Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

brusinka.pusinka
21. jan 2011

@janette4 ahojky no nevím ale ze začátku nic moc a potom nakynul a byl mňam však jsem psala že jsem ani nestihla foto udělat 😀 😀 😀
@mukky pagáčiky jsou užasné 😝 😝 vyzkouším příští týden 😀
@alami příjemný a uklidnující pobyt přeji 😉 a zdravíčko 😀
HOlky včera jsem dělala obyč chlebík jen jsem do něj dala 2 lžičky provensálského koření 2 stroužky česneku a slunečnicov semena a supr......

mukky
21. jan 2011

ja som dnes spravila len chlebík v DP a dala som tam aj cesnak pretlacený,este som ho nechutnala tak som zvedavá....

janette4
21. jan 2011

@brusinka.pusinka no už to nakyslo a pečie sa to,tak hádam to bude dobré.Len som nemala toľko hladkej múky,tak som zmiešala zbytok polohrubej,nejakých 100g a zvšok asi 300g hladkej a tých 100špaldovej,ako bolo v recepte.hádam to nebude vadiť.Inak bylinky a kadejaké "zrno" milujem v chlebe aj ja,ale musím s mierou,lebo manžel mi na to brble,on má najradšej obyčajný

janette4
21. jan 2011

@mukky vidíšmaký super koláčik si vtedy spravila.najlepšie je,že to nemusíš nechávať kysnúť,môžeš to hneď robiť a hrozne veeeľa toho nakrájaš. 😉

mizulienka
21. jan 2011

@mukky ja ta obdivujem, ze do 3 v noci, teda rana 🙂 ako potom fungujes s malym?
ale chapem, co vravis, ze vtedy mas cas pre seba, ja tak vstavam skoro rano, niekedy o pol 5 niekedy o 5, lebo vtedy je v dome krasne ticho, mozem si porobit co chcem, pokukam, co ste nove napiekli 😀 a tak...🙂

@alami nech sa vam polepsi a ty naberies novych sil 🙂

reruna
21. jan 2011

@mukky nějak jsem propásla recept na ty pudingoše, to je hrozný, kolik tady toho od Vánoc bylo, to je najednou receptů.... 😀 a kdy vstáváte? my něco po 6 ráno a v noci ještě tak 2-3X kojím a nekdy se vzbudí i mezi tím buď jeden nebo druhej kluk, takže já se stejně pořád cítím nedospatá 😒

reruna
21. jan 2011

@brusinka.pusinka tak díky za tip, provensálský koření miluju, tak to vyzkouším, ale s čenekem bych u nás nepochodila

mukky
21. jan 2011

@brusinka.pusinka krásny chlebík 😅 aj ja som dala cesnak 😀 ,ale este som nekoštovala...vlastne este som dnes nic nejedla 😝

minule som dávala susený,ale ked som precítala ake vselijaké glutamany a neviem co vsetko obsahuje tak radsej cerstvý...a dala som málo,nebolo hop velmi cítiť

mukky
21. jan 2011

@mizulienka ja si zvyknem lahnut potom cez den s malým ,spinkáva mi 3-4 hodinky a aj 5 uz minule potiahol 😀 ,ale na tie 2 hodky si s ním zvyknem lahnuť a ak nie tak nie...teraz vstava okolo 7.40-8 takze sa vyspím za tých pár hodín...

už spinká 😅

brusinka.pusinka
21. jan 2011

@mukky jj dávám čerstvý jen prolisovaný a trochu utřený se solí, je pak výraznější a chlebík nádherně voní , no za chvíly je tu tasemnice takže dostane houbovou polévku se zakysanou smetanou a chleba a pak se dojí druhým, dneska jen rýžový nákyp(rýže na sladko dělaná v pekárně a jen prmíchaná se švestkami žloutky a zapečena pod sněhem z bílků ) 😀 😀 😀 😀 jeho oblíbené jídlo 😝

mukky
21. jan 2011

@janette4 myslís teraz ktorý?pudingos?lebo ja to necham nakysnuť asi opať 😀 ,ale spravím len z polovicnej dávky rozmyslam...

