Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

alami
19. jún 2010

😀 😀 😀 už nič, teraz pozerám, že to tam dole píše, že sa môže 😀 😀

ozi
19. jún 2010

@alami , nemáš zač 😉 , u nás ho pečiem každý druhý deň, tak nám chutí 😵 , ale ja ho robím celozrnný ako som písala, Ty si robila biely? Dávam pol na pol...

ozi
19. jún 2010

@alami , aj ja mám vegu a som maximálne spokojná, chcela som najskôr zistiť, či to nebudú vyhodené peniažky a veru nie sú, časom pôjde táto na chalupu a kúpim na väčší chlebík 😉

dusanab
19. jún 2010

s tym jednym hakom to som len pocula, netvrdim ze to MUSI zle vymiesat....keby to nemiesalo dobre tak to snad nevyrabaju 😉 a ked sa zasekne jeden hak tak sa to potom tvari ze tam je len jeden a miesa sa s jednym 😀 uz som tak raz prisla kontrolovat cesto a vidim - hak zaseknuty....rychlo som po nom buchla a uz to slo 😀 co sa tyka vysky chleba tak ja mam aj "male" dost vysoke tak si neviem predstavit ako by vyzeral velky chlieb 😲 mozno by uz fakt vyliezol z pekarne 😀 😀 zajtra idem robit majonezove pletienky, uz teraz sa na ne tesim 😵

ozi
19. jún 2010

@dusanab , ja mám len jeden a mieša dobre, jasné, keby som vedela, že to u nás bude mať taký úspech, tak investujem asi do Panasonicu, ale mám ju kde dať, tak som to vyriešila takto, ale je dobrá, nemám s ňou problémy, klop klop 😅 ,

zajtra idem robiť pečené buchty 😉

alami
19. jún 2010

@dusanab joj to som ja nemyslela v zlom, ja len, že mne to problém nerobí 😉 ale verím, že niektoré pekárne môžu mať tento problém
@ozi ja tak isto, nevedela som, či ju využijem,tak som radšej lacnú na vyskúšanie kúpila

a chlebík som piekla 300hl.obyčajnej a 200g pšenično-ražnej

my nejak na celozrnnú nie sme, ale teraz som bola v kauflande a zlákala ma - tak idem vyskúšať

ja som sa pomýlila, som zabudla postup na tie slimáky čoko-škoricové a pomýlila som si to s brioškami, tak som to zatáčala tak 😀 😀 😀 tak boli také iné - také do vysoka, ale fajnéééé 😵

musím už aj ja tie majonézové pletienky, len na zajtra si už robím chute na pizza buchtičky 😵 😵 😵

erikasadek
19. jún 2010

ja idem zajtra na briosku, 🙂 znova uz davno nebola, a na spaldovy chlieb.;
ja vlastne kazdy chlieb robim rovnako.. 600g muky 1 lyzick acukru
2 lyzicky soli , 2 polievkove oleja.. a do panasoniku 410ml do normalnej len 370ML vody a 4 lyzicky suseneho kvasku..
mnm mnam.. 🙂

nadulici
19. jún 2010

baby diky....pekaren je uz v kuchyni 😀 ....az vyskusam dam vediet ako to dopadlo.....aj sa tesim, aj mam strach... 😅

alami
20. jún 2010

strašne jednoduché a strašne dobré - moje pizzové buchtičky - už nie sú 😀

juliagregor
20. jún 2010

@erikasadek to je dávka na malý alebo veľký chlieb?

juliagregor
20. jún 2010

@alami prosím si recept 😉 , tvarohové koláčiky sú úžasné a rada vyskušam aj iné 😉

poradte, mám pekáreň aj na malý aj na veľký chlieb a často neviem, ako ju mám nastaviť, ked to v recepte nenapíšu..
kolko muky je na malý a kolko na veľký chlieb...dik 🙂

ozi
20. jún 2010

dnes som robila pečené buchty s džemom, fantázia, nadýchané, jemnučké, zostalo iba zopár z celého plechu 😉

ozi
20. jún 2010

@juliagregor , ja mám pekáreň na chlieb 1,3 kg a dávam maximálne 500 gramov múky, to je malý chlieb

erikasadek
20. jún 2010

@juliagregor pre mna velky chlieb. 😉 kezde u mna je 700g max. 😉 staci vyjde velky.; 😉

alami
21. jún 2010

@juliagregor robím ich z pizzovej múky - majú ju v kauflande, foto ti prikladám. Podľa návodu na pizzu na obale 😅 , teda buchtičky treba robiť z 2 dávok:
1dávka: 200g pizzovej múky, 2-3 kL soli, 1dkg droždia a 130ml vody

v pekárni urobím cesto, slabučko rozvaľkám, aby zostalo vysoké, pohárom vykrojím kolieska, uložím na plech, nechám podkysnúť nejakých 10min potriem vodou a vo vyhriatej rúre na najsilnejšom ohni pečiem 10minút.
Zohrejem si oliv. olej do toho pretlačím cesnak - cesnakom nešetri 🙂 , opražím - hotové buchtičky týmto potriem

