Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

mizulienka
10. dec 2010

dievcata potrebujem surne poradit....mam moulinex home bread, robila som cesto na pizzu,v poho som ho vybrala a isla som vycistit nadobu a ako som juutierala tak mi vypadol ten sroub na ktorom drzi hak...ten sroub mi vypadol zo spodu z nadoby...mate s tym niekto skusensot? dik

dusanab
10. dec 2010

@mizulienka áno aj mne to vypadlo, ja tam mám na spodku takú zarážku a tú som našťastie tiež našla tak som to len všetko dala dokopy podľa toho ako to bolo na druhej strane a zatiaľ drží....(už niekoľko mesiacov) nič zložité by to nemalo byť ak máš všetko čo ti odtiaľ vypadlo 😉

mizulienka
10. dec 2010

@dusanab praveze ja som nic nenasla 😠 ale kontaktovala som servis moulinex tak som zvedava...dufam, ze to budu vediet opravit.

dusanab
10. dec 2010

@mizulienka tak to je smola.... ☹ a nevidno čo ti tam chýba? Možno by sa to dalo zohnať niekde v železiarstve alebo takom niečom. Ja som sa vtedy tiež preľakla čo idem robiť ale našťastie sa nič nestratilo. Držím palčeky nech sa ti to čím skôr dá do poriadku.

vinka
11. dec 2010

Baby dnes som piekla vianočku.Jéééžiš tá bola fajná.Deti ju jedli miesto koláča 😀 😀 😀

mukky
11. dec 2010

ahojte
@alami ja som robila teraz ten tvoj chlebik /robievam ho vzdy/co ho tu robime asi kazda a je suprový 😅 ,len som tam teraz 1-krát pridala aj uvarene 3 zemiaky a dala viac vody.... a je chutovo fajn len mi prepadol ale to neva a ked sa miesil sa mi zdal velmi riedky aj muky som dosypala...

a ty robievas zemiakovy chlebik alebo vy ostatne dievcata?treba dat viac vody,som myslela ze menej ale som dala asi 4 dcl vody aj nieco koli tym zemiakom ale asi netrebalo...

5katarina7
12. dec 2010

🙂 ahojte,tak už aj ja som si objednala ošatky,jednu aj pre mamu,som zvedavá kedy nám to pošlú,ale už sa teším 🙂 A včera sme si boli kúpiť nový sporák,tak tomu sa zvlášť teším,lebo doteraz som sa trápila s plynovou rúrou,a strašne zle sa s ňou pieklo,tak teraz s novou sa vyriadim 🙂

mizulienka
12. dec 2010

@dannynka uz ti prisli osatky?
mne este stale nie, uz som pisala tomu panovi, ale stale nic ☹ takze do vianoc uz nic z toho si myslim...

@dusanab ozval sa mi ten pan zo servisu, ze sa to bohuzial opravit neda, ze potrebujem kupit novu nadobu, ze to stoji okolo 20eur, no, aj ma celkom potesil, bo som uz pozerala po novej pekarnicke 😔

dannynka
12. dec 2010

@mizulienka nie nič.... ☹ ja už na to kašlem....aj na celeho uja...do vianoc urcite nepríde a uz nemam chut mu stale volat a pytat sa ho co a ako... 😖 😖

divoska
12. dec 2010

@mizulienka nevzali ste nahodou niektora navyse? by som kupila aj ja. ste si objednavali kazda 1-2 a normalne to posle? inak dodam foto mojich prvotin, myslim ze sa mozem oficialne navterknut do klubu 😀 robila som biely kminovy a potom tu babovku. teraz sa robi nejaka pseudovianocka ale nedavam na plech bo som rada ze som rada.
mate inak nejaky recept na dobry chlieb z nejakych idealne obycajnych muk kde netreba kvasok? neviem jak by som to zatial vymyslela, zarabat a stihat minat potom, to si vravim ze az vo vyssom leveli 😀 a speci muky som zatial tiez nenasla, mam len hladke a polohrubu a spaldovu doma bezne, tie vselijake chlebove ine som zatial nevidela

dusanab
12. dec 2010

@mizulienka to sa fakt nedá opraviť? 😕 nejaké divné ale ako povedia....čo už. Ale keď si aj tak chcela novú pekárničku.... 😀 dôvod sa našiel 😉
@mukky ja dávam všade rovnako vody, či tam zemiak je alebo nie a je to ok
@divoska ako myslíš cesto úplne bez droždia alebo kvásku alebo len bez kvásku ale s droždím môže byť? Hoď foto prvotín 😉
Ja som predvčerom? piekla v rúre chlebík ale nejako sa mi spľasol a bol širší ako vyšší ☹ dnes som piekla v pekárničke aj s vločkami, nakysol pekne, aj upečený je pekne, tak dúfam že bude aj dobrý. Krpec hneď chcel ísť pozerať cesto keď videl že sa niečo deje ale som ho hnala preč aby mi tam zas niečo nehodil ako minule 😉

mizulienka
12. dec 2010

@divoska ja som si iba 1 pre seba objednala 😒 a vidis, ani tu jednu zatial nemam....

