Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

gucz
7. jan 2009

dupinka poväčšinou sú tie recepty na program základný a ten je podobný u všetkých pekárničiek. Akurát teda recepty pri xxl by som v malej pekárničke nerobila.

kili
7. jan 2009

telinka, odmočenie by napadlo aj mňa, ale išla som umývať, resp. nahádzať do umývačky, tak som to chcela rozdeliť hneď, no a keďže sa to už viackrát stalo, resp. vždy, keď pečiem, tak mi rupli nervy 😀

kili
7. jan 2009

ja som robyla teraz veku ako písali na program rýchly, ale len z polovičného množstva, no a je z toho malý medicimbal 🙄 . Prečo tam nebol základný? však keď si dám robiť samostatné cesto a piecť do trúby, tak to cesto mi robí 1,5h ako býva pri tom základnom, nie? či tam to robí 2h, keď trvá dokopy 3h, tak nabudúce spravím cesto a potom zapnem pečenie, ale ma to trochu vytočilo.

a čo sa týka pečenia v trúbe, tak niekde medzi pokecom som čítala, že keď sa namiesto pekárne dáva piecť do trúby má sa dať 2x viac droždia a o trochu viac múky. tak ja tak chleba aj robím a je super. Ale asi to neplatí pre recepty, čo sú už určené na pečenie v trúbe ako napr. tá veka, alebo rožky...

jajax
7. jan 2009

kili neviem ktoru veku si robila.ja som uz viackrat robila 314 a vzdy bola perfektna.ale tam je napisany zakladny program a na tom robim aj ked robim z 250g muky.

kili
7. jan 2009

však to, ja som robila http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2498 r. 12 a tam je napísaný rýchli, sa mi to už vtedy nejak nezdalo, ale ešte som na ňom nič nerobila, tak že teda raz skúsim, však len polovičné množstvo.

jajax
7. jan 2009

kili ja so robila tuto
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3697
a kludne mozes spravit z celej davky,je perfektny aj do toasteru aj do sendvicovaca.

kili
7. jan 2009

jajax, ja som už tú 12tku robila a bola úžasná, ale normálne v trúbe. teraz som to chcela len na raňajky synovi, že mu to skúsim mixovať do mlieka, lebo robila som mu mazanec a z toho časom zvracal. Takže normálne zostanem pri tej 12tke, je jednoduchšia 😀 ono je to tak zbytočné, keďže to potom aj tak pomixujem

dupinka
8. jan 2009

ja sa pytam na tie druhy pekarniciek preto, lebo napr. to, co mne v Ete vyjde krasne, svokra v Moulinexe vyhodila...
Ale skusit sa moze, ved prinajhorsom sa urobi druhy 😅

otazocka
8. jan 2009

Zdravim a vsetkym prajem stastny, zdravy a krasny novy rok 🙂

Ja som uz upiekla niekolko chlebikov roznych aj mazanec a ten mozem povedat ze bol skutocne vynikajuci
ale kazdy chlebik co peciem podla receptu ma vzdy dost hrubu a tvrdu korku oproti tomu ked peciem
zo zmesy z Lidla kde je sice chrumkava ale nie taka hruba a tvrda. Mozete mi poradit v com to moze byt,
uz som skusala rozne recepty aj programy ale zatial to velmi nepomohlo, chutovo su vyborne len ked ho mam
krajat tak aby som posilovala 🙂

kili
8. jan 2009

a teraz, po vytiahnutí rozhabarkovávača z umývačky som zistila, že som zničila aj ten 😠

lilike
8. jan 2009

kili,sak ked mas problem tie haky po upeceni vytiahnut,tak ich vyber tesne po vymieseni a kysnuti este pred pecenim a mas klud,ja to tak robim a nemam potom deravy chleba a problem ich vytahovat.... 😉

zuzidr
8. jan 2009

kedže som začiatočník dnes idem piecť prvá chlebík mám otázku....

lilike to dáš vykysnť a vymiesť cesto,potom ho vyberieš s tej nádobky,vytiahneš haky a potom tam dáš naspäť cesto a dáš piecť????

sorry ak to je blbá otázka 😒

lilike
8. jan 2009

zuzidr.je to troska pracne ale v podstate to cesto ani nemusis vyberat lebo je take "elasticke" ze ho len odhrnies z kazdej strany mierne do boku,vyberies jeden hak,druhy hak a uplacas to zasa do povodnej polohy 😀 .Ale nie vzdy to robim,nie ze by som nechcela ale zabudnem a pridem a uz pecie.Ale da sa nastavit zvlast miesenie-teda program priprava cesta a ked dokonci a pipne tak vyberiem haky a potom dam progtam pecenie zvlast.Aj to je moznost...

