Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

jonki
31. dec 2010

@alami pouzivam program kde este pocas kysnutia chlieb 3x premiesava....bude to v pohode aj ked s cestom budem manipulovat uz pocas kysnutia? robis to takto?

alami
31. dec 2010

@duplicka stiahni si z netu časovú tabuľku k svojej pekárni a budeš presne vedieť kedy a skús tento chlieb http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8098 zaručene super chlebík 🙂

duplicka
31. dec 2010

@janette4 no ani ja neviem kedy vytiahnut 😒 😒 😒 mam moulinex bagetkovu ,ale neviem to nacasovat a potom hundrem ,ze aka diera 😒 😒

janette4
31. dec 2010

@duplicka podarili sa.ale natierala som ich vajíčkom,nabudúce by som skôr mliekom alebo vodou,z toho vajíčka majú takú koláčovú vôňu.

lili01
31. dec 2010

@duplicka ono je víc způsobů jak na tu mřížku....ségra to dělá takto...ale vidím,že holky ti už psaly další rady

alami
31. dec 2010

@jonki no - mne už potom nemiesi. Miesi raz, prestávka, druhý raz a dosť. Ale všeobecne platí, že po poslednom miesení sa môžu vybrať, tak by som to skúsila 😉

duplicka
31. dec 2010

@alami 😀 😀 😀 😀 😀 no to je ten super recept co bol doteraz stale ok ale uz asi 2 tyzdne ani nemam odvahu piect chleba kedze prave tento sa mi uz 5x po sebe nepodaril a predtym uz mozno 40x ano a suprovy bol dokonca aj na rychlom programe a tie posledne 5 ani na klasik ani na rychlom 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

hmmm tak hladam casovu tabulku na moulinex a neviem najst

jonki
31. dec 2010

@alami vdaka za tip 😉 skusim to

duplicka
31. dec 2010

@janette4 tak skusim mliekom 😉 😉 😉 😉 dakujem

duplicka
31. dec 2010

@lili01 😉 😉 😉 aj tak dakujem ked sa nepodari jeden sposob tak druhy 😉 😉 😉

ozaj nemate est enahodou dobry recept na listkove cesto

dusanab
31. dec 2010

@dannynka jasné jasné držím palčeky aby všetko dopadlo dobre 🙂
@janette4 potierala som bielkom rozmiešaným s troškou vody a posypala rascou a makom a konečne mi to pekne držalo. Voňali rožkovo a nie koláčovo 😉

Háky z cesta pri pečení chleba vyberám, keď mám 1:40 hod do konca začne posledný raz miešať a potom vytiahnem háky a diery nemám.

janette4
31. dec 2010

@dusanab a akú máš pekáreň? no nabudúce skúsim teda len tým bielkom s vodou.ono sú chuťovo dobré,aj pekne držia,len mi vadí tá koláčová vôňa,čo spôsobilo to žĺtko.

dusanab
31. dec 2010

@janette4 eta gemina

dannynka
31. dec 2010

@dusanab su perfektne som robila ze večer na očka a ledva mi z 12-ks ostali 4 😀 😀 😀

dannynka
31. dec 2010
vinka
31. dec 2010

@dannynka krásne a vidieť,že chutné 😉

rivatha
31. dec 2010

@dannynka Jeej, krasne rozteky. Niekedy musim aj take skusit.

rivatha
31. dec 2010

Dievcata, prosim vas, je v niecom problem, ak je chlebik akoby viac na jednej strane v pekarnicke? Uz asi nekysne, tusim sa uz pecie, no zda sa mi, ze nie je dobre rozlozeny na celu plochu. Dala som vela semiacok alebo aku mate skusenost s niecim takym? 😕 Uz sa mi upiekol aj pekny "pravidelny".

