Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

mukky
21. jan 2011

dnešný pudingoš som kombinovala s coko a vanilkovým pudingom len asi nie je veľmi vidieť..nakoniec aj mm chcel trosku z neho tak som mu kusok odrezala...

akurat šiel po malého a odniesť kolác nasim a mojej babke,podelia sa 😎
hlavne že nemám nic robiť lebo priberá 😀 😝

mukky
21. jan 2011

@reruna dnes som nedala sneh len vajce....ale ano,vsetko ide do pekarnicky,bielky som davala nakoniec.. minule do pekarnicky das vsetko okrem pudingu a krys.cukru a palmarinu....palmarín je tuk,niečo ako Hera

a program davam cesto a ja nechavam ho normalne aj kysnut v pekarnicke,tada robim cely proces,tusím 1 hodina a 25 minut mam program

janette4
21. jan 2011

@mukky wwwwaaauauuuu,ten je parááááádny. 🙂 🙂 🙂

@reruna palmarín je margarín na pečenie.môžeš nahradiť maslom alebo niečím,čo máte vy.

mne sa zrovna dopiekla vianočka,len som ju zabudla potrieť vajíčkom,ale nevadí,

reruna
21. jan 2011

@mukky jasně, takže všechno do pekárně a program těsto, ten sníh ušlehaný jsi teda dala až nahoru na mouku a na droždí? a dneska jsi teda do té půl dávky dala 1 celé vejce normálně?
aha, palmarín asi bude jako ta hera

mukky
21. jan 2011

@reruna dnes som dala do pudingu toto:

http://www.bezmliecnadieta.estranky.sk/clanky/t...

kupila som to koli malemu,sice sladkosti mu nedavam ale vianocku mu spravím,uz jeden krat mal,len s menej cukrom a ryzovým mliekom...a je to aj lacnejsie a aj dobré na pecenie

mukky
21. jan 2011

@reruna ano dnes jedno vajce celé som dala a myslím ze nebude rozdiel,neviem,este som to neochutnala 😀 a sneh som dala este pred droždím,ale na muku
@janette4 dakujem 😀

no iderm ja robiť rybaciu pomazanku,papa

reruna
21. jan 2011

@mukky no až to budu zkoušet, tak tam asi taky dám 1 celé vejce místo toho sněhu, do půl dávky by měl být sníh z 1 a 1/2 bílků a to stejně neutrefím......
nech si chutnat 🙂

dusanab
21. jan 2011

@mukky zaručene dobrý, rokmi overený recept na langoše, ktoré kysnú v chladničke:

1,2 kg hladkej múky
400 ml mlieka
1 zakysanka
3 vajcia
1 čl soli
1 čl rasce
50 g droždia
môj zlepšovák - niekoľko prelisovaných strúčikov cesnaku, do polovičnej dávky dávam asi 4, vôbec to nie je prehnane veľa

olej na vyprážanie

Spravíme cesto, rozdelíme na 2-3 časti, dáme do väčšieho mikroténového sáčka (cesto asi dvojnásobne nakysne), necháme aspoň 24 hodín v chladničke. Ja si do sáčka dávam trošku oleja aby sa neprilepilo. Pred prípravou z cesta oddeľujeme malé kúsky, ktoré naolejovanými rukami vytvarujeme na placky a vypražíme. Navrch kečup, syr, cesnak -čo má kto rád.

Dobrú chuť 😉

imzadi
21. jan 2011

holky, hlasim uspech! chlebik se povedl a je vyborny 😀 moc diky vsem za rady, zitra nebo pozitri zkusim neco sladkeho 😵

mizulienka
22. jan 2011

dievcata nejaky dobry vyskusany recept na sisky??? dakujem 🙂

mizulienka
22. jan 2011

alebo ma napadlo ze urobim skoricove hniezda, co ste robili...ale nemam mlieko 😒 nemozem tam dat iba vodu????
a z tej jednej davky vyjde iba ten jeden zavin? alebo 2? lebo chcem urobit jedny iba s hnedym cukrom pre mna a zbytok skoricove pre manzela a maleho....dik

reruna
22. jan 2011

tak pudingoše hotové, z půl dávky mám dva, ale udělala jsem si celou dávku té náplně, tak mi toho zbylo, ještě z toho musím něco vymyslet....ale teda pocity z toho mám spíš rozpačité, vůbec se mi to nedařilo pěkně smotat, ta náplň byla nějaká řídká a furt mi to z toho vytíkalo, no vál jsem měla děsně zapatlaný, nakonec jsem to teda nějak upekla, viz foto, povychladnutí nakrájím a vyfotím, snad budou aspoň dobré, když už vzhledově nic moc.... vzhledem k náročnosti přípravy to asi moc často dělat nebudu...

