Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

wighy
2. jún 2008

anamor natalk aje nadherna 😅 😅 😅

vesi
2. jún 2008

jej, anamor, gratulujem, malinká je nádherná 😉 😀

crysmile
2. jún 2008

anamor velmi velmi gratulujem, nech sa vam dari a nech ste zdravucke a stastnucke.. 😉

lusil2005
2. jún 2008

anamor zacali sme pridavat sovoje vytvory sem: http://pekaren.salem.sk/index.php#

vitajte doma a natalke prajem v zivote co najviac dovodov na usmev! a tebe skore zotavenie nech mozes piect naplno 😀 😀 😀

lusil2005
2. jún 2008

jeeej cairka ty mas tesco pekarnicku? ja som nad nou uvazovala ked sme dali moju na reklamaciu. je dobra? velmi sa mi tam pacil navod a hlavne recepty v nom. vyzerali super.

cairka
2. jún 2008

anamor, gratulujem a prajem maličkej veľa šťastia v živote 😵

lusil, zatiaľ je fajn, z receptov som zatiaľ robila len chlieb, ten bol dobrý,ale viac mi chutí ten na dame.

tie fotky mám nejaké tmavé, vôbec neviem prečo 😒 keď upečiem odfotím vo väčšom svetle, nech lepšie vidno.

ten posúch vyzerá perfektne, na zajtra už mám plán na obed,ale pozajtra skúsim 😅

lusil2005
2. jún 2008

cairka, tvoja mala sa fakt vola Bábika ci to ju len tak volate vy? 😵

cairka
2. jún 2008

lusil 😀 😀 😀 , nie, volá sa vaneska 😎

danielala
2. jún 2008

Anamor, tiež sa pripájam ku gratuláciám, želám veľa zdravíčka tvojmu pokladíku Natálke 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 .

Baby, vy ste ale krááásne napiekli.

Jajax, problém je práve v tom, že bez pekárne to asi neumiesi. Do toho cesta prakticky nejde žiadna tekutina (ak nerátam olej či paradajk. šťavu z rybičiek), ja som síce trochu vody dolievala, ale je to tááák husté, že ručne to musí byť makačka a mixer by sa na tom asi zlomil. Ja som piekla zo začiatku opatrne, ale potom som zistila, že sa to nepripeká, tak som zvýšila teplotu na 225 a zvyšné plechy piekla na 225-ke približe 30 minút. Objemovo sa to nezvačšuje, čiže sa môžu poukladať keksíky tesne vedľa seba. Vločky som dávala ovsené.

danielala
2. jún 2008

Jajax, ešte dačo, dolievala som aj olej, lebo som mala sardinky vo vlastnej šťave a nie šproty v oleji, aby mi tie keksy nepopraskali. A cesto treba po umiesení hneď naformičkovať, lebo dosť rýchlo schne a potom sa s ním už zle robí. Celý dom voňal (smrdel?) sardinkami, ale našťastie nie taká vlezlá vôňa, rýchlo sa to vyvetralo.

lusil2005
2. jún 2008

no dani musim ti aj tu napisat ked uz som ti vsade poodpisovala 😅 ja som dala piect teraz chlieb. vobec ma mna blbu nenapadlo ze ho bude treba vybrat. takze davam na tretiu budik 😝 zatial bru!

danielala
2. jún 2008

Lusil, to poznám: naložím o desiatej večer do pekárne a vôbec mi nenapadne, že ma to tu o pol druhej ráno vypípa 😀

katia7
3. jún 2008

anamor aj my gratulujeme 😀 Natalka je krasavica 😀 😀
baby prosim vas potrebujem poradit,ked peciete v elektrickej rure davate piect len odspodu alebo aj zvrchu? doteraz som pouzivala len plynovu 😅 vdaka

lusil2005
3. jún 2008

aj zvrchu. vzdy. pokial nieje ku koncu pecenia vrch moc upeceny a spodok este nedokonceny. 😅

katia7
3. jún 2008

dakujeeeem kraaasne 😉 😀

danielala
3. jún 2008

Jajax, robila som tvoju bábovku s makovou verziou - t.j. 100 g orechov som nahradila 100 gramami maku. Musím povedať, že je chuťovo ešte výraznejšia, stráááášne dobručká. Lenže: tú blbú silikónovú formu som poriadne vymastila, na jednej polke na skúšku aj vysypala strúhankou (ako radíš v recepte) a napriek tomu sa mi ju nepodarilo vyklopiť, vršky mám zas dokatované 😠 😠 😠 . Ja už fakt neviem - vyklápate to úplne vrelé, alebo úplne studené? Nech vyskúšam čokoľvek, je to zajedno. Asi si pôjdem kúpiť klasika plechovú formu 😖 . Ináč, na kolkátke tú bábovku pečieš? Lebo v recepte to nebolo, tak som spustila na 155 stupnoch a trvalo to 1,20 kým sa prepiekla.

