Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

erikasadek
2. júl 2010

@reruna co j eto LB 😕
ono trocha bude tmavsia vzdy kvoli mlieku maslu. 😉 co je v recepte.... ale inak v pohode.. 😉

reruna
2. júl 2010

LB - libra, 1,5 Lb bude asi ten 700 g chleba a 2 LB bude asi ten 900 g chleba, tak jsem to aspoń pochopila

erikasadek
2. júl 2010

aha libra;. 🙂

no davaj ho ako maly chlieb .. 😉 ten najmensi , co mas kao program.. tam ide malo muky ale nakysne to vysoko.. 😉
asi preto aj pripekalo silna vaha viac pecie; 😉

reruna
2. júl 2010

no jo, já jsem si to uvědomila až pak, že jsem měla raději dát na tu menší váhu, příště to zkusím,, což bude asi brzy, protože nám zbylo už jen kousek na snídani 🙂

ještě se zeptám, když mám to instantní doždí a nespotřebuju to hned, jak dlouho to můžu skladovat otevřené, nějak jsem se to nedočetla na tom sáčku...

erikasadek
2. júl 2010

normalne zaz 48 hodin straca vlhkostou na sile a kvalite 😉

dusanab
2. júl 2010

erika dakujem 🙂
mala som ja odfotit svoju briosku, to by ste oci otvarali co to bolo za cierno-ciernu cernotu ☹ fakt sa ju bojim opat spravit, aj ked vam vychadzaju krasne.... 🙄

dusanab
2. júl 2010

@erikasadek ja som mala aj tyzden otvorene a nic, nakyslo cesto 😀 ale uz to teda nebudem robit 😉

bianka234
2. júl 2010

ahojte, kto ste piekli s original domácim kváskom, konečne som ho spravila a teraz neviem zistiť kolko sa dáva na kilo múky, všade je to inak písané, aj že keď to zamiesim tak to mám nechať stáť niekde píšu 2 hodiny, niekde 24 a potom premiesiť a znovu 2h stáť , som z toho jeleň

erikasadek
2. júl 2010

@dusanab ono vykysne , ale kvalita ide dolu nie je taky dokonaly vysledok..
@bianka234

j ati nepomozem moja, moj sa nenechva kysnut ako vas;. ide kao instane drozdie; 😉

bianka234
2. júl 2010

ale ja som nedávala kupovaný, ja som spravila doma svoj pšeničný, teda ešte nie je hotový, ale zajtra hádam skúsim. Ale ten v bioobchode mi objednajú pšeničný ale až v Blave. Potom skúsim tvoj recept

erikasadek
2. júl 2010

ok dam ti recept profesionalny na kvaskovy biely chlieb, existuje aj na razny 😉 dam neskor

erikasadek
2. júl 2010

pre 750gchlioeb
do predu si pripravis rano alebo vecer pred.. 😉
150g muky T 55
zmiesanu s voodu 150ml + 1/2 kavova lyzicka kvasku.. 😉

na druhy den, alebo vecer v ten isty den
das , pripr 😉 veny kvasok do pekarne,
a pridas
120ML vody
300g muky
1,5 lyzicky kvasku, alebo 1/2 lyzicky drozdia
1,5 lyzicky soli
1 lyziska citronovej stavy

lukika
3. júl 2010

Brioška sa už mieša. Som zvedavá čo z toho bude. Mne vyšlo tých vajec akurát. Iba pár kvapiek mlieka som pridala, ale neviem ako to nakysne, lebo potom ma napadlo, že ked dávam mlieko tak dávam trocha nahriate aby to dobre kyslo a vajcia boli z chladničky. No a cesto sama som nevedela či mám tú múku dosypať, alebo nie ked to má byť riedke. No uvidíme.

erikasadek
3. júl 2010

@lukika mas velke vajicka; pstrosie zeby?? 😀

nadulici
3. júl 2010

@lukika mne tie vajicka tiez vysli skoro presne, len nejakych 10 ml mi chybalo....

erikasadek
3. júl 2010

jej baby ja som si len sradu robila; 😀
osobne mne vzdy chyba asi 30ml , a dam vam moje tajomstvo ja tam dam asi 10ml rumu a zvysok mlieko .. bozske;. 😉
a niekedy davam hrozienka;.. 😉

vinka
3. júl 2010

@lukika ale ked si robila v pekárniku tak to bude ok lebo pekarnik si prihrieva takže to podstatne lepšie kysne ako pod perinou 😀

lukika
3. júl 2010

Brioška sa vydarila. Je úplne mäkučká, fajnovučká. Vajcia máme domáce od babky. Mne tam nechýbalo ani 10ml. Ja som to mala skoro úplne presne. Pridala som fakt iba pár kvapiek mlieka a po pípaní pekárne tie hrozienka. No super. Dík za recept.

reruna
4. júl 2010

mě taky vyšly ty vajíčka na briošku úplně přesně, ale ten tip na rum je super, příště ho tam kápnu a rozinky mám v plánu taky a možn i kousky čokolády...

vinka
4. júl 2010

@reruna ja som dala aj papáju,ananás marhule sušené a brioška bola fantastickáááááááááááLen ho nedaj viac ako 60 g do hromady lebo ti nevykysne dobre.Bude nízka a ťažká. 🙂

dusanab
5. júl 2010

Ahojte pekarky, mam jeden velky problem.... ☹ 😠 v muke mam taky nejaky maly strasne skaredy hmyz, nejake chrobaciky alebo ako to nazvat, ma to asi 1,5 mm, je to take svetlohnede a strasne protivne 😠 nedavno som muku kontrolovala a nebolo tam nic a dnes som vyhodila styri kila ☹ 😢 neviete co by to mohlo byt a ako by sa dalo proti tomu bojovat? Mam vsade bobkovy list (kvoli moliam co som mala asi pred troma rokmi a odvtedy nie su) ale na toto nezabera. Mate nejake tipy? Vopred dakujem za odpovede. Tak dnes peciem obycajny chlebik, chcela som si spravit fajnovy spaldovy a bude....no nic.

