Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

erikasadek
22. jan 2010

mima urite sa da, ale nebude to ta chut..
😉

ozi
24. jan 2010

ahojky 😉

erika, tak včera som robila tú briošku, bola výborná, ale už len bola 😉 😀 , sa pekne podarila a ešte dnes sa dojedla na raňajky 😉 , takže dík za receptík 😵 😵 😵

erikasadek
24. jan 2010

OZI naozaj ?? som rada, lebo povazujem tento recept za najlepsi som rada.. 😉

ja s achystam na prave bagetty, takze ak vyjdu dobre tak , hodim recept... 😉

henikav1
24. jan 2010

chcem vam odporucit tento vanilkovy oblak, robila som ho uz niekolkokrat s obmenami, teda iste vyskusajte. Ja som prvykrat robila presne podla uvedeneho receptu, ale potom uz s obmenami, ako napln som dala husty vanilkovy krem, alebo orechy a vzdy to bolo mnam
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=4589
A este ja si ho necham vymiesit a vykysnut v pekarnicke, ale potom ho vyberiem a ked je zrolovany ako strudla, tak ho nakrajam na take asi 4-5 cm kusky, ktore nalozim postojacky vedla seba do misy a tak dam upiect. Keby aj boli nejake medzery, ono to dokysne, spoja sa a vyzeraju ako ruzicky. Keby ste to piekli v pekarnicke, chutovo je to sice to iste, ale na pohlad vobec nie

No a chcela som robit dnes tu briosku, ale vajicka co som rozbila sa mi nepozdavali, takze sli do smeti a brioska bude az zajtra s cerstvymi vajkami, ale uz sa tesim ked ju vyskusam 😵

ozi
24. jan 2010

eri, naozaj fajná 😉

ja teraz pečiem rožky, grahamové a posypané semienkami, resp. vyváľané v seminkach 😀

henikav, vyzerá to super, vyskúšam 😉 , len keby sa potom na mňa nelepili kilá, len čo okolo toho prejdem 😝

junovka
24. jan 2010

no, pravdupovediac mna ten vanilkovy oblak, vcetne mojej rodinky velmi nenadchol 🙄 ...ked som piekla to v pekarni a potom som davala tu polevu na vrch, tak mi stieklo aj na spiralu a ten smrad??? 😝 😝 😝 ...uz nikdy viac 😅

henikav1
24. jan 2010

junovka, mozno v pekarni, ale ako som pisala ja som to piekla na okruhlom plechu normalne v rure
no a to je jasne, ak mas malu pekaren a vytieklo to na spiralu, ze to smrdelo, hocico by ti na spiralu vytieklo, vsetko by smrdelo 😀

erikasadek
24. jan 2010

henika vyskusaj neolutujes aten oblak vyzera but dobry.. 😉

no ja som v piatok kupila kniku recepty domace pekarne, no co uz so mnou neako som s ado nej zaciatala .; a zobrala som ju..
takze s ateste, no budu to vatscinou francuzske recepty , ale ich chleby su uzasne;; 😉

takze budem skusat bagettya a podobne;..
inak je tam dobre vysvetlene, preco ked sa dava voda , tak u jednej pekarni je cestop suche u druhej je to mokre.. je to vlhkostou pekarne takze su tam 3 typy treba vyskusat a potom sa riadit podla toho..
takze jedna zahada vyriesena;.
inak , system kvasok, den pred pecenim je tiez velmi zaujimavy takze idem vyskusat.;
a dam vediet.. potom...
starsne ma tam zaujalo par receptov a nove muky.. alebo skor starodavne;. 😀

dusanab
24. jan 2010

Ahojte, dievcata, prosim vas o radu. Mozno bude pre vas moja otazka "priblbla" ale mam pekaren necele dva tyzdne a to znamena este stale sa ucim....ked sa v recepte pise celozrnna muka mozem tam dat grahamovu? Nestane sa nic hrozne? Uz mi chleby vyzeraju celkom dobre, aj chutovo su dobre a nerada by som zas nieco pokazila 😀 tak nejak mi to nechyba 😉 Aky je rozdiel medzi programom klasik a rychlym? Okrem dlzky pecenia 🙂 v navode pisu ze jeden aj druhy sa pouziva v podstate na rovnake druhy cesta ale pri rychlom sa neda nastavit velkost bochnika. Tak neviem ci mozem davat piect na tom rychlom skoro vsetky alebo ako to je. Ake mate skusenosti vy? Dakujem krasne. Mam eta gemina.

