Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

mukky
3. jan 2011

@dusanab mnam to su najlepsie rožky aké som v zivote jedla 😀 😀 ,som si dala len tak s maslom no nieco fantastické...odporucam vsetkým 😅

cesto je podobne skor takemu pagacu,nie?výborné.....chutia mi ako croasanty z jednej luxusnej restauracii kde som par krat bola a davaju sa ako predjedlo len tak s bylinkovým maslom...

neviem ake budu zajtra,ale par som ich rovno zamrazila a par necham v sacku a uvidím....normalne som z nich očarená

😀 😀

matja
4. jan 2011

@modra1 - lebo zhanam recept na mensi chlebik, mozes mi napisat tvoj?

divoska
4. jan 2011

@matja robievam polovicne mnozstva 😉 😀 ziadny speci recept netreba. tento najcastejsie http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3973

daducha
4. jan 2011

Ahojte,
chcela by som Vas oprosit o radu.V Kauflande som si kupila Mucnu zmes psenicno raznu pre domace pekarne.Zlozenie je psenicna muka min.50%,razna min. 10% .Mam to v recepte este kombinovat s hladkou mukou alebo robit rovno z toho ? Este sa chcem opytat kde kupujete cisto raznu a podobne muky,nie v zmesiach.Idem piect svoj druhy chlebik podla receptu p. Frantiska z tej ceskej stranky,tak nech to nemusim vyhadzovat 😉
Dakujem

daducha
4. jan 2011

@mizulienka
@divoska krááááásne vianocky , mnam

daducha
4. jan 2011

Este mam jednu prosbu, nasla som tu vela receptov na vianocku,ktora Vam najviac chuti? Môzem poprosit recept na naozaj dobru? Skusali ste niekto dat ryzove mliecko? U nas doma sa klasicke nepouziva.
Dakujeeem

alami
4. jan 2011

@daducha najlepšia vianočka pre nás http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=12078 - na jednu veľkú stačí polovičná dávka a soľ do kvásku nepatrí. Všetko si daj do pekárne v poradí ako má byť na program cesto, pridaj si aj hrozienka a môžeš trochu viac cukru, ja dávam aj vanilkový, po vykysnutí zapliesť vianočku, potrieť vajíčkom a upiecť. Je naozaj úžasná 🙂

divoska
4. jan 2011

@daducha dakujem, raznu a zitnu na chlieb ktory spominas som nasla v bille. baby mi radili na muky kaufland ale ten je straasne daleko a straaasne velky na take vylety s prckom teraz zbytocne nehrozi

matja
4. jan 2011

@divoska, raz som robila chlieb z polovicnej davky a nevysiel mi, preto som si myslela, ze sa to neda len tak pomerne znizit. Asi musim vyskusat este raz a iny recept, mozno sa podari.

baby, viete mi povedat, kde je nejaka dobra stranka, kde su popisane jednotlive druhy muky? Nemyslim to, ako sa vyrabaju, taku som nasla, ale chcela by som vediet aj nejake vyzivove hodnoty muky, ktora je ako zdrava...

divoska
4. jan 2011

@matja ja bezne robim vacsinu veci z polovice. lebo by sme zachvilu boli jak becky, a nepotrebujem zas tolko zaludok mukou zatazovat, aj tak jeme toho mucneho az prilis moc. asi bola chyba v drozdi, mnozstve tekutiny alebo takom niecom. moj zatial zaciatocnicky nazor ;)

mukky
4. jan 2011

ahojte,

@daducha ja robím tuto vianočku,a malemu som robila aj z ryzového mliecka kedze na normalne ma alergiu a bola vyborná....len som dala menej cukru koli nemu aj to pouzivam hnedý trstinový a to mliecko je samo o sebe dosť sladké ....

ale ked mate radi sladké,tak daj viac cukru ako je v recepte,ja davam aj 2-3 sacky vanilkoveho este k tomu...a zo zaciatku som tiez robila s dvoma zltkami,len som potom skusila dat miesto nich jedno vajicko a rozdiel nebol ziaden...

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=6007

mukky
4. jan 2011

@daducha a este som zabudla ze miesam hladku s polohrubou mukou.potom je nadychanejšia...

mukky
4. jan 2011

@zucha ahoj,idem skusiť tie tvoje rožky 😅 😅,vcera som robila tie s masťou su neskutočne dobre ale tie nemože malý....len pomiešam trosku aj s tmavou mukou tak hadam sa mi podaria 😅

@alami dakujem Ti este raz za receptík od zuchy,ty si ich uz robila?a tie sadlové?

a este rozmyslam ze dnes urobim aj tie sadlové pre mamku,nech si aj ona pochutí 😀

alami
4. jan 2011

@mukky keď ja ti už neviem, tier sadlové som isto nie, ale tie od zuchy si nie som istá, sme to vtedy tak kadejak skúšali, tak neviem čo som a čo nie 😅 😀

duplicka
4. jan 2011

baby mam pekarnicku moulinex bagetkovu a nasla som tabulku pecenie ,ale akosi mi to nesedi kedy mam v zakladnom 1000 vybrat haky 😒 😒 😒 😒 😒 😒 nemate niekto tu istu

duplicka
4. jan 2011

hmm tak som vytiahla haky a chlieb spadol 😒 😒 😒 😒 😒

reruna
4. jan 2011

@mukky já jsem dělala ty rohlíky od zuchy, ale byly dost tvrdé, asi jsem je udělala moc tenké, tak je udělej trochu baculatější a ještě jeden recept od zuchy na rohlíky jsem zkoušela a byly lepší, nadýchanější, ale te´d nevím, je tam mlíko, někdo psal, že mlíko nemůže...
200 ml mléka
100 ml vody
400 g hladké mouky
100 g polohrubé mouky
1,5 lžičky soli
30 g margarinu (dávala jsem Ramu)
1 lžička sušeného droždí

reruna
4. jan 2011

tak místo mlíka bych dala vodu... ale s tím mlíkem to je asi takové nadýchanější právě..... 😒

reruna
4. jan 2011

@alami tu vánočku jsi pekla někdy i přímo v pekárně? asi na program základní...nebo sladký?

