Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

reruna
8. apr 2011

@emily333 jak se ti nepodařila posýpka? vždy´t to jenom promneš prstama 😅 a šátečky máš krásné 🙂
@vesi nevím, jak alami, ale já dám vajíčko, cukr a tvaroh

hobit
8. apr 2011

nemate niekto recept na tie obycajne rozky, prosim vas?

alami
8. apr 2011

@emily333 treba dať viac múky a cukru a menej masla, aby sa to pekne mrvilo, nedali tam dobrý pomer - môj názor

@vesi tvaroh - mne sem pasuje hrudkový + cukor + žĺtok, môžeš dať aj hrozienka namočené do vody

emily333
8. apr 2011

@reruna mne sa urobilo cesto ako na linecke 😀 😀

reruna
8. apr 2011

@emily333 aha, mě se to normálně drobilo...

alami
8. apr 2011

@emily333 aj mne, asi záleží aj od druhu masla, takže som odobrala, dosypala "suché" a bolo

vesi
8. apr 2011

@alami
@reruna ˇmyslela som si, len som tvarohovú nerobila 100 rokov, tak sa radšej spýtam 😀

vesi
10. apr 2011

Dievčence, šatôčky sú výborné 😀 robila som tvarohové a 4 kusy nutelové (nevyšiel mi tvaroh na všetky 😀 ).

dannynka
10. apr 2011

@vesi vdaka za tip na žemličky dnes ích robím po pár dnoch zas 😀 😀 😀 a aj šatočky mali uspech 😉

vinka
10. apr 2011

Ahojte.Dlho pre dlho som tu nebola.Ja dnes robím domáci trdelník.Tak snád sa zadarí 😀 😀 😀
@dannynka aké žemličky si robila?majonézove?

5katarina7
10. apr 2011

aj ja som robila šatôčky a boli super,robila som tvarohové a nutelové 🙂

dannynka
10. apr 2011

@vinka robila som tie čo dala link @vesi 😉 a pridavam aj fotto 🙂 a davam fotto aj šatočky

vinka
10. apr 2011

Baby tak ja sa pochválim mojími trdelníkmi.Pána ale boli dobrééééééééééééé

katy2
10. apr 2011

@vinka super to vyzera 🙂 nehodis recept? 😉 a to si miesila v pekarnicke? a na co si ich navijala?

vinka
11. apr 2011

@katy2 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=38747 tu je recept.Na valček.V recepte máš návod ako na to 😉

emily333
11. apr 2011

vinka krásne trdelniky škoda že ja nemam taky valček mam dlhy a tenký 😉 ja som prave nahazdala do pekane a namiesto žemličiek urobim sladky kolač no len dúfam že sa podarí 😵

alami
11. apr 2011

@emily333 skús na nejakú flašu, alebo niečo skús doma nájsť, čo by sa dalo použiť, nemusí to byť len valček
@vinka ja sa už na trdelníky dlho chystám, ale teraz si ma už nakopla, dnes idem na to 🙂

vinka
11. apr 2011

@emily333 tenky nevadí.Aspon nebude mega trdelník.A šikmo na plech ti nevlezie?Ja som mala požičaný valček lebo mám len plastový.Ale chcem si teraz kúpiť takú gulatinu a muž mi to rozpíli na dva.Presnu dlžku na plech.Isto ho ešte spravým.Včera som zrobila z dvoch dávok ale bol nenormálne dobrý.Dnes tu bola ešte kamarátka na kávu tak aj jej dcérke velmi chutil.tak som bola úplne spokojná zo sebou.Ako sa zadaril 😀
@alami akurát to má jednu nevýhodu,že sa to dosť dlho pečie.Lebo to musíš po jednom.Ale stojí to zaTO.Isto 😀 😀 😀 😀

emily333
11. apr 2011

@vinka aj ja som tu mala kamošku na kave a sme kuk na trdelniki tak nas tieý nadapol nejaky guľaty plech musím povedať drahemu či niečo nemame zvyšne na zahrade 😀

vinka
11. apr 2011

@emily333 nerozomiem gulatý plech? 😕 Plech stačí normálny.Som myslela krížom na plech či ti nevojde valček. 😉

emily333
11. apr 2011

@vinka take niečo ako rurka 😉

vinka
11. apr 2011

@emily333 Jáj ja SOM MYSLELA PLECH DO RúRY. 😀 😀 😀 😀

emily333
11. apr 2011

dnes sa mi moje pečenie nepodarilo ☹ ked som to davala vonku tak sa mi neja ručka posunula a a perezala mi pol chleba ☹

vesi
11. apr 2011

kočky, niekde som čítala, že trdelník niekto robil tak, že cesto nenamotal, ale natiahol normálne na plech a tak posypal orechami a pod. 🙂

alami
11. apr 2011

@vesi na MMB je taký recept

sofinka18
14. apr 2011

teda baby ake satocky ste super napiekli... dnes ich vyskusam aj ja 🙂

daniz
14. apr 2011

@sofinka18 neobanuješ, ja som robila v sobotu a v nedeľu zas.. 😀 😀 😀

sofinka18
14. apr 2011

@daniz fiiha 🙂)) a z kolko muky ti vyslo kolko satociek, si robila lekvarove a tvarohove?

brusinka.pusinka
14. apr 2011

holky dávám recept na mrkvové šátečky dělala jsem s lekvárem povidly a jsou užasné 😉
http://recepty.vareni.cz/mrkvove-satecky/
z jedné dávky 😉 na fotu 😉

brusinka.pusinka
14. apr 2011

🙂 finále před sežráním jak řekl můj syn 😉