Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

alami
3. jan 2011

@mizulienka je to uzavretý hlinený pekáč - pečie sa v rúre, kuk sem http://varecha.pravda.sk/zazitky/rimsky-hrniec-... a vizerá teda takto http://www.m-glass.sk/image/pataki.jpg

mukky
3. jan 2011

ahojte,

možem sa opýtať či máte nejaký overený receptík na rožky alebo bagetky??By som chcela dnes skusiť spravit,miesto chlebíka....

nemám este docitane ale podočítavam....

mukky
3. jan 2011

@janette4 ahoj 😅 ,tak aj ty už máš pekárničku? 😅 ,super 😵

mukky
3. jan 2011

a este som sa chcela opýtať ci robievate chlebik cesnakový,teda so sušeným cesnakom....vcera som si kupila suseny,niekde som citala a neviem ci nie prave tu ze sa moze dat do chlebíka.....ja mam rada aj mm cesnak,len ci malemu budem mocť taký spraviť....

aj ked cesnak uz papava obcas trosku v polievocke...

divoska
3. jan 2011

rimsky hrniec som vzdy chcela ale tusim by som ho ani nemala kde dat a momentalne by moc ani vyuzitie nemal asi. ale hadam aj to raz bude.
@dusanab @dannynka vianocka celkom fajn asi, len sa mi splacla navrchu, neviem ci tym ze ju brzdil alobal ako rastla dalej pocas pecenia alebo sa len rozkysla proste. nabuduce ju asi necham este chvilu na plechu predtym nez ju dam do truby. vravela som ze som lava na taketo veci takze neni moc uhladna 😀 , pred pecenim ako tak este bola ale po uz ani ne. no hlavne ze je jedla ze jo 🙂 potom som zas mala pocit ze som to prepiskla s tou korkou, ale dnes zistujem ze prave taku si vianocku predstavujem /to my kazdy tyzden zozerieme aspon jednu takze uz prestavam kupovat tie hnusoby tympadom/. robila som podla receptu @brusinka.pusinka zo str 264. nabuduce sa chystam skusit tie dalsie zas. recept inak paradny, nemenila som nic /len som 100g hladkej naradila spaldovou ktoru minam lebo som ju tu dlho susila + nepiekla som ju potom na 150 ale na 170. inak neviem co by sa stalo keby som ju piekla v pekarni ako som povodne rozmyslala... by som asi upiekla cely motor kolko toho bolo 🙂)) namiesto papiera som vyhrabala hentu podlozku co mam od mamy a nepouzivala som ju, a hned som ju uspesne tento vikend aj narezala koza sprosta.... 😢 muz sa mi rehotal ze hlavne ze tam je znacka preskrtnuteho noza... 😀 na ja 🙂 hrhr a potom to tak vyzera

divoska
3. jan 2011

a kedze to neslo furt nahrat tak tu je ta finalna

mukky
3. jan 2011

@divoska krásna vianočka a ako pekne ti nakyslo cesto.... 😅

mukky
3. jan 2011

@dannynka krásne rozky aj chlebík 😎 ,mohla by si mi povedat ake si robila cesto na rozky?

modra1
3. jan 2011

@alami _popíš prosím viac to pečenie v rímskom hrnci. Len ho normálne namočíš a vložíš cesto, či treba aj vysypať múkou? (skôr by som povedala, že nie, ale radšej sa pýtam). Rozmýšľala som, že kúpim ošatku, ale nemám rada zbytočné krámy v dome keď službu urobia aj tie čo už vlastním 🙂

alami
3. jan 2011

@modra1 namočila som ho na pol hodinu, cesto som nechala kysnúť v ošatke, ale rozmýšľam, že nabudúce ho dám rovno do rímskeho,...a dala som papier na pečenie, tak som to našla v receptoch na dáme, bolo mi to divné, tak som dala len na spodok, nech boky hrnca dýchajú, ale prilepilo sa mi to tam, takže odporúčam dať poctivo ten papier až na boky!!! chlebík som potrela vodou, hrniec zavrela, šupla do STUDENEJ rúry, nastavila som na 150°C na nejakých 20min, potom som dala na cca 190°C, pred dopečením som otvorila nech chytí kôrku. Spolu sa piekol tak 80min.
Na rozdiel od pečenia v rúre bez rímskeho, nebolo treba kastrólik s vodou, ani vodou potierať počas pečenia, takže to bolo jednoduchšie
práve sa chystám na mazanec v rímskom 🙂
@divoska krásna vianočka, popísali ste toho, babky, dočítam vás neskôr, všetkým super pečenie prajem 😅 😀

mukky
3. jan 2011

@alami prepac nechcem otravovať 😀 ale ty si tak skusena si dovolim povedat 😀 ,mas nejaky recept overeny na rozteky alebo bagetky??zatial sa mi nikto neozval 😀 nikto tu nebol ale uz aj ty si asi off...a cas ma tlací 🙂 a dakujem 😅

alami
3. jan 2011

@mukky s rožkami sme sa strašne trápili a hladali recepty a vylepšovali, aby boli ako z obchodu, ale nič nie je až také, tak ja som rožky trochu vzdala, ale najlepšia verzia bola od zuchy - posledné vylepšenie, skúsim pohľadať

mukky
3. jan 2011

@alami ty si zlatucka,dakujem krasne 😅

alami
3. jan 2011

kopírujem od zuchy ROŽKY:
300ml vody, 3 lyzice oleja, 270g hladkej muky (nie 00), 230 polohruba, 2 zarovnane lyzicky soli, 2 lyzicky suseneho drozdia.
Program cesto. Potom tvarovat rohlicky (vyslo mi 14), nechat cca 15 minut podkysnut, potriet vajickom a piect na 200 stupnov 10 minut a potom na 170 nechat kym nechytia pozadovanu farbu.