erikasadek
24. jan 2010

dusan za seb ati odpoviem ja , osoben rychly som pouzila dvakrat , trochu som bola sklamana. pri porovnani s normalnym programom dlhym , to nie je top iste
to je za mna;.
u mna je ten dkhsi sposobeny tym ze sa predhrievaju , suroviny a je to dlhsie....
osoben som za dlhsi proces.. ale urcite tu bude vela bab , ktore maju radi len rychle pecenie;. 😉

adamko05
24. jan 2010

... ja rychly občas používam, ked treba rychle chlebík 😀 .. ale lešpší je dlhší aj pre mna... aj ked idem piect v rure, je lepší, lepšie to tam priemiesi, vykysne, aj predhreje suroviny na začiatku..

tak tak... k tej muke, netuším... používam hladku, pohánkovu, vyrážkovu... zatiaľ inu som eeee... manžel tmavé chleby dáko nemusí 😖

henikav1
24. jan 2010

dusanab, aj ja si myslim, ze na dobry chlieb treba cas, predsa len ak sa to nepredhreje, pekne nevykysne, chlieb nemoze byt taky dobry, tie skratene programy su na to ked sa ponahlas, ale ak sa clovek velmi ponahla, asi je lepsie skocit do obchodu a chlieb kupit 😀
ale za pokus nic nedas, skus raz a uvidis ci budes spokojna

vinka
24. jan 2010

Dusanab ja mám ku pekárniku aj receptár.A robila som aj rýchly.Nebol zlý ale mliečný sa u nás ujal najlepšie.Tak rýchly sa pečie iba ak zabudnem upiecť chlieb lebo je za hodku a pol hotový. 😉

adamko05
24. jan 2010

... pekárna, ako aj práčka, umyvačka... má zbytočne veľa gombíkov pre mna 😀 😀 .. puživam tak 3-4 z 10... klasik, príprava, sem-ta pečenie.... a občas torta.. ostatné som tuším ešte ani nie 😒

jaandy
24. jan 2010

zdravim dievata od domacej pekarne 🙂
prave som objednala pekaren panasonic z netu, ja sa taaak tesim, ze neviem ako dospim kym mi pride 😀

starostlivo citam recepty ale mam jednu taku asi smiesnu otazocku, ked sa chlebik dopecie tak ho vyberiete este teply alebo vychladne tam v pekarni? alebo ho treba vybrat a prikryt mokrou utierkou? (to neviem ci som pocula niekde alebo sa mi snivalo) alebo je to jedno?

adamko05
24. jan 2010

jaandy
ja vyberam tak cca 10 min. od dopečenia, ked som vyberala studeny (napr., že sme boli vonku), tak mne sa to zle vyberalo a háky bol dost problem vybrat... tak to robím, cca tych 10 min. po dopečení, vyberiem nádobu na dosku, a potom vyberiem chlebík... 😉

henikav1
24. jan 2010

podla mna je to jedno kedy vyberies, vyberala som aj horuci, ale aj studeny na druhy den a nemala som ziaden problem
inac neviem ci vsetky pekarne, ale moja udrziava chlebik teply este dve hodiny po upeceni

erikasadek
24. jan 2010

jaandy ty mas ako ja panasonic;; takze vybera s ahned , za horuca a prisaham ti ze nebudes mat ziaden problem nikdy ani s hakom ani nic prosroste to pojde samo...
takze s aneboj.....
daj potom vediet.. 😉

neurologia
24. jan 2010

jaandy,
ja som sa uz pokusila o vybratie studeneho chlebika...a bezuspesne ☹ takze vyberam tak cca 5 min po upeceni...trochu ho pokropime vodou a zabalime do utierky alebo cistej plienky (pouzivame len na chlebik 😀 )

adamko05
24. jan 2010

moja udržiava hodinu teply...

tak jak neurologia... teply mi ide lepšie, ale vybrala som aj studeny, ale nešlo to tak jednoducho 😉

dusanab
24. jan 2010

Tak vam dakujem dievcata. Raz som piekla na rychlom programe ked to bolo vyslovene napisane ze rychly, inac davam klasik, cca 3 hod 20 min a este hodinu ho udrziava teply ale to uz vypinam. Ja vyberam chlieb z pekarne hned ako sa dopecie, z tej nadoby asi po desiatich minutach, nemozem sa dockat kedy vychladne aby som mohla ochutnat 😀 na chladnutie pouzivam taku kovovu mriezku co bola k mikrovlnke a ma sa pouzivat pri grilovani a kedze negrilujeme tak sa vyuziva takto 😎 no a tu muku asi vyskusam dat grahamovu, ono jej tam nema ist vela, len na zmiesanie s hladkou tak to hadam dopadne dobre. Potom sa ozvem (ak sa nebudem hanbit za nepodarok 😵 )

vinka
24. jan 2010

Dusanab nemusíš sa hanbiť.Mne ide aj 2-3 krát denne a stane sa aj mne,že zabudnem dať droždie a potom sa ja divím,že som vytiahla tehlu. 😀 😀 😀

erikasadek
24. jan 2010

adamko aj panasonic urziava , v teple ale je lepsie ked sa hne dvyberie a necha postat a tie co mate panasonic tak mi date za pravdu ze netreba ziadn emokre utierky aani nic podobne ide to , hned samo ako namydleny blesk.. 😀 hak ostava v nadobe a nie v chlebe takze ziaden problem.. 😉

junovka
24. jan 2010

jaandy, ja vyberam chlieb hned ako sa dopecie, nakolko ked ho tam necham postat, tak mi zvhlne.

jaandy
24. jan 2010

ok dik za rady (tak potom som cosi ako odlozeny start nepochopila ked je dobre vyberat teply chlebik 😀 ) uz sa tesim ako budem experimentovat 😀 zajtra nabehnem do kauflandu na nakupy a vyckavam pekaren, jupiii

milocka29
24. jan 2010

jaandy, uz ked budes v tom kauflande nezabudni si tam kupit muku na chlebik. Tam maju tu hladku T 650. To len taka pripomienka, aby si ked dojde pekaren mohla hned aj chlebik upiect.

jaandy
24. jan 2010

jj po tu 650 sa tam chystam 😉

erikasadek
24. jan 2010

jaandy no tak ten odlezeny start je na to aby si mohla mat chlieb na danu hodinu uz pripraveny.. 😉

henikav1
24. jan 2010

jaandy, ak chces rano papat teply chlebik, tak si vies nastavit pekarnicku tak, aby sa ti spustila neskor, preto odlozeny start, spusti sa az nadranom

mima1
24. jan 2010

ja teraz neviem ci zle chapem ale vam tie suroviny ked date do pekarne zohrieva len na urcitych programoch? lebo mne to na kazdom zohrieva najskor. ja som prvy krat cakala asi 15 minut a stale sa nic nedialo tak som citala navod a kym som docitala ze sa pekaren zohrieva na zaciatku zrazu sa spustila 😀 😀 😀
no a haky som z prveho chleba dolovala aj ja. vobec to neslo von. som to nozikom sparala a neviem cim nakoniec som ich dala von a na druhy den som prisla nato ze mam k pekarni hacik ktory sa daju tie haky z chleba dat von uplne lahko. teraz uz sledujem kedy domiesa a vytahujem to hned von. nepacia ca mi diery z hakov 😀