jajax
3. jún 2008

babovku peciem na 180-200 stupnoch.nepisala som to do receptu,lebo uz mam skusenosti ze to dost zavadza(par krat som nieco spalila).
vyklapam ju uplne studenu.problem moze byt aj v tom,ze orechy su podstatne mastnejsie ako mak,preto je aj taka stavnata.

danielala
3. jún 2008

Niééé, jajax, tá maková je mastnejšia. Ale ja nemám dolný+horný ohrev, takže na všetko musím dávať zadný ohrev s ventilátorom.

lusil2005
3. jún 2008

baby? chcel tu niekto dobry receptik na zemiakovy chlieb? som zabudla ze mam jeden. piekla som ho par krat este predtym ako som kupila pekaren, a bol super aj vtedy. no a vcera som ho piekla v pekarni a je uzasny. len - tie zemiaky treba varit predtym no...

a robte to len z polovicnej davky!

1 kg HLM
rasca
½ droždia
PL soli (dávam 1,5)
4 stredne veľké zemiaky
0,75 l vody (dávam menej)

Uvariť zemiaky v šupke, pretlačiť ich na mäkkú hmotu.
Zmiešať múku s droždím (rozmrviť v rukách), pridať rascu, soľ a zemiaky. Vymiesiť s vodou na cesto (miesiť asi 10 – 15 minút). Nechať hodinu kysnúť.
Pomúčiť plech, pomúčiť nakysnuté cesto, Cesto vytvarovať do tvaru bochníka (keď treba, možno ho aj preložiť) a dať ho na plech. Nechať ešte podkysnúť. Vrch chleba utrieť vodou (zmyť múku aby povrch nebol drsný)
Piecť - elektrická rúra 20 minút na 200 °C, 20 minút na 150 °C a 20 minút na 150 °C. Po každých 20 minútach potrieť vodou.
Po vybratí z trúby zabaliť do utierky a nechať vychladnúť.

vesi
3. jún 2008

čaute kočky, môj muž včera zistil, že odkedy máme pekáreň, pribral 3kg 😀

dani, mne sa vždy robilo to isté s bábovkou, ale odkedy ju vyklápam úplne vychladenú, tak sa pekne vyklopí. ja robievam varenú bábovku a je vynikajúca šťavnatá, vôbec nie je suchá a veľmi jednoduchá 🙂

lusil2005
3. jún 2008

varenu? to sa ako vari? 😕

vesi
3. jún 2008

tak dám recept sem, hádam nevadí, že to nie je do pekárne 🙂

vesi
3. jún 2008

Varená bábovka

250ml mlieka, 150g cukru, 150 masla ( ja dávam heru alebo palmarin), 2PL kakaa, 250g polohrubej múky, 1 kypriaci prášok, 1 vanil. cukor, 1 vajce

Postup:
v hrnci zmiešame mlieko, cukor, maslo a kakao. Povaríme kým sa maslo nerozpustí - za stáleho miešania a necháme vychladnúť. Do vychladenej zmesi primiešame ostatné suroviny, dáme do vymastenej a vysypanej formy.
POZOR: vložíme do NEVYHRIATEJ rúry a pečieme pri 150 st. cca hodinu.

ja si dávam 50 minút a potom to kontrolujem 🙂

lusil2005
3. jún 2008

mmmhm, to tiez znie dobre. sakris, ja by som potrebovala este tak jednu stvorclennu hladnu rodinu na konzumaciu 😔

jajax
3. jún 2008

dani s tym makom si ma prekvapila,myslela by som ze to bude suchsie.

lusil ten recept vyskusam,ale dostala som od muza zakaz piect.teraz poobede je v robote,tak peciem pletenky.

vesi,nikdy som o varenej babovke nepocula.moji chlapi sice jedia len orechovu ale ten recept sa mi pozdava tak ho dam aspon kamoskam.

vesi
3. jún 2008

lusil 😀 😀 😀
hlavne ju vyklop až ked vychladne 🙂

vesi
3. jún 2008

jajax, tí moji, zase bábovku veľmi nechceli, ale táto im chutí lebo nieje suchá a navyše je veľmi jednoduchá, nič tam netreba šľhať a pod. 🙂

crysmile
3. jún 2008

Mne sa akurat pecie ten rozinaček z predoslej strany... som zvedava.. ale nemala som hrozienka, tak to bude rozinaček bez hrozienok 😅

avuska19
3. jún 2008

anamor, gratulujem, tvoja dcérka je náááááádherná 😵

wighy
3. jún 2008

crys 😀 😀 😀 potom daj vediet aky bol lebo moj muz neznasa hrozienka tak by som to urobila bez 😉