reruna
4. jan 2011

@daducha Celozrnné, špaldové atd. mouky kupuju ve zdravé výživě. V Tescu kupuju např Penam hladkou mouku chlebovou,v obyč obchodech mají většinou jen hladkou OO speciál, polohrubou a hrubou a toť vsjo. V Kaufladnu by měli snad mít tu hladkou mouku T650, která je na chleba dobrá.

mukky
4. jan 2011

ahojte,

ták rožky /ale vznikli z toho bagety 😀 / sa akurat dopiekli,su mnamkové 😅 ,som pomiešala aj muky,som pridala aj celozrnu aj grahamovu a su makkučké,malemu som posypala aj makom koli vápniku a ked vstane,som zvedava co povie 😀 ,pomahal mi,robili sme ich spolu,len ich nevidel upecené...som zvedava aj mm co povie na ne,vcerajsie mu velmi chutili....

ako hutam,tak hutam,rozmyslam ze tam skusim dat miesto toho oleja mast nabuduce,aby boli také este viac mnááám ako tie sadlové vcera,tie su fantastické....

len ja ich neviem est e také pekne urobit,aj preto mi vznikli bagetky,ze ich asi valkam a upravujemna velmi dlhé a tenké..

mukky
4. jan 2011

@duplicka ja mam tu istu ale ja haky nevyberam

daducha
4. jan 2011

@mukky - vyskusam aj ja ryzove a tiez pouzivam trstinovy cukor, tak dam ten
@alami dakujem,

alami chcem sa opytat, davas aj tu sol alebo nie?A to poradie do pekarne je tak ako je napisane, alebo najprv mlieko,potom maslo,vajicko,cukor,muka a drozdie?
Dakujem

daducha
4. jan 2011

@divoska dakujem, mne je zase Billa uplne od ruky ,ale tusim tam mrknem cez vikend.Z Kauflandu mam prave tie co som spominala vyssie, len neviem ci ich este miesat aj s hladkou alebo nie ☹

duplicka
4. jan 2011

@mukky no mne uz po tych dvoch rokoch co ju mam zacalo veeelmi vadit,ze su v chlebiku dve velke diery. ale uz som n to prisla ,sice chlebik spadol,ale stopla som prgram a nechala v pekarnicke a on sa zase dvyhol a uz som dala len pecenie. takze musim si odsledovat kedy je posledne hnetenie a vtedy vybrat haky,teraz som ich vybrala pred pecenim,tak preto padol

mukky
4. jan 2011

@reruna dakujem,precitala som si neskoro tvoj prispevok a vznikli mi bagety 😀
my nemozeme mliecko,robila som tento receptik,podla zuchy

300ml vody, 3 lyzice oleja, 270g hladkej muky (nie 00), 230 polohruba, 2 zarovnane lyzicky soli, 2 lyzicky suseneho drozdia.
Program cesto. Potom tvarovat rohlicky (vyslo mi 14), nechat cca 15 minut podkysnut, potriet vajickom a piect na 200 stupnov 10 minut a potom na 170 nechat kym nechytia pozadovanu farbu.

modra1
4. jan 2011

@matja _presne ako píše @divoska, robím z menšej dávky, nie presne z polovičnej, ale použila som trojčlenku, lebo pol kila múky bolo pre nás priveľa. Ale ak chceš skúsiť, v tomto poradí do pekárne: 3 dcl vlažnej vody, 1 PL olej (dávam olivový), 1/2 PL octu (dávam balsamikový), 1 ČL soli, 400g múky (zvyčajne dám 200 hladkej, 100 pšeničnej celozrnej a 100 ražnej alebo ovsenej, alebo si vyrob vlastný pomer podľa chuti), 1 ČL cukru, 1 ČL sušeného droždia. Niekedy pridám trochu ľanu, slnečnice, špaldových otrúb .....

divoska
4. jan 2011

@daducha ja miesam krizom krazom, normalnu hladku, polohrubu, zitnu, raznu aj spaldovu. ine som zatial neskusala ale rada by som. mam kupenu drahu amaranthovu /ani boh netusi do coho ju raz pouzijem/ a ak niekde objavim nejake ine tak rada vyskusam aj tie. ale zas nepotrpim si ze buedm robit len nejake celozrnne chleby alebo pecivo. najlepsie je aj tak to najnezdravsie 😀 @modra1 tiez som minule kukala po svetlom balsamicu vraj existuje, mam len tmave, ale nemali tam, hadam nan raz nadabim. alebo vraj aj hruskovy ocot existuje, ale tiez netusim kde sa da kupit bo u nas v bille som ho neobjavila

lili01
4. jan 2011

holky mám prosbu,peču bábovku,psali tam dát program rychlý asi na 15minut a pak to vypnout a dát program pečení....já mám ale program pečení na 2hod 50min....se mě to zdá na upečení bábovky nějak dlouho?????

lili01
4. jan 2011

tak nic,já su debil,já jsem se přehlédla a prohodila si program pečení a koláč....ten koláč je na 2:50min a pečení je 1hod....takže už se to v pořádku peče... 😀