Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

lusil2005
17. máj 2008

dani tak nad tym ja uz pekne dlho rozmyslam ze skusim take plnene rozteky... vsak to musi byt perfektna desiata!!! nicim nenatieras, len to proste schrumes. zajtra ideme na vylet, mozno si na rano nastavim cesto a ked vstanem, supem rozteky do truby a budeme mat tam. a syr si davala dovnutra postruhany? alebo si len k tomu parku dala platok syra?

lusil2005
17. máj 2008

alami nie uz som to vzdala. som si dala metu ze do jedneho roka vydrzim. zacala som odstavovat tyzden pred, ze keby to malej nejak chybalo alebo co. ale ta - ani nevie. proste dostane namiesto prska flasku a je happy... aspon to lepsie tecie 😀 ani raz nezaplakala. prijala to lepsie jak ja 😅

alami
17. máj 2008

ja som túžila kojiť aspoň 6mesiacov, ide mať 8 a nejak tak sám sa začal odstavovať - ale neriešim to, keď mu to viac vyhovuje - tak isto s flašou celý šťastný 😉

lusil2005
17. máj 2008

no skusala som ten recept na vianocku na programe sladky a asi to nieje ten spravny. este sa dopeka, ale dost mi popraskala navrchu. nabuduce ju budem robit ako danielala - na zakladnom programe.

certica
18. máj 2008

vdaka dani, alami... prestudujem 🙂

boze, ale sak to stlstnem! 😲 😀

jajax
18. máj 2008

wighy,som velmi rada ze vam vianocka chuti.tiez som skusala niekolko receptov,ale az toto je podla nas vianocka.tie predtym boli jedle ale take akoby ubite.

jajax
18. máj 2008

wighy,dala si do vianocky aj fenikel?ak nie,nabuduce urcite daj.ja som sa tiez bala ale urobil perfektnu chut a krasne rozvoniaval.

danielala
18. máj 2008

Lusil, iba som obalila párok plátkom syru, resp. na ten ovál z cesta som položila syr a zmotala do toho párok s trochou kečupu. Ja musím vyskúšať tie croissanty, ale asi neplnené, lebo ja keď niečo plním tekutou plnkou, tak to dopadne otrasne 😖 . Lusil, oni tam pri tých vianočkách a mazancoch vždy uvádzajú program základný. Ale toho cesta býva tak veľa, že je dobré nastaviť veľkosť na "veľký", aby bola pekne prepečená a kôrku na bledú, vtedy je výsledok najlepší.

anamor
18. máj 2008

ahojte pekárky.
aj ja chcem recept na mrkvovy chlebik. kde ste dali link?

par dni vas nestiham, ale este som 2v1 potom to bude este horsie 😒

cruasanty vyzeraju byt mnam. Ked budem mat na ne cas, upeciem. Ale asi az ked babo trosku povyrastie, lebo dufam, ze uz co nevidiet porodim 😉

wighy
18. máj 2008

jaja nedala som fenikel lebo nemam ale ked pojdem do hyperky tak kupim 😉

avuska19
18. máj 2008

ahojte, pečiete?

jajax
18. máj 2008

dnes dostala nasa pekaren zabrat.najprv som robila zemlovu knedlu,potom celozrnny chlieb a teraz peciem vianocku.zemlovu knedlu som nasla recept na http://www.pekarny.unas.cz/,vyborna akurat ked som vybrala vykysnute cesto tak to bola taka mala kopka,ze som sa bala ze budeme mat malo.uz som rozmyslala ze dorobim zemiakovu knedlu,ale v hrnci to dvojnasobilo objem a nakoniec jej bolo tolko ze nam ostala.
celozrnny chlieb som robila prvy krat z muky kupenej v Jednote.uz ked chladol tak sa mi zdalo ze sa trochu prepadol a pri krajani sa dost trusil.Lidlova a Tescova muka to nerobia,takze asi dost zalezi aj na muke.este ze som do vianocky dala Lidlovu.

dadulik
18. máj 2008

ahoj jajax, aj ja som vcera robila celozrnny chlieb z jednotackej muky, sice chutovo vyborny, ale tiez sa mi prepadol, nemas dobry recept na nejaku knedlu? hod sem, knedle sa mi nedaria 😒

avuska19
18. máj 2008

mne príde moja prvá pekárniča v utorok, tak potrebujem zohnať rady, že čo a ako na začiatok 🙂 .najprv vypáliť? čo je dobré doma mať, keď chcem hneď niečo dobré upiecť?

tami712
18. máj 2008

ahojte, máte niekto skúsenosť s pekárňou Severin BM 3989? 😉

jajax
18. máj 2008

dadulik pozri na tuto stranku http://www.pekarny.unas.cz/ ,ta zemlova knedla bola super.precitaj co som predtym pisala a drz sa presne receptu.urcite ju nepokazis.ta knedla sa na tej stranke vola Vlcicky knedlik.nech sa ti dari.

jajax
18. máj 2008

dadulik napadlo ma,ze na tej stranke sa dost zle hlada tak ti ten recept napisem.
250 ml vody
trosku cukru
sol(ja som dala malu odmerku co je pri pekarni)
1 vajce
250 g hrubej muky
250 g polohrubej muky
1/4 kocky drozdia
1 rozok alebo zemla z predosleho dna
rozdel ich na 4 diely,nechaj 10 min. podkysnut.budu sa ti zdat male ale vo vode narastu ozaj poriadne.daj zovriet do velkeho hrnca vodu a daj ich varit z kazdej strany 10 min.po vybrati ich popichaj spajdlou z kazdej strany.
ja som ich rozdelila na dva a dala varit do osem-litroveho hrnca.ked som nadvihla skridlu skoro vyskocili von.
daj vediet ci sa ti podaria.