@dusanab no ked nebude nova pekarnicka, tak sa potesim aspon novou nadobou 😝

vinka
12. dec 2010

@dusanab a čo ti tam hodil? 😕 Baby načo máte tie ošatky?To potom pečiete v rúre?A prečo?Je lepší chlieb ako z pekárničky? 😕

dusanab
12. dec 2010

@vinka hodil mi tam plastovú odmerku, najprv sa trošku potočila a potom veľkým oblúkom z pekárne vyletela 😀 teraz mi je to aj smiešne ale vtedy som mala chuť ho nakopať 😉 (viď strana 258 😀 ) A chlieb z rúry je omnoho lepší ako z pekárničky 🙂 😉

ja mám tiež len jednu ošatku, jednu som objednala mame a druhú sebe

vinka
13. dec 2010

Pána mne trepe s pekárnikom.A to išiel velmi po tichu ked som ho kúpila.Už asi aj další dorazím 😀 😀 😀 No nech skončí kým je v záruke 😀 😀 Chúda ved dnes už ide 3 krát a to ešte chlieb nemám.Ešte musím upiecť chlieb 😀 😀

erikasadek
13. dec 2010

@vinka ja s teba odpadnem.. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ja pouzivam denno denne ale len jeden krat a ziaden problem a to m auz rok a pol.. 😉
u teba by trebalo speci pre profesionalov a nie na domace ucely... 😀 😀

alami
13. dec 2010

@vinka a čo si už dnes upiekla? a nemáš tam len tuhšie cesto? preto by ti mohlo trepať

vinka
13. dec 2010

@alami nie,nie to je perníkove a to je dosť riedšie. 😒 Neviem prečo je tak riedšie. 😒 Ono mi to už trepe asi týžden 😀 😀 😀 Môj vysnívaný panasonic 😀 😀

vinka
13. dec 2010

@erikasadek ale ved jasné moja.To musím využiť. 😀 😀 😀 Ved ja som to už dávno povedala,že ja potrebujem profi mašinky 😀 😀 😀 No už cesto na knedlu vymiesilo a vykyslo už cesto na závin vymiesilo a vykyslo a teraz miesi na perníky a eštew chlieb upečie dnes 😀 😀 😀

dannynka
13. dec 2010

huráááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá ošatky su na pošte 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 po mesiaci cakania som sa aj ja konečne dočkala 😵 😵 😀

erikasadek
13. dec 2010

@vinka no vies vsetky domace spotrebice su robene na domacu vyrobu a u teba je to uz skor profesionalna vyroba.. 😉

vinka
13. dec 2010

@erikasadek no môžem ja zato ked chlieb zjeme celý za den a ja všetko miešam v nom.Aj cesto na knedlu aj na závin aj na pirohy 😀 😀 😀 Tak to potom sa nakopí.Ale vieš kým sa pokazí v záruke tak mám aspon stále nový 😀 😀 😀 😀

vinka
13. dec 2010

Moja a to nerobím profesionálne na nom.To keby som piekla ešte niekomu tak to isto dlho nejde.To by fungoval aj v noci 😀 😀 😀 😀

5katarina7
13. dec 2010

@dannynka vidíš si sa dočkala 🙂 ,ja som včera objednávala,tak som zvedavá kedy mi dôjdu.

dusanab
13. dec 2010

@dannynka super som rada že už aj tebe prišli 🙂 🙂 🙂 🙂

@vinka už pozeráš po novej pekárničke? 😀 😀 takej fakt profi 😀 😀 😀 😀 ja som tiež rozmýšľala že si dám vymiešať cesto na perníky do pekárničky ale nakoniec som sa rozhodla že ručne vymiešam, aby mi neotrieskalo nádobu, ale očividne sa aj to dá 😉

dannynka
13. dec 2010

idem rozbalit balík akurat mi ho svokor bol vzat na pošte 😉 😀 ešte mi ujo aj priezvisko skomolil,ale nevadí hlavne ze mu dali balík :DD

alami
13. dec 2010

@dusanab ja robím cesto na medovníky stále v pekárničke,
@dannynka no super, že si sa dočkala, už sa teším, ako budeš skúšať 🙂 daj vedieť ako sa darí

ja som dnes knedľu domácu, trochu som dala menej múky a zmiešala som aj s polohrubou a boli úplne perfektné 🙂

5katarina7
13. dec 2010

@alami u nás vyhráva tá tvoja bábovka,aj včera večer som ju rýchlo robila mm,lebo išiel na cestu.A tie medovníčky dávate vymiešať na ktorý program?

alami
13. dec 2010

@5katarina7 áno? tak sa teším, dobrý nápad, idem ju hádam teraz, budem mať zajtra čo synovi na desiatu.
medovníky na program cesto a keď vymieša, vypnem (pred kysnutím)

vinka
13. dec 2010

@dusanab ked sa dá naberačka miešať prečo by nešlo cesto na perník 😀 😀 😀 😀 No nie ja sa ešte neoberám po novej pekárničke bo moja má ešte záruku rok 😀 😀 😀