mukky
21. jan 2011

@reruna myslím ze ked sa mi narodí uz druhé bábo tak to bude už zlozitejsie obdobie tak uz nebudem mocť ponocovať ani si lahnuť cez den...tak este vychutnávam vsetko kým sa dá 😀

mukky
21. jan 2011

@brusinka.pusinka 😅 ja chlebík budem jest az vecer,tak uvidím aký bude 😉 , k tomu rybaciu pomazanku a horuci citronovy ovocný cajík 😅

ten recept na ryzový nakyp som uz videla,asi spravím mm niektorý den,on to lubi...mozno aj ja si dam,predtým som to nejedavala ale sa mi trosku zmenili chute a neviem čim to je 😀

ja som to nejedavala ani v skole,len som vzdy vyjedla ovocie a ten sirup ci stavu som mala rada...

mizulienka
21. jan 2011

@mukky tak to ti krasne spinka maly 🙂 nas niekedy potiahne 3 hodky, ale to malokedy. Este ze spia obidvaja v tom istom case...a mozno ked sa ti narodi male, tak ked sa dostanete do nejakeho rezimu, budes piect este viac 😀
ja napr nechapem, ako som niekedy nestihala porobit veci, ked sommala iba miska, teraz mam este aj katku a niekedy stihnem urobit ovela viac 😝 hej ale som ja sikovna, ako sa viem sama pochvalit 😵

imzadi
21. jan 2011

holky, moc dekuju za rady, zkusim dneska chlebik jen z hladke mouky a dle vasich rad, ze sul dam do jednoho rohu a kvasnice do druheho a uvidime 😀 dam vedet

dusanab
21. jan 2011

Ahojte pekárky, dnes som trošku experimentovala s majonézovým cestom a dala som polovicu polohrubej múky. Pečivo je super a skúsila som spraviť aj pár cesnakových pletienok. Môj nevďačný syn zjedol zvrchu cesnak a na pečivo sa štandardne vykašľal 😀 ale podarilo sa mi ho prinútiť aby aspoň ochutnal a trošku potom zjedol. Asi nájdem niekde zabudnutý recept na langoše a urobím, také dobré cesnakové....mňam 😵 😵
@alami dobre si oddýchni 😉

mukky
21. jan 2011

@dusanab mnam langose by som si dala....hodís potom receptík overený? 😀

mukky
21. jan 2011

malý spinká už cez hodku,mne sa akurat robí cesto na pudingoš,robím z polovicnej dávky

brusinka.pusinka
21. jan 2011

@mukky tiše zavidím tolik spinká tedáááá, naše 20-30 minut a hotovo , ale celou nocku prospinká od 19.30-8.30 hod 😀 😀 😀

janette4
21. jan 2011

@imzadi alebo daj soľ úplne na spodok,do tekutín.tak máš istotu,že sa nedostanú s kvasnicami do styku príliš skoro

janette4
21. jan 2011

@brusinka.pusinka chlebík hotový.trošilinku sa mi navrchu prepadol,asi som dala moc jogurtu,lebo som nemala 150ml,len 2 125ml,tak som z druhého dala od oka,ale chuťovo je dobrý.aspoň pre mňa.uvidím,čo povie manžel,lebo ten cmar je tam dosť cítiť a on tieto kyslé mlieka neznáša.prinajhoršom si polku oložím do mrazničky a jemu spravím druhý.

imzadi
21. jan 2011

@janette4 uz se uhnetlo prvni faze a ted to bude kynout...uz ted to vypada lip nez vcera 😀 pouzivam program zaklad, ktery ma delku 3 hodky...je to ok?

brusinka.pusinka
21. jan 2011

@janette4 no to jsem ráda a možná asi jo ten jogurt musí bít přesně jako droždí 😉 😉 však uvidíš možná manžel překvapí 😉

janette4
21. jan 2011

@imzadi áno je,aj ja dávam základný program,ja ho mám na 3,20hod.

alami
21. jan 2011

ďakujem vám všetkým 🙂

mukky
21. jan 2011

hotovo,MEGA pudingoš 😎

reruna
21. jan 2011

@mukky to je super, hned si jdu opsat recept

reruna
21. jan 2011

@imzadi já dávám sůl do tekutin, teprve potom sypu mouku a klidně dej i tu celozrnnou příště. Já mám taky program základní 3 hodiny

reruna
21. jan 2011

@mukky dělala jsi teda z poloviční dávky a udělalas jeden velký? jen nechápu ten postup - teda uvařit pudink je vpohodě, ale teda ostatní suroviny dám normálně do pekárny a i ten sníh z bílků? a program těsto? když to má být bez kynutí? nebo jen nechat umíchat?
A ještě jedna otázka, co je to palmarín?