Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

wighy
24. jún 2008

baby tak to je sranda a to sme vsetky cakali dievcatka asi nieco na tom bude 😀 😀

danielala
24. jún 2008

Hihi, tak pozerám, že rohlíky to v tehotenstve istia 😀 . Takže, Avuška, rýchlo si nacvič výrobu rohlíkov 😀 😀 .

Odpoveď zo Salema dorazila bleskovo: "Dobry den,v prvom rade by sme Vam chceli podakovat za vyuzivanie sluzieb fotoalbumu Salem.sk. Momentalne nie je mozne menit poradie albumov, tato funkcia sa pripravuje v
novej verzii."

Ta malá ma vobec nepusti k peceniu. Doteraz vzdy pospala aj hodinku dopoludnia a dve popoludni, ale ta horucava jej nejak nedovoli zaspať. Vesi, to mas stastie, ze mate doma chladnejšie ako vonku. My máme prehriaty už aj dom 😖 .

vesi
24. jún 2008

dani, no dnes už doma až tak chladno nie je steny sú prehriate, ale ked ráno nezabudnem pozaťahovať žalúzie, tak sa celkom dá 😝

wighy, možno na tom niečo bude, lebo ja mám dve baby a pri obidvoch som na tom bola rovnako. ked mi bolo rovnako zle ako pri prvom, hned som hovorila, že to bude zase baba 😀

cairka
24. jún 2008

Ahojte.
Dnes som bola v tescu a v pohode vrátili koruny a kedže je pekáreň stále za tú istú cenu,tak som skúsila ešte raz. Hádam vydrží dlhšie. Teraz ide na prázdno a potom spravíme chlebík ako prvý. Ak sa dostanem na tržnicu, tak ten cesnakový - nemám doma toľko cesnaku, ale malá až teraz zaspala, tak neviem, či stihneme .

wighy
24. jún 2008

-ani tak teraz to bude uz len horsie mna mala uz skoro vobec nespi 2-3x si da takych 40-50 minut ale zatial ja nestihnem skoro nic urobit,predtym mi spavala aj 3hodiny a tom som mala kopec casu na domacnost,oddych, pc ach zlate tie casy 😀 😀 😀 😀

cairka no paradicka ze ti hned vratili peniazky, snad ta nova pekaren nesklame 😉

jajax
24. jún 2008

daniela,citronove rezy som nefotila ked ich nemozem dat na Salema.ale cez vikend ich asi znovu budem robit tak potom nieco vymyslim 😀

danielala
24. jún 2008

Jajax, vďaka za recept 😵. Ja si myslím, že by nikto neprotestoval, keby si dala akékoľvek fotky na salema. Veď sa zakladal práve preto, že tu je prísna cenzúra 😀 .

Pekáročkýýý, potrebujem rýchlu radu: idem robiť kura s klasickou pečienkovou plnkou. Lenže samozrejme nemám rohlíky, ktoré však tiež môžem rýchlo spraviť, len mi napadlo, či to nie je zbytočné. Či by nestačilo spraviť len cesto na rohlíky, prípadne už od začiatku pridať do miesenia ostatné ingrediencie ako do plnky, čiže aj pečienky, korenie atď, nechať vykysnúť,teda normálne nechať ubehnúť program cesto a rovno napchať do kuraťa a piecť priamo v kurati. Samozrejme, to cesto by som spravila také redšie, aby tá plnka nebola suchá. Myslíte, že by to mohlo fungovať?????? Alebo nemohlo?????

danielala
24. jún 2008

Cairka super, aj my sme mali v Tescu už párkrát výbornú skúsenosť s reklamáciami, preto tam rada nakupujem.

Wighy, veď to, ja som mala prvé štyri mesiace v kolíske spiacu krásavicu a teraz sa to tu zrazu prebralo k životu a chce žúrovať každý deň až do deviatej večer 😀 .

jajax
24. jún 2008

dani,neviem ci to s tymi rohlikmi je dobry napad 😨 ale ako ta poznam,tak to urcite skusis 😀 takze drzim palce a daj vediet.

ja som myslela,ze na Salema mozeme davat len fotky jedal z pekarne. ak tam moze byt hocico tak rada nieco pridam-muz bude mat v sobotu narodky 😅 este neviem presne co budem tvorit ale nieco urcite 😀

wighy
24. jún 2008

dani no bude to uz len pernejsie,ja dnes totalne nevladzem z malej robi len same "zle" veci ufff som hotova

🙄

podla mna by sme mohli spravit album nase recepty alebo podobne a tam by sme davali fotky jedal ktore sme urobili a aj takto si mozme pomoct lebo ja uz velakrat fakt nemam fantaziu co mam varit 😉

danielala
24. jún 2008

Jajax, práve idem na to. Prečo myslíš, že to nebude ono? Jediný argument proti, čo mi napadá, je, že mi tá plnka pri pečení príliš narastie a kura popraská, ale to mi neva. Nebudem to teda radšej dávať pod kožu, ale do brušnej dutiny. Ako výhoda mi príde, že pri miesení sa to pekne samé vymieša a ja sa s tým nemusí patlať. Len dúfam, že droždie bude fachčiť aj medzi tými pečienkami.

vesi
24. jún 2008

čaute babulky,
cairka, super, že vrátili peniažky 😉

pripájam sa k spoločnému albumu so všetkými jedlami, tiež mi často dochádza inšpirácia 😒

robila som tie plnené rožky čo minule, sú fantastické 🙂

danielala
24. jún 2008

Wighy no len do toho! Myslím ten album... Inak ja som práve ukončila malej hlasové cvičenia dudlom. Lebo už asi hodinu tu skúša, akú silu majú jej hlasivky+pľúca a znie to ako niečo medzi krákaním vrany a zavíjaním vlka.

