povedať, že bol dobrý 😀
dala som 300g hladkej chlebovej a 150g vyrážkovej+150g grahamovej a zvyšok receptu som dala podľa základného receptu od pekárničky 😀

danielala
17. máj 2008

Alami, čoskoro si asi otvoríme novú tému: tučniaci 😀 . Ten kukuričný asi nebude žiadna lahôdka, len Lusil musí jesť bezlepkové kvôli malej a ja ho idem skúšať zo zvedavosti a hlavne preto, že mám z jedného výpredaja 5 kg kukuričnej múky a neviem, čo s ňou. Ale určite vyskúšaj mrkvový, ja ho robievam pre seba, lebo by mal byť menej kalorický - idú doň aj 3-4 mrkvy.

Kočky, nemáte niektorá recept na taký straaaašne dobrý makovo-mrkvový kysnutý koláč (pečie sa tiež priamo v pekárni, ale na Dáme nie je, aspoň ja som nenašla)?

wighy
17. máj 2008

daniela viem ze aj na babetko.sk je forum domaca pekaren mozno tam bude nejaky recept, chcela som to kuknut ale blbne mi to 😠

rano som upliekla chlebik a teraz peciem vianocku podla receptu jajax tak potom dam vediet 😉

alami
17. máj 2008

danielala - nemusí byť extra dobrý 😉 ale ak je pre Lusil, bude aj pre nás - ja pre syna potrebujem bezlepkovo - bezvaječný. mrkvový by mohol byť, ak tam nie je lepok a vajcia

lusil2005
17. máj 2008

no, tak ja som dnes isla vymenit pekarnicku za etu. vsetko by bolo fajn aj ked - zvyk je zvyk a chybali mi take somarinky ako ze eta ked miesy tak haky idu chvilu do jedne, potom zas do opacnej strany takze krasne vsetku muku a ostatne somarinky pozbiera, atd, ale asi som mala nejaky chybny kus lebo pri mieseni straaasne vrzgala ta moulinexka. inac cesto vymiesila kraaasne hladucke, myslim ze krajsie jak eta, ale to vrzganie ma ubijalo. to by som v noci nedala na odlozeny start. no ale - z toho cesta este z moulinexky sa chystam dnes este urobit croissanty a teraz idem v ete langose zarobit. a potom to zaklincujem nejakym supis chlebikom!!! inac - chcete perfektny recept na bilinkou ciabattu?

certica
17. máj 2008

cafte pekarky 😎
lusil 😀
sa pomaly zacinam namotavat na kupu (sak co som horsia??? 😕 😀 ), tak vas tu sledujem. ide o to, ze ma muz nejak zacal bombardovat otazkou, co by som chcela ako "porodne" 😅 (asi ho v praci zblbli 😀 ) a kedze na nove prsia este nastatrene nemame 😀 , uvazujem zatial nad pekarnickou...
len dufam, ze to ma jednoduchu obsluhu a suroviny nemusim krvopotne zhanat kade tade 😅

lusil2005
17. máj 2008

certica hahahaha ako moze kojaca mama mysliet na vacsia prsia?!?!? 😀 😀
ma to fakt uplne jednoduchu obsluhu a suroviny uplne bezne dostupne. ja som vahala strasne dlho kym som si kupila pekaren, a vidis - teraz bez nej neviem ani dva tyzdne vydrzat 😀

certica
17. máj 2008

nee ze vacsie, ale drziace tvar a prislusnu vysku 😀 . no a dnes sa mi snivalo, ze som na plazi a strieka mi na vsetky strany mllieko - tod kojaca matka 😲
no a este taky detail, ze aku kupit, kedze sa v tom houbeles vyznam 😕

danielala
17. máj 2008

Certica 😀 . Aj ja chcem nejaké popôrodné odškodnenie! Prečo to toho môjho nenapadlo?

Lusil, to máš pravdu s tým miešaním do jedného smeru - v strede nádoby vľavo kvôli tomu zostáva troška múky, som myslela, že to tak robia všetky, lebo aj kamoškina mieša jednosmerne. To vŕzganie musela byť závada - aspoň teda tá moja je veľmi tichučká (v porovnaní s maminou Hoferáckou). Ty sa ale nabeháš, počúvaj 😀 . Ale aspoň máš istotu, že to najlepšie pre teba máš doma (dokonca dvojmo) 😀 . Jooooj, ja teda nerada robím z ciabattového cesta, lebo na správnu ciabattu musí zostať lepkavé , tak sa s ním blbo robí, hlavne keď treba s tými polepenými rukami stále odskakovať k malej 😅 .

Alami ten mrkváč nie je bezlepkový. Musím pohľadať ten kukuričný. Lusil, už si ho skúšala?

lusil2005
17. máj 2008

dani neeee, teda aspon ja som robila cesto uplne normalne - nelepive. a ciabatta bola super! teda aspon vyzerala. a ostatni hovorili ze aj chutila super 😅

wighy
17. máj 2008

ahojteee

takze poslusne hlasim vianocku od jajax vynikajuca , jemnucka nadychana ako oblacik no koooonecne 😀 😀

lusil2005
17. máj 2008

wighy to fakt??? a v pekarni si robila alebo v trube?

ja poslusne hlasim ze croissanty si uuuuuzasne! nafucane ako oblaciky. plnila som cokoladovym pudingom. fakt su super. receptik: http://www.labuznik.com/article_print.php?ID=164

a prave sa dopeka cuketovy chlebik. tak som zvedava co to bude zac. ozaj - uz nekojim!!! 😀 pridavam sa k vam priberajucim 😅

certica haha mas ty teda sny.

wighy
17. máj 2008

lusil cele som to robila v pekarnicke a narastlo to do poriadnej vysky a tiez je ako ty pises ako oblaciky

mnaaam aj croissanty luuuubimeeeeee urcite skuuusim 🙂

alami
17. máj 2008

lusil - nekojíš????takže prechádzaš na normálnu stravu???? a čo tak zrazu?????som ťa obdivovala, že pri tom všetkom zostávaš pri kojení!!! PS - aspoň sa konečne poriadne naješ 😉
tú cuketu si dávala do toho bezlepkového??? podaj správu aký bol, či to mám pre malého nabudúce vyskúšať. zatiaľ má ešte v mraziaku z toho humus chleba, čo s ním môžem niekomu rozbiť hlavu - ale chutí mu 😖

alami
17. máj 2008
danielala
17. máj 2008

Čertica, tu je pár testov pekární, kde sú uvedené aj údaje ohľadom hlučnosti a spotreby energie, hádam ti pomôžu: http://domacipekarny.dama.cz/zajimavosti_histor... - eta harmony
http://domacipekarny.dama.cz/zajimavosti_histor... - moulinex XXL
http://domacnost.sme.sk/c/3375050/UNOLD-68415-c... - unold
http://domacnost.sme.sk/clanok.asp?cl=3415392 - domo
http://domacnost.sme.sk/clanok.asp?cl=3352890 - panasonic
http://technet.idnes.cz/test-domacich-pekaren-k... - kenwood,panasonic,eta harmony

Lusil, mňaaaam, si mi narobila chúťky. Ja sa tiež pripájam a poslušne hlásim, že "housky od monikahor", čo som robila ako rohlíky plnené párkom a syrom bezchybné.

danielala
17. máj 2008

wighy, tak super, konečne 😵 😵 😵