dusanab
31. dec 2010

@dannynka krásne si spravila a očividne aj dobré 😀 som rada že vám chutili
@rivatha "problém" je len ten že keď sa ti posledný raz miešalo cesto tak ostalo viac na jednej strane a tak sa aj pečie. Po poslednom miešaní skús pozrieť či máš cesto rovnomerne rozložené a ak nie kľudne ho môžeš upraviť. Ja vyberiem háky, narovnám si cesto aby bolo všade rovnako a je to 😉 tiež som viac chlebov upiekla takých "hrbatých" 😀 😀

rivatha
31. dec 2010

@dusanab Mhmm, take nieco mi aj napadlo. Ked som chlebik vybrala, nie je hrbaty, akurat je akoby kratsi 😅 Ak po poslednom mieseni zacnem prvykrat sachovat s hakmi a narovnavat, nenarusim nejako proces kysnutia? 😅 Ale tak snad mi to pojde sikovno; namucim trochu ruky a skusim. Ked sa teda bude piect a budem domka. Dik 🙂

dusanab
31. dec 2010

@rivatha Neboj sa nepokazí sa nič, to by uškodilo aj vyberanie hákov 😉 aj ja si cesto upravujem aby bol chlebík všade rovnako vysoký a vždy je to v pohode. Takže smelo do toho 😉 🙂

rivatha
31. dec 2010

@dusanab Ok 😎

daducha
1. jan 2011

Ahojte,

na Vianoce som dostala domacu pekarnicku Moulinex a k tomu aj hotovu zmes na zemiakovy chlebik.Je to 500g balenie a ja neviem ako nastavit velkost chleba na pekarnicke,mam tam 750,1000 a 1500.Idem to robit 1x a som z toho jelen.A este otazocka, ja by som chcela piect chlebik celozrnny, taky ten hutnejsi typ Kyjevsky,mate prosim nejaky osvedceny recept.Nemam rada tie paperove chlebiky, kde clovek je a je a stale je hladny.
Dakujem velmi pekne 🙂

alami
1. jan 2011

@rivatha aj ja to tak robím ako @dusanab - teda ja nie preto, žeby bol hrbatý,mne sa to nerobí,... ale aby bol teda pekný 😅 , robím to mokrými rukami a potom na to posypem zvrchu semiačka a samozrejme, že mu to nevadí 🙂
@daducha vitaj medzi nami, vhodný chlebík - čo ti ide na chuť si nájdi tu http://domacipekarny.dama.cz/recepty.php?kat=48 - najlepšie z tých 5 hviezdičkových
základné rady o pečení http://domacipekarny.dama.cz/rady.php
hlavne: http://domacipekarny.dama.cz/rady.php?d=13 a http://domacipekarny.dama.cz/rady.php?d=24

na to 500g balenie si nastav pekáreň na 750

divoska
2. jan 2011

zaujimave dik aj ja, ja som sa toho bala chytat dokonca odkedy mi tie dva chleby v polke prepadli radsej ani hak nevyberam, ale asi zas zacnem, kazdopadne naozaj az po poslednom sperkratkom hneteni a nie skor. zrovna skusam vianocku dufam ze sa podari

daducha
2. jan 2011

@alami dakujem velmi pekne ,dnes rano som sa odhodlala na môj prvy,uz sa pecie, tak som zvedava ako dopadne

divoska
2. jan 2011

do keluuu mne sa ta vianocka nalepila hore na ten alobal, ale tak este ju peciem dalej tak uvidime 😀

vinka
2. jan 2011

@daducha tak potom napíš ako dopadol prvý chlieb.A uvidíš ako Vám bude chutiť.To preto,že bol robený doma 🙂 A ako Vám bude fantasticky voniať byt 😀

vinka
2. jan 2011

Ja už chlieb doma ani tak necítim ale ked pečiem pečivo v rúre či sladké alebo slané je tak fantastická vôňa,že paráda. 😀 😀 😀

dannynka
2. jan 2011

@rivatha
@dusanab dakujem veru boli super,ledva nám na večer na očká ostalo :D a na druhý den som robila dalšiu várku 😀 😀

a pridávam aj fotto prveho tohtročného chlebíka 😉
@divoska ako dopadla vianočka?
@daducha a ako chlebík dopadol?