mizulienka
22. jan 2011

@mukky ty si piekla tie skoricove hniezda, ze?
chcem sa spytat, ja som ich teraz dopiekla, ale mala som si vacsie ocakavanie, nieco som muslea pokazit asi...
na aku hrubku si vyvalkala cesto?
vysla ti z toho iba ta jedna rolada?
mala si tie hniezda po dopeceni makke?

ja som asi prilis rozvalkala cesto, vsetko sa mi z nich vysypovalo a asi som mala aj hruby cukor, lebo tak toneprijemne skripe pod zubami, akoze daju sa zjest, ale dost mi vadi to skripanie, alebo zeby som dala vela plnky? no fakt neviem, nabuduce musim nejak inak

5katarina7
22. jan 2011

ja som dnes tiež robila pudingoš 🙂

mukky
22. jan 2011

@mizulienka robila som tento recept a ty? ja ani neviem na aku hrubku som to vyvalkala...a kedze take pekavam veci prvý krat tak od oka nejako...mala som ich makkučké a velmi chutné,cukor ja pouzivam hnedy trstinový, aj do cesta aj do plnky som dala a do plny som zmiešala so škoricovým,nemala som škoricu

mozno trebalo trosku dlhsie nechať piecť nech sa roztopí viac,neviem.....ja vzdy nechavam dlhsie piecť ako uvadzaju recepty co som si vsimla...

mukky
22. jan 2011

@5katarina7 ahoj a vydaril sa? 😎

mukky
22. jan 2011

@reruna náhodou su super 😅 a ako chutili nakoniec?Aký si davala puding?Ja dr.oetker a bol tuhý...

5katarina7
22. jan 2011

@mukky vydaril sa,aj mm ma pochválil,že aké dobré som piekla 🙂

mizulienka
22. jan 2011

@mukky tak ja neviem co som urobila zle, ale teraz somich znova kostovala a su tvrde jak kamen 😠 ach jaaj som ja nesika 😕

monni
22. jan 2011

ahojte kocky, ten pudingos vyzera super. len mi prosim poradte v recepte je uvedene 2 ks drozdie, to znamena dve kocky cerstveho drozdia? alebo ked mam iba susene drozdie mam dat dva sacky?
dakujem

mizulienka
22. jan 2011

@monni ja davam 2 ks cerstveho drozdia...a ak chces dat susene, tu su pomery ake sa davaju, ked chces cerstve nahradit susenym...
http://domacipekarny.dama.cz/rady.php?d=24

monni
22. jan 2011

@mizulienka dakujem, dobra stranka, prestudujem si.

vejula
22. jan 2011

babulky kukam tu na vaše fotky a zbiehaju sa mi slinky teda... mam tiež domacu pekaren a pravdupovediac doteraz som j umoc nevyuživala, ale ste mi dali chrobaka do hlavy... prosim vas kde je tu napisany ten recept na tie pudingoše čo tu ukazujete???? vyzeraju užasne uchvatne... dakujem 😵

alami
22. jan 2011

čaute, práve pečiem aj ja škoricové, inak, aj pre
@mizulienka dajú sa robiť aj tak, že ako je ten závin naplnený stočený, nakrájate na cca 1cm hrubé kolieska a preložíte kúsok po kúsku na plech znova akoby ste poskladali ten závin. malo by sa každé koliesko zboku potrieť olejom, ale ani nie je treba, lebo on vyteká z tej plnky. teda naukladaťhusto k sebe a dať piecť. Po upečení sa od seba jednotlivé kolieska trhajú a sú mäkučké, lebo sa nepečú každé zvlášť.
Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne 🙂
Proste koliesko neleží ale stojí 😅 😀 a pri tomto postupe je lepšie vyvaľkať cesto na tenšie

ešte si idem chlebík rýchlo upiecť, mi ide neskutočne na chuť po týždňovej pauze 🙂

@mizulienka inak, myslím, že sa ti moc v rúre vysušili, ak chytro hnednú, treba zakryť alobalom, nech sú upečené, ale nie spečené 😉

alami
22. jan 2011

no a ja robievam aj takto na karameli http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=16761, dávala som na ne aj kúsky opečených orieškov, cesto sa mi zas až také skvelé nezdalo, ja robievam z tohto cesta http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3470

vejula
22. jan 2011

@monni dakujeeem... ale kukam že to je normalne na pechu robene v trube nie v domacej pekarni... či ako vlatne??? v tej pekarni sa to akože pripraví??? joj som z toho troška mimo... nejako extra vela nepečiem takže moc nechapem 😅

mizulienka
22. jan 2011

@vejula no cesto si urobis v pekarnicke a potom podla postupu a sup do rury 😝
nie je to tazke, iba sa to zda take komplikovane a chuti ozaj skvele 🙂
@alami myslim, ze sa mi nevysusili, len som musela nieco pokazit v postupe, lebo cesto vobec nie je vlacne a pritom sa s nim robilo dobre, nevadi, ale urcite im dam este jednu sancu 😝