Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

vinka
10. apr 2010

Nie neskúšala ale vyzerá super.určite skúsim. 😉

erikasadek
10. apr 2010

ahojte baby..
ja s apridavam do klubu, panasonic nedam dopustit uz ju mam teda skoro 7 mesicaov mam pocit nedam dopustit..

sku aj ten sedliacky chlieb.. 😉 davali sme na neho link neolutujes; 😉

ta babovka, ano das program pizza , asi 10 az 15 min nechas miest ked vidis je to , hladke, a zapnes pecenie .. dam ti radu daj si na 1 hodinu , apson, lebo ak 30 min nebude stacit , tak znoav nezapnes, kvoli poistke, na prehriatie.. 😉

tak radsej po pol hodinbe piochni s casu na cas spilkou , ci uz je upecene, a a tak budes vediet na buduce cas;. 😉

elenita
10. apr 2010

Ahojte pekarky,

skusal niekto piect chlebik z osatky?
Ja na DP nedam dopustit, ale rodina vobec nechce jest chlebik upeceny v DP, tak rozmyslam, ze budem pekavat v rure a ze investujem do osatky. Mate ss nou skusenosti? Kde ste ju kupili, ak ano?
Diky 😉

kukulik30
11. apr 2010

ahojte...tak vcerajsi celozrnny chlebik s vlockami sa podaril, obrovsky vysiel, jemnucky, vlacny..vobec nie tuhy 😵
erika, uz som dopiekla aj tu babovku..presne tak , ako si napisala...dala som hodku a potom este 20 minut, lebo striedka nebola dopecena...ale suprova, troska sa na urcitych castiach pripiekla, tajze neviem, ci nabuduce nebude stacit aj 1hod a 15 min...a este som sa chcela opytat, davate tam papier na pecenie? lebo v navode je, ze pri kolacoch by sa mal dat papier, lebo sa to inak pripecie... 😕
a ten sedliacky idem pohladat 😉 urcite vyskusam dalsie pecenie
este sa chystam na mazanec... 😀

erikasadek
11. apr 2010

kukulik, vies co si ja myslim ze nie je nad klasicku babovku, ale som rada ze sa podarilo.. 😉

osatku nepouzivam ja peciem v remeske.. uzasny chlieb vychdza;; 🙂

erikasadek
11. apr 2010

malo byt v REmoske 🙂

kukulik30
11. apr 2010

erika, tak to hej, ta chut je ina, ale ja som stastna, ze vysla..lebo som trpla, ci vobec 🙂 tak nastriedacku, ked sa mi nebude chciet bavit , tak bude v pekarnicke, mm zje vsetko , co nezje jeho 😀 je to vdacny stravnik a on si ju vychvaluje, tak som rada...
ale mas pravdu klasicka babovka, ja ju robim v este v sklenenej forme, je naj 😵

vinka
11. apr 2010

Erika a ty nepečieš chlieb v pekárniku?Alebo na striedačku.Raz v remoske raz v pekárniku. 😕

erikasadek
11. apr 2010

vinka, peciem, ale ten spaldovy , naprikald davam do remosky je bombasticky s remosky, len necham cesto urobit v pekarni ale zvysok, v pekarni.. 😉
mam rada chut a tvar klasickych chlebov.. a tak mi to pripomina slovensko. 😉

vinka
11. apr 2010

😀 😀 😀 Moja joj verím ti 😉 Ja ked som žila vonku stále som vedela kam sa vrátim.Tiež m i chýbal domov. 😉

vinka
11. apr 2010

Erika mám doma kilo ražno-pšeničnej múky.Nevieš dáky super recept? 😕

erikasadek
11. apr 2010

jasne; 😉 😉

vinka
12. apr 2010

No dnes máme zas fajné pletenky mnam,mnam.Bohu vdaka za Eriku. 😀 😀

erikasadek
12. apr 2010

vinka rob si srandu, .. 😀 bohu vdaka ze si sikulka;; 😉

vinka
12. apr 2010

Moja nerobím si srandu.ved ty tu najviac hádžeš super recepty.No vdaka tebe si šplhnem.Lebo z toho receptu na pletenky idem narobiť malé banketky. 😀

erikasadek
13. apr 2010

vinka; 😉 tak ti dam dalsi aby si si splhla deti budu zboznovat a si sikulka takz eto nebude problem, budu , ako slimaky, co robite, ale na sladko s domacim pudingom nie sprasku.. 😉 bez zlateho klasu , a s hrozienkami, a po tom sa olizete. 🙂

obdobu moze sobmienat cokolada, namiesto hrozienok, ale s hrozienkami je to este lespie kao s cokoladou u tohto receptu.. 😉

vinka
13. apr 2010

Tak šup s ním.Moja a ten recept na ražno-pšeničnú múku nemáš?

erikasadek
13. apr 2010

ok, ale mam len som zabudla mojko .. 😀

erikasadek
13. apr 2010

http://www.750g.com/fiche_de_cuisine.2.123.9457...
takze takto to vyzera, raz u zsom to dal alen neprelozila ma pocit.?

erikasadek
13. apr 2010

Dans la machine a pain pour faire la pâte mettre takze do pekarne si hodime 2 vajicka rozmiesat a pridat mlieko az do 300ml
1 cajova l. soli
500 g hladkej muky. 😉 teraz naozaj , kvalitna hladka muka;..
2 polievko l margarinu, ja davam maslo
2 pol l cukru
2 pol l drozdia sucheho. 😉odporucam skor suche drozdie;..