kili
8. jan 2009

no mne sa s tým práveže babrať nikdy moc nechcelo. vždy som to nejak vybrala ale bolo to čoraz horšie až to držalo fakt fest, že som ten drôtený rozhabarkovávač na tom zničila a aj tak to držalo

lilike
8. jan 2009

kili,ten rozhabarkovac bol pribaleny k pekarni? alebo je to tvoj patent 😀 .Lepsie je to fakt namocit,aj ked mne to islo vzdy vybrat,neviem kde je problem preco ti to nejde,a teraz je ta nadoba nepouzitelna?

kili
8. jan 2009

lilike, tak môj patent 😀 , ale moc sa neosvečil.
zatiaľ neviem, či sa dá použiť, že ako to bude, lebo má trošku podivný tvar, ale asi sa dá dať donútra, však tam je dosť veľká rezerva.

jajax
8. jan 2009

zuzidr ja vyberam haky presne 30 minut od zapipania na semienka.ale asi kazda pekaren to ma trosku,inac tak si to musis na zaciatku postrazit.vzdy si nachystam kuchynske minutky a ked mi zapipa ze mam pridat semienka tak ich zapnem a potom uz nemusim rozmyslat.ked zacnu pistat 😀 vyberiem haky ako pise lilike.odhrniem cesto a potom si chlieb trosku urovnam a ma krajsi tvar.je to len o zvyku.

lukika
8. jan 2009

Ahojko! Dnes som piekla ten mazanec je úplne super. Ale dala dala som tam viac cukru.

lukika
8. jan 2009

Natože mám novú pekáreň už 2 krát som na ten hák zabudla a pri krájaní som ho doškŕkala nožom. Ale zatiaľ mu to asi nevedí. Dnes mi dokonca nezostal v mazanci ale pekne v kontajneri.

zuzidr
9. jan 2009

ahojte,tak prvý chlebík sa včera vydaril,asle teda diera po háku zostala dosť velká,ma to prekvapilo 😖

budem sa musieť naučiť vyberať ho 😒 😀

matica2
9. jan 2009

ked mi pekáren zapípa na semienka tak už viem že potom miesi 5 minút a vyberiem háky. 😉

lilike
9. jan 2009

matica,ale ona potom este popri kysnuti premiesava to cesto minimalne 3-4 krat,teda aspon moja,tak neviem ci je vhodne tie haky vybrat hned ako pipne na semienka...neskusala som.

matica2
9. jan 2009

nie hned ako pipne ale 5 minút potom lebo už domiesi a začína kysnút. cez kysnutie pár krát premiesi ale som niekde čítala že preto aby upravilo chlebík no a ten si upravím sama ked vyberiem háky

gucz
9. jan 2009

no tak mne včera MM tiež doškriabal hák nožom, ako ho vyberal z chleba, som myslela, že ho prizabijem 😝 😠
Takže ich budem tiež asi vyberaž pred pečením po kysnutí. Ja nechápem prečo nepoužil to vyťahovátko, ale vyťahoval ten hák z chlebíka nožom.... 🙄

matica2
9. jan 2009

dnes som robila chlebík kde islo to podmáslí čiže cmar ale zohnala som len zakysané (neviem či je aj iné) a je mnam 😉

telinka
9. jan 2009

tak ked vas to potesi ,ze je nas viac , aj ja mam jeden hak oskrety 😝 som ho zabudla vytiahnut a krajala som chlebik na krajaci , takze aj krajac mam poznaceny 😅 😅 😅

kili
9. jan 2009

matica, je cmar a je zákys, s tým cmarom je to lepšie, zo zákysom je fakt taký kyslejši

včera som piekla a v pohode 🙂 , trošku som vrch vyrovnala, len som to rukou roztiahla ako sa mi dalo, lebo ináč by bol asi vrch užší a nevybrala by som chleba.

jajax
9. jan 2009

gucz predpokladam ze si chcela napisat ze vyberies hak pred kysnutim.po kysnuti uz nemozes pekaren otvarat lebo by ti cesto mohlo padnut a chlieb by bol nanic.ale myslim ze to bol len omyl v texte 😀 😀 😀

sassi
9. jan 2009

ja som vybrala raz haky pred kysnutím a cesto sa mi potom nalepilo na tie tyčky čo tam ostavaju, a boli tie diery ešte horšie
a tiež mam škrabnuty hak ... hned na 1.x som ho opačila nožom 😒

sassi
9. jan 2009

a ešte jedna otazka, davate nadobu do umyvačky?
ja nie, ved to krasne ide umyť aj pod vodou
a bojím sa, aby s atomu v myčke niečo nestalo 🙂