k nim robím zeleninový šalát, alebo len namiešanú zeleninu - kukurica, mrazený uvarený hrach, nastrúhaná kapusta, mrkva.... a na to nejaký dresing
prípadne len otvorím bonduelle kukuricu 😅

z tohto cesta robím aj pizzu, je to fajnučké cesto, pizza je ako z pizzerky, vezmem kúsok cesta a v ruke ho točím do tvaru pizze - kraj hrubší, stred tenučký, potriem z Tesca omáčkou Red Pesto - flaška ako detská výživa, na to šunku syr atď, vyhriať rúru maximálne ako sa dá a do najhorúcejšej na tých 10 max 15min piecť

alami
21. jún 2010

dnes som robila knedľu, chválim recept: http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3468
moja vyzerala takto, vydarila sa 😵

alami
21. jún 2010

babky čo ste robili tie majolkové pletienky, musia byť len na slano, či sú také neutrálne? Lebo keď som robievala neutrálne cesto, niektoré som posypala hrubou soľou a rascou napr a iné zas kr. sukrom a sekanými orieškami, ale majolkové orieškami asi nie, čo? či to tam necítiť? či ako? raďte, už sa mi mieša cesto 😀

dusanab
21. jún 2010

Alami krasna knedla, ani tie v obchode sa nechytaju na nu 🙂 Majonezove pletienky som zatial vzdy niecim posypala ale myslim ze neposypane by sa dali aj na sladko zjest. Skus par a napis 😀 😀

alami
21. jún 2010

ďakujem - za knedlu 😅

som naštvatá na seba, moc mi to cesto nenakyslo, žeby preto, že som tam dala tú majolku rovno z chladničky? 😅 😖 😠 ☹
skúsim nejakú jednu s orieškami, v najhoršom zostane 😲 budem vedieť nabudúce

už som aj vypla pekáreň, že idem to cesto zahodiť a nové spraviť 😖 ale zas som zapla 😅
škoda, no...no uvidím aké budú

erikasadek
21. jún 2010

@alami nikdy ziadna surovina s ladnicky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 do pekarne;; 😉

dusanab
21. jún 2010

erika ja tiez davam casto majonezu priamo z chladnicky - ale potom si viac zohrejem mlieko, premiesam a vsetk je ok 😉 pripadne ked bolo chladnejsie a nevytiahla som si pekarnicku tak som viac zohriala vodu/mlieko supla dnu, nechala postat a vsetko malo vzdy spravnu teplotu 😀 hlavne si nezabudnut vytiahnut z mraznicky drozdie na zajtrajsi chleba....kupila som si muku v akcii v lidli, volaktora ste spominali ze je dobra takze ak mi nebude chutit poslem ucet za suroviny aj elektrinu 😀 😀 😀
alami ako pokracuje cesto?

alami
21. jún 2010

@erikasadek ja to teoreticky viem 😀 ale ako
@dusanab aj ja som hohriala mlieko, do toho som dala tú majolku a myslela som, že to bude Ok 😅

už sa pečú, nakyslo nakoniec po vrch nádoby, takže vcelku dobre, ale dvierka nevytláčalo 😀 ale dlho sa držalo tak nižšie,
nakoniec som všetky rascové spravila, na jednu som dala syr...moc ich nevyšlo, myslím že 6... dám vedieť aké boli 😀 keď bude po nich

alami
21. jún 2010

už sa chladia 😵

dusanab
21. jún 2010

no vidis, krasne su
takze ziaden experiment s orieskami? skoda 😀 😀 ani mne ich moc nevychadza, malicke sa mi nechce pliest tak robim velke ozruty 😀 😀 ale uz sa mi skoro vobec nechce pliest tak robim len take uzliky.... 😀 😀

alami
21. jún 2010

fajnééééé, MM natiera domácim džemom 😀 😀 😀 čo na tom, že sú so soľou 😀 😀 chlapi majú divné chute 😝

s orieškami sú fajné, ale zo 6tich som nechcela jednu pokaziť, ale ak budete mať sladké cesto, dajte si oriešky a kr.cukor, mňam

dusanab
22. jún 2010

Alami - muzske chute horsie ako tehotenske? 😀 😀 😀 obcas mam tiez ten pocit 😀 😀

bianka234
22. jún 2010

ahojte, kto pečiete s celozrnnej múky, aký pomer dávate k normálnej, chcem niečo zdravé a bojim že to bude tvrdé. Môžem dať 1:1?

nadulici
22. jún 2010

moj dnesny vytvor....prva pizza- bola vynikajuca 😵 , a zo zbytku cesta- par mini zemliciek
fotku som nestihla skor spravit... 😀

nadulici
22. jún 2010

tak este raz skusim vlozit fotku 😝

erikasadek
22. jún 2010

@bianka234 ja . 😉 robim 100% a nie je tvrde 😉

600G MUKY
1 A POL LYZICKY CUKRU 2 LYZICKY SOLI CAJOVE
1 POL LY OLEJA
370G ML VODY , V PANSONICU 420ml vody.;
a progra cerealny chleib..manm mnam.
ak chces miesto 600g daj bud 200g cerozrenej a zvysok biela, alebo 400g cerozrnej a zvysok bielej. 😉