Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

jajax
30. jún 2008

prave som dopiekla hamburgerove zemle 😎 vonaju super,ale nemam ich velmi pekne 😖 urobila som ich velmi vysoke.neviem ci dam forku na salema 😀 😀

jajax
30. jún 2008

zemle su mnam 😝 uz su skoro zjedene a nikomu nevadilo ze tam bol "len" oprazeny salam 😉 nabuduce si nachystam hambace do mrazaku,nech mam po ruke. 😀 😀

lusil2005
30. jún 2008

oni su take super ze tam fakt mozes dat uplne hocico. ja ich jem aj so syrom a platkom paradajky 😀

danielala
30. jún 2008

Veru, veru, sú to tie najlepšie žemle. I keď ja som ich mala prvý raz dosť sladké, teraz dávam menej cukru ako je v recepte. Ja som dnes zmákla len narýchlo vianočku (teda narýchlo znamená, že som ju piekla priamo v pekárni). A už aj cukiny narástli, tak sa chystám na ten váš cukinový chlebík. Dnes sme boli v Tescu a ja som zabudla aj citróny aj mleté maso, hlavne že som si deň vopred robila zoznam, keďže viem, aká som hlava deravá a nakoniec som ten zoznam zabudla doma 🙄 . My keď sa takto vyberieme na celý deň mimo domu, tak kým pobalím všetky tie dudlíky, hračky, plienky, podbradníky, náhradné oblečko a jedlo a pitie pre malú, tak som taká happy, že už mám malú vybavenú, že zabudnem na všetko ostatné, čo treba zbaliť. Hádam sa to praxou zlepší 😅 .

vesi
1. júl 2008

dani, nezlepší, som na tom rovnako, malá má už vyše 2 rokov a stále niečo zabudnem, lebo som rada, že sú deti oblečené, čisté a môžeme ísť 😝 😀 😀

lusil2005
1. júl 2008

ja viem tiez uplne presne o com hovorite. tiez mala dupka nohou pri dverach, ja este lietam a este tam nieco, tu nieco... a nakoniec polovicu svojich veci pozabudam.

ja som robila prvy krat na odlozeny start ten spaldovy chlebik. rano to tu perfektne vonalo!!! je to super mat teply chrumkavy chlebik na ranajky. to ma na pekarni najviac lakalo ked som sa pre nu rozhodovala. keby som ja vedela co to vsetko dokaze 😅

wighy
1. júl 2008

ahojteeeee

baby tak sme na tom rovnako

dani ja pravidelne zabudam doma zoznam ked idem na nakup hehehe no co uz a potom doma nadavam co som zabudla 😝 😀

dnes sa chystam na tie zemle mnaaaaaam

co sa tyka balenia ja mam stres uz len ked ideme von ci mam vodu, ciapku pre malu,slnecnik, chrumky,penazenku mobil juuuj ved to je tooolko veci ze 😀 😀 😀

vesi
1. júl 2008

čaute pekáročky 😀

ja tiež pravidelne zabudnem zoznam na nákup, potom nakúpim veci čo ani na zozname neboli a vynechám polovicu čo na zozname bola 😝

práve sa mi robí cesto na pizzu a konečne chcem dnes urobiť ten cesnakový 🙂 chlieb.

lusil2005
1. júl 2008

idem pokutrat na dame ze ci mi nieco nepadne do oka 😉

vesi
1. júl 2008

babyyyy, ten cesnak ste kedy dávali do cesta? až po vykysnutí, alebo ked pekáreň pípa na prísady?

lusil2005
1. júl 2008

no uz sa pecie henten, a v druhej pekarni tento http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2447

a v tomto druhom recepte pisu ze cesnak az po pipani. tak neviem ci to plati aj v tom pripade chlebiku od jajax.

wighy
1. júl 2008

vesi ja davam po pipani

wighy
1. júl 2008

kusi ten granamovy som uz aj ja obkukavala 😉 a ten druhy daj vediet ako dopadol vyzera super

ja sadnes dam na tie hambace len musim ist kupit polohrubu,dosla mi

wighy
1. júl 2008

kusi=lusil sorry 😀 😀

vesi
1. júl 2008

kočky, dakujem, dám po pípaní 🙂
lusil, grahamový robím podobne ako je tento recept, ale ten druhý vyzerá tiež zaujímavo 🙂

lusil2005
1. júl 2008

haha ten druhy uz len pri mieseni siril po kuchyni NEODOLATELNU vonu v kombinacii pivo+niva+cesnak 😀 😀 😀
tak sa tesim co bude ked sa bude piect 😝

vesi
1. júl 2008

lusil 😀 mne tu rozvoniava cesnak, ale ja tú vôňu mám rada, MM už menej 😀

katia7
1. júl 2008

ahojte expertky som tu davno nebola,ja vas ani citat nestiham nie este piect zarovno vami 😀
pokusala som sa druhy krat o tie croissanty ale vzdy sa mi potrhaju a to maslo mi vytecie ☹ neviete co robim zle? vdaka 🙂

lusil2005
1. júl 2008

katia mna s nepytaj, mne sa podarili len prvy krat. dalsie dva pokusy boli dost zle 😀

ked raz budem mat chut s niecim sa prplat, skusim toto: http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=4425
🙂

vesi aj ja milujem cesnak. a MM tiez. ale on mi to urcite ofrfle. nevadiiii, dam susedom! 😀

katia7
1. júl 2008

oki asi skusim ine cesto pouzit este aj tak dik 🙂 😉

lusil2005
1. júl 2008

juuuj toto bude dalsi pan na holenie: http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3910

vesi
1. júl 2008

ježiš lusil, stačíííí 😅 ja milujem trdelníky a náhodou mám doma aj tie trubičky na ktoré sa namotávajú 😀

wighy
1. júl 2008

mnaaaaaaaaam trdelniky milujem ale ze by som sa s nimi tolko kaslala to neeee radsej si kupim hehehe mozno keby bol nejaky jednoduchsi sposob

bezaz
1. júl 2008

ahojte babule, tak ja sa zatial nemam cim az tak moc pochvalit, robila som z damy len ten rasovy chlebik..
chcela som sa opytat, v akom poradi davate suroviny do pekarnicky? lebo je mi jasne, ze voda naspodok a suche na to, ale nepr, ked je v recepte olej, ten date do vody?

vesi
1. júl 2008

bezaz, olej dávam prvý, mám to tak v receptoch v knižke od pekárne, čiže, olej, tekutina, sol, cukor, suš. mlieko, múka a nakoniec droždie 🙂

lusil2005
1. júl 2008

ono je to v podstate jedno ci olej alebo voda das prve. zaklad - najprv tekutiny, potom sol (nech nepride do kontaktu s drozdim), potom suche veci a navrch drozdie.
heh mne to tu super vonia. chlebiky uz budu za par minut hotove. tak sa tesim na chutnanie! 😀

wighy
1. júl 2008

vesi fakt mas take trubicky???ja som take ece nevidela 😕

lusil ti verim ako krasne to moze rozvoniavat, mne prave kysne hambacove cesto tak sa tesim i vecer urobim fishmaca 😀 😀

bezaz
1. júl 2008

no baby, tecu mi slinky, len ked vas citam.. skoda, ze som si zasa povracala 😒 ale ten pivny chlebik urcite skusim, hadam to moj zaludok zvladne
dakujem za rady ohladom postupu 😉

lusil2005
1. júl 2008

bezaz a preco vracias? 😕 z tehu?