erikasadek
5. júl 2010

@dusanab jedinu radu ti dam ak kupis aje v poriadku 😉 tak rychlo presyp do neakej hermetickej flase pixne , co mas.. 😉
a hmys a lahko nedostane, oni cez paier prelezu lahko alebo ho zozeru. 😀

dusanab
5. júl 2010

@erikasadek ved ja pozeram aby to bolo v poriadku ked kupujem ale nemozem kazdu muku otvorit ci tam nahodou nie su tie potvory 😖 skusim zmenit obchod aj miesto ulozenia doma a uvidime, vdaka, kupim nejake nadoby a budem davat muku tam

vinka
5. júl 2010

@dusanab a to bola obyčajná hladka múka,Alebo tá zmes čo len pridáš vodu a hotovo.

dusanab
5. júl 2010

Vinka, dve nenacate polohrube, nenacata spaldova a z raznej som raz pouzila asi desat deka 😢 asi tak, skoda dost velka. Ale uz som si kupila nadoby kam si dam muku a bude dufam dobre. A dam ich na ine miesto ako si teraz davam muku. Ak sa dostala ta haved do novej muky ako mam vediet ze zas nekupim taku istu? ☹

dusanab
5. júl 2010

Kedze som nemala inu moznost vzhladom na stav muky a mala som chut experimentovat tak som dala do chleba trosku hrubej. Je to dobry chlebik, ale trosku by sa mi do toho hodila este razna muka....uz mam abstak ked je chlieb bez raznej 😀 😀

alami
6. júl 2010

@dusanab ak je to to čo si myslím, tak sú to larvy potravinových molí, čo najskôr vyhoď, vyriaď všetko, popozeraj čo všetko je tým napadnuté a povyhadzuj, lebo ak sa ti z toho vykuklí čo len jedna mola tak je to potom roboty a roboty sa toho zbaviť. už sa mi to stalo, hlavne v múke. Dobre dať do skla, nech máš uzavreté a vidíš a prípadne celú fľašu vyhodíš. Myxslím, že sa to urobí, ak je múka vo vlhkejšom prostredí.

lukika
6. júl 2010

Vcera som piekla super chlebík, ktorý tu odporučila kostri myslím, že na strane 200 a je fakt super. Tuším vyskúšam zase tie domáce rožky, ktoré si spomínala dusanab. Mne sa nevydarili. Boli moc tuhé. Ale všimla som si, že ich tu viaceré chválite aj v inej téme. Tak uvidím. Cesto som mala dosť husté, ledva ho pekárnička ťahala. Myslíte, že v tom bola chyba otáznik. Ale ked som ho riedila zasa lepilo. Aké ste ho mali vy otáznik

dusanab
6. júl 2010

@alami ono to vyzera ako uz dospely hmyz, uz predtym ako som to nasla v muke som ich hromadu pozabijala na zachode na stene 😠 potravinove mole poznam, dakujem, uz neprosim, mala som ich pred asi troma rokmi skoro vsade v skrini, odvtedy mam vsade bobkovy list, ze vraj to pomaha, aj lapace na mole som vtedy podavala a je pokoj. Lebo tie chrobaciky su aj mensie, uplne malicke, ani milimeter nemaju, najvacsie (tie zriedka vidno) aj 2 mm. V kazdom pripade zhanam nadoby na muku, nejake uz mam ale este si kupim dalsie aby som mohla mat aspon tri - styri druhy. Dakujem dievcata za rady.

@lukika ja som mala cesto na rozky gulu ako na chlieb ale taku maksiu, odtlacok prsta skoro neostal, vratilo sa cesto hned spat, mozno to chce naozaj trosku redsie cesto

lukika
6. júl 2010

dusanab úprimnú sústrasť s chrobákmi. Ja ich poznám. Mali sme ich na bytovke. Bol to horor - pre mňa, lebo ostatným v bytovke to asi až tak nevadilo. Múky si dali do dóz a inde im asi nevadili, lebo len ja som o nich stále rozprávala ako mi to vadí. No radu ako sa ich zbaviť Ti asi nedám, lebo ja som to neriešila, lebo sme stavali dom a od februára bývame na novom. Takže jediná rada je- presťahuj sa§ ☹ Všetko čo sme brali do domu bolo oprané a utreté, umyté a ked hovorím všetko tak všetko od najmenšej hračky až po skrine...Možno si teraz pomyslíte, že som šibnuto prehnaná, bolo to kopu času kým som to všetko poumývala a postupne poprenášala a nikde som sa s tým moc nevystatovala, lebo pre niektorých by som bola prehnaná, ale mne to stálo zato. Tie chrobáky boli na stenách, záchode... ako si písala. Ja som mala veci napchané v skrini v detskej a v obyvke, lebo v spálni sme mali vstavanú skriňu a kedže zo zadu nebola doska tak ako chodili po stene tak boli aj v tej vstavanej skrini. Takže veci odtiaľ sa mi hnusili. No a túto hrôzu som si nechcela zobrať do nového. Tak nech si myslí kto čo chce. Ešte by som na tvojom miest tých chrobákov niekde poslala a spýtala sa na nich nejakých deratizérov. Ja by som to riešila tak, lebo určite by som s nimi žiť nechcela a na všetko musí byť deratizácia.