avuska19
18. máj 2008

ahoj tami, ešte nie, ale mám severin objednaný, potom sa uvidí.Prečo?

jajax
18. máj 2008

avuska na zaciatok nepotrebujes nic co nemas doma.pozri si stranky dozadu a najdes kopu dobrych odskusanych receptov aj odkazov.ja som dala recept na klasicky rascovy chlieb a vynikajucu vianocku na 14-tej strane.inac tu najdes recepty asi na vsetko co ta napadne,tak si vyber a skusaj.mozno z teba bude dalsia zavislacka.
co sa tyka znacky pekarne zhodli sme sa ze je to asi uplne jedno.vsetky pecu dobre,ked mas dobry recept.

avuska19
18. máj 2008

to som rada, nepotrpím si na značky, rozhodla som sa,že na začiatok je to dobré a postačí mi to.na jednoduchej sa rýchlejšie zapraxujem.vaše recepty postupne vyskúšam všetky.

jajax
18. máj 2008

avuska ja mam bifinett z lidla za 1500 sk.mame ju dva mesiace a odvtedy som nekupila chlieb.kolegyna ma odradzala ze sa to neoplati,tak som si zacala pisat kolko som upiekla a za kolko.za tie dva mesiace sme usetrili vyse osemsto korun takze polovicu pekarne mame zaplatenu.pravda je ze mi sme velmi chlebovi.

avuska19
18. máj 2008

vau, znie to veľmi pozitívne!to človeka povzbudí.teším sa.

lusil2005
18. máj 2008

ja som do tej vianocky fenikel dala a je to fakt uzasna chut aj vona!!! najprv som sa toho bala ale spravi to uplny zazrak.
dani hej hej, chystam sa tu vianocku hned zajtra spravit na zakladnom programe. a hlavne svetla korka. a tie rozteky som dnes rano nestihla, ale urcite ich zajtra zmaknem tiez. juj uz sa tesim ako budem vsetko chutnat!!! 😀
aj tie skvarky musim spravit 😠
a ozaj - do tych croissantov, ja som tam davala ten puding "sladky moment" od dr. oetkera. len to rozmiesas v salke s horucou vodou a mas tuhy puding. a krasne to drzi v croissante aj ked to uplne dokonale neztocis. nevytecie to. nebojte sa toho. najlepsie je dat vanilkovy puding a este 1/2 kocky cokolady do toho 😅

tami712
18. máj 2008

avuska len tak sa pýtam, či Severin BM 3989 niekto má a či je s ňou spokojný. Ja sa tiež rozhodujem o kúpe a teraz je táto Severin v akcii v Hypernove.

danielala
18. máj 2008

Anamor držím palčeky, nech máš chrústika už tento týždeň v náručí čo najbezbolestnejším spôsobom. Ja ten mrkváč nemôžem hľadať, lebo manžel tu hrá na Pauzičke Slovný futbal a nepustí ma k počítaču 😠 , ale robila som najprv nejaký z dámy, nájdeš pod heslom "mrkvový" a teraz robím klasika môj obľúbený chlieb, len tam pridám kopu mrkvy, takže mi to urobí takmer 1,3 kilový chlieb. Dúfam, že ťa tu uvidíme skôr ako za mesiac 😉 😉 😉 😉 😉

Lusil, dík, vyskúšam tie croassanty teda plnené "Sladkým momentom" - ináč, ak ti ešte nejaké zostali, aké sú na druhý deň?

Tami, môj názor je, že záleží hlavne na veľkosti 😀 😀 . Lebo niektoré baby, čo si kúpili pekárničky s nádobami na max. veľkosť chleba 900 g neskôr ľutovali, že im nestačia kvôli výrobe cesta na rôzne dobrôtky - keď chceš napríklad urobiť cesto na kysnutý koláč na celý plech zo 700g múky, tak nemáš s menšou pekárničkou šancu, musíš ho robiť na viackrát, alebo menší koláč 😒 .

jajax
19. máj 2008

tak som dnes robila v pekarni zapekanu cestovinu.bola vyborna a po ciastocnom vychladnuti sa krasne vyklopila a vyzerala aj na pohlad dobre.malo to jedinu chybu,ze cestovina na vrchu bola trochu oschnuta.takze ju treba vyklopit hned teplu a riskovat ze sa rozpadne,alebo pri chladnuti zakryt alobalom.ale bola ovela lepsia ako z truby.

vesi
19. máj 2008

jajax, to som rada, že sa podarila, ja zvyknem ešte horúce zakrývať alobalom, aj ked vyberiem z trúby, práve preto, aby to neobschlo... 🙂

eveen
19. máj 2008

caute, chcem sa opytat ako asi dlho trva kym sa vam ten chlebik upecie

jajax
19. máj 2008

objavila som odkial je ta super vianocka.ta kocka tam ma viacej receptov aniektore sa mi velmi pozdavaju.http://www.mimibazar.sk/recept.php?id...
eveen asi to zavisi trochu aj od pekarne ale velke rozdiely tam nebudu.mne sa chlieb upecie za 3 hod 15 min.