takze zapneme program cesto...
za ten cas si pripravime pudongovy krem..

takze n apolo litra cremu na treb a
1/2 litra mlieka
3 vajicka
100g cukru
50g muky
1 vanilky cukro
a stipka soli, dobra stipka 😉

takze tu treb amixer s rukou nevymiesate... 😉
2 zltka zmiesame s cukrom a ked bieleju pridame preosiatu muku a miesame
pridam cele vajicko a znova mix...
az ked vidite ze je , kremove a biela hmota, ako na kolace.. poznte

v hrnci si zatial zohrejete mlieko = stipka soli ked ide do varu , nalejete polay za staleho miesanai do teto hmoty, nie naopak.. mlieko do zmesi... inak vam to nevyjde. 😉
pomaly a stale miesat ked je to pekne spojene, nalejeme naspat do hrnca a za staleho miesania privediete do varu ako puding baby, takze pozor..
ked je zhustnute trva to tak 2 minuty max; 😉 treba dat vychladnut..
ja osobne vsetko chladim hned v drese, napustam studenu vodu, trocha adam hrnies, a stale miesam, do vtedy az ked je hmota vlazna; robota na 3 minuty ale stoji zato..
mozno s avam to zd abyt koplikovane, ale nie je, je to,; za 5 minut mate vsetko hotove.. 😉a
bez zlateho klasu a praskou a inycvh veci okolo stoji zato verte mi. 😉

takze cesto mame vymiesane, a nakysnute , hodte si ho na val, a vyvalkajte na tenko , teda nie velmi tenko , logicky s tejto davky mate velky obdlznik asi 40 az 50 cm siroky .. obdlznik skor ako stvorec. 😉
takze n avyvalkane cesto , date krem vychladnuty.. pekne po celej dlzke a na neho nasypete hrozienka nie vel anie malo....
a stocite narezat na 1 az 2 cm sirku kolieska ajemna davat na plech... a do truby..
180°c na 30 minut zalezi od vasich trub, treba vyskusat po prvy krat.. 😉
da vam to asi 20 slimakov...
s tejto davky.. mozte dat vajicko na vrch aby boli leskle...
ked vyjdu s truby
su dve recepty na tuto lahodky vyskusajte na par a vyhodnotte sami co preferujete..
jednu davku nechajte kao je..
a druhu si dajte do 1dcl vody 1 -2 polievkove lyzice cukru, aked su horuce tak , trychlo potrite touto sladkou vodou.. ochutnajte a uvidite co vam viac bude chutnat..
nam tie so sladkou vodou. 😀
Pour 1/2

vinka
13. apr 2010

No rozpísala si to dosť komplikovane.Ale asi som pochopila. 😀 Ten puding nie hned vliať ale najprv z horúceho mlieka odobrať zmiešať s pudingom a potom vliať celé do mlieka?Mlieko má vrieť alebo nemusí.No vyzerá to zaujímavo.Urobím to najbližšie.Ale dnes nie lebo som stráááášne unavená.Mali sme hroooooznu noc. ☹ Chiara mi revala skoro celú noc.

erikasadek
13. apr 2010

vinka presne prelozila. 😀

no ano, najprv pridat do zmesi a miesat slahat a potom naspat do hrnca a aby zovrelo ako puding a stale miesat....
mieko , zavriet moze, ale kratko , prve vrenei a ides.. 😉

vyzer ato byt komplikovane, ale ver mi ak to spravis tak ej to hracka, jednoducha; 😀 😉

erikasadek
13. apr 2010

jezisi zabudla som ked ich prekrajete a polozite na plech treba nechat este 1/4 hodiny nakysnut a potom do truby. 😉
boze som ja truba. 😀 😀 😀 😀

adamko05
13. apr 2010

uf, erka... už len čítanie mi dalo zabrat... 😀 😀 😀
ale vyzerá to super, si to musím dakedy bud. tyžden naplánovat, ked bude krpec spat... nech mám čas aj čítat aj robit 😀

ja som dnes robila iba obyčajny makovy a kakaovy zavin, niečo rychle som chcela (som nestíhala, pritom som varila, kprec mrnčal, stolička ani za bo.a sa nie prerezat už mesiac 😠 😒 ) na večeru a zajtra na ranajky... 😉 😝

adamko05
13. apr 2010

nie "erka", ale erika 😵

adamko05
13. apr 2010

rozmyšlam, že zajtra miesto chleba by som urobila tie pletenky.... ale šak môžem tam dat aj tatarku, ked nemám majonezu a už vôbec nie vo vaničke 😀 😅 ??
na majonezu by som ráno skočila do obchodu, len vaničková v najšom mini obchode isto nebude 😀

erikasadek
13. apr 2010

tatarku nie.....!! moja to nebude to iste;. 😅
no , ja viem ja pisme strasne;. 😀 ale isla som slovo po slove preklad, + moje rady naviac. 😀 😀

vinka
13. apr 2010

Adamko nemusí byť vo vaničke.Ja dávam tescovú majonézu a sú super.Dám tam 100g majonezy. 😉

adamko05
13. apr 2010

tak skočím po majonezu... ked odborník radí 😉 😉

vinka
13. apr 2010

Adamko ale mohla si skúsiť s tatárkou a možno,že by si ostala prekvapená. 😀