danielala
24. jún 2008

...pardon zavýjaním. Na tej materskej sa fakt hlúpne..

jajax
24. jún 2008

dani ja som vedela ze neodolas 😀 😀 😀

danielala
24. jún 2008

Jajax, no to vieš, obetujem jednu nedpodarenú večeru pre vyššie dobro 😀 😀 . Ale nie, pokiaľ to dobre vykysne a teda nebude tvrdé ako kameň, tak určite hladní nezostaneme. Pre istotu tam tie pečienky pridám trošinku neskôr, keď už cesto bude zlepené.

jajax
24. jún 2008

velmi sa mi paci ze si z toho nerobis tazku hlavu 😉 ja tiez vselico skusam a odkedy k novym receptom pristupujem s tym ze nevadi,maximalne to vyhodim,tak sa mi dost dari 😵 😀

zajtra chcem skusit urobit chlieb so salamom a syrom 😨 ak to bude jedle tak sa pochvalim 😀

wighy
25. jún 2008

haloooooooooooooooooooo to tu nikto dnes nebol 😨 😨 😕

jajax
25. jún 2008

wighy,hroza ze 😎
upiekla som ten chlieb so salamom a syrom.je velmi dobry len kocky syra sa uplne rozpustili.asi to zavisi od syra.pozname to pri vyprazani 😲 ale urcite ho budem robievat,lebo je ozaj chutny 😝

kde ste vsetky 😨 ?ako odisla lusil na dovolenku tak je tu priam mrtvo ☹ nic v zlom 😀

wighy
25. jún 2008

presne lusil to tu drzi pri zivote 😵

alebo to bude tym teplom

jaj a ktory je to recept??dala si fotku??

jajax
25. jún 2008

fotku som dala.recept nemam-len som sa inspirovala na dame 😅 robila som obycajny rascovy chlieb(z 500g muky) a pridala som som 50g trvanliveho salamu(nitran) nakrajaneho na drobno a 150g tvrdeho syra nakrajaneho na kocky.pridala som samozrejme po zapipani.

danielala
25. jún 2008

Veď to, musíme sa pochlapiť.

Jajax, ja som bola vždy zvedavá, ako vyzerajú tie chleby s klobáskou a podobne. Dáš aj foto?

Takže, čo sa týka mojej plnky do kuraťa: pekne vymiesilo, vykyslo bez problémov (dala som pre istotu raz toľko droždia a pridávala aj strúhanku, lebo cesto bolo vďaka pečienke veľmi riedke), bolo toho samozrejme strašne moc, lebo z celého cesta vydá tuším na nejakých 9 rohlíkov a ani na pečienke som nešetrila, takže sa mi to do kuraťa nezmestilo, ale manžel že nemám zvyšok dávať vedľa kuraťa lebo to bude suché, tak som vytvorila taký bochník, na ktorý som kura položila, aby z neho stekala šťava. Bochníček pod kuraťom ešte pri pečení vykysol a vznikla z toho nie plnka, ale chutný, šťavnatý pečienkovo-cesnakový chlebík, takže ani prílohu sme nepotrebovali 😀. Bolo to veľmi dobré, pekne a zaujímavo to vyzeralo, ale plnkou by som to rozhodne nenazývala 😀. Aj na studeno je to výborné - taký chlebovo-kurací mix 😀 😀 😀 . Je mi hrozne ľúto, že som nestihla foto, ale vyliezlo to z rúry až o desiatej večer a keby som bola nabehla ešte s foťákom, tak ma muž asi od zúfalstva zabije 😠 .

jajax
25. jún 2008

inac ten chlieb nevyzeral z vrchu tak hrozne ako na fotke 😠 podla tej fotky je to uplny nepodarok 😖

jajax
25. jún 2008

tvojho muza uplne chapem 😵 mne ked ostane plnka(nikdy neviem odhadnut kolko potrebujem) 😅 tak ju dam uvarit do mikrotenoveho sacku.ale vazne som velmi rada ze to bolo jedle 😝 urcite sa mi to raz zide 😀

danielala
25. jún 2008

Musím ísť pozrieť fotku 😵 .

Ako dáš uvariť v sáčku? Jednoducho do vody? Zauzlíš sáčok či zagumičkuješ? Ako dlho varíš? Má to chuť aj bez tej šťavy z kuraťa?

danielala
25. jún 2008

Jajax, veď ten chlebík je krásny 😵 .

Wighy až teraz som objavila, aké super fotky si pridala. Ten rýchlochlieb bol pečený v rúre keď je taký okrúhly?

jajax
25. jún 2008

ano dam varit do vody,asi pol hodiny.pokial davas do plnky vajcia(asi urcite davas),tak to nie je suche.nema byt preco.vsetka stava sa udrzi v sacku a dochutit mozes cim chces.

dokonca poznam taky stupidny recept,ktory sa vola slepe kura a je to vlastne nadievka(plnka) v polievke 😀 😅 😀

danielala
25. jún 2008

Jajax, to je super. Nabudúce vyskúšam. Aj to slepé kura. To sa potom tá plnka vkladá priamo do polievky?Vcelku?

danielala
25. jún 2008

Nemyslela som, že by to mohlo byť suché. Len mám pociť, že tej plnke dáva chuť hlavne to, čo púšťa zo seba kuriatko.

jajax
25. jún 2008

ked najdem recept,tak napisem.som rada ze si taka zlata ze si mi ten chlieb pochvalila,ale na fotke naozaj nevyzera tak dobre ako v skutocnosti 😠