Aby sa po vykysnuti cesto nelepilo, treba ho este priemiesit v rukach

je to na strane 226 ak chcete k tomu ešte nejaké "obkeci" rozoberali sme to na str 225-227, ja by som nedávala T650 ale 00špeciál múku, tá chlebová sa mi na rožky nehodí
@mukky

fernanda5
3. jan 2011

Ahojte kočky....poradte mi prosím,prečo sa mi stále chlebík pri pečení prepadáva?.....dakujem....vaše foto je vynikajúce.... 😉

alami
3. jan 2011

@fernanda5 môže byť, že dávaš veľa droždia na 500g múky stačí 1/4kocky, ak dávaš viac, rýchlo nakysne a potom splasne - vyskúšaj dať menej

mizulienka
3. jan 2011

@mukky myslim, ze @dusanab par dni dozadu davala recept na "sadlove rozky", vyzerali krasne a pisala, ze aj chutili asi najrozkovejsie ako zatial skusala...takze tu je dalsia alternativa 😉

http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3567

ja som dnes robila majolenkove pletenky, tiez od @dusanab a su perfektne, jedna uz padla za obet 😀
a tu je recept, ak by si chcela

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=12030

dusanab
3. jan 2011

@mukky tieto sú fantastické ak máš čo robiť s dvoma zvyšnými bielkami http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3567
@lukika presne tie isté recepty používam aj na chlebík pečený v rúre 😉
@mizulienka skúsim ešte pohľadať ale v jednom recepte som čítala že sa dáva cesnak do oleja, natrie sa to pred pečením aj po upečení, ale ešte skúsim pozrieť aby si to mala potvrdené 😉

fernanda5
3. jan 2011

@alami ďakujem krásne za odpoved,ale už som všetko vyskúšala...presne som dala štvrtinu z kocky....už som zúfalá,lebo si neviem predstaviť ako by to dopadlo,keby som sa pokúsila upiecť kilový chlebík....prosím ťa a koľko vody dávaš na pol kilový chlebík?..... 🙂

alami
3. jan 2011

350ml vody s mliekom spolu...a nemáš niečo rušivé v okolí? mne padal, ke´d som mala pod pekárňou zapnutú v linke práčku 😅

alami
3. jan 2011

@fernanda5 padať ti môže aj ke´d máš veľa tekutín, skús ubrať

fernanda5
3. jan 2011

môžem ťa poprosiť o tvoj recept,ktorý používaš pri pečení chlebíka?.. 😉

mizulienka
3. jan 2011

@dusanab dakujem si zlata, ale uz som urobila tak, ze som roztlacila cesnak do par lyzic oleja a par minut pred dopecenim som ich potrela tou "polevou" a su fakt bombove, boze a aka vona... 😵 😵

alami
3. jan 2011

@fernanda5 ja robím tento http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8098, mlieko a vodu dávam pol na pol, múku 300g hladká T650 a 200g namiešanej len tak od oka - celozrnná pšeničná, grahamová, špaldová a pod., pridávam aj ovsené vločky - nemusíš, dávam ich do váhy múky a pridávam semiačka

mukky
3. jan 2011

@mizulienka
@dusanab
@alami dakujem Vám velmi pekne.....len skoda ze tam ide mlieko,to malý nemoze 😢 ,ale v obchodoch mi tvrdili ze tam mlieko nie je ked som kupovala rozky obcas biele malému 😕 ...

no nic,skusim najprv s mliekom pre nas a potom skusim s ryzovým mliekom.....a myslíte si ze keby som chcela zdravsiu variantu mohla by som trosku pridat miesto bielej graham ci inu tmavu muku?pomiesat ich ako pri chlebiku? 😀 😕

dusanab
3. jan 2011

@mizulienka no vidíš aká si šikovná a ja zaspatá 😀 😀 viem si predstaviť ako to vonia, milujem cesnak, mňam

mukky
3. jan 2011

@dusanab a to sadlo je obycajna bravcova mast?myslim ze sa to tu uz sklonovalo o tej masti 😀 a si videla aj nejake video ako sa tie rozky zatacaju?? 😀

mizulienka
3. jan 2011

@dusanab este raz dakujem za skvely recept 🙂
a tu su moje

mukky
3. jan 2011

@dusanab a mozem pridat suseny cesnak do chlebika? 😀

dusanab
3. jan 2011

@mukky áno bravčová masť, video o rožkoch je tu: http://domacipekarny.dama.cz/postupy.php?d=257

@mizulienka krásne pletienky, ale ten recept som sem nedala ja ale niektorá z tu prítomných dievčat, ja som ti ho asi len pripomenula 😉 